Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

Dinsberg

Život se Stephenem Hawkingem nebyl žádné peříčko. Ví to jeho ex a díky ní to víme i my. Proto je film soustředěn spíš na ni než na Hawkinga. ()

brzozin

Osobně nemám rád životopisná díla. Poslední film, který jsem v tomto žánru dokukal, byl Chaplin, pokud se nemýlím. Nicméně Hawkingův příběh je natolik zajímavý sám o sobě, že jsem byl opravdu zvědavý, jak s ním filmaři naloží. A byl jsem docela mile překvapen. Na místo uslzeného melodramatu o postiženém člověku, nebo oslavné ódě na geniálního teoretického fyzika jsem viděl lidsky hluboký příběh normálního života (pokud tady jde vůbec o normálnosti mluvit). Snad jen té melancholie tam bylo na můj vkus trochu moc. Opravdový Stephen je podle mě mnohem akčnější rošťák. Soudě alespoň podle toho, co jsem od něj četl. ()

Plastík

Pna Hawkinga nemám moc rád. Ale před jeho způsobem života musím smeknout. I před jeho manželkou. Jsou to opravdu vyjímeční jedinci. Film mě překvapil obsahem. O tom, co je ve filmu, jsem neměl ani ponětí. ()

helrohir

Nuž, v prvom rade treba oceniť dokonalý výkon Eddieho Redmayna, ktorý predvádza vrchol hereckého talentu. Aj Felicity Jones ponúka sympatickú a oduševnenú hereckú kreáciu, ale na svojho kolegu sa díva z poriadnej diaľky. Bohužiaľ, celkové spracovanie Hawkingovho života mi prišlo nedostačujúce, keďže tvorcovia sa miesto zamerania sa na jeho profesijný život a objavovanie nových vedeckých horizontov, sústredili skôr na jeho súkromný život. Aj sa tu sa dá nájsť viacero zaujímavých okamihov, po okraj naplnených nefalšovanými emóciami, ale viac menej som mal pocit, že sa dívam na obyčajný film skĺzavajúci k romantickému klišé. Na to, čo tento človek vo svojom živote dokázal, je z jeho úspechov odprezentované naozaj málo a nechať sa stiahnuť len romantickou líniou filmu bola od režiséra a scenáristu trošku chyba. 60%. ()

Mkartaylas56

Opravdu moc pěkný film, vyprávějící smutný, ale úžasný příběh zároveň o možná nejinteligentnějším člověku této doby, který dokázal proti nevyléčitelné nemoci bojovat a žít celých 76 let. Kdybych měl zhodnotit snímek jako takový, tak mezi hlavní pozitiva patří herecké výkony, protože jsem byl svědkem nádherného hereckého koncertu, jemuž vévodil fenomenální Eddie Redmayne, kterému se povedlo v podstatě převtělit do Stephena Hawkinga a neskutečně si mě svým výkonem získal, stejně jako akademiky, kteří ho ocenili zlatou soškou. Jinak bych byl ale nerad, kdyby byla opomenuta Felicity Jones, u které jsem zatím viděl suverénně nejlepší výkon a jsem trošičku zklamán, že za něj nezískala ani jedno ocenění. Jediné co bych asi vytknul, byl vcelku pomalý rozjezd, který mě na začátku lehce znepokojoval, ale nakonec neměl nijak zvlášť velký dopad na můj požitek z filmu. S hodnocením nakonec celkem váhám a sice se nakonec lehoulince přikláním ke čtyřce, ale i tak je to skvělý film, který byste měli určitě vidět. 80% ()

macetoma

No mně se to moc nelíbilo. Já uznávám velkého génia Stephena Hawkinga, zhruba vím jaké měl postižení a jak přes to všechno dokázal naplnit svůj životní příběh. Pan herec to zahrál skvěle, ale to je tak všechno. Nejvíc mi vadilo, že jsem mu vlastně vůbec nerozuměl - teda dokud nezačal mluvit přes syntezátor. Chtělo by to aspoň nějaké titulky. Pak mi vadilo, že herci nějak nestárli a já nevěděl v jakém stadiu Stephenova života se vlastně nacházím. A taky mi vadilo, že dějový posun byl vlastně nulový - celý film se věnoval jen problému s pohybem Stephena Hawkinga a to je podle mne dost málo. Dávám jen 2 hvězdy. ()

subic

Je to hezký příběh části jeho života, ale není to ten nejlepší nebo nejzajímavější životopisný film či dokument o něm. Je z toho zcela jasné, že jde o její autobiografii, její pohled na věc, je to prostě příběh spíš o ní než o něm a jeho životě s ní. 71% ()

niska98

Je to hezký a hlavně.....výborně zahraný film o člověku, kterému patří můj velký obdiv a úcta. Hodnotila bych 4 hvězdami, ale za dvě silné scény musím dát hvězdu navíc. ()

