Odvážné palce

(pořad)

Odvážné palce (současná sestava: František Fuka, Iva Přivřelová a Jan Škoda) recenzují pod vedením moderátora Saši Michailidise filmové premiéry daného týdne a udělují jim palec nahoru/dolů. Pořad se vysílá každý čtvrtek na Rádiu 1. V původní sestavě od roku 2003 jsme slyšeli Tomáše Baldýnského a Františka Fuku, dále pořadem prošli například Irena Hejdová, Ondřej Vosmík či Jaromír Mölwald. Během let 2009–2014 byly Palce ke zhlédnutí i v obrazové podobě na muvi.cz, od roku 2014 do roku 2018 na stream.cz. (skrblik007)

togaf

Odvážné palce jsou kult, s Baldýnským to byla špička, ale postupem času se ukazuje, že hlavním tahounem je Franta Fuka. Pátek bez Palců jako by nebyl! ()

URBAN

Ikdyž nemám o kriticích něják zvlášt dobré mínění , rád si je poslechnu hlavně Františka Fuku . Všichni ví o čem mluví jen sem tam mě naserou , hlavně Iva : ) A Alena Prokopová která tam jednou hostovala dokázala nasrat nejvíc a to tam byla jen jednou , prostě je to ten typ vypatlaného kritika . ()

sir-dave

Fajn radiový a internetový pořad o filmech. Sleduju to cca od r. 2014 a nezažil jsem asi nejlepší éru s Baldýnským, i přesto několikrát lepší než některé televizní magazíny. Saša kliďas a dobrý moderátor. Fuka s přehledem a svým pohledem na filmy nejlepší palčák. Iva dodává ženský názor a vyzná se v žánrech. Ondra nic nepokazí a ten nejnovější Jan Škoda by mohl ještě zapracovat na výslovnosti bez "prostě, ehhm, hmm" atd. Těším se na další a další díly. ()

otík

Streamovský pořad, který mě baví už několik let hlavně díky recenzím Franty Fuky. Bavíval mě Ondra Vosmík, bohužel ten už do Palců nechodí, Iva nemá můj filmový vkus a Honza neumí moc mluvit. Takže sice rád se dívám, ale dnes už spíš proklikávám na Frantovy recenze. ()

skrblik007

Nejlepší recenzentský pořad u nás! Éru s Baldýnským jsem nezažil, ovšem současná sestava (Fuka, Vosmík, Přivřelová) válí. Chválím Rádio 1, že tenhle pořad dlouhodobě vysílá (ve čtvrtek okolo páté) a internetovou televizi Stream (svého času MUVI.cz) za včasný upload videoverze (v pátek odpoledne). ()

L_A_D_A_S

Souhlas s Civalem. První éra Fuky a Baldýnského byla geniální, jednotlivé díly můžu poslouchat i po letech a i přes neaktuálnost se díky skvělému humoru této dvojice stále bavím. S příchodem Ondřeje Vosmíka a Ireny Hejdové (nebo spíš s odchodem Baldýnského) úroveň palců klesla, obzvlášť Ondřej na mě často působí jako kdyby si v tramvaji před vysíláním přečetl Frantovy recenze aby je pak do rádia odrecitoval a to i s Frantovými vtipy. Ve srovnání s posledním a rozhodně nejslabším palcem tohoto pořadu kterým je Iva Přivřelová je ovšem i Ondřej mistrem řemesla. Může se zdát že budu jen kritizovat, faktem ale je že se stále jedná o jeden z nejlepších radio pořadů v naší kotlině bez kterého si už téměř nedovedu představit svou páteční jízdu autem z Prahy na jih. Dokud jedním z palců bude František Fuka, nemůžu jinak než 5* ()

Pecival

Během asi půlroku jsem to projel od nejnovějších k těm starším a opravdu čím starší tím lepší. Dokonce tak, že ani nemám moc chuť sledovat nové díly i ten Fuka je takovej unavenější. Taky pořadu neprospívá tolik lidí, klidně bych tam nechal jenom dva a Machailidise. ()

bari68

Ako filmový fanúšik som rád, že tu niečo také je, avšak skorej by sa mi páčil koncept podobný kinoboxu. ()

HArna

Určitě je to lepší co na streamu existuje. Nevýhodou je to, že se palce v některých případech dost rozcházejí a logicky ztrácejí význam, protože nejsou jednotné. Na druhou stranu jsem se nimi moc neřídil a jsou to JEN tři názory lidí. Další mínus je ve složení, které je k dnešku dokonce už čtyřčlenné a pro mě je to tudíš dlouhý. Zlatá doba Baldýnskýho je pryč, ALE Fuka je tam stále. Ostatní palce jsou pro mě z větší části nezajímavé, podružné, jako asi pro většinu lidí. ()

Lovely.Bones

Myslím, že 258 dílů v mém iTunes, které mají dohromady 122 hodin, mluví za vše :D PS: Můj dvoustý komentář musel být o něčem, k čemu mám silný vztah PSS: Nejvíckrát přehraný díl (24x v počítači + bůh ví, kolikrát na iPodu) má 24 minut a hlavním tématem byl film Julie a Julia ()

Bozvav

Zajímavý pořad, který dlouhodobě, byť nepravidelně sleduji. Mnohdy inspirativní glosy, vtipné poznámky. Ne vždy se s hodnotiteli shoduji, nicméně zajímavé postřehy tam jsou. Nejvíce si co se filmového vkusu týče sednu s Františkem Fukou. Za mne 75%. ()