Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

ilemas

Nevím co na tom všichni zase vidí, mě to připadlo nudné, slabý děj, nevtipné. Pro malé diváky určitě bomba, ale jako dospěláka mě to už nějak neoslovilo, Animáky mám hrozně rád a jsou i takové, na které se můžu dívat stále dokola, ale tohle bylo opravdu slabé. ()

janekrubes

Na film jsem sel s 5 letym klukem. Bavil se, ale nakonec stejne nepochopil, ze radost bez smutku byt nemuze. Ale jak napsal Matty: "Radost ze smutku." Skvele to popisuje tento film. Dvakrat jsem si poplakl a to se naposledy podarilo jen Toy Story 3. ()

applause

Konečně animák, který přišel s něčím novým. Nápad mi přišel zajímavý a hlavně originální. Zaujal mě už trailer a říkala jsem si, že na to musím jít určitě do kina. Většinou jsem měla, co dělat, abych neumřela smíchy, ale byla tam i hluchá místa, kdy jsem se fakt nudila. Na to, že to mělo jen 94 min, tak mi to přišlo hlavně už ke konci zdlouhavé a přála jsem si, aby byl už konec. Film se mi líbil, ale už jen kvůli tomu nápadu jsem toho od něho čekala víc. Byla by to větší sranda, kdyby se celý film nesl v duchu té kočky na konci. Ale i tak doporučuji. ()

easaque

narozdíl od místních nadšených ohlasů z tohoto animáku budu své emoce tentokrát krotit na uzdě. Nemůžu posoudit jak ho vezmou děti pro něž je to hlavně určené a možná i poučné, když budou chtít. Námět byl zajímavý, ale to bylo tak všechno - příběh standardní, nepřekvapující a až moc dětinský. A animace? Hezká, ale vlastně v dnešní době úplně normální. Kvůli občasné nudě to jsou pro mě ve výsledku jen nezralé tři hvězdy a zralým dospělákům bez dětí nedoporučuji. Možná druhý díl o pubertě by mohl být zajímavější, pokud by přišla na přetřes sexuální výchova ;-))) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Lischai

Mohli udělat super-krásný-a-dojemný příběh o tom, jak emoce a blízcí lidé ovlivňují náš život, ale připadne mi, že se tíhy toho konceptu Pixaři nějak lekli, nebo co. Z nějakého důvodu se totiž většina děje nesoustředí na to, jak Emoce řeší Rileyiny problémy, ale na to, jak Emoce zmateně bloudí v obskurním světě fantazie. Já chci vidět, jak se bortí sociální a rodinný život jedenáctileté holky, ne jak se sloní imaginární přítel mění na 2D modely v oddělení abstraktní představivosti, a jsem trochu zklamaný, že mi to Inside Out nedal. ()

Vyhy

A další animák, který řadím mezi ty kvalitní. Zábavné a znovu zábavné. Navíc, jsem se v tom viděl. Přesně to jsem jako malý chlapec zažíval. Není možné, jak se do toho tvůrci trefili. Plus, za skvělý předsnímek, Láva, který mě dojal! ()

