Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

M.i.k.e

slušná psychárna,která je po celou dobu solidně nepříjemná a finálním zvrtem se stane ještě nepříjemnější a mrazivější...70% ()

Martin741

Za najlepsie filmy Amanabara povazujem Diplomovou Praci 1996, Abre los Ojos, Hlas More a Agoru. No ale tuna teda prestrelil, dlho sa tam nic nedeje, len akesi vysetrovanie cohosi, co nam divakom ani autori ani reziser neprezradia. Ethan Hawke pomaly az zbytocny a dost prehrava, to iste plati aj pre krasnu Emmu Watson. K satanizmu. Vyznam sa do satanizmu, a pre mna je to len dalsi - izmus /sak ich je asi 70, tych izmov/ no ale dialogy su tuna plane, pomaly sa az nedaju pocuvat. Takze nic viac nez dalsi nudny radoby horor, u ktoreho sa niet coho bat : 30 % ()

Havaj8

Ani zvučná jména nedělají dobrý film. Emma Watson navíc hrající v jejím věku 17-letou dívku, zvláštní volba. Tohle detektivní satanistický drama, kde se vlastně chodilo jenom sem a tam, mě vůbec neoslovilo. Dokoukal jsem to jenom s přáním, ať už se stane něco zajímavýho a děsivýho. Ať přijde aspoň naložený finále. Ale to, jakým stylem ten případ vyřešili, nemá konkurenci. Přitom ty satanisti s bílejma obličejema a kapucema nás mohli pronásledovat ještě několik dní, kdyby byli správně využití. Ale oni se tam objevili jenom párkrát a pro člověka, co očekával horor, přišlo zklamání. ()

honajz2

Chtěl jsem dát slabé 3*, ale když tak nad tím přemýšlím, zůstanu radši u lepších 2*. Proč? Protože nechápu, co mi to vlastně chtělo říct. Nezjišťoval jsem si o tom filmu předem nic, sehnal jsem si ho jen proto, že mě zaujalo schéma žánrů, že je to ze Španělska a hodně se mi líbil (a pořád líbí) plakát, takže jsem měl velká očekávání - a dostal jsem naprosto průměrnou detektivku, která má průměrné herecké výkony a je průměrně natočená. V závěru to sice přijde (jak se u Španělů dá čekat) s nějakým zvratem, ani tak mé dojmy moc nezachránil. On byl nebyl špatný, kdyby z něj něco pořádného vypadlo, protože ten film vlastně neskončí nijak, akorát se dozvíme, že regresní terapie můžou navodit falešnou paměť. Jak to s těmi podivnými případy bylo tam ale vysvětlené moc není a ačkoli se tam dlouhou dobu rýsuje myšlenka, že ten Zlý může být i v těch, kteří se tváří nevinně, nakonec to z toho filmu přímo nevzejde. Celkově se ten děj vyvíjí divně, nepravděpodobně, scénář je nepromyšlený a stejně tak i postavy a popravdě mě to ani moc nezaujalo. Hlavně psychologický tenhle film moc není - to, že zde jsou dvě tři regresní terapie a postava psychologa z toho ještě automaticky nedělá psychologický film. Postavám do hlav totiž nevidíme vůbec. Nic mi ten film nedal, takže mám problém mu dát vyšší hodnoceni, byť bůhvíjak špatný taky není. Lepší 2* ()

bourec

Veskrze průměrnej film,jehož největší klady vidim v solidním obsazení a herectví a v profi zvládnutí celýho filmu za kamerou.Dějově pomalý,akce nic,napětí minimum,,prostě natočit opravdu atraktivní krimi dělá filmařům větší a větší problémy.50%. ()

dubinak

S odstupem času si říkám, že mi Regression nedalo vlastně vůbec nic. Akorát se plýtvalo potenciálem a vcelku vděčným námětem, který byl ale zpracován nadmíru špatně, nudně a prázdně. Strašné hraní a kyselé ksichty Emmy Watson mi vadily asi ze všeho nejvíc. Na stopáž dlouhou hodinu a třičtvrtě se toho stalo opravdu málo a vlastně ani nemám chuť k tomu něco dalšího psát. ()

campix

Kdybych nevěděl, že za Regression stojí Amenábar, tak bych pouze řekl, že jde o průměrný film, jakých tento žánr nabízí spoustu, takhle je ale jasné, že zavládlo i určité zklamání, jelikož Amenábar byl po dlouhé roky zárukou prvotřídní kvality. Regression je hororovým thrillerem, kde se situace točí kolem satanistických rituálů a zneužívání dětí. Nadějné obsazení, ovšem zabíjí plytký děj a ne úplně přesvědčivé zakončení, které je průzračně jasné už dávno před jeho samotným vyvrcholením. Průměrný film. ()

majo25

Ku koncu tomu už dochádzala para, ale inak vynikajúca atmosféra tohoto mysteriózneho krimi-trileru. Super, že od začiatku sa išlo na vec, zápletka ma chytila, žiadne nudné dlhotrvajúce vykreslovanie, dokonca aj herci sa mi pozdávali. Škoda, že scenár nebol dotiahnutý a spätne niektoré veci nesedeli, ale to je pomaly v každom druhom filme tohoto žánru. ()

Doudis19

Tak neobjevná báchorka měla být natočena daleko svižněji s větším důrazem na "překvapivé" rozuzlení. Takhle se to celé táhne a důvtipnější divák tuší každý další krok tvůrců. Emma potěší vždycky a Ethan si odmračí to svoje, ale je to celé příliš sterilní a nezajímavé. ()

