Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

mcb

Děsivý všednodenní horor o tom, že když se změníme, už není cesty zpět. Doslova. Smithův záměr a sdělení je jasné, nejvíc však Tusk udivuje tím, jak dokáže balancovat na hranici nevtipné komedie (celá pasáž s Deppem je naprosto příšerná) a nepříjemného fyzického teroru, který znepokojuje diváka nejen ohavností titulního stvoření, ale i třeba obyčejnými záběry na postavy čistící si zuby v koupelně, jenž vytváří pozoruhodné vnitřní napětí. Na rozbor by toho samozřejmě bylo více, ale čistě pocitově je Tusk film, který mě v poslední době vykolejil více než cokoliv jiného. #disturbing ()

rollman1

Od Tusku jsem možná čekal víc než bylo zdrávo a to byla asi chyba. Po filmové stránce to není až tak nejhorší film, ale on tak nějak nebaví. Slibovaná kontroverze se jaksik nedostavila a ačkoliv mroží mužíček nevypadal zle a měl jsem z něho trošku divný pocit v žaludku, zbytek filmu se jen kecá o kravinách. Postavy chodí, řvou a nudí se asi tak jako já při sledování. Ono by se to vidět asi mělo, ale moc nečekejte. P.S. Kevine vyser se na horory a běž radši dělat Clerks III ()

heyda

Trošku zbytečně dlouhé, ale jinak dostatečně bizarní na to abych dal 3 hvězdy. Různé přeměny lidí na monstra nebo zvířata už jsme viděli, ale něco takového by mě ani ve snu nenapadlo :D :D ()

Stanislaus

"Pláč nás odlišuje od zvířat. Ukazuje, že máme duši." - U Mrožího muže pochopím jakékoli hodnocení, jelikož se jedná o nadmíru netradiční snímek - a to v tom dobrém, ale i špatném slova smyslu. Samotný námět je neskutečný bizár, okatě pomrkávající po Lidské stonožce (kterou jsem však neviděl, takže to nemohu plně posoudit), u něhož člověk přemýšlí nad tím, co se (sakra?!) Kevinu Smithovi honilo hlavou, když psal k scénář. Pozastavím-li se nad motivací Howarda, celkovou atmosférou filmu a osudem Wallace, přijde mi Tusk místy neuvěřitelně zvrácený, ale i jistým způsobem smutný. Nesmím opomenout zmínit výstředního detektiva s (lehounce pozměněnou) tváří Johnnyho Deppa - jeho rozhovor s Howardem byl podobně mimo jako celý zbytek filmu. - P.S. "Člověk je jen moře sr*ček!" ()

MontyBrogan

Smith si zrejme myslí, že sa pri tejto vyfabulovanej hipsterskej bizarnosti poštíme od smiechu; ako to určite robil on, inak by nič podobné nenatočil. No ja som tam našiel asi dva vtipy, pri ktorých som sa tiež len pousmial, a k tomu veľa ďalších rozpačitých pokusov o ne. Jediné, kvôli čomu sa mi to oplatilo pozerať, bola postava zmaskovaného Johnny Deppa, ktorému tá maska bola úplne zbytočná. Pretože jeho herecké kreácie by sa nestratili asi ani pod tým zvráteným mrožím oblekom. ()

VášaVF

Tak i velký nezávislý režisér Kevin Smith někdy šlápne vedle a to mu jeho vysněný projekt nezachránil ani Johnny Depp. Je to horor, který neděsí a zároveň komedie, která nerozesměje. Kdysi pan Smith točil výtečné komedie a v Red State dokázal, že umí udělat i jiné žánry, ale Mroží muž se spíše nepovedl. No ale i přesto dám druhé části volné trilogie True North ještě šanci a snad to bude jen lepší. ()

anais

Z celkem pracně budovaného hororu přeskočí Smith do něčeho, co není horor, ale ani komedie, a je to jen a jen divné. A vlastně zpětně - toto divné je to jediné, proč to stojí za to vidět. Johnny Depp a mrož jsou dvě velká wtf, která jinde neuvidíte. ()

Pítrs85

Smith měl to štěstí, že se mohl při týhle mrožovině opřít o samé skvělé herce, Justin Long je mimoň, i když nemá na držce přišitý mroží kly, Haley Joel Osment vypadá stejně divně jako v Šestým smyslu, šilhající Johnny Depp je na celým filmu asi jedinej zábavnej, mno a do kapsy je všechny (včetně Deppový dcery) strčí Michael Parks, ty vole, takovýho dědu bych fakt nechtěl (mno i když :-). No a film samotnej? Prosím vymazat žánr horor v popisku, protože tohle horor není. A když už to budete mazat, smázněte i tu komedii... Ale nějakým zvráceným způsobem se na to koukalo dobře. ()

SOLOM.

