Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

kamigava

Jednička se mi teda líbila víc. Očista: Anarchie je sice více v pohybu, ale zase ztrácí takové to tajemno a temnotu z prvního dílu. Musím uznat, že ne moc známý herec Frank Grillo to se zbraněmi teda umí a docela rád bych ho obsadil do Expendables vedle Stathama. Jinak lekačka na parkovišti je zatím opravdu nejděsivější scénou, kterou jsem za tenhle rok viděl. ()

Marius_ss

68% Lepšia hudba, lepšie natočene akčne sceny, štylizacia, vela novych napadov. Takto ma vyzerat spravne pokračovanie, hoci jednotka moc vysoko latku nenastavila :) ()

Swoser

Když jsem viděl ukázku na 1. díl tak jsem od toho čekal napínavý akční thriller se skvělým nápadem. Opak někdy bývá pravdou, jako je to v tomhle případě, ale když jsem viděl ukázku na zřejmě brutálnější pokračování, tak jsem si opět řekl, že to může být napínavý akční thriller se skvělým nápadem. No.... Opak je někdy pravdou, ale ne v tomhle případě. Mnohem lepší a napínavější než první díl, kde máte pětičlenou skupinu s otravnou puberťačkou s prořízlou držkou, její matku, jedna ustrašená dvojice a potom je tu nepostradatelný ,,Rambo´´ bez kterého by zbytek skupiny asi nedokázalo namazat ani chleba. Párkrát jsem se lekl, ale opět všechno předvídatelné jako v prvním díle. 60% ()

Wancohoff

z hororovej home invasion jednotky sa dvojka premenila na akcny thriller ktory nieje prilis ani zabavny a uz vobec nie krvavy... ()

Silviaxx

Myšlienka možnosti vykonať očistu a tým sa oslobodiť od hriechov je sama o sebe dosť atraktívny námet na to, aby som sa nevedela dočkať tejto Anarchie. Síce je to pokračovanie tej istej témy, ale predsa len z úplne iného súdka ako bola jednotka. Pohybujeme sa priamo v centre tejto šialenosti, a teda sme uprostred všetkého toho napätia, akcie, vrážd.. Anarchia sa mi veľmi páčila! Ukázala nám, že aj nadmierna empatia je sviňa a môže nám spôsobiť veľké problémy, na druhej strane z nás však robí tých správnych ľudí v teráriu predátorov. Tiež nám ukázala ako asi by to mohlo dopadnúť, keby naozaj 12 hodín nefungovali žiadne bezpečnostné ani záchranné zložky, a že sa nie v každom prípade jedná o očistu v pravom slova zmysle - vo väčšine prípadov v tom má prsty vláda. Skvele spracované, s dostatkom úplne všetkého, no niekedy by som povedala, že to až bolo pritiahnuté za vlasy/prehnané. Napriek tomu však ostávam verná svojmu názoru, že The Purge (1 aj 2) je perfektný námet na film, ktorý ma veľmi baví. PS : konečne som si vytvorila imunitu voči svojmu hecovaniu a samozrejme aj pôsobeniu vonkajších vplyvov o tom, že "aké fasa to bude, úplne najviac megašupa" a aj vďaka tomu som si mohla film vychutnávať plnými dúškami :) ()

Smisek

Konečně se DeMonacovi podařilo úžasný nápad přetvořit v úžasný film. Koncept Očisty je originální, svěží a zajímavý ve svém žánru. Nicméně první díl myšlenku pojal naprosto špatně. Děj bez překvapení, špatné herecké výkony, minimum napětí a mizerný konec. I z tohoto důvodu jsem ke druhému dílu přistupoval velice skepticky. Nakonec se ale přece podařilo! A klobouk dolů. Očista se rozjela v pravém slova smyslu, je plná akce, nepředvídatelných zvratů, napětí, skvělých postav a rozhodně se nudit nebudete. Z mého pohledu jasně jeden z nejlepších thrillerů posledních let. Luxus. Jednu hvězdičku přece jen odebírám za lehkou předvídatelnost některých scén, ale přesto..obrovký pokrok oproti tomu, co jsme mohli vidět loni. ()

Olaf7

Těšil jsem se na to, jak malej Jarda na lego a přišlo velké zklamání. Byl to měkkej dárek - ponožky. Žádná brutalinda, překvápko, nebo prostě něco navíc (což byste asi čekali). ()

Illy

Proč ne, špatné to nebylo. Čas příjemně utekl, jako lobotomická zábava to docela fungovalo. Sice za dva dny zapomenu, ale nevadí. ()