Pete

Film zobrazuje nelehké soužití s postiženým člověkem, je spíš o jeho manželce (která napsala předlohu) a dalších lidech okolo, překvapivě pak poměrně málo o samotném Hawkingovi, a už vůbec ne o jeho teoriích. V úvodu zaujme výtvarným pojetím někerých scén, na což postupem času tak nějak rezignuje, a stává se tuctovou biografií - což je v rozporu s nekonečně bohatou myslí génia, která by si zasloužila víc. Redmayne podal absolutní výkon, ale etalon žánru Čistá duše jinak vítězí po všech ostatních stránkách. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 80%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 82.2% | Dost dobrý film, se skvělým ústředním hereckým duem plný citu, velmi dobré hudby a lásky, který prostřednictvím dojemného pravdivého příběhu o jednom fyziku, který nebyl dokonalý, ale postihla ho těžká choroba, skvěle odvyprávěl James Marsh, kterého to je bezpochyby životní dílo. A i když jsem podle recenzí apod. čekali možná o něco lepší kousek, tak jsme dostali kus čisté procítěné filmařiny a to nám ke spokojenosti stačí. 75% ()

makakus

Už se z toho stává stereotypní klišé, jak herci téměř vždy dostanou za "postiženou" roli Oscara, Golden Globe nebo aspoň nominaci - Teorie všeho, Rain Man, I am Sam, Still Alice, Ray, Temple Gradin, Shine, My Left Foot, A Beautiful Mind, Butterflies Are Free, Charly, The Elephant Man, The Miracle Worker... - zdá se, že taková "postižená" role je vždy terno. Ale skvělý film potřebuje víc než jen skvěle zahraného "exota". Někdy se to podaří, někdy ne. Podaří se to, když vidíme hluboce podané charaktery a jejich vývoj, silný příběh, originální dějové zvraty, nějaké "životní poznání", humor, drama... Tady není nic, Teorie všeho je v praxi o ničem. Postižení SH posloužilo pouze k sentimentálnímu ždímání divákových citů. A pokud někdo vidí přínos ve sdělení, že i s takovým těžkým postižením se dá udělat (černá) díra do světa, hmm, ok, mně by ale přišlo originálnější a pravdivější udělat film o tom, že dneska dokáže díru do světa udělat i člověk, který je sice zdravý, ale naprosto blbý, nezajímavý a bezcharakterní. ()

Mateyf.Iks

Tvl Redmayne se pro tuhle roli narodil. Je jeden z tech filmu, kde vas mrazi hlavne proto, ze je to pravda. Proste to funguje. Co vic k tomu dodat? Mozna jen to, ze Stewe je fakt kanec. Nemuze pohnout ani hlavou a stejne sbali druhou biatchc odjede s ni do ameru a pak intu podvede? Ten musi mit dicka… Nebo je smart fakt new sexy? ()

a0001

Výnimočný človek, žiaľ film ničím výnimočný nebol až na úžasný výkon E. Redmayne. Chýbala mi vo filme skutočná výnimočnosť Hawkinga, jeho myšlienky a teórie. Nešlo mi o prednášku, ale natočiť film hlavne o citoch a láske, vzťahoch... Na to tu máme iné priemerné filmy o priemerných ľuďoch. Film zvládnutý, len zle "navrhnutý". 70% ()

Cerebrum

Nahoru to táhne výborný výkon Eddieho Redmayne a moje milovaná Felicity, nicméně je to natočeno chladně, vykalkulovaně a odtažitě, všechno jak má být... jako kdyby za to tvůrci chtěli získat Oscara. Hawkinga mám natolik rád, že jsem se u filmu nenudil, ale točit pouze úsek géniova života ještě za jeho průběhu, zvláště, když už existuje kvalitní televizní film s Benedictem Cumberbatchem, mi přijde zbytečné. ()

chewbac.Ca

Krásně natočený film... opravdový silný člověk! Stewen Hawking! skvěle ho ztvárnil Eddie a Felicity byla taky příjemná. ()

nikus120

Skvelý úvod aj záver.... rozhodne sklamalo jadro.. pôvodne som chcela dať *** ale Eddie Redmayne ma totálne ohúril svojím hereckým výkonom. Rozhodne dlho niečo podobné neuvidím. ()

mata77

Tento film je o detailoch a konkrétnych okamihoch v živote jedinečného človeka, ktoré určili smer jeho prevratných myšlienok a aj to, prečo vlastne prežil s tak nepriaznivou diagnózou. Kvalitný scenár a výborní herci film v podstate definujú. Atmosféru dopĺňa skvele zvolená hudba. Výkon Eddieho Redmayna je nepopierateľne ohromujúci a svieti ako maják na útese. A nehovorím to preto, že by bol film nevyvážený a jeho výkon tak vystúpil do popredia. Práve naopak, nie je tu nič, nad čím by som pochybovala. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)