Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

Aragorn

Opravdu krásný film, který nám přínáší pozoruhodný příběh světoznámého fyzika Stephena Hawkinga. Eddie je v roli Stephena naprosto úžasný a oscara za tuto roli si zasloužil. Rád bych zde zmínil také postavu Jane, jejíž příběh je také zajímavý. Určitě každý se dokáže vcítit do Jane, když jí Stephenova matka obviní z toho, že má dítě z Johnatanem. Jane se o Stephena stará, a pak jí takhle obviní. Ještě bych rád zmínil hudbu, která je skvělá. Tento film jsem si stoprocentně užil a podle mě se jedná o jeden z nejlepších životopisných filmů ()

wege

Byl jsem strašně zklamán, na středeční večer ale relativně dobrý. Navíc je Falicity prostě fajn. Ale stejně to je někde mezi 2 a 3 hvězdy. ()

JohnnyKladno

Zprvu recenze se musím přiznat, Eddie Redmayne nepatří k mým oblíbencům. Vlastně je mi dost nesympatický, a tak jsem se na film Teorie všeho úplně netěšil. Bylo mi to ale doporučeno uživatelkou Talita1, tak jsem tomu dal šanci, díky. Redmayne je tady prostě skvělej. Do role dal evidentně všechno a jeho fyzický projev je naprosto strhující. Nicméně hlavní postavou mě přijde Hawkingova manželka Jane v podání Felicity Jones. U ní sledujeme silný vývoj a skutečná Hawkingova žena musela být hrdinka, doslova. Škoda jen, že Jones neumí moc hrát a její výraz „ztratila jsem se v obchoďáku a nevím kudy kam“ postavě lehce ubíral na zajímavosti. Řemeslně je to natočeno průměrně, až lehce nudně. Sledujeme Hawkingův život od studií po proslavení, kde hlavní linie filmu pojednává o vztahu Stephena s Jane a jejich útrapách, které spolu sdílí. Jenže, je to takové „suché“, žádné emoce to nevyvolalo a jen to tak proplynulo. Vzhledem k námětu bych si to dovedl představit mnohem emotivnější, mohlo se více zajít do hloubky. Takhle to bylo vlastně takové „sluníčkové“. Vypíchnout bych ale chtěl hudbu, ta mi přišla moc pěkná. Jak už to tak bývá u žánru životopisné drama, zvláště když hlavní postava je stále naživu, trošku to klouže po povrchu a bojí se to jít do nepříjemných zákoutí. 60% ()

miligretchen

Myslim,ze je dobre,ze se toci takoveto filmy..alespon nam pripomenou,ze i kdyz mame cely svet na dlani,je potreba si vazit kazdeho okamziku..protoze nevime dne ani hodiny.. protoze vse,co mame je tak neskutecne nejiste, prchave a vzacne.. ()

gicous

Každý, kdo namítá, že Teorie všeho nemá žádné skutečné rozuzlení, je vedle, jak ta jedle. Film není ani o práci Hawkinga, ani o jeho akademické praxi. K zdokumentování toho, by si měl každý přečíst knihy, které tento muž napsal. Tam najde všechny odpovědi, které v tomto oboru hledá. Teorie všeho je film a jako takový by měl především vzbudit v lidech emoce, jenž se v běžném životě tak často nevyskytují. Přece proto se na film díváme, abychom rozptýlili stereotyp dne a na chvíli pocítili napětí, vzrušení, dojetí......A emocí je v tomto snímku mnoho. Už jen samotný smutný osud Hawkinga probouzí soucit a dojetí. Především je to ale film o lásce dvou lidí, které potkalo neštěstí. Klobouk dolů před Jane a jejím odhodláním starat se o Stephena, a k tomu vychovávat tři děti. To chtělo hodně odvahy a síly! A podobně smekám i před jejich konečným rozhodnutím, v daném momentě velice racionálním a rozumném. Film stojí na hereckých výkonech hlavní dvojice. Znovu obdivuji práci Felicity Jones, která předvedla další famózní výkon. Výborné drama s jasně oskarovými ambicemi. 9/10 ()

mac000

Moc často nemám příležitost rozhodnout se pro 5* , ale tentokrát jsem ani moc neváhal. Neviděl jsem životopisný film, ale především film o hloubce mezilidských vztahů zcela přesvědčivě zahraný. A pokud se k tomu ještě přidá výborná kamera, působivá hudba, tak není co řešit. ()

