Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou — i když nejistou — romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy. (Bontonfilm)

Happens

Film rozpůlen dvěma příběhovými liniemi časově odstupňovanými 50 lety, jedna přebíjí klišé druhé. Alespoň je z čeho vybírat. Zápletka se skládá ze sobeckosti lidí a jejich schopnosti jí překonat, což se podaří v jednom příběhu a ve druhém po dosažení objektu sobeckosti, vyprchává ego. Poučné jak pantofle. ()

klerik

Nebyť toho, že ide o variáciu na ZÁPISNÍK JEDNEJ LÁSKY, bol by to možnože pozoruhodný romantický film. Prostredie zaujímavé, romantika fungujúca, len som sa nemohol zbaviť pocitu, že ide "len" o vývar klasických Sparksovych motívov... ()

Arsenal83

Podľa mňa pekná romantika. Britt Robertson považujem za peknú tváričku, ale chýba mi tam nejaká iskra. Scott Eastwood mi vadil, asi preto, že cowboji sa u mňa nespájajú s ideálom muža. Hlavne od Skrotenej hory :) Ale, že sa mestský typ dievčaťa obetoval ako prvý v prospech vidláka, to ma prekvapilo. Očakával som scenár opačný. Príjemný záver a že je dnes takých žien už málo, hodnotenie dávam nadpriemerné. ()

Chrustyn

Sparks se všemi klady i zápory, tentokrát spíše pro mladší. Překvapivě i přes přepálenou stopáž film nenudí a herci jsou více než slušní. Jen se zde nenajde nic, co by divák neviděl mnohokrát jinde a častokrát i lépe. ()

marhoul

Tohle je pěkný film. Romantický až běda, zpočátku vypadá, jako laciná teen romance, plná dokonalých tvářiček, ale kvalitní příběh v příběhu tuhle slaďárnu vkusně hodí do čehosi srdečnějšího, sympatického. Všechny role jsou dobře obsazeny, Alan Alda je skvělý, ano, je to průhledné, je to spíš pro holky, ale on si i nejeden opravdový chlap čas od času rád orazí u čehosi lehčího a dokáže to pochválit, čili na téhle pohodové zaležitosti asi něco bude. Určeno publiku, které má náladu na velkou porci poválečné lásky. ()

heyda

Hrozná slaďárna. Ale kupodivu celkem snesitelná a na Britt Robertson se krásně dívá. Za mě v rámci žánru lepší průměr. 65% ()

BMW12

Moc pěkný film o lásce Luka (Scott Eastwood) a Sophie (Britt Robertson). Ještě než se však dají dohromady, zachrání život Alanu Aldovi a tady nám začíná druhá krásná dějová linie o lásce Iry a Ruth. Byly to opravdu dva nádherné příběhy o lásce a byly skvěle propojené. I konec filmu diváka velice potěší. Hodnotím 4,5*. ()

rikitiki

Když není nápad na opravdu silný milostný příběh, tak si scenárista vypomůže jednoduchou berličkou: místo jedné zamilované historky strčí do filmu dvě a nějak je promotá. Děj pak skáče z jednoho příběhu do druhého a nikdy se nezdrží příliš dlouho, aby si divák stačil všimnout, jak nepříliš zajímavé obě lovestory jsou. Vysokoškolačka potká jezdce na rodeu a chce, aby s tím seknul, protože je to nebezpečná práce a ona se o něj bojí. V příběhu z minulosti se šťastně vezme zamilovaný pár, jenomže nemůžou mít děti, tak se paní vrhne na sbírání umění. A to je všechno, až tedy na očekávaný konec. _____ Na snímku mě zaujal jedině Scott Eastwood, protože ten se Clintovi fakt povedl! Další počin od dříve mnou neoblíbeného režiséra, který se mi líbí. ()

ARI50

Nicholas Sparks dodá skvělou knihu pak už stačí sehnat kvalitní sehranou dvojici dobrého režiséra a natočit skvělý romantický film. Děj nás zavede k mezi býky, k lásce, k menším zvratům a konečnému štěstí. ()

Lucasion

Láska vyžaduje oběti. Dlouho jsem přemýšlel jak se mi Nejdelší jízda vlastně líbila. Líbila, ale zároveň si myslím, že nevyniká naprosto ničím. Příběh je dojemný, hezký a kouzelný. Ale nebudu si lhát do kapsy, že tohle neumí vykouzlit dalších x filmů. Navíc od Sparkse se mi The Choice (2016) líbila mnohem víc. Tady Eastwood junior je snad sympatičtější než Robertson, a to píšu to jako chlap. Ona milující galerie a umění a on jako nejlepší (skoro) jezdec na býku. Z příběhu trošku vytrhává druhá dějová linka z minulosti, i když je vlastně nevyhnutelné aby se obě propojili na konci. Taky mi chybí trošku to morální poučená u postavy Luka, který jede do Vegas. Zkrátka jsem si to užil, ale je zde tolik lepších kandidátů na romantické drama, že příště šáhnu jinam. I když, co si budeme povídat, kdo by nechtěl mít ranč a být sexy kovboj? Alespoň na ty dvě hodiny. (70 %) ()

hendrich6

Velmi pěkná romantika, která na mě zapůsobila a to hlavně přidanou hodnotou, kterou představovalo vracení se v čase a vyprávění moc sympatickým staříkem. Na můj vkus to bylo moc dlouhé, ale za podívání určitě stálo a to už kvůli potomkům tří filmových legend. Navíc ve finále pěkný konec, ale to už se nechte překvapit. 80% ()

