Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají zase pro změnu překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Podle mimořádného románu Michala Viewegha "Andělé všedního dne" natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři se snaží provést své lidské svěřence jejich nejtěžším dnem. Učitel autoškoly Karel (Bolek Polívka) se souží v citově prázdném manželství s Marií (Zuzana Bydžovská), které si kompenzuje sny o své studentce Ester (Klára Melíšková). Ta však právě pohřbila manžela a zatím není připravená na nové vztahové dobrodružství. Zdeněk (Václav Neužil) se chce dneska večer zabít, protože mu jeho kamarád Filip (Ondřej Sokol) přebral ženu. Těžce to nenese jen on, ale i jeho esotericky založená matka (Zuzana Kronerová), která se kvůli tomu navíc rozhádala se svou nejlepší kamarádkou, výše uvedenou Marií, protože Filip je její syn. Tenhle složitý vztahový propletenec rozetne osud už za pár hodin. Přestože andělé mají být nestrannými pozorovateli, nedá jim to, aby se alespoň částečně nepokusili situaci zachránit. (Cinemart)

chelseaman22

Nápad kvituji, jen je škoda, že divákovi je už na začátku filmu vyzrazeno, jak že zápletka dopadne. Tudíž jsem se těšil z maličkostí, a to zejména výskytem Elišky Křenkové a fatálním orálem poskytnutým studentkou autoškoly Bolkovi Polévkovi. 60 % ()

Trenslation

Plytká česká variace na Město Andělů. Super hudba. Super Bydžovská as usual. Špatný scénář. Vůbec ne vtipný Vojtěch Dyk. Andělům jde o dobrou felaci pro Polívku? Vážně? ()

RonaMidu

na tenhle film jsem se dost těšila,neb knížka se mi hodně líbila :-).....nebylo to ono,bohužel,srovnávala jsem - v knize jsem se celkem brzy v postavách zorientovala,ve filmu mě přesto splašené přeskakování z jedné osoby na druhou (na třetí,na čtvrtou....) ze začátku docela zmátlo....tedy,propadák to pro mě zase zdaleka nebyl,to ne,a líbila se mi hudba a ocenila jsem Bolka Polívku,že se nepitvořil,je to hned jiný člověk,ale...........takže je mi nakonec líto,že jsem večer v tv viděla ještě další "anděly" - černé - a fakt se mi to líbilo víc....radši nebudu chodit na filmy,natočené podle knihy,kterou jsem už četla....(16.4.2017...."....k nám zase chodily dvě jeptišky,pořád se mě snažily rozvěřit."...:-D ) ()

hallelluja

Z úcty k výkonu a šedinám Bolka Polívky a Zuzy Bydžovskej prehltnem ostrú slinu a len taktne poznamenám: Česká variácia Neba nad Berlínom sa veľmi nevydarila... Je to kŕč. ()

Johnny.ARN

Ďalšia z tých českých nezáživných drám, kde sa niečo rieši, nič Vám to neponúkne a aj napriek zaujímavému obsadeniu len čakáte, kedy sa to skončí. Námet zaujímavý a Byďžovská konečne dostala normálnu úlohu, ale inak nič. 2 z 5 ()

Mrkvič

Poslední filmy Alice Nellis fakt můžu. Po Revivalu tu je další lehce netradiční komedie/drama. Jo, ze začátku je to pro diváka docela rychlý kolotoč, ale postupem času (někde až v úplném závěru) do sebe všechno opravdu úžasně zapadá. Vzpomněl bych třeba Magnolii, kde se osudy také protínají, ale rozhodně to nemá tak zábavnou pointu jako tady. Po herecké stránce to navíc také nemá chybu. ()

LadyPupu

Nečekala jsem vůbec nic a asi díky tomu pro mě byl tento film velmi milým překvapením. Viewegha nemusím, Nellis mám ráda. Manželské etudy (Polívka, Bydžovská) byly perfektní. Dokázaly mě pobavit ("To mám zase kupovat celer???"), ale i dojmout. Melíšková byla skvělá. Všechno jsem jí věřila. Bolest ze ztráty manžela, černý humor ("Vážil skoro metrák a teď mi z něj zbylo necelý kilo"). Kronerová standardně výborná. Za mě čtyři hvězdičky s úplně s čistým svědomím. Jo a nevím, jestli Bůh = laskavost, ale souhlasím, že čas = štěstí. A to mi tenhle film připoměl. ()

plechulka

Film s převážně skvělými hereckými výkony bohužel snižuje hodně kodrcavý scénář.... proč jsme se - například - nedozvěděli více o andělech? ()