Joedas

Teorie všeho je možná strašně líný, neobjevný a neinovativní film. Často slýchám řeči typu ,,jak může o zajímavém člověku vzniknout takhle nezajímavý film ?" Já teda nevím, ale pro tohle téma mám slabost a i když dokážu uznat, že film skutečně nezachází dál, než za "prachsprosté vyprávění některých životních kapitol génia na vozíčku" , pořád jsem se u něj dobře bavil právě proto, že prachsprostě vypráví o některých etudách tohohle člověka, o němž, a to si musíme přiznat, nudný a nezajímavý film vlastně vzniknout ani nemůže. Takže já se bavil, rozhodně jsem se nenudil, pokyvoval jsem nad nominací Redmaynea, kroutil hlavou nad nominací sice krásné a sympatické, ale ne tak věrohodné Felicity Jones a ano, to musím přiznat, rozesmál se u nominace na nejlepší film. K tomu má daleko, ale mně k radosti stačí i takhle "málo". ()

MickeyH.

Myslím, že Eddie Redmayne dostane Oscara (ha, dostal ho). Dobré a celkem celistvé převyprávění Hawkinsova příběhu, které mě rozhodně nenudilo. ()

BardDeLune

Od filmu jsem čekala mnoho ale dostala jsem, co do příběhu málo, velice jsem se těšila na ukázku Hawkingova bádání, překračování a kráčení po mrtvolách. Nicméně je to hlavně romantika a síla jeho dlouholeté partnerky Jane a nepochybná síla samotného Hawkinga. Eddie jej vyportrétoval opravdu skvěle ale co do obsahu mi stále více vyhovuje Hawking s Benedictem Cumberbatchem, který ovšem není tolik obsáhlý. ()

HEED

Citlivě podané romantické drama s trochou toho životopisu jednoho profesora. Takových filmů není mnoho, já jsem se celkem bavil, trochu mě to i citově vydřelo, slzička nakonec ukápla. Asi jsem přecitlivělý. ()

minima

Film se v mém případě neubrání srovnávání s poměrně nedávno viděným Hawkingem s B. Cumberbatchem. Asi proto, že ten příběh znám (ač ne tolik do "budoucnosti"), mě to zase tolik nebavilo. Nedá se říci nudilo, to ne. Herecké výkony precizní (E. Redmayne je opravdu skvělý, minimálně vzhledově tak předčí i Cumberbatche), zpracování milé. Ale můžu si za to vlastně sama, že mi to tolik nedalo. Jak říkám, pořádně mě chytila až druhá půlka filmu, kterou jsem ještě zpracovanou neviděla. 7/10 ()

DoubleJo

Najinšpiratívnejší film minulého roku. Je to síce životopisný príbeh, no ani nie tak o samotnom Stephenovi Hawkingovi, ako skôr o vzťahu medzi ním a jeho prvou ženou Jane. Je podaný s takým citom, ľahkosťou a pritom vôbec sa nesnaží prvoplánovo útočiť na city, že som si ho hneď zamiloval. Stephena sledujem už dlhšie, ale ani ja som netušil, čím všetkých si musel prejsť a aké máme vlastne šťastie, že je ešte stále tu a stále odhaľuje nové záhady vesmíru. Felicity bola úžasná a 4 mesačná príprava Eddieho medzi pacientmi s ALS sa ukázala ako kľúčová, keď predviedol fenomenálny výkon a doslova sa stal Stephenom. Ako sám SW povedal: "I think Eddie Redmayne portrayed me very well, at times I thought he was me." Kúzelná hudba Johanna Johannssona len podfarbuje výnimočný životný príbeh dvoch výnimočných ľudí. P.S. Tí, čo tu fňukajú, že je tam málo fyziky a Hawkingových teórií by si mali uvedomiť, že je to adaptácia knihy, ktorú nenapísal SW, ale jeho žena Jane o ich spoločnom živote. Wake up people! ()

