Nebe existuje

• USA Heaven Is for Real (více)

Film natočený na motivy bestselleru ze špičky žebříčku deníku New York Times, Nebe existuje, vypráví skutečný příběh otce z malého města, jenž musí nalézt odvahu a víru, aby se se světem podělil o synův výjimečný zážitek, který mu změnil život. Na Cenu Akademie® nominovaný Greg Kinnear (Nejlepší herec ve vedlejší roli – Lepší už to nebude, 1997) se představuje v roli Todda Burpa, jehož syn Colton tvrdí, že ve chvíli, kdy se ocitl na pokraji smrti, navštívil nebe. Colton podrobnosti ze své neskutečné cesty popisuje s dětskou nevinností a se samozřejmostí vypráví o věcech, které se staly před jeho narozením... O věcech, které nemohl vědět. (Bontonfilm)

kedl

Jednou jsem takhle potkal Černou vdovou a Artemesii a dali jsme si pořádně do těla. Polohy střídali, neremcaly, na klíně seděly, užívaly si, byla to prostě jízda na kterou v životě nezapomenu. Při vyprávění známým a kamarádům o mém dobrodružství, jsem byl otázán, jestli to myslím vážně a jestli to nebyl jenom jeden z vlhkých snů. S tím filmem je to stejný. Vážně si byl v nebi? Tvůj bratr seděl Ježíšovi na klíně? HaHa!! BumBum!!! Ten film se bere tak strašně vážně, až to bolí!!® ()

ZdenoLo

Aj keď som zarytý pohan, tak tento príbeh mi prišiel zaujímavý. Teda ak je vážne podľa skutočnej udalosti. No kameňom úrazu neboli ani tie nezmysli o Ježišovi ale o hereckých výkonoch, ktoré boli priam tragické. Viem že deti sú deti a je ťažšie s nimi točiť film ale asi by to chcelo viac trpezlivosti. Veď určite ani taký Haley Joel Osment (z detských čias natáčania) nedal všetko na prvý krát. ()

kolemjdouc

Kineara mám ráda ale tady mu role absolutně nesedla..On je herec do akcí které mají spád .Zde se musel očividně brzdit.A už hodněkrát jsem se přesvědčila že někdy bestseller vydávaný za bestseller není totéž..Vždy se něčemu pomůže a kvalita zůstane upozaděna.U knih je to klasika.Jako když se filmu vyrobí trailer z pát dobrých scén a film se rovná absolutní nule.Tady je to to samé.Syn něco viděl a na tom se postaví příběh..... ()

Mitin

Jedna z věcí, co se mi na filmu líbila, byla taková příjemná, klidná atmosféra s ne moc známými herci, kteří perfektně zahráli své postavy. Zvlášť Colton byl zahraný vážně perfektně! Poklidná atmosféra je také to, co film zvedá, i když je místy celkem nudný. Film se film pomalu rozjíždí a celý plyne pomalinku, nikam nespěchá. I přesto, že vlastně tak dlouhý není. ()

lucijelucije

Tento film je už oříšek sám o sobě, jenom proto, že se jeho hodnocení bude hodně odvíjet od toho, zda hodnotící jsou, nebo nejsou věřící. Jestli je příběh skutečností, nebo domněnkou, je celkem irelevantní. Z objektivního hlediska, bych řekla, že je to spíš takový pohádkový příběh o tom, zda věříme jeden druhému, zda za sebou rodina stojí ať se děje co se děje. Mě Heaven Is for Real nijak nepopudil. Pěkné, dojemné, romantické. O pravdivosti a víře bych ale nepojednávala. ()

qxkamo

Aj ked drama nie je moj velmi oblubeny zaner, na tento film som dostal odporucanie z nabozenskych kruhov, tak som si ho pozrel. Hviezdicku navyse ziskal za to, ze je podla skutocnej udalosti, aj ked by mohol byt mozno aj o polhodinu kratsi, pretoze tie najzaujimavejsie veci su obsiahnute fakt len v niekolkych minutach a navyse film sa dost pomaly rozbieha. ()

janabel

Tato témata mám v oblibě, ale zrovna tento film mě moc neoslovil. Hlavní postavy mě totiž nepřesvědčily. A to, že se věřícím nelíbilo, že mají důkaz, že nebe existuje, raději ani nebudu komentovat.. Možná že kniha je dobrá, ale scénář je tedy dost slabý. ()

Sygauras

Podle skutečné události. AHA. No i tak se dají nalákat hromady nevěřících američanů, kteří už od narození říkají za každou větou "bůh nás ochraňuj" Film byl nudný a celé to nebe mi připadalo jako trapná agitace abych se kvůli tomu musela cítit jako kus hadru, protože jsem hříšná duše. Ještě že nejsem věřící, protože po tomhle filmu který mapuje skutečnou událost, bych musela v tom kostele i spát. Bála bych se vyjít na ulici abych se kvůli něčemu neprohřešila a to nebe by se pro mě nenávratně zavřelo. Lidská omezenost nezná hranice. Navíc to bylo nezáživně natočené. Takže jedna hvězda. ()

j0nathan

Dávám čtyři a pomalu se vracím do reality. A jak by řekl klasik Zbrožek: "Ježíš ťa miluje! Já vám žehnám vole, haleluja." ()

readan

Bola som zvedavá ako bude vyzerať sfilmovaná verzia a prekvapilo ma, že film sa takmer presne drží knihy, čo ma veľmi potešilo. Bolo to pekne spracované, páčila sa mi aj pokojná hudba v pozadí, herci boli prirodzení a nenútene divákom priblížili túto skúsenosť. Skutočný príbeh, ktorý Colton zažil, ma naozaj zaujal (bez ohľadu na to, či je to pre všetkých uveriteľné). Odporúčam však najskôr si prečítať knihu, až potom pozrieť film.. ()

Axident

Jsem nevěřícím a tahle křesťanská agitka (nechápejte mě špatně, nemyslím to netolerantně, jen popisuji své dojmy) byla tudíž hodně za čarou. Heaven is for Real je tak intenzivní motivačkou pro ty, kterým by snad slábla víra, že s emůže směle promítat v kostelech jako instruktážní film, proč věřit v Boha a já nejsem cílovou skupinou ani v nejmenším. Herecké výkony, samozřejmě, poctivé, Kinneara mám rád a hošík v hlavní dětské roli též působivý... ()

Fujara777

ÁNO: Ľudia veria v zázraky, v nebo, vede, priateľom... Ako veľmi veria, sa však ukáže až v momente, keď sú konfrontovaní s istými výsledkami, ktoré z predmetu viery vyplývajú. Film, ktorý sa pochybnostiam nebráni. NIE: Tak ja neviem, lebo deti nemám, ale ak mi môj syn začne rozprávať čudné veci, k psychiatrovi nejdem sám so sebou, ale asi s tým synom. V celku čudný príbeh, ktorý sa snaží vzbudiť nádej. Lenže akosi tlačí na pílu, čo sa vyznenia týka. Pritom by možno stačil väčší dôraz na zložitejšiu premenu otca. ()

brumbrum

Ako to priblizit, v kontexte neuveritelne zadubeno-zadebnenych komentarov nizsie ;o)?.. Idete dvaja na koncert vaznej hudby. Sedite v kravate v pritmi, majestatnost vo vzduchu by sa dala krajat. Buraca Tchaikovskeho Piano concerto, ludia sedia jak na ihlach, uneseny geniovym posolstvom. Dirigent sa naspanovane pohupuje so zazmurenymi ocami, slaciky ho sleduju, pianista si v pauzach stiera pot z cela - mrazi vas na chrbte, do oci sa tisnu slzy. Na konci buraca nadseny potlesk, dav vstava z miesta.. - len vas priatel sedi a ironicky sa usmieva. Vezme kusok papiera a napise odstavec na 15 viet o tom, ze to bola propaganda predaja hudobnych nastrojov, na cele s dirigendom, ktory nielen ze je slusne obleceny, ale este sa aj dokaze kyvat celkom nahodne sem-a-tam, a dokonca ho pritom sleduju uplne zmagoreni ludia, tahajuci dake palicky s konskymi vlasmi na slacikovom dreve. Docitate neveriacky tuto neskutocnu zlataninu - a az vtedy si prvy raz v zivote uvedomite, ze vas priatel, inak sympatak, sa narodil hluchy - ze nemat sluch moze spravit tento neskutocne brutalny rozdiel medzi vami a nim, pretoze ste sedeli predsa na koncerte obaja, pozerali ste obaja na to iste, usi na hlave mate obaja.. - no on kdesi vnutri hlavy ma nefunkcne bubienky. Ak zhliadne tento film clovek, ktory v zivote uz paradne prusery zazil, doceni realnost celeho dokumentu. Neskutocne dobre ukazali kostolny zbor, ktory sa drmoli roky naucene modlitbicky na cele s ich uhladenym pastorom, a v podstate je to nedelny meeting ateistov, ktori neveria ani len na Boha, nieto este ze Bohu. Pastor, ktory pysne sebaisto vyklada o viere, odrazu pada na nulovu ciaru a musi prehodnotit, ako daleko od viery vlastne sam zije. Je mi hodne luto, ze podaktori chudaci na tejto stranke nepoznali v zivote cloveka, ktory vo financnej mizine zije z dlhov navonok "na urovni", ktory posobi v poziarnickom zbore zadarmo a este aj kaze v kostole :). Mne osobne az privelmi znamy model. A potom ho zradi farska rada, vykopnu zo zivota najblizsi spolu"veriaci".. Mrazivo pravdive, zial. A ze 4-rocne dieta podava spravu mimo casu a priestor - ved sa o tom pise, "ak nebudete ako deti" alebo "ze si zjavil tajomstva malickym" a podobne. Krasa, ako je otec a pastor donuteny malym synom rekapitulovat svoje hrde postoje. Vonkoncom logicke, ze film bude polarizovat: ved nemoze oslovit chudaka bez bubienkov - ale to neznici pocujucim zazitok z Tchaikovskeho. Dat vypocut hluchemu platnu, co to s nim asi spravi? Zmeria vam kruhovu rychlost plastikoveho kotuca, mechanicke vibracie ihly, dokonca popise prenos milivoltovych napati na predzosilovac a zosilenie na repraky. No ale spytajte sa ho, co azda zazival Beethoven, ked za tym skomponoval z platne prave znejucu Sonatu mesacneho svitu.. 5* jak bic. PS: Este k neskutocne debilnym komentarom nizsie: film nie je o cirkvi - a to malo, co tam o cirkvi je, nie je pre cirkev nijako lichotive. Je to o ludoch a ich osobnej zitej ci nezitej viere a ako sa s tym v zivote zrovnaju. Ked niekto ako komentar napise, ze ludia cele dejiny v historii zabijali "v mene viery", je to podobny argument, ako po zhliadnuti majstrovstiev sveta v plavani komentovat, ze sa uz hodne ludi utopilo v minulosti, ze by sa plavat nemalo vobec. Ved je celkom irelevantne, v mene coho ludia pachaju humus - ak je chlap uchyl, bude z neho uchylny otec, rovnako ako knaz, alebo ucitel. Ak je dakto vrah, tak vas zabije pre peniaze rovnako, ako pre vasu vieru, alebo v mene vedy. Kazdu chvilu citame, ako v mene futbalu zmlatia fanusikovia jednej strany divakov tej druhej: je to sportove, alebo ci je futbal zly? Otec v mene lasky znici svoju stavajucu rodinu.. V mene pokroku vrazdime svoje nenarodene deti.. V mene vedy zasierame zemegulu.. atd.. Zavrhnut zdravotnictvo, lebo je hromada zlych lekarov, ktori v bielom plasti pod hlavickou spitalu nicia zdravie ludi, je rovnake, ako zavrhnut vieru, lebo v cirkvi posobia aj somari. Ludia samotni su spravidla somari, na vine nie su systemy, v ktorych posobia; najma, ak tie systemy funguju na principoch ludmi len objavenych. () (méně) (více)

BOURQUE

Balzam pre ľudskú dušu, ľudský a príbeh, ku ktorému sa dá vždy vrátiť, keď potrebujem načerpať novú silu. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Rodinna drama podla skutocnej udalosti,v ktorej sa rozoberaju veci nabozenskeho charakteru,prijemna zalezitost,sympaticky podana s milym hereckym obsadenim,hlavne Kelly Reilly...:-) ()

terina.92

Tolik jsem se na tento film těšila a nic. Trailer mě namlsal a film vlastně nic nového neukázal. Tři hvězdy dávám jen za tu pěknou tvářičku chlapce, jinak by to byly dvě. ()

joker30

No priznám sa, že som mal celkom veľké očakávania aj keď nie som nejaký veľký kresťan. Určite téma, ktorá má potenciál. Bohužiaľ musím povedať, že premrhaný. Po prvej polovici, ktorá mi pripomínala prequel Siedmeho neba som si hovoril ok kresťanská propaganda, beriem, rozbehne sa to v druhej polke. Bohužiaľ druhá polka naozaj nuda, nič sa nedialo, chlapec dokopy tri alebo štyrikrát povedal zážitok z neba a to je celé. Nehovorím, že z toho mali urobiť fantasy ale aspoň nejako to vygradovať. Je to tak na 2 * , dal by som jednu navyše za to, že Kinnear je stále sympaťák, ale na druhej strane by som musel ubrať jednu za jeho ženu, ktorá mi strašne liezla na nervy. ()