Mr.Ripley

Vážně jsem nečekal, že od Amenábara dostanu ve finále tuctovou krimi. Aspoň Emma (každým dalším filmem její talent více rozkvétá) a Ethan (čím starší, tím herecky lepší) nezklamali. ()

filmmovier

Ale jo, líbilo se mi to, dobrý (a krom toho si myslím, že je to tady strašně podhodnocený, ale chápu, že ten konec nemusí sednout úplně každému, což je asi ten největší problém). Zápletku to má zajímavou – i konec – a herecky je to bezchybné. Ethan Hawke je sice fajn, ale profesor Lupin je prostě lepší. Ani on ale nemá na svojí bývalou žačku, úžasnou a okouzlující Emmičku, jejíž roli v tomhle filmu považuji za jednu z jejích nejlepších. Neotřelý solidní a zručně natočený thriller, který sice na jednu stranu nepatří k žádným veledílům, ale mě se líbil, neboť má i povedenou atmosféru a na tu, jak už asi víte, já hodně dám. A pro ty, kdo netuší – je to chytrý film, až nečekaně chytrý, je taky poměrně náročný (to znamená vůbec ne jednoduchý) a je po všech stránkách vymazlený. Libilo se mi to, nečekaně skvělý zážitek. 75%. ()

Belbo

Zajímává a navíc dost atypicky uchopená krimi; hodně zjednodušeně: postavená na generování narativů a na hraní si s realitou. Místní nízké hodnocení absolutně nechápu, ze mě 3,5 a i když to většinou nedělám, zaokrouhluju nahoru. ()

terunka003

Satanské, temné, strašidelné, napínavé, psychologické x průměrné, nápad dobrý, ale .. Průměrný snímek o davové psychóze s okultním nádechem a uplakané dívenky. Nápad to byl dobrý, tématika chytlavá, člověk nevěděl čemu věřit, a pak začal tušit. A vytušil. Snímek útočí na psychologii, regrese a davové psychózy. Emma je dobrá hysterka, prostředí temné, všude samé temné postavy v kapucích. ..a z takových nočních můr bych se asi zasebevraždila..ještě, že jsem vědec.. ()

PetrVabruscak

Od Amenábara jsem čekal poutavější thriller, ale i mistr tesař se občas utne. Přitom se dala, s jeho talentem a áčkovým obsazením, více rozvést metoda regrese a hlavnímu hrdinovi mohlo víc hrabat. Film neurazil ani nenadchl. ()

ywo666

Dosť dobrý film. Pozeral som to hlavne kvôli Emme Watson, ktorá za hriech rozhodne stojí. Ale najzaujímavejší je tu Ethan Hawke, z ktorého sa počnúc Sinistzerom z ničoho nič stal dobrý herec. Regression je pomalé, atmosferické, premýšlavé, miestami napínavé až hororové (aj keď horor to rozhodne nie je). Ale rozhodne nie nudné. Ja dávam za 4* a cítim sa ako mimozemšťan okolo ostatných hodnotení. ()

venison

Na horůrek "Regression" jsem se díky obsazení Ethana Hawkeho a Emmy Watson těšila velmi, ale bohužel příběh by zajímavý zhruba do poloviny.. Potom si už divák lehce domyslí jak to všechno skončí.. Pointa je sice zajímavá, ale nevypiplaná, takže nedodá publiku kvalitní uspokojení.. Ethan hraje konstantně a Emma byla bohužel spíš horší než lepší, zejména ve scénách na konci filmu.. Dalo se, ale bohužel neukojilo hlad po kvalitním bububu snímku.. ()

hroubek

Dobrý thriller. Což je sice pěkná vizitka, ale mohlo to dopadnou mnohem lépe. Zvláště, kdyby film nebyl tolik překombinovaný a v druhé půlce neztrácel své tempo. Alejandro Amenábar umí pracovat s atmosférou a napětím(každý, kdo mě nevěří ať se povinně koukne na Ti, druzí), a i tady to předvádí od první minuty. Hraje si detaily a pečlivě vystavuje atmosféru, která je správně retro a místy to trochu připomene Fincherovi kousky. Velkou výhodou filmu je to, že hodně mate diváka, a několikrát nám zamotá hlavu, takovým způsobem, že to dost kazí zážitek z filmu. Halucinace, vize, snové sekvence a různorodá vyprávění, krásně zamotávají příběh. Problém nastává, když to zamotané klubíčko musí rozmotat. V té chvíli film začne působit do křečovitě a celé jeho finále vyzní dost do prázdna, což je dost velká škoda. Ethan Hawke je zde dost přesvědčivý a rozhodně mu role sedla, přesto se nemůžu zbavit dojmu, že jsem od něho viděl lepší výkony. Emma Watson se mě dost líbila v první půlce, kdy musela hrát hodně fyzicky a hlavně prodávat emoce úplně jinak, než jsem u ní zvyklý. David Thewlis má takovou tu vděčnou roli, kde nemusí nic moc předvést, přesto nic nezkazí. Film má spoustu dobrých momentů, hlavně co se týče snových sekvencích, které jsou moc pěkně udělané. Nebo samotné pátraní je napínavé. Škoda, že to nevydrží do konce, kde se to postupně začne rozpadat a samotná pointa mě zklamala. Regresssion je hodně povedený thriller, který mě mile překvapil, ale zklamal svým koncem. ()

JohnSmith

Celkem slušný thriller s výbornou atmosférou. Vyšetřování sexuálního obtěžování, které vedlo až k satanismu. Z toho mi trochu běhal mráz po zádech. ()

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu