Tak jsme se s rodinkou vypravili společně do kina. Já po letech letoucích. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu, jen že to je něco rodinného (a myslel jsem si, že čistě animovaného). Ale tak, co by člověk pro dítě neudělal. No a pak jsem si to užíval od začátku až do konce. Je to sranda, vizuálně hodně dobře zvládnuté. Pravda, je to docela vykrádačka šilhající po mnohých vzorech, což ale v tomhle případě nijak zvlášť nevadilo. Popkulturní odkazy (Indiana Jones, Mission: Imposible) mi v podobných filmech začínají být trošku protivné, i když si uvědomuji, že to je zřejmě úlitba dospělejší části publika, aby si to užilii oni. Ale celkově hodně fajn zážitek. Rodiče Brownovi (hlavně matka) byli skvělí. Hodně mě potěšilo, že s eve filmu nezpívalo.(24.1.2015)

Neexistuje milejší film za poslední roky, než je Paddington. Paddington je prostě roztomilouš největšího ražení. A taky se na něj moc hezky kouká, protože rozbije a vošahá všechno, co mu pronikne do zorného úhlu jeho očí. Na druhou stranu tahle pohádka kombinovala reálný svět s tím kresleným tak, že jsem si neustále říkal, proč nikomu není divný, že ten medvěd mluví a chová se jako člověk. Na tu myšlenku už jsem sice asi starej, ale roztomilost je tak výrazná, že každé dítě musí slintat blahem.(4.11.2015)

Roztomilá pohádka s krásně rozanimovaným medvědem, velice příjemným a nepřeplácaným vizuálním zpracováním (lehce připomínajícím filmy Wese Andersona) a skvělým soundtrackem. Je to takové trošku jinačí, humorem a laskavostí typicky britské a staromilské (na rozdíl od za každou cenu moderních amerických pohádek) a jednoduše to pohladí po duši. Jediný výraznější zápor bych viděl v naprosto zbytečné záporačce, která navíc dost okatě kopíruje (vizuálně i motivací) Cruellu De Vil ze 101 dalmatinů. Kvalitních polohraných animáků ale opravdu moc není a spolu s prvním Stuartem Littlem patří Paddington mezi ty nejlepší.(17.5.2015)

Když by mi někdo řekl, že od Paddingtona dostanu celkem dospělou zábavu, myslel bych že si dělá srandu. Imperiální humor a smysl pro detail, po všech stranách perfektní animák pro každého. K tomu vtipné připomínky Indyho nebo Mission Impossible, záporačka Kidman a nemotorný pan Curry dělají z Paddingtona špičkový animák. Není nad to mít pod čepicí.. sendvič!(26.3.2015)

Paddington je jedním z nejlepších rodinných filmů, jaké jsem viděla, protože si v něm každý najde to svoje. Mně se nejvíc líbil medvídek samotný, nepřístupný tatínek (hlava rodiny z Panství Downton je prostě skvělá), Sally Hawkins jako bláznivá maminka (ač jí tedy obvykle nemusím, protože mi přijde křečovitá a tak nějak převýrazná; ale její roli právě tahle charakteristika sedí), taxikář z Malé Velké Británie, co má svůj kodex, a Nicole Kidman v roli, kterou bych například v době Moulin Rouge od ní nečekala. Tedy musím říct, že Nicole mi dlouho v žádné ze svých rolí nepřišla tak dobrá. Její zákeřná mrcha je pro mě mrchou letošního roku. No, nebo přinejmenším mrchou měsíce. Blond mikádo, kožená vestička a spousta vychytávek á la James Bond - to Nicole zkrátka sedí skvěle.(1.5.2015)

• - Medvídek Paddington je v Anglii oblíben podobně jako u nás Krteček. (Kacko15)

• - Červený klobúk nosí Paddington iba v Anglicku. (figliar)

• - Medveď okuliarnatý, z ktorého je Paddington vytvorený, pochádza z Peru. (figliar)