JohnCZ

Klasická sparksovina. Čeká nás tedy film plný lásky, bolesti a především příšerné melodramatičnosti. V dvojici příběhů jasně vítězí ten, ve kterém figuruje Alan Alda a jeho mladší verze. Na Britt Robertson se skvěle kouká, ale její protějšek, v tomto případě mladý kovboj, je zaprdnutý tydýt. Prostě asi klasickej chlap, na kterého se musí pomalejc, což je sice realita, ale ve filmu to působí docela otravně. Navíc celá ta zápletka okolo ježdění na býcích mi z principu vadila. Závěr je klasicky vyumělkovaný, až pohádkový, ale od filmu na motivy knihy od Nicholase Sparkse jsem ani nic jiného nečekal. Pro pacienty trpící cukrovkou je tento film vyloženě zdraví škodlivý. ()

Marsik

Tak jako jo, zabaví to, potěší to, ale je to opět hrozně přeslazené. Co bychom ale od Sparkse také čekali jiného, že? Navíc délka 139 minut? To fakt někdo přestřelil. Nebýt pasáží s Alanem Aldou, byl by to těžký průměr, protože mě ti dva mladí hlavní hrdinové jednoduše nebavili a vůbec ničím neoslovili. Takže nakonec dávám 3 hvězdičky. 67% (with J.) ()

Volodimir2

Romantika z tohto filmu priam vyteká a keby nebolo časové pásmo venované holokaustu a 2. svetovej vojne, tak tento film by som nemusel vidieť vôbec. Po nehode, sa ocitne 90 ročný Ira Levinson v nemocnici. Zásluhu na jeho záchrane ma ďalší pár z druhého časového pásma, študentka Sophie a mladý kovboj Luka. Sophia rekonvalescenta navštevuje v nemocnici a začína sa rozvíjať príbeh z mladosti Ira. Židovské dievča Ruth s rodičmi uteká z Viedne pred nacistickými represáliami do Ameriky. Tu sa zoznámi s mladým chlapcom, ktorý ale po vypuknutí vojny odchádza na front. Zranenie však ovplyvni jeho nasledujúci život. Presne to isté sa opakuje aj u Sophie v druhej časovej línii. ()

Paxxx.cz

Pěkný romantický film, který je v podstatě rozdělen do dvou hlavních dějových linií. Ta s Aldou mě upřímně bavila více, nicméně i mladším milencům člověk fandil ať dojdou ke svému happyendu. -- "Je to 8 vteřin - nic víc, to děvče může znamenat celý život."--...7/10. ()

kaylin

Nicholas Sparks asi moc nepřekvapí, stejně jako tvůrci, kteří točí podle jeho knih. Ale prostě se jim nemůže vzít, že jsou líbiví a dokážou divákovu pozornost zaujmout, především pak pozornost divaček. Scott Eastwood je zatím pořád jen hezounek, tak uvidíme, jestli z něj bude něco víc. Docela rád jsem zase viděl Alana Aldu. ()

blackrain

Scott Eastwood je pravým synem svého otce. Jen tak dál, Scotte, ukaž jaká krev ti koluje v žilách. Jablko nepadá daleko od stromu. Film má dvě příběhové linie a každá z nich může fungovat zcela samostatně. Může se zdát, jakoby ani jedna k druhé nepatřila. Vše se ale hezky protne. Obě mají jediné pojítko a tím je Alan Alda. Už je to hodně starý pán, ale pořád vypadá dobře a má chuť i hrát. Díky Bohu za to. Hlavně ho stále dabuje Pavel Travníček. To je velké plus. Dojemný a pravdivý film. Láska si žádá oběti. ()

..Lucas..

Typický příběh Nicholase Sparkse. Milé, se sympatickým obsazením, ale že bych z toho byl odvařený, to ne. Víc se mi líbilo Best of me :) ()

Mikita

Hlavním tahounem filmu je Scott Eastwood. Film je jeden z těch lepších podle Sparksovy předlohy, hlavně díky své relativní uvěřitelnosti a tomu, že příběh to nepřehání s nečekanými zvraty a úmrtími. ()

hrosiik

Doporučuji nejdříve zhlédnout film a pak až si číst komentáře. Většina pisálků zde popisuje (jakousi ironii) spíše dějovou linku, než vlastní hodnocení a prozrazením důležitých pasáží vás akorát okradou o to kouzlo tohohle něžného, láskyplného filmu. Podobnost s The Notebook tu sice je, ale vůbec to nevadí, protože tohle dílo nabízí spoustu dalšího - vypráví o osudové lásce, která musí překonávat překážky (přinést oběť), ale bylo by bláznivé myslet si, ze ve skutečném životě je tomu jinak. Jediné, co mě mrzí je, že jsem své zhlédnutí tak dlouho odkládala. Dostalo mě to! Celou svou krásou, křehkostí, nostalgií a opravdovou láskou! ()