Malá smrt

• Austrálie The Little Death

The Little Death – „Malá smrt" jako idiom pro orgasmus. Kolem sexuality se točí celá mozaika příběhů pěti párů z jedné ulice a jejich souseda, který se nedávno přistěhoval. V duchu hesla „kolik lidí, tolik chutí" je v tomto filmu vtipně i dramaticky ztvárněna celá škála sexuálních odchylek od relativně běžných typu sex po telefonu a role playing přes foot fetišismus a masochismus až po somnofilii a dakryfilii. (tereez)

VanTom

Pět párů si prožívá pět různorodých, neobvyklých, (mírných) sexuálních deviací. Lehkonohá komedie se jim na střídačku věnuje s neskrývaným pobavením, dokud ovšem někteří nezačnou zacházet do extrémů, sympatičtí jedinci s (úsměvným?) problémem se pak mění na regulérní úchyláky. Nejvíc mne zamrzelo, že kromě "hlavní" povídky (fantazie o znásilnění) a té nejkratší (zároveň i nejhumornější - sex po telefonu ve znakové řeči!) vyzněly ostatní tak nějak do nikam, bezpointově. ()

V.Silver

Musím říct, že pomalá gradace filmu mi docela seděla, ačkoli začátek byl na můj vkus možná až moc pomalý. Líbily se mi pointy každého příběhu, ačkoli samozřejmě absolutním a nepřekonatelným vrcholem byl sex po telefonu, to mělo brilantní nápad i provedení. Nikdy bych nečekal, že mě to dokonce i trochu dojme. Budu konformní a zkopíruju průměrné hodnocení na ČSFD: 80% :) Zavádím novou kategorii: jak by to hodnotila manželka? A dáodávám 40% s dovětkem "To jako bylo všechno?!" :) ()

Pedross800

"CO MÁTE V NABÍDCE?" Tak maj toho protinožci hodně a je to plné "La petite mort" krásně zvučného slůvka, jehož význam si prověřím, až přijede na návštěvu kámoška z Francie :-) taky se tu člověk dozví co je to sexual masochism, roleplay fetishism, dacryphilia, somnophilia až se člověk z toho zapotí, že ten sex a orgasmus může dát takovou fušku. Jeden kvůli němu druhého k slzám přinutí, což připomíná, jak prohnané to ženské plémě může být :-) Tu další samička ze svého miláčka násilníka udělá. Avšak všechno tohle bláznění na závěr přebíjí vzrušující a úchvatný sex po telefonu tak trošku jinačí! Dechberoucí sekvence ve které jsem pocítil, jak nádherné je zamilovat se. Humor černotou se tu nabízí a já nevycházím z údivu. Po výborné preapo vizi další skvělý australský kousek. A použil jsem zbytečně mnoho slov, na tenhle film by jich stačilo jen pár.......ACH, TA LÁSKA NEBESKÁÁÁÁÁÁÁ...... :-) ()

Kurikmoon

Film sa zaoberá pármi, kde v každom je riešená nejaká sexuálna "úchylka". Všetko dopĺňa jeden aktivný cukrár delikvent. Miestami riadna komédia, miestami dramatické. Celkovo nápadité. Posledný príbeh mal pre mňa naozaj silný citový náboj. SYMPATIA. ()

Danikaa

Už dávno som sa tak nezasmiala. Perfektný nápad spracovať sexuálne úchylky takto humorne aj vážne zároveň. Hm páčilo sa mi to. ()

DeathTheKid

Každý z vás to určitě zažil. Jdete v noci zapařit, načančáte se tak, že by si vás i Blesk nebo JPM musel všimnout, holky nahodí make-up, oholí vše nutné, vycpou prsa, kluci zase slipy, stříknou na sebe esenci Hogo Boos, kterou dostali jako dárek od babičky z polské tržnice a nakonec jdete všichni do baru. Vcházíte a najednou ji/jeho spatříte, je to vzrušení na první pohled a vy už zvládáte představy o svatbě, dětech a poslední vůli. Je přece tak krásná/ý a určitě normální. Omyl! Slečna dozajista přemítá nad tím jak tam tomu fešákovi v noci bude penetrovat Důl Guldur (a nemusí jít nutně o Thajku) nebo bude chtít neuvěřitelně pomočit, zatímco on už si představuje průběh znásilnění nebo jak ji klátí, zatímco se koukají na pohřeb papeže. Já to říkal!!!!!!! Všichni jsme hovada a to do jednoho. Ty, tamta, ona, onen, dokonce i tamten pár, co je spolu 8 let a je naším vzorem normálnosti. Tenhle film pěkně ukazuje, že všichni máme úchylku a kdo ne, tak jen neví, že ji má. Film samotný se mi velmi líbil jen by mě zajímalo, jak by vypadal, pokud by z toho udělali jednotlivé povídky, takto jsem měl pocit, že mi trochu uniká napětí. Jo a Robin Williams žije, utekl do Austrálie a jmenuje se Josh Lawson. ()