Ti co mě znají trochu lépe z hororových stránek, vědí, že jsem velkým fandou nejrůznějších bizarních/morbidních snímků a tak jsem si samozřejmě nesměl Mrožího muže nechat ujít. Slyšel jsem na něj sice různorodé ohlasy, ale jelikož tento film mnozí dost často přirovnávají k mému oblíbenému The Human Centipede neodolal jsem. Bohužel jsem dost zklamán z toho co mi zde bylo nabídnuto, protože ačkoliv je Kevin Smith velice dobrý režisér, tak na Toma Sixe nemá ani omylem (tím myslím jeho ujetost a zvrácenou představivost). Popravdě se ani moc nedivím, že Johnny Depp nechtěl, aby jeho jméno figurovalo v závěrečných titulcích. Vlastně ani moc nechápu, proč se zde rozhodl účinkovat – no málem jsem jej ani nepoznal. Tusk určitě nemá nezajímavý děj, ale vlažné (skoro) až uspávající tempo zvláště v první polovině filmu, mě dost nudilo. Nepomohly ani rádoby vtipné hlášky/narážky, kterými se nás snažil scénárista potažmo Justin Long uchlácholit. Každopádně ta vyzváněcí mobilní melodie (The Margarita Song) byla dost chytlavá. Pořád jsem tak nějak zůstával v očekávání, kdy se konečně dostaneme k těm nechutným, bizarním scénám, ale jaksi se u mě minuly účinkem. Ten na první pohled gumový kostým mrože a useknutá noha zabořená v ledu – To mělo být ono??? Hm tak já jsem jaksi zvyknutý na trošku jiný (lepší) level. Chyběly mi tu všechny ty sračky, zvratky, vyvřelé střeva, lidský řev a utrpení…Prostě Kevin Smith zůstal jen u samotné myšlenky, kterou nedokázal lépe zužitkovat. Justin Long se sice snažil v tom svém mrožím kostýmku hekat, co to jen šlo, ale jaksi jsem mu tu jeho bezmocnost nevěřil. To už mě víc přesvědčil svým zklamáním, že mu jeho děvče nechce vyhonit. Slabých leč pořád průměrných 50% ať nežeru. ()

eraserhead666

Z jedné strany mě vlastně nepřekvapuje, že to natočil Smith, z druhé strany bych od něj něco takového nečekal. Hodně zvláštní kousek, který mě dostal tím, jak nevyužívá okatě nabízené a používané horrorové postupy, přesto působí horrorověji, než kdejaký zprofanovaný horror. Mrazilo mě už z vyprávění pana Howarda a když pak začal mrož řvát, mohli jste si na mých zádech chladit vodku. Syrové, nechutné, velmi dobře natočené a hrozně moc účinné. ()

Necrotongue

Pokud jste si stejně jako já navolili, aby se vám u filmů na čsfd zobrazoval primárně originální název, mohli byste podlehnout dojmu, že se bude patrně jednat o životopisnou záležitost o současném polském premiérovi. Samá voda. To jen Kevin Smith sepsal a zrežíroval další ze svých ujetých fantazií, a vytvořil tak, podívejme se pravdě do očí, naprostou hovadinu, v níž se použité humory drží na škále od černých po idiotské. Téma snímku bylo pravda trhlé, což by nebyl takový problém, mně bylo nepříjemné hlavně čekání na něco, co mě nebude nudit až uspávat, protože větší část filmu na mě fungovala téměř jako ukolébavka. No, a ve zbytku zase musíte zapomenout na elementární logiku; i když nejste vystudovaný lékař ale jen pouhý laik jako já, dojde vám, že takhle by to asi nefungovalo. A s příchodem Johnnyho Deppa respektive Guy Lapointeho šlo všechno totálně do kopru. No jo, chtěl jsem pohodit tři slabší kousky, ale i dvě pěticípé budou víc než dost. / Poučení: Myslím, že jsem právě viděl Justina Longa v jeho životní roli. ()

Morholt

Zdá se, že časy, kdy jsem vyhlížel každý Smithův film s velkým očekáváním, jsou nenávratně pryč. Nápad sice vypadal zdánlivě dobře ulítle a dával prostor pro nejrůznější nápady, ale Smith to téma doslova zakecal. Ale nebyly to ty vtipné dialogy, které jsou Smithovou výkladní skříní, ale křečovité bláboly o ničem. Mrožák byl sice dobrej, herci neuráželi, ale nebylo tu nic, co bych od hororové komedie čekal. 25% ()

ScarPoul

Niekde úplne mimo všetkých očakávaní. Presne ako v Red State aj tu si Smith buduje akúsi divnosť, kedy si výrazne pohráva s divákom. Balansuje medzi nechutnosťou a humorom a opäť sa mu to výborne darí. Tie jeho dlhé monológy zbožňujem. Znova si môže pripísať do svojho zoznamu kultové postavičky. Minimálne Depp ako divný detektív a psycho dedko Parks. Páči sa mi, že tam vkladá viacej psychológie než by sa na takúto tému patrilo. Rovnako sa nevyhýba vtipným scénam - dve mladé predavačky, alebo tým nechutným - prvé precitnutie v obleku z ľudskej kože. Je to tak iné, tak idúce proti sebe, až je to vlastne geniálne. Určite nie pre každého. Ale ak by sa mala Smithova tvorba uberať takýmto smerom, tak mne osobne nebude vadiť, že tie jeho vzťahové komédie sa vytratili. Asi treba aby sa chvíľu robilo niečo také. Tusk je vztýčený prostredník všetkým hororom o masových vrahoch a zároveň je to super zábava. ()

Genero

Možnosti dnešní plastické chirurgie jsou téměř neomezené, na klinice vám přišijí cokoliv kamkoliv, libovolný tělesný otvor může ústit kde si řeknete a zkušený lékař vám z Norberta Lichého zpíchne klidně Bartošku. Když nakráčíte do ordinace a necháte si připevnit bavlnkou místo nosu čuráka, krom té komplikace, že budete muset nadosmrti zobat Arginmax, aby vám nepadaly brýle, nikdo nad vaším požadavkem ani nemrkne. Bohužel si i vysloužilý námořník myslí, že je úplný docent Měšťák, protože vlastní jehlu a nit. Jenže jeden steh dovnitř a jeden steh ven a vždycky mu z toho vznikne ploutvonožec z čeledi mrožovitých. Je mi jasné, že kdyby mohl slizký Justin Long volit to menší ze dvou zel, nechal by se raději přešít na třetí sestru Wachovskou. Metamorfózu v mrože jsem mu ale samozřejmě ze srdce přál. Doufám, že jsou švy dostatečně pevné, aby mu jeho nová vizáž zůstala a do budoucna se s ním budeme setkávat výhradně v dokumentech Nigela Marvena. Jinak nevím, co tady všichni mají, protože Tusk je asi nejnormálnější Smithův film a ty jeho scénáristicko- onanistické monology bych vydržel poslouchat celé dny. Tedy pokud by celou tu dobu pobíhala po televizi Genesis Rodriguez v bikinách a honilo ji to dvousetkilové batole Osment. Taky v bikinách. ()

Mr. Lobo odpad!

Hlavní problém mám u Tuska s tím, že vůbec nechápu pohnutky (estetické, etické, symbolické), ze kterých tenhle film vznikl. Co do žánru, mohla by to být komedie, kdyby humor fungoval komicky, kdyby to měl být horor, měl by si budovat atmosféru (ideálně se vztahem k hrůze, mrazení, strachu), ovšem všechny hororové prvky působily směšně, ne komicky, ale směšně. Navíc tam, kde by se mohla tato atmosféra budovat, byly záběry smotnovány ze všech stran, jak kdyby to byl studentský film a děcka se na náhodné scéně učily lepit záběry k sobě. Asi jediný důvod, který mě napadl, byl, že Smith chtěl ukázat a dokázat, že má v Hollywoodu takové postavení, že už může natočit úplně cokoliv. To že je tam Johny Depp s umělým nosem a tlustý H. J. Osment, nepovažuji za kvality. ()

Terva

Již obsah filmu zde uvedený je totální blbost. Je to vlastně inspirace k natočení filmu. Malý scénář, i když celkem velice přepracován podle aktuálních informací. CITÁT - Čekají vás podivné věci........... Wallace Bryton (Justin Long) je naprostý idiot a ignorant, divák nemá snad ani špetku snahy mu nějak fandit. Je to hlavní hrdina s idiotským knírem. To, co ho čeká v Pippy Hell mu snad každý přeje. CITÁT - To bude dobré pane Tasku............. Asi tak po hodině filmu to přestalo mít hororový nádech a místo komedie se to pomalu stávalo parodií. Dle mého názoru se to vše hroutí s příchodem Johnnyho Deppa. Vůbec mi tam neseděl. Tady je zakopaný mrož a komediant zde nemá místo. Škoda. Také musím přiznat, že se obávám příchodu dalších filmů z plánované trilogie. Kde jsou zlatí Clerks nebo Dogma pane Smith? Je to nejhorší film Kevina Smitha, co jsem viděl a že jsem je viděl zatím všechny. A že tento film schválí Twitteři? Maj divný vkus. PS - Na Lidskou stonožku to stejně nemá. V závěrečných titulcích si pana Kevina ještě můžete poslechnout, pak ještě vidět komedianta Deppa a pak si přečíst jména těch, kteří chtěli aby byl film natočen. CITÁT - No tak to sežer hochu, je to makrela........... ()

joehot

Mno dobře, tohle už je moc velkej bizár i na mě. A navíc až přespříliš samoúčelný, takže jsem se pobavil jen u několika dialogů a popkulturních narážek. Jinak spíše nebrat, pokud pro vás není lidská stonožka masterpiecem. ()

corpsy

Bizarnosť kombinujúca horor, kriminálny príbeh a satirickú komédiu do jedného čudesného celku. Vlastne ťažko posudzovať niečo takéto, keďže to má svojský look a neprikláňa sa ani k jednému spomenutému žánru. Proste niečo, čo ste ešte nevideli. ()

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014