Erik7595

O dosť lepšie ako jednička. Dianie sa z priestorovo obmedzeného jedného domu presunulo do samotných ulíc Los Angeles, čo výrazne prospelo samotnému filmu. Taktiež samotné hlavné postavy mi pripadali viac ako skutočný ľudia z mäsa a kostí a nie ako vymodelované figúrky ako z prvého dielu. Postavy sú sympatickejšie, vybudoval som si k nim nejaký vzťah, takže v tomto smere je pokračovanie výrazne lepšie. K tomu samotný Frank Grillo, z ktorého sa stáva z filmu na film nový akčný hrdina. K plusom ešte dodám slušnú atmosféru a postupne gradované napätie, ktoré slušne funguje. ALE napriek všetkým týmto kladom nedokážem prijať samotný námet z jedničky, síce možno originálny ale strašne nedomyslený a nevierohodný. Dvojka sa snaží do samotného systému a problematiky Očisty zabrdnút hlbšie, ale pre mňa to nefunguje. AKO preboha Očista môže udržovať nízku nezamestnanosť a hlavne takmer žiadnu kriminalitu? To akože sa ludia duševne očistia a nasledujúcich 364 dní sa takmer vôbec nevraždí, neznásilňuje, atď? To myslia vážne?! Odhliadnúc od tohto som si to ale celkom užil, viac ako jednotku a preto dávam priemerné tri hviezdy. 5-6/10 ()

Johny303

První díl mě tehdy naprosto dostal. Svým způsobem to byla obyčejná vyvražďovačka, ale samotná myšlenka jedné noci, během které je policejní linka nekompromisně odpojena a lidé si můžou krást, znásilňovat a vraždit jak chtějí mě velice zaujala. Samozřejmě že příběh jedné rodiny zabarikádované doma už by na druhý díl nestačil, proto jsme se s dvojkou mohli podívat na ulici, kde, jak už název napovídá, vládne totální anarchie. Šílenci (někteří v dost hustých maskách), držící své násilnické choutky po celý rok na uzdě, vyrážejí ve skupinkách na lov kohokoliv, kdo se zrovna naskytne. A americké ulice jsou tak v mžiku zalité krví a pokryté těly obětí. Bylo to skvělé, napínavé, děsivé a akční. Akorát tu malou otravnou holku bych zabil. :)) Jinak paráda. Opět vědomě nadhodnocuji, ale mám pro tento film slabost. ()

Flopik

Jednotka nech sa strčí takto mala vyzerať prvá očista.O veľký kus lepšie viac akcie , nápaditejšie a čo je hlavné riadne ma to bavilo.Samozrejme v podstate to je to isté ale podané inak a konečne sa pozrieme do ulíc.Horor to v žiadnom prípade nie je .Hlavný hrdinovia sympatický koniec skvelý.Ľahký nadpriemer. ()

Standic1

Nedokážu říct, zda je druhý díl lepší než ten první nebo naopak. Jde o to, že pokračování Očisty je bráno trošku z jiné perspektivy a musím říct, že to byla trefa do černého. Rozdíl od prvního dílu je pro mě jednoznačný. Tady mi byl sympatičtější hlavní hrdina, který se žene za pomstou. Positivem určitě je, že není typickým "klaďasem", ale sem tam si rád zastřílí do maskovaných bruslařů. Co mi tady chybělo, tak nějaký psychopaticky vyhlížejíc tahoun, který by přidal trochu strachu a nekontrolovaného násilí - v tom pro mě vítězí jednička. Až na to jsou si rovnocennými soupeři! ()

Hepy13

Podle doporučení od známých má dvojka být lepší než jednička. A odehrávat se v nočním městě v době očisty. No jo ale já blbbec očekával totální pouliční anarchii, běsnění a masakrování. Místo toho tady pobíhá pár zoufalců v poloprázdných ulicích. Copak si nikdo nechce pořádně vybít zlost? Přitom když dneska vyjdete na ulici, tak je to jeden nasranej obličej vedle druhýho...pokrytci. ()

TheSpearCZ

Takové lepší béčko. Oproti prvnímu dílu se postavy pohybují ve městě, což tomu dodává více, než první díl, který se odehrával v domě. Každopádně, dvojka už byla čistý survival a opravdu debilně se to tu celé vykresluje (bohatí vs. chudí) A všichni bohatí jsou ti zlý. Anarchie nějak extra nepotěšila, ale ani nezklamala. Čisté 3* ()

JK-Stinger

Trochu vylepšené využití námětu s přesunem do zuřících ulic a parádní parodií na Americké vlastenectví. Pořád tomu ale chybí šmrnc, tak uvidíme, kam se vyšplhá třetí díl, trailer vypadá slibně. ()

petikacka

Tak dvojka už je poněkud slabší , ale pořád je to dobrý...Ten šílený nápad nechat všem naprostým lůzrům a úchylům tu moc zabít si koho chtějí je naprosto odzbrojující...Tohle bych fuck NIKDY! zažít nechtěla...Avšak kouká se na to dobře z pohodlí domova...sic!...Za mě 85% ()

bozka10

Oproti jednotke ziadny posun,nakoľko samotná myšlienka je absurdná.Viac akcie a killov,bezmyšlienkovitá killovačka. ()

DavidHolub

Ostatním se líbil více druhý díl, než první, ale já to má přesně naopak. Nebavilo mě to, ani děj mi nepřišel nijak moc zajímavý. Dám šanci ještě dalším dílům, ale zatím je tato hororová série poněkud zklamáním. 40% ()

jasanka

Druhý díl si drží úroveň jedničky, ale zároveň je trochu jiný (v prvním jsme Purge sledovali z pohledu jedné bohaté rodiny, teď z pohledu více postav i nižších sociálních vrstev). Snad se dočkáme třetí části. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie