Působivý, dojemný pohádkový příběh o jednom mluvícím medvědovi, který našel domov v centru Londýna. Britská produkce tu je hodně cítit, hlavně co se týče toho kvalitního, Amerikou nezkaženého humoru. Celkový dojem z filmu dle mého pohledu trochu kazil kýčovitý závěr v podobě hrdinských a srdcervoucích povídaček z úst hlavních postav alá Simpsonovi. I přesto je Paddington skvělá volba pro trávení rodinného večera.(29.4.2015)

Samozřejmě se nabízí srovnání Paddingtona s jeho americkým sprostějším kolegou Tedem. A musím říci, že tady na plné čáře vítězí Paddy. Film jsem si neskutečně užil. Při smutných chvílích mi bylo opravdu smutno a naopak při vtipných jsem se popadal za břicho. Paddington je skvěle animovaný, scénky jsou dostatečně vtipné a trailer neprozradil vše, na co se ve filmu můžeme těšit (i když samozřejmě nejlepší scénky bohužel neutajil). Po dlouhé době zase super komedie a film, který se rozhodně hodlám zhlédnout ještě několikrát.(29.3.2015)

Dlouho jsem se tak nepobavil a řeknu vám upřímně, že jsem snad lepší rodinou komedii ještě neviděl! A když říkám komedii, tak tím myslím opravdovou zábavu a úžasnou podívanou, jakou od komedie očekávám. Tenhle medvídek vás nenechá ani chvilku na pochybách v tom, že mu jde hlavně a jedině o nalezení nového domova a nové rodiny, což se mu alespoň v úvodu moc nedaří, díky všem těm pohromám a katastrofám jejichž je původce, nakonec ho ale budou tak jako jeho nová rodina, milovat i všichni diváci v sále! Nutno podotknout, že věkový průměr téměř zaplněného sálu byl asi 11 let, ale toho jsem si ani nevšímal, jelikož jsem se po celou dobu skvěle bavil! Dabing byl dobrý, vůbec filmu neuškodil, tak jako bylo skvělé obsazení v čele s hrozivou Nicole Kidman, která si roli ďábelské preparátorky, vyloženě užívala. Paddington je zábava pro všechny generace a i když na tuto komedii vyrazíte sami, zrovna tak jako já, tak se za to nebudete muset rozhodně stydět! Paddington mě dokonale nadchnul!(29.12.2014)

U britských filmů a pomerančové marmelády se vysoká očekávání často nevyplácí. Bohužel, Paddington má své nejlepší momenty již v traileru, takže film absolutně ničím nepřekvapí, neohromí. Přesto jako večerní oddychovka zafunguje spolehlivě. Zamrzela přítomnost Nicole Kidman, které role absolutně nesedla, její dějová linie navíc působila dost zbytečně. Nebýt jí, jdu možná s hodnocením o trochu výš. Takhle je to bohužel docela vyplácaný potenciál.(6.7.2015)

Ukázkový feel-good rodinný film, kde každý motiv a každá dílčí zápletka najde svoje opodstatnění a rozuzlení. Je tu hodný, ale nešikovný medvěd (Whishaw), který nabourá stereotyp rodiny Brownových (Bonneville, Hawkins, Harris, Joslin). Je tu výrazný záporák, resp. záporačka (Kidman), je tu střelená hospodyně (Walters), je tu brblavý soused (proklatě nevyužitý Capaldi) a jednoduchá zápletka (Paddington cestuje do Londýna, aby našel nový domov u cestovatele, který kdysi navštívil jeho strýce a tetu v nejtemnějším Peru). Z otce morouse (Bonneville) se nedobrovolně stává hrdina, po němž celá rodina tak volala, tuto proměnu provázejí mnohé vtipné momenty, atd. Prostě typický film, kdy víte, jak to dopadne, ale právě protože to víte, není důležité, jak to skončí, ale jak se k očekávanému cíli dostanete. Paddington tuto cestu podává vtipně, vkusně a co se stopáže týče, tak akorát.(22.6.2015)

• - Scéna, při níž Paddington sebere svůj klobouk pod zavírajícími se výsuvnými bezpečnostními dveřmi, je inspirována obdobnou scénou z filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). (P. J. D.)

• - Natáčení filmu probíhalo ve městě Londýn na nádraží Paddington a v Hatfieldově domě. (willy1)

• - Medveď okuliarnatý, z ktorého je Paddington vytvorený, pochádza z Peru. (figliar)