honajz2

Toto dílo moc chválit nebudu. Moc mě to nepobavilo. Docela jsem se i v průběhu filmu nudil. Vadily mi ty slzopudné části, kterých je v tomhle filmu docela dost. Líbilo se mi objevování toho světa v hlavě. Líbí se mi také ten originální nápad, protože tu nic takového ještě nebylo. Zase na druhou stranu mi zde nějaké postavy vadily. Dle mého je tenhle film docela nadhodnocený. Ale je to můj názor. EDIT: Tak jsem to po šesti letech zkusil docenit znovu, abych zjistil, že se svým mladším já moc souhlasit nemůžu, ale musím s ním souhlasit v tom, že se mi to nelíbí. Opět je tu ten klasický problém Peta Doctera - nepovedená urputná snaha natočit animák, který je zároveň dostatečně hutný, vtipný a inteligentní pro všechny věkové kategorie. Nějakou náhodou se mu to povedlo v Up (Příšerky s.r.o. nepočítám, ty jsou jinak koncipované), ale v Duši a tady ne, přičemž tady je to ještě horší. Ten svět v hlavě je nám představen strašně zjednodušeně - což není žádná výtka, má to být i pro děti, takže to aspoň většina z nich musí pobrat taky. Problémem ale je, že z toho plyne a stojí na tom úplně všechno jenže zde se vážné "psychologické" scény neustále míchají s těmi vtipnými a infantilními, pak se do toho občas přidá nějaké to citové vydírání... Funguje to po jednotlivých scénách, něco, ale rozhodně mi nepřišlo že by to fungovalo jako celek. A ten svět v hlavě je skutečně v základu představen víceméně dobře, ale zároveň je v té svojí jednoduchosti příliš banální (a ačkoli ta dvě slova mají úplně stejný význam, v tom co chci říct má každé význam jiný, tak snad to není moc nesrozumitelné), takže se na tom stejně dalo ještě zapracovat. Hodně se na tom dalo zapracovat, ale to už by muselo být regulérně dospělé a podrobné rozebírání světa v hlavě by muselo nahradit vše to infantilní a i to putování s odepsaným s imaginárním kamarádem. Jenže to by pak nebylo pro děti, že? Je mi jasné, že Docterovi tohle prochází a asi takhle bude tvořit i nadále, ale já s tím problém prostě mám. Pro dospělé to chce mít přesah a inteligentní témata, pro děti dost barevný svět a postavičky + nějaký ten infantilní humor, ale jako celek to prostě je ničím pro nikoho. Tak mi nezbývá než doufat, že Docter to v nějakém svém budoucím projektu skutečně vše chytře propojí, nebo si aspoň pořádně ujasní, pro koho točí. Ale uznávám, něco do sebe to má, nějak inteligentní to taky je, pár skvělých scén to taky má, ale nemůžu prostě překousnout to, že to mohlo být mnohem lepší a mnohem promyšlenější, jenže zároveň to od toho filmu čekat nemůžu, ale i přes tohle se moc dostat nedokážu. Tož asi tak. Slabé 3* ()

Aljak

Absolútne nadšenie - a dúfam, že pri vyhlasovaní Oscara za najlepší animák zaznie v Dolby Theatre práve "Inside Out". Podľa mňa veľmi originálne, a čo je dôležitejšie, tak ten obrovský potenciál našťastie nevyšiel nazvyš. V dnešnej dobe digitálnej prepracovanosti už nejde len o animáciu, ale najmä o samotný príbeh a celkovú myšlienku, ktorú so sebou animák prináša. A v tomto prípade to bolo naozaj skvelé. Na moju radosť nechýbal ani potrebný dôvtip a celý koncept piatich emócií ovládajúcich naše myslenie bol proste skvelý. Aj keď neviem či to bežné oko detského diváka všetko pochopí a dokáže plnohodnotne pochopiť a prijať. Niektoré etapy príbehu boli také smutné, že dokonca aj ja som mal slzy na krajíčku. Otázka v závere "what is puberty?" sa dokonca naskytá otvorený priestor na pokračovanie, a naozaj by som nebol proti, keby k nemu došlo. ()

M.i.k.e

původně jsem nejlepší a nejoriginálnější pixarovce od Wall-Eho nechtěl dát plný počet,nicméně s denním odstupem musím uznat,že si ho zaslouží.Už dlouho mě totiž žádný film neprotáhl takovou emocionální smrští a nezanechal ve mě takový dojem.Klasické vtípky tady jsou sice taky,ale v první vlně jde Inside Out právě po emocích (koneckonců o nich to celé je) a nabízí toho tolik,že by se za to nemuselo stydět 90% současných rádoby slzopudných dramat.Možná mě těsně po shlédnutí trošku zaskočilo jaké Inside Out doopravdy je,ale nakonec musím smeknout a přidat tu pátou hvězdu...85% ()

