Průmyslový magnát, miliardář Damian Hale (Ben Kingsley) již dlouho ovládá svůj svět, ve kterém ze své newyorské operační základny mistrovsky rozehrává mocenské hry. Po vzájemném odcizení se svou dcerou, aktivistkou Claire (Michelle Dockery), má Damian opravdový vztah pouze ke svému celoživotnímu příteli a pravé ruce Martinu O'Neilovi (Victor Garber). Ale diagnóza nevyléčitelné rakoviny přiměje Damiana podstoupit radikální lékařský zákrok, „odpoutání", který pro něj zvrátí běh času. (Freeman Ent.)

GOREGASM

Na první, druhý i třetí pohled interesantní námět, dvojnásob v rukou vizuálního vypravěče, Tarsema. Téma možnosti vyhnout se osudu na smrtelné posteli se v Self/less rozjíždí ve velkém stylu především díky vynikajícímu Kingsleymu, který i na malém prostoru zanechá po svém nesmazatelnou a charismatickou stopu. Vizuální hightech optika filmu sluší, ale nemůžu se zbavit dojmu, že Tarsem tady není svůj a jeho obvyklou nápaditost nahrazuje řemeslná bezchybnost, ale nic víc. Holt čekal jsem osobitější rukopis. Asi i proto je výsledkem hightech thriller, který odsýpá a po celou stopáž se divák nenudí, zároveň ale ničím nepřekvapí, přestože se o to v závěru dychtivě snaží, ale náročnější divák už dávno prokoukl, že jde více o na oko náročnou zábavu, nežli o thriller k zamyšlení, který si s červíčkem v hlavě pustíte znovu. 60% ()

hEROic

není to špatné, koukalo se na to celkem dobře... příběh celkem fajn, ale chybí tomu něco, díky čemuž by to nezapadlo... tím pádem bohužel pouze silnější průměr... necelých 65% ()

Gaia.M

Já mám fakt moc ráda Bena Kinsleyho, takže jsem film vidět musela. Nutno říct, že tam není zas tak moc, což je škoda. Ale i na Ryana se dobře kouká. Film je dle mého názoru takový slabší. Mohlo to být lepší, ale mohlo to být i dost horší! Určitě neurazí a nemám pocit zbytečně vynaloženého času. Film mě bavil, líbilo se mi to. Takový zlatý střed. ()

BOURQUE

Samotná téma filmu zaujímavý, ale to „veľké prekvapenie“ alebo „nečakaný ťah“ chýba. Vo svojom žánru však snímok určite patrí medzi tých lepších. R. Reynolds opäť dobrý a rola mu sedí veľmi dobre. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Ben Nevis

Zajímavá zápletka, která vygraduje do tuctové akční honičky. Bohužel to vypadá, že motivace a chování postav jsou jenom kulisa k dějovému zvratu. Takže po jisté stránce není film dost uvěřitelný. Na druhou stranu chování hlavního hrdiny se dá vysvětlit použitou technologií. ()

Johny M.

Od Self/less jsem čekal něco jako Limitless, bohužel je to jen tuctová jednohubka, z který si budu za pár dní pamatovat jen jedno: Natalie Martinez má neuvěřitelně odpornej hlas! ()

FanKalEl

Bravúrne spracované sci-fi so slušným nápadom a myšlienkou bez nejakých viditeľných chýb. Svojou atmosférou a štýlom dosť pripomína Loopera. Nejedná sa o žiadne veľké sci-fi, keď zoberieme námet bokom tak nám tento film toho veľa už neponúkne, ale dokáže slušne vtiahnuť do deja a zaujať. (75%) ()

Torpid

Za děravým scénářem a chodbami z igelitu se skrývá hluboké humanistické poselství, kterému by se dalo věřit tak před třiceti lety. Tvůrci si toho naložili příliš. Sci- fi, thriller, dějové zvraty, vážné drama, hloubání o lidskosti, honičky aut, střílení v hangáru, problémy s manželkou a rovnou dvěma dcerami, nakousnuté jabko Applu každou chvíli a dokonce natvrdo přirovnání Jobse k Einsteinovi. To se povede poskládat do smysluplného a plynulého celku asi jen jednou za dekádu. Tady k tomu rozhodně nedošlo. ()

Kingjiri

Z hlavního námětu se dalo vytěžit mnohem víc než žánrovej průměr, na kterej si pár dní po projekci jen těžko vzpomenete. Nejvíc mě iritoval patetickej "rodinnej" motiv (nepříliš movitá rodina, která neměla na léčbu těžce nemocný dcerky) umocněnej hollywoodskym závěrem. Uvítal bych, kdyby Damienovi šlo o krk z jinejch důvodů, než že se rozhodne riskovat svuj "novej" život kvůli ženský, kterou vůbec nezná. I když příběh obsahuje několik zvratů, žádnej nedokáže ostřílenýho diváka zásadně překvapit, naopak se daj předem odhadnout. Vzhledem k námětu bych pak očekával víc dramatickejch scén. Aspoň, že byl dostatek akce, na kterou se dalo dívat a hlavní roli ztvárnil sympatickej Ryan Reynolds, za což uděluju třetí hodně slabou hvězdu. ()

Torgal

Takýto šedivý priemer že režíroval Tarsem Singh? Jeho filmy síce moc nemusím, no určite vždy vytŕčali z rady. Teraz ale prišiel s generickým thrillerom čo si požičal prvky z iných filmov (Ostrov, Všemocný, Šiesty deň) a namiešal ich do neurážajúceho, ale nijak výnimočného koktailu. Solídna žánrovka je to najlepšie, čo môžem k tomuto filmu napísať. 6/10 ()

Whitebeard

Zajímavý. Nápaditý. Ale stejně mi to přijde takový nedotažený. Z tohohle se dalo vytěžit strašně moc. Základ pro to byl hodně dobrej. Možná s lepším režisérem. Na bratry Pastory to bylo asi moc velký sousto. Závěr filmu, ač bylo od půlky filmu jasný, že k tomu dojde, zvládnutej na jedničku a díky němu jsem přemýšlel o vyšším hodnocení. Nicméně mi to asi nestačí pro to, abych tomu čtyřku dal. Takže pro mě jenom mnohem lepší trojka ale s doporučením pro všechny. ()

dalziel

Má to myšlienku, má to akciiu a dokonca to má aj posolstvo.Pre mňa veľké prekvápko nakoľko som o filme vo pred nič netušil. ()

Psichi

Bohužel nic nového a do hloubky promyšleného, klasická honička klidně by se dala nahradit ztrátou paměti... Všechny zvraty tak moc nastíněné, že vlastně vůbec nepřekvapí a konec filmu vlastně ani nikdo nemůže čekat jinak. Klasická sci-fi taškařice která nijak neurazí, ale ani nenadchne. 55% ()

kwaicheng

Dlouhé a uplakané, zápletka tuze předvídatelná, pro potěchu oka zůstal už jen vizuál a Ryanovo mužná hruď, kam je ochoten přivinout leckoho. No. Nejenže hlavní hrdina trpěl flashbacky, flashbacky do akčních filmů devadesátých let kupodivu trpěl i snímek samotný. Masovka. ()

s1r1us

Docela jasné jak to dopadne, bohužel, ale i tak to stojí za to vidět. Možná to chtělo víc tlačit na pilu. Žádná pecka, ale fajn scifi thriller jednohubka. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015