Glowski

Až překvapivě funkční propojení dílčích epizodek v jednotné dílo, kde ale (minimálně pro mě) jasný prim hrála ta poslední. Jako krátký film by působila geniálně, takhle je jednou z řek osudu, jejichž soutok v závěrečných minutách sledujeme. Ostatní segmenty jsou rozhodně vtipné i sympaticky zahrané, ale mírou absurdity je postavám v určitých chvílích ubírán třetí rozměr a vyzdvihován tvůrčí záměr. Osobně preferuji přirozeně plynoucí Happiness Todda Solondze z roku '98, což však kvalitu tohoto svěžího závanu z Austrálie samozřejmě nesnižuje. 70 % ()

Firebug

Svěží a zábavný povídkový filmek, ve kterém jsou pojítkem sexuální úchylky několika párů, jejichž milostný život pomalu zabředává do stereotypu. Vše je podané se zdravým nadhledem a i když je to pro potřeby komedie (lehce černo humorné) trochu vyhrocenější, taková ta hřejivá lidskost se z toho nevytratila. Trochu mi to připomnělo nedávno viděné (a rovněž parádní) Wild Tales. The Little Death ale díky přeskakování mezi jednotlivými příběhy a vzájemné propojenosti působí ucelenějším dojmem. Možná trochu škoda, že ona provázanost není důslednější. I tak jsem se skvěle bavil. Skvělé 4* ()

klukluka

Super! Pomalejší rozjezd, ale konec mě rozsekal. :D Asi jako většinu spokojených diváků. Přesně tak, jak si to tvůrci namysleli. Celý to bylo dokonale promyšlený. Trochu mi to evokovalo Lásku nebeskou. Výborný! ()

Benedygtus

The Little Death je neco mimoradneho. Co clovek, to uchyl. Co scena, to nepredvidatelne "vyvrcholeni". Musim rict, ze konec bych asi s rodici sledovat nechtel.. ostatne asi ani cely film, ale zabava to byla ukrutna. Vypovida to i o mne samotnem, ze mam uchylku..? No, do TOP10 to radsi zarazovat nebudu, abych pripadne navstevniky nevydesil. Vynikajici komentar uzivatelky mat.ilda, opravdu stoji za precteni at uz pred nebo po filmu, ale spise po, pokud mate radi i nejake to prekvapeni. ()

Torimmer

Vy-ni-ka-jí-cí poslední příběh s telefonátem je skvělý, originální, vtipný, hrozně moc upřímně romantický. A za ním se ty fajn ostatní povídky ztrácejí, jako jen takové hříčky, bez pořádnějšího dopadu. ()

Romario

Tak tohle hodnotím jako velmi silné čtyři hvězdy, skvělá komedie. Dánský film Milí lidé, na obdobné téma, mě tolik neoslovil, i když herecky byl taky na vysoké úrovni. Tady jsem se navíc skvěle bavil. ()

showxman

Příjemné překvapení od protinožců! Nesmělý úsměv na tváři se drží od první minuty filmu a vydrží ještě dlouho po závěrečných titulcích, a to je dobře, protože ta hodina a půl uběhne velice rychle a nenásilně. Ideální párová podívaná. ()

Hanys_

Australské "Divoké Historky". Úsměvný soubor minipříběhů, ve kterém jednoznačně vyčnívá závěrečná povídka ve znakové řeči, která se, co do vtipu a romantiky, může směle měřit např s Love Actually. Lawson je rozhodně příslibem do budoucna. ()

Adramelech

Vzkaz pisateli anotace na SkTonline: Výraz „malá smrt“ ve smyslu orgasmus nepochází z australského slangu, nýbrž je původně francouzský (La petite mort), intelektuále! – Problematika sexuálních úchylek je docela vděčný námět na film. Je to zajímavé téma nemluvě o tom, že tyto filmy plní i určitou osvětovou funkci. (Matně si vybavuji film Spiklenci slasti, který jsem viděl už před lety; budu se na něj muset znovu podívat.) Toto však působilo většinou jako příběhy ze sexuologické poradny a trochu tomu chyběla invence. Nejoriginálnější byl sex po telefonu s hluchoněmým. „Co se stalo se starým dobrým zaběhnutým sexem? Lidi si to jenom komplikujou zvrácenostma,“ říká jedna z filmových  postav. ()

kolemjdouc

Tak teda nevím!Urva - když mám v baráku pěknýho chlapa, tak na co vymýšlet nějaký hověziny.S ním fláknu do pelechu a jízda může začít! Představy nepředstavy : ta malá smrt vždycky na konec přijde!Tečka. ()