Wiikii

Taková dětská verze hodiny psychologie, v pohodičkové podobě. Tohle dílo se mě v dlouhodobé paměti uloží dozajista ve žluté skleněné kuličce :) ... A co dál? No, Riley už je dvanáct takže puberta a s tím i další hodina psychologie s Inside Out 2? Tedy snad, uvidíme. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Figu

Jako čerstvý otec přihlížím k těmto animákům úplně jinak. Ať už šlo o Mimoně či Konečně doma, vidím to prostě jinak. Ovšem zde oproti těm dvou filmům zafungovalo něco daleko lépe. A to geniální myšlenka, něco o čem může malé dítko přemýšlet a co vytváří a buduje jeho bujnou fantazii. Mě samotnému se nápad jeví náramě a chválím PIXAR za návrat do starých kolejí! Jinak emoce hněv je celý DeNiro a manželka tvrdí, že nic jiného v palici ani mít nemůžu. Myslím si, že tam mám i radost, pač Inside out mě ji udělalo! 80% ()

rakovnik

Velice originální příběh, zpracovaný tradičně hezky ve studiích Pixaru. Nenapadlo mě se na dění "venku" podívat přes "vnitřek" hlavy a zde se toho scénáristé zhostili nadmíru povedeně. Říkal jsem si, jak na námět našroubují tvůrci hodinu a půl dlouhý děj, ale jejich fantazie je tak veliká, jak může být asi jen dětská. Musím přiznat, že při sledování filmu mnou cloumaly emoce, stejně jako hlavní hrdinkou. Trochu mě ale na parádním konci zamrzelo, že se autoři podívali do jiných hlav pouze na skok. Připravují si tak půdu pro další film? ()

vydumnica

Inside Out je fantastický animák pre deti každého veku a zaujme aj dospelého diváka. Ja osobne som ho už videla 2x! Spracovaním, kvalitou, animáciou a hlavne do detailov prepracovaným scenárom dokazuje, že ide o jeden z najlepších animovaných filmov za poslednú dobu a Oscara má právom. Riley a jej rodičia sú veľmi milá rodinka. Film ako taký je ešte nepoznačený politickou korektnosťou a rodina je tu ešte tradične tradičná, aj to sa v dnešnej dobe cení. Už len ten nápad urobiť animovaný film o pocitoch a dať im reálnu podobu - napríklad Joy je hviezda, Sadness slza, je niečo originálne, nápadité, geniálne a obdivuhodné!!! Moje deti boli nadšené z toho, že cukrovo vatový slon mal namiesto sĺz🍬.Bonus naviac San Francisco. Po druhom pozretí zvažujem dať dokonca o hviezdičku viac a už ju aj idem dať, pretože toto je skutočne geniálne!!! 85% ()

johny89

Tak tohle bylo famózní. Naprosto skvělá alegorie na to jak funguje lidský mozek. Líbí se mi jak je tam zobrazené to jak fungují vzpomínky, že některé jsou klíčové, že tam jezdí nějaký vlak myšlenek a že tam jsou "ostrovy/témata" a občas se všechno sere. Vynikající nápad bylo také vidět interakce z pohledu několika lidí, kdy se jim podíváme co se jim odehrává v mozku. Bavilo mě jak tam údržbáři pouštěli pořád dokola reklamu s písničkou a vztek se přitom vztekal. ()

Rocky88

Parádní nápad, možná vůbec nejlepší, který Pixar do této doby přivedl na svět. Obě dějové linky se krásně prolínají, doplňují a ovlivňují, takže není šance se nudit. Avšak chybí mi tu větší porce pixaráckého humoru, takže si nejsem jistý, jak tento film uchopí a pochopí děti, které podobné věci zažily před pár lety, nebo je třeba ještě nezažily vůbec. Bohužel to tím pádem nemá na majstrštyky typu Úžasňáků, Toy Story, Wall-Eho nebo Aut, takže dávám "pouze" 4 hvězdy. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu