Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

Rozjimatel

[3,5*]     "Dievča, ktoré volá svoju mamu, keď umiera, nie je stvorená na to byť lovcom."     Nadmieru originálny počin na poli animovaného filmu, tou svojou nevšednosťou sa proste jasne vymyká. To, čo začína ako pomerne otrepaný príbeh o lovcoch upírov, sa postupne rozvíja rôznymi, často nečakanými smermi, takže napokon tento temný príbeh nadobudne pomerne pestrý (a tým aj zaujímavý) charakter. Nie je v ňom núdza o napätie, o emócie a ani o nápaditosť, je tu celkom pekný rad zaujímavých postáv i množstvo zaujímavých fantazijných prvkov. A keď sa už zdá, že diváka nemôže v rámci pestrosti nič prekvapiť, objaví sa v príbehu kozmická loď pripravená na ďalekú cestu ku hviezdam (parádny sci-fi prvok). Celý ten záver na zámku-rakete sa inak nesie v ohromne atmosférickom duchu.     "Nečakal som, že budeš taký sentimentálny. Nuž, nikto nie je dokonalý." ()

listr

A k tomu všemu to je ještě tak trochu western a romantika. Příběh se odehrava ve zvlaštním světě kde uprostřed pouště naleznete zničený satelit a hejno obřích písečných rejnoků. ()

willis

Pěkně udělané a namalované, spousta zajímavých lokací a nových nápadů. Snad jen to jak hlavní hrdina vypadá fyzicky se mi moc nelíbilo. Děj mi přišel trochu neuspořádaný, bylo tam až příliš míst a postav. K tomuhle světu bych asi potřeboval průvodce. Nevím jestli tenhle film vzniknul podle nějakého seriálu nebo komiksu, předpokládám že jo, a protože tenhle svět neznám byl jsem až přehlcen spoustou různých prostředí a nápadů, které jsem si ani nestačil vychutnat a děj už zase uháněl dál. ***1/2 (19.9.2005) ()

Risolutore

vampaia hantá. směska antihrdinů na zkázonosném putování proti jediným dvoum hrdinům rozbitého světa. Plus asi nejlepší filmový soundtrack. ()

ekomo

Japonské anime má pořád něco nového kultovního v záloze, důkazem je i tento snímek. Úžasná atmosféra nádherné animace, stylová hudba i stále napínavý, napaditý děj plný okouzlujících charakteristických postav, dokonale vykresluje pozadí známého nebo neznámého příběhu, který jak vidno, našel své nejlepší zpracování právě v japonském anime. ()

SICK_BREED

Můj vůbec první anime film který jsem viděl a musím říct že oproti spíše horším očekáváním jsem byl mile překvapen. Nádherný vizuál, spousta akce, dobře postavený, dostatečně silný příběh a upírské téma které je mi obecně blízké v netradičním podání. Dokonce bych řekl že jsem se pro tuto sci-fi (nebo spíše fantasy?) dospělou pohádku nadchnul a mám potřebu shlédnout nějaký další podobně laděný film i přesto že mě dříve tento žánr kompletně míjel. ()

Mikino00

Velmi osobitý hororovo pohádkový příběh, zpracovaný japonským komiksovým stylem. Děj samotný špatný není, je to moderní násilnická verze Drákuly s přídavkem monster podle japonské fantazie. Jen tomu dát trošku řád a smysl a mohlo to být daleko lepší. ()

Zombi

Příběh jednoduchý, říznutý červenou knihovnou, ale prostředí, mytologie, postavy a akce hodně fajn. D toho moc nenamluví, to obstarají konkurenti z řad nájemných lovců úpírů, hodně potěšili různorodé postavy s unikátními schopnostmi a stylem boje, stále je na co koukat. Grafika parádní, osudovost a temnota až na půdu a samotný závěr se mi hodně líbil, příjemná tečka. Postapo westernová gotická upířina, zajímavý mix :-) Spokojené 4 hvězdy, ale nečekejte neskutečnou bombu a přelomovej snímek století, jak to někteří tady podávají. ()

perko

Hned s úvodním scénou nasedám do kočáru společně s Meierem a téměř nezastavujeme. Takhle vnímám celý film - jako jednu velkou jízdu. Vizuál je naprosto skvělý, dokonce mám dojem, že na nejnovějším blu-ray disku z října 2019 je vše ještě hezčí, je zde více detailů, světel, odlesků a podobně. Příběhová stránka je taky velice příjemná. Zastávka v Barbarois, "neviditelné" odpočívadlo, létající manty, konfrontace na mostě a další scény jsou skvělé a udržují tempo. Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je s každým zhlédnutím lepší. Pro mě srdeční záležitost za plných 5 hvězd. Více takových filmů... ()

Janko666

"I just came to keep a promise to an old friend of mine. She was afraid that no one would mourn her death. I'm glad she was wrong." Překrásné anime. Strhující. Dechberoucí. Snad neexistuje slovo, které by tenhle majstrštyk pana Kawajiriho mohlo dostatečně popsat. Sečteno a podtrženo 100%. ()

Blue.Shark

Nemohu říct, že by tenhle film nebyl zajímavý, ale vůbec mě nedokázal vtáhnout do děje a tak nějak uspokojit. Musím ocenit nápad s propracovaným sci-fi prostředím křížícím se s upíry, ale to je asi tak všechno. Nedávno viděný King of Thorn se mi líbil mnohem a mnohem víc, protože byl od ostatních anime tak odlišný. Nějak asi nemůžu překousnout tu odlišnou kulturu, kde bez většího vysvětlení létají obří píseční rejnoci, každý kdo se odrazí skáče stovky metrů do výšky, a téměř každý má jakousi zvláštní schopnost. Srdceryvné scény na mě vůbec neúčinkovaly a působily spíše trapně. A vlastně téměř všechno na mě bylo až moc rozvláčné a protahované. Ale jak říkám, asi to není chyba filmu, ale můj problém s vnímáním anime. ()

Hadati

Tenhle film mi úžasně vyhovuje do mého vkusu. Akce a potenciál má tak velký, že bych si tenhle film dokázal představit i jako seriál. Pro milovníky anime a fantasy povinost vidět. ()

Jelly

viděl jsem v závěsu s Blood: The Last Vampire a tohle je po všech stránkách o hodně slabší. pouhé akční anime. nic víc. místy jsem se dost nudil, ani napínavé mi to vůbec nepřišlo... 60% ()

ypres.bass

Mix toho nejlepšího z Bladea, van Helsinga a legendy o Čachtické paní. To celé zamíchané v nádherných in/exteriérech. A že je to malované? To tomu dává tu šťávu. Jeden z vrcholů anime-cyber-fantasy ()

mirliflore

Na druhé shlédnutí už dávám 5*. Příběh sice opravdu není zas až taková bomba a dá se v hrubých obrysech docela dobře předem odhadnout, ale to všechno bohatě vynahrazuje úchvatná vizuální stránka. Jen málo filmů se může pochlubit tak pohlcující atmoseférou. ()

Herman

První anime film, který jsem viděl a byl jsem mile překvapen a nadmíru spokojen. Příběh kombinuje středověké prvky s moderními, ale není to vůbec na škodu. Navíc film vyniká hezkou animací i povedenou hudbou. ()

TaanStari

Dlouho jsem si to nechal právě kvůli animaci a celkové vizuální stylizaci unikat. Velká chyba. Právě tahle stylizace tomu dodává to "kouzlo". Vynikajicí pohádka s mně nepříliš sympatickým hlavním hrdinou D (který naštěstí nemá zas tolik prostoru). Ve svém žánru určitě nejlepší kousek. Měl jsem možnost shlédnout v japonštině a za angličtinu bych určitě neměnil. ()

RadimFišer

Další nádherný film, který přímo bere dech. Dech z nejhlubšího nádechu. Vráží krásu japonské animace do očí tak silně, že se mi chce obdivovat. Přínáší staré pocity obdivu starších a tajemných lidí. Anime, Japonsko. Je tomu rok, co jsem je neznal. Ted je znám a vím, že ve filmu není nic krásnějšího než co dokáží staří mistři. A tohle je dílo jednoho z nich. Bravo o velicí. Bravissimo... ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE