poster

Kill La Kill (TV seriál)

 • Japonsko

  キルラキル

 • Japonsko

  Kiru ra kiru

 • Austrálie

  Kill La Kill

 • Nový Zéland

  Kill La Kill

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2013–2014, 10 h (Minutáž: 25 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SonGokussj
  ****

  Kill La Kill je těžko hodnotit. Ze začátku téměř nudné klišé, velmi přehnané a rozhodně odlišné od ostatních, se postupně ale jistě rozjíždí až do finálního konce. Že jste to už někde slyšeli? Že jste tu kresbu už někde viděli? Tengen Toppa Gurren Lagann? NE. TTGL Je dílo přímo famózní. Kill La Kill však nebojuje v takové míře (I když osud vesmíru je také v sázce, galaxie tam bohužel nelítají). Zápory záporné: občasná až-moc-velká ukecanost snad všech postav. I když je toto anime spíše o akci, spíše se za ní schovává a všechno okecá. Čím větší vůle, tím víc to jde. Znáte to :-) Také bych vytkl poněkud nudný start, který se motá jen okolo hlavní hrdinky, která má za úkol se probojovat až k vedoucí školy. Mmm. Klady, KLady, KLaDY: snad vše ostatní :-) Výtečně jsem se bavil nad naprostou absurdností, která se projeví až když necháte svou fantazii povolit, promyšleností zbraní a technik boje, úžasnými nápady se skrytou organizací, ale co musí vyzvednout - naprosto komicky karikaturistické postavy. Toto anime hýří super-přehnanými hrdiny a hrdinkami, kteří oplývají uřvaností a neklidem. Jsou nadopované, zdrogované, vše-ované vším, co jde. A je to fajn! Povedlo se. Na Kill La Kill jsem se každý týden velmi těšil, protože to bylo něco úplně jiného, než čekáte. Není to tak ucelené jako zmíněný TTGL, ale to vůbec nevadí. Dost mě také překvapovalo. Cliffhanger za cliffhangerem, šok za šokem, křik za křikem. Určitě tomu dejte šanci, nebudete litovat. 25 episod to má důvodně, děj rozhodně nenatahují. Spíše pomalý začátek je pak vynahrazen obrovským tempem na konci :-) Až vám z toho buší srdce. KILL 85%(29.3.2014)

 • Scalpelexis
  **

  Dokoukával jsem to s velkým sebezapřením. Chtěl jsem si dát akční oddechovku a tak když v mém okolí hlavní hrdinku solidně nacosplayovali, tak jsem si řekl, že to zkusím. Na rovinu řeknu, že by mi nevadilo, kdyby to zůstalo v Battle Royale kulise někde ve škole. To, že to již trochu klasicky sklouzlo až do vesmírných výšin a šířek, na to už si zvykám, ale jednoduše sa mi to nepáčí. Výčet proti je ale mnohem, mnohem obsáhlejší. Hlavní hrdinka je večně zamračená, protivně uřvaná, nesmysly hlaholící fůrie s vymytým mozkem, kde zůstaly jen zvířecí instinkty a jediný, co s ní pohne, je její ubrečená a hyperaktivní kamarádka, jejiž drobné stand-upoidní výstupy chvíli baví, ale pak šíleně omrzí. Příběh nenese žádné známky hlubšího přemýšlení a plot twisty jsou tak předvídatelné a hloupé, že i možný scénář přeleta holuba nad autem a následné provedení své potřeby mi přijde mnohem nečekanější obrat. Seriál vysvětluje, jak něco je super-efektivní na něco, jak tamto bylo vyrobené kvůli onomu, ale pak si nehorázně začne vyplachovat pusu 2 roky zkysaným mlíkem (když to řeknu slušně) a otočí i sebou zavedené principy. Jako proč? Jistě, nejde Kill la Kill vzít četnost soubojů, nastavení absurdity lvl 9000 a jistý drajv s přicházejícím koncem, kdy není čas na jakékoliv přemýšlení, jen řezání okolí stůj co stůj, ale to mě nebaví. Hlavně, že máme všude vlající sukně ke kalhotkám, milion trapně upgrajdevaných technik a obleků a poměrně odfláklou animaci. Plus jen za nudistickou pláž, tam se nešlo uculovat.(27.7.2015)

 • Hees
  ***

  Dovolte mi povedať dve dôležité informácie (Tsumugu Kinagase). Po prvé (pozítiva) anime Kill La Kill má veľmi kvalitnú hudbu či už je to opening, alebo ending je to vážna kvalita. Hudba/ hudobné podklady sa veľmi neopakovali napriek tomu, že som chcel niektoré počuť stále častejšie. Musím teda povedať, že v hudbe/zvukoch anime Kill La Kill prekoná málo ktoré. Súboje sú monumentálne kde nie raz sa demoluje celá oblasť kde sa odohrávajú. Vlastne celé anime je postavené na súbojoch a postupne sa pridá celkom kvalitný príbeh. Postavy sú veľmi zaujímavé hlavne Kiryuuin Satsuki. Kiryuuin Satsuki bola pre mňa oveľa zaujímavejšia postava ako hlavná hrdinka. Viac sa mi dokonca páčila aj jej premena do bieleho ako premena Matoi. V anime zaznie aj veľa zaujímavých filozofických fráz a nedá sa povedať, že by to bolo len bojovanie od buka do buka. Príbeh je dostatočne kvalitný a bavil som sa ňom. Anime rozhodne stojí za pozretie. Kvalitnejšie diely ktoré si zaslúžia vyššie hodnotenie sú diely 7,13,19. Vedľajšie postavy veľmi kvalitné a zaujímavé. Vysvetlenie a prepletenie príbehu, hlavných hrdinov je dobré, ale zrejme prichádza niekedy už neskoro. Po druhé (negatíva) - Áno toto bude to negatívne. Príbeh sa rozpráva dosť pre mňa zvláštnym spôsobom, aby nebol zaujímavý hneď od začiatku. Niektoré momenty, ktoré sú bizarné (nemá tam byť d bizarDné?), neštandardné, wtf momenty vôbec nie sú vtipné, aj keď by mali byť proste nie sú. Súboje niekedy trpia tým aby sa zobrazilo, že sú intenzívne demolíciou prostredia viac ako je únosné, ale to sa dá nejako prežiť. Súboje by sa teda mali viac sústrediť na podstatu súbojov a nie na okolie. Tak anime Kill La Kill veľmi graduje a dá sa povedať, že tam si človek uvedomí zbytočnosť pár prvých dielov. Áno kvalita príbehu narastá so získanými informáciami. čim je bližšie človek koncu. Lenže čo pár dielov čo rozhodne nedosahovalo kvalitu vyššieho hodnotenia na tie treba zabudnúť? Pri niektorých anime čo majú veľa dielov na to zabúdam, ale Kill La Kill malo veľa nezaujímavých dielov. Musím povedať, že som s tým bojoval a chcel by som tomu dať viac, ale takto malá náplasť v podobe pol bodu, ktorá žiaľ nebude vidieť. (Hodnotenie 3,5)(12.2.2015)

 • Starletka
  ****

  Absurdní, šílená, ale především zábavná záležitost. Postavy jsou skvělé (v čele se senseiem a Mako), animace správně trhlá a soundtrack má grády. Co se pak samotného příběhu týče, ze začátku je to celkem slabota, ale zhruba tak od půlky to nabere neskutečné obrátky. Jsem ráda, že jsem se prvními díly nenechala odradit. NUDISTO BEACH! 8,5/10(18.11.2014)

 • Larky
  ****

  Individuální hodnocení Kill La Kill hodně záleží na tom, jestli jako jeho diváci přistoupíte na hru tvůrců, že jde o primárně bojovou záležitost a nebudete moc řešit logiku, některé pochybně napsané postavy a jejich místy smysl příliš nedávající motivace. Třeba takový Hromino na jejich hru nepřistoupil a poměrně poutavě dal svůj vcelku vyhraněný názor velmi jasně najevo. Jeho argumenty navíc dávají smysl a komentář, který se honosí jeho nickem, je tím pádem kvalitním protipólem místních, ve valné většině, nadšených reakcí. Takže doporučuji přečíst. ---------- Něco málo k příběhu: Černovlasá předsedkyně Kiryuuin Satsuki vládne japonské škole Honnouji nejen slovem, ale i svým bílým mečem. Podle svých vyhraněných preferencí rozdává místním studentům tzv. Goku, uniformy, které podle svého označení (1* až 3*) propůjčují svým nositelům nadlidské schopnosti. Tou dobou na akademii nastupuje sedmnáctiletá Matoi Ryuko u které se ukáže, že její síla je v podstatě srovnatelná s tou jakou oplývá Satsuki. Scénář je dál pochopitelně detailněji rozpracován a co se zdá napřed jako jasná věc může ke konci trochu překvapit. -------- Takhle začíná Kill La Kill a také tím začíná neuvěřitelný kolotoč dávání si po držce. Tvůrci totiž vsadili v podstatě všechny karty na souboje. To sebou nese svoje negativa i pozitiva. Plusem určitě je, že seriál má skvělé tempo, výborně vymyšlené i zrealizované souboje, přepálenou choreografii, hláškující bad-ass ženy i muže. --------- Naopak problematicky působí samotný scénář, kdy je naprosto jasné, že líp napsané postavy a zejména poutavější rozepsání ve vztahu toho proč vlastně bojují by seriálu pomohlo opravdu nadměrně. Rovněž samotná příšerně uřvaná hlavní hrdinka mi hlavně ke konci už docela lezla na nervy. Naštestí jsem se ale mohl tím spíš soustředit na Satsuki, která díky osobní rovinně ke konci seriálu patří k nejlepším postavám. Škoda i některých předvídatelných momentů, ale to jsem v rámci bojového typu seriálů ochoten prominout. -------- Animace svou stylizací rozkročena někde mezi devadesátkovou produkcí a současnými seriály sice ze začátku může divákovi připadat nepřitažlivá, ve výsledku ale bojům a celkovému dojmu velice pomáhá. Stejně jako vynikající soundtrack, který až na jeden motiv dodává zejména bojům patřičnou šťávu. ------- Kill La Kill je silně stylizovaná na boje vyloženě zaměřená záležitost. Za sebe jsem se bavil poměrně dobře, ale přímo doporučit ho určitě nemohu. Né každý totiž snese poměrně slabý scénář, který zajímavější dramatický oblouk naplňuje až ke konci. Na druhou stranu bojových seriálů mnoho v dnešní době nevychází a tak jeden přímo zaměřený na to, určitě neuškodí. Slabší 4*.(20.4.2014)