venison

Původní knižní předlohu od Viewegha jsem četla – je to asi jeho první pokorný román – jiný Viewegh.. Proto se asi o jeho filmovou adaptaci pokusila právě Alice Nellis, která má také tak trochu jiné, pokorné filmy.. Musím přiznat, že z jejich výsledku jsem mírně rozpačitá.. Silné herecké obsazení Marián Labuda st., Vladimír Javorský, Bolek Polívka, Zuzana Bydžovská aj. nějak nefungovalo.. Přišlo mi, že nehráli, ale jen se tvářili a nahazovali repliky.. Rozhodně jsem od nich očekávala mnohem víc.. Co se týče scénáře, tak i ten mi trošku neseděl.. Andělé tak nějak dějově překáželi a ve filmu se motali.. Celkově jsem se nemohla ponořit do děje a jediné minimum emocí, které ze mě příběh byl schopen dostat, způsobila výborná hudba. ()

Master19

Prapodivné. V podstatě by to měla být jistota kvalitní podívané, když je pod tím podepsaná Alice Nellis, ale bohužel tomu tak nebylo. Nevím jestli to je nezfilmovatelností předlohy, nebo její nedostatečnou sílou, ale je výsledek je jakýsi rozskákaný a nudí. ()

zdenny

Nemám rád Viewegha a nemám rád Nellis. Tuto smrtelnou kombinaci jsem si pustil jen proto, že z úst mého kolegy to vypadalo, že by se mohlo jednat o slušnou zábavu. Jenže ti dva mě v žádném případě nezklamali. Oba jsou silně popisní a oba neumí hledat východiska. Nemám je rád a snad nikdy mít nebudu. Co se týče Nellis, tak ta musí být celkem jeblá a navíc dost závistivá (možná jen nesebevědomá). A to jednoznačně. Do svých rolí totiž angažuje převážně (a do hlavních ženských rolí výhradně) škaredé ženské. Asi, aby se necítila tak blbě. A co je nejhorší, snaží se z nich udělat sexbomby. Jako příklad mohu uvést "Tajnosti" se "sexy" Ivou Bittovou. V tomto filmu to padlo zase na Kláru Melíškovou. Já nedokážu pochopit, jak se mohli dva chlapi ucházet o takovou cuchtu. Pro toho, co se s ním rozvedla to mělo být vysvobození. On místo užívání si nových příležitostí raději skočí z mostu. No debil. Každopádně posledních asi deset minut před tou sebevraždou a včetně ní bylo nejlepších z celého filmu. Pak ještě kuřba v autě, spadlý sloup a řešení, jak jí to vyndat z pusy a posadit na zadní sedadlo. Kdyby byl v tomto duchu natočen celý film, nebál bych se tří, možná i čtyř hvězd. Jenže na to nemá Nellis vagínu a Viewegh koule. ()

Magniel

Doporučuji před zhlédnutím přečíst knihu. Tak jako u ostatních Vieweghových zfilmovaných počinů jsem filmu více rozuměl a o to víc se mi líbil. ()

R1CH1E

Myslím, že tomuhle snímku se křivdí. Chápu, že si někdo stěžuje na nepřehlednost postav, ze začátku je opravdu těžké se zorientovat v ději, ale jinak jde o řemeslně dost dobře zvládnuté dílo, které brnká na správné noty a přitom nezklouzává do patosu. ()

ghatos

Taková soudobá populární zápletka protínajících se osudů. Existují tuny variací po celém světě. Ta naše česká není nějak výrazně špatná. Andělé jsou vhodná vsuvka, jinak totální průměr průměrů ve všem. K. Melíšková byla nejlepší. 47% ()

Gekacuk

Průměrný český film průměrné české režisérky. Film, který sice dokoukáte do konce, ale podruhé si ho pustíte těžko. Začátek filmu byl poněkud nepřehledný. Jednotlivé postavy se mi pletly a vzájemně splývaly. Naštěstí jsem se s tím vypořádal a postupně pochopil, o co tvůrcům filmu šlo. Pochvalu si zaslouží hudba i kamera. Z herců a hereček předvedli výborný výkon Kronerová, Bydžovská a snad i Sokol. Naopak Křenková neměla co hrát a byla zde pouze do počtu jako lepší kompars. Rovněž obsazení „femme fatele“ obou mladých mužů bylo chybné. Možná právě proto byla tato postava naprosto nevýrazná. Ostatní herci podali poměrně vlažný výkon. Dvě třetiny filmu se hrozně vlečou, až teprve potom dostává film spád. Téma mohlo být pojato dramatičtějí a dynamičtějí. Ovšem ve srovnání například s Nellisovskou příšerností „Perfect Days“ film určitě zvítězí. 50% ()

netahlo

Na ceske pomery skvela hudba, vynikajici herecke vykony, jen skoda, ze to je takovy mix ruznych zanru a jako drama to moc nefunguje. Ale jinak prijemny film a to Nellis zrovna dvakrat nemusim. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014