kubilov

Steven Hawking byl pro mě vždycky úžasně inspirativní osobnost a jeho Stručnou historii času znám skoro nazpaměť, i proto mě tak dost zajímalo jakým způsobem a hlavně jak kvalitně bude jeho pozoruhodný život natočen. Podle prvních zvěstí to vypadalo na podobný neúspěch jako před nedávnem jiný film o osobnosti, která dost intenzivně hýbala světem - jOBS, ale nakonec se Teorie všeho nějakým způsobem dostala až na Oscary. A tak i když ve mě v průběhu roku nijaký extra zájem nevzbudila, nakonec mě přeci jen přemohla zvědavost. Britskost je z toho cítit skoro až na míle daleko, jenže přesně to je jednou z největších deviz celého filmu, protože ten důraz, který se na to kladl, dokázal velmi dobře dokreslit vůbec celé chování ústřední dvojice. A ty tolik proklamované herecké výkony? Felicity Jones se do oscarové pětky sice dostala, ale nic navíc, za co by si sošku odnesla, předvést nedokázala. Na druhou stranu Stephen Hawking aka Eddie Redmayne mi teda dokázal pěkně zamotat hlavu, protože v tak věrné ztvárnění tak obtížné postavy, bych od něj opravdu nečekal. Eddie se totiž do Hawkinga totálně vtělil, ať už po fyzické stránce, tak po psychické, z nichž obě vynikají zejména v první polovině filmu, ve které také dostává ke svému výtečnému hereckému výkonu více prostoru. Za tohle by ho Oscar pro herce v hlavní roli minout rozhodně neměl. A to jsem byl předem pořádně skeptický. ()

Jarduk03

Až si člověk říká, proč sám nevyužívá všech svých možností a potenciálu, když někteří mají život zkomplikovaný, a přesto se dokáží zapsat nesmazatelně do historie... Čistý a hodně inspirativní film. ()

kiros179

Film, který nám překvapivě osvětluje Hawkingův osobní život, před tím profesním. Ano člověk by čekal přesný opak, ale po shlédnutí toho filmu si už nejsem vůbec jistý, jestli jsou jeho nesporné vědecké úspěchy o něco menší, než jeho samotný život potažmo jeho dlouhý boj s nekompromisní nemocí. Inspirativní příběh, řádně oslazený (ale stále ne přeslazený), skvěle zahraný (Redmayne si sošku vskutku zasloužil). Pokud čekáte spíše něco z bohatého profesního života, asi budete trochu zklamaní. 80% ()

Peter Bračík

Nie zo súcitu, nie kvôli hodnoteniu iných, ale kvôli brilantnym hereckým výkonom, príbehu, obsadeniu i práci vizážistov dávam po dlhej dobe jednoznačných 5 hviezd. ()

RigorMortis

K americkým filmom vynášaným do nebies pristupujem dosť skepticky. Oplatilo sa však urobiť výnimku.Američania majú zjavne iné vnímanie romantiky ako Juhokórejci, namiesto nevtieravej romantiky (a prepracovanej psychiky postáv) sladučký na city hrajúci sentiment, až by jeden dostal cukrovku. Reku, dobre, prežijem. Musím však pochváliť herecké obsadenie a soundtrack, dej taktiež plynul tak nejak prirodzene. Hoci americkú filmovú produkciu v poslednom čase nevyhľadávam, toto bola dobrá voľba. ()

l.enik.c

Milostný příběh, kde se lásce nemůže postavit do cesty nic, ani zlá zákeřná nemoc... ovšem dřív nebo později musí hlavní aktéry tvrdá realita dostihnout a je jen na nich, jak se s ní vyrovnají a poperou. Na první pohled to může působit jako filmové klišé, avšak ono se jedná o skutečný příběh (nebo alespoň o inspiraci skutečným příběhem) a ještě k tomu o tak pohnutý příběh významného vědce. Neskutečná podoba Eddieho Redmayne se skutečným Stephena Hawkingem (i když musím říct, že po celý film mi vůbec nedošlo, že to je Redmayn), ale hlavně neskutečný herecký výkon, který si jednoznačně Oscara zasloužil! Moc mi naopak neseděla Felicity Jones, prostě se mi nelíbila, neseděla, možná to bylo dáno charakterem postavy, možná prostě podala tak dobrý herecký výkon ženy, na kterou je toho jednoduše moc (což je pochopitelné, ale mně se nezdála). Slabší místa filmu kompenzují silné okamžiky, jako celek na mě hodně zapůsobil a přivedl i k zamyšlení nad životem. 80% ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)