Výborný příběh, ale ve srovnání s filmem Tinker Tailor Soldier Spy nebo seriálem The Americans jen chudý příbuzný. Nemá ani zdaleka tak uhrančivou retro atmosféru, režii chybí promyšlenější koncepce a Jodie Whittaker hraje svého agenta, jako by to byl Jarka Metelka z Rychlých šípů.(19.8.2014)

Velký potenciál v tématu, ale nepříliš sympatické obsazení. Místy příliš zkratkovité, jindy zbytečně natažené. Ale po dvou dílech nevím - čekal bych další zhoršování, i přesto se ve mě ozývá hlásek, že se série potřebovala akorát rozjet. Jsem trochu zklamán zrušením; mohli to nechat dojet. - Doplnění po zbytku série: Velká škoda pomalého začátku, který přinesl zánik seriálu. Velmi dobré špionážní drama; velice realistické a historické. První díly trpěly nejasností toho, co budou popisovat, pak to ale přestalo. Jediné, co zůstalo byla zkratkovitost, zvláště skoky v čase byly velké, ale chápu, že v reálu se toho zas tak moc nedělo - vyšetřování trvalo velmi dlouho. Na rozdíl od Americans věřím v historičnost.(14.1.2014)

Naprosto nepravem nedoceneny spionazni serial s velkym potencialem a hodne zajimavou realnou predlohou. Velka ho skoda, dnes holt tahne spise lobotomicky popcorn ala Castle. Nastesti se tv stanice rozhodla serial preci jen vypustit do sveta a uz se pomalu ale jiste objevuji dalsi dily online ...(30.5.2014)

• Madsbender

Studená vojna je stále atraktívna a vďačná téma, no zrovnaniu s Americans sa kvôli tomu The Assets nevyhnú, a postavami a námetom zasa pripomína Homeland - agentka, ktorá cíti zodpovednosť za zbabranú akciu, mentorský šéf, ktorý jej rozumie a pomáha a vnútorný zradca, od ktorého sa to čaká najmenej. Atmosféra je slušná, herci po väčšinu času skôr priemerný, je tu dobre vybudované napätie a pár dobrých momentov (scéna s výsluchom síce nie je príliš brutálna, no i tak mi bola nepríjemnejšia než pri väčšine takýchto scén - a že som ich už videl hodne), no dej je plný vaty a miestami plynie desivo nudne. Nechýbajú ani nejaké tie otravné a zdržujúce letmo odbyté "family issues" a tak podobne. 40%(11.1.2014)