Nevyhrožuj

• USA Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (více)

Paródia na filmy afroamerických režisérov z 90. rokov, ktorí opisovali príbehy farebných a iných menšín žijúcich v štvrtiach amerických veľkomiest, o každodennom násilí a kriminalite. Všetko sa točí okolo gangsterského života v gete, predsudkov voči farebným, prostitúcii, korupcii polície a sexisme. Ashtray (Shawn Wayans) - čo po ang. znamená popolník - žil po svojom narodení u jeho matky. Ale teraz sa z neho musí stať "pravý muž", ktorého z neho dokáže spraviť iba jeho otec. Preto sa nasťahuje do jeho domu. Znovu stretáva svojich starých príbuzných; jeho bratranca Loc Doga (Marlon Wayans), blaznivú starkú, kamarátov Loc Doga a mnoho ďalších obyvateľov štvrte. Jeho život sa mu zmení, až keď spozná mnohodetnú mamičku Dashiki (Tracey Cherelle Jones)... (demonikus)

gp_one

Naprosto tragický homor, který ve mě vyvolával křeče bránice. Bezva způsob, jak se umlátit smíchy. Po scéně s Dashikou jsme dlouho žádnou milostnou scénu ve filmu nezkousl bez pomyšlení na kečup a opečovávané nožky. Film v sobě nese také mnohá životní moudra, například: "Najdu si nějakej prima job na poště nebo v bance a až proniknu do toho šystému, tak to celé udělám a vyberu". To je dnes velmi populární metoda, jak se mít lépe :-))) ()

Sasakr

Možná bych si mohl začít trochu vybírat, na co se podívám, a ne zkouknout každou blbost, co se ke mně dovalí. Tohle bylo vážně tragický, nicméně pár věcem jsem se zasmál, takže 1/5. Přitom je jasné, že z námětu se dalo vytřískat opravdu hodně. A nejvíc mě dráždilo to, jak to bylo natočený v nějaký úplně normální obytný čtvrti s úplně normálními, zařízenými domy. Rozhodně žádný ghetto. ()

kukkik

Jako vážně.. co byste od tohodle čekali? Já jsem se dočkal přesně toho, co jsem čekal a co film předem naprosto neskrývaně avizuje. Vtipné scénky zaměřené na život afroameričanů, střílející si ze stereotypů na všechny strany, prostě naprostá pitomost, záchodový humor a scénky hraničící s groteskou. Z mého pohledu to ale není chyba filmu, naopak. Don't be a menace je zkrátka film specifického žánru, který kdysi bravurně vytvořili a užívali jedině Američané a když ho jako takový bude divák taky brát, je to celkem pecka. Stejně jako horor už z principu nemůže mít hlubší děj, a posuzován měřítky dejme tomu divadelního dramatu je i ten nejlepší a nejoblíbenější naprostý propadák, je i tenhle film dobrý pouze v rámci svého vlastního žánru a zdejší hodnocení momentálně neodpovídá jeho kvalitám. Má to svoji cílovku, která se každým rokem tenčí, má to hodně slabých míst a vtipů, které s každou další generací půjdou víc a víc do ztracena ale v tenhle moment jsem se u něj ještě pořád celkem dobře pobavil a pokud to byl jeho primární cíl, což samozřejmě byl, tak jde podle mě o dobrý snímek. PS: jen dodám, že sledováno v originále, což může být v tomhle případě hodně podstatný rozdíl mezi hvězdou jednou a čtyřmi 4/5 ()

DjMetal

1* kvoli tomu, ze tam hraju Shawn Wayans a Marlon Wayans a scenka na party na zahrade. Inak je to hrozna nuda. Toto sa neda nazvat parodia. ()

Doomer

No jako parodovat filmy které jsou parodii sami o sobě (byt jsou míněné kolikrát asi vážně), je zajímavé. Na filmu se dají hodnotit kladně hlášky, které jsou přehnany do absurdit a jejich koncentrace je vysoká. ()

Zeldur

Souhlasím se Zeckem, tahle komedie je trapná a přiblblá schválně. Slabší momenty střídají ty lepší a bratři Wayansovi opět nezklamali. ()

Stanix

Klasická parodie z konce minulého století, fórky jsou dost laciné a jediný komediální potenciál má v sobě Marlon a ostatní stojí za starou růžovou bačkoru. V době vzniku se mi to líbilo o něco více, teď už je to pro mě jen nostalgická nevýznamná záležitost. PS: Je mi záhadou jak se dostalo snímku přízvisko "krimi" ? ()

Marrianna

Tak shlédla jsem toto něco ještě jednou a sama jsem byla v šoku jaké mé původní hodnocení jsem dala. Jde vidět, že člověk ve 13 je úplně jinde než o deset let později. Šmankote, kde se poděl ten "humor"? ()

vieriX

Celkem slušná parodie s občas hodně šílenými hláškami. Hodně zajímavý pohled na život typického černošského předměstí s gangstery co mají gatě na zemi a kvéry u pasu. Rozhodně z toho šlo vytřískat více ale ani tak to nebyla žádná tragédie. ()

MaxForValue odpad!

Afro-americké "nigga" komédie mám vo svojej podstate rád, ale toto bola zmeska nesúvisiacich scén, ktoré nemali ani možnosť vyznieť trápne, zábavne či akokoľvek inak, keďže vlastne o ničom neboli. Wayansovi v ´96 ešte neboli pochopení. Kto vie, či do dnes sú. ()

rob_troy

Kdyby jenom načernalej, tohle biják je černota sama a pokaď to slovo řeknete nahlas, ještě vás ukamenujou. Rádoby Prank na americkou část populace a debilní vymytý chování i se všema těma kecama. Chvílema jsem v tom cejtil narážku na bělochy, ale nejspíš nešlo jen o tohle, možná taky vůbec. Wayansoj se chovaj jak idioti, ale nemůžou za to, sedí jim to a jinak by to ani nezvládli. Ale hodnocení nejde vytáhnout nahoru jen pro to, že někomu zahraje na notu otevřenost s hulením trávy a babizna, která je young nigga. No, v takovým případě je hrdost za mou světlou kůži na místě. PEACE! ()

Blazkowicz

Co to mělo parodovat mi teda nedochází. Už dávno vím, ze černoši jsou v USA skoro to samé jako u nás cigáni. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak jen samé trapné a nudné scény. Je to sračka. 1* ()