• francouzský

• slovenský

Fantasy / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2014, 91 min

U britských filmů a pomerančové marmelády se vysoká očekávání často nevyplácí. Bohužel, Paddington má své nejlepší momenty již v traileru, takže film absolutně ničím nepřekvapí, neohromí. Přesto jako večerní oddychovka zafunguje spolehlivě. Zamrzela přítomnost Nicole Kidman, které role absolutně nesedla, její dějová linie navíc působila dost zbytečně. Nebýt jí, jdu možná s hodnocením o trochu výš. Takhle je to bohužel docela vyplácaný potenciál.(6.7.2015)

Moc hezký a milý rodinný film,s perfektní atmosférou. Příjemné překvapení, dětem se to moc líbilo a malá Andrejka o něm mluvila celou cestu domů.(27.2.2015)

Príjemne.(5.4.2015)

Počítaje libry by matka Jeremyho Clarksona měla říct: „Top Bear!“ Klasická rodinná záležitost postavená na premise „stranger in a strange land“, pršiplášti britské snášenlivosti (nikdo se nepozastaví nad tím, že je v metru medvěd, ale spíše nad tím, že neumí projít turniketem) a nápaditém humoru (například ne tak úplně taxi dodávka). Trošku je záhadou, že někteří herci (H.Bonneville, J.Walters) působili mileji, než ten chlupatý Peruánec, ale to bych přičetl na účet Paddingtonovy marmeládové vlezlosti..(13.2.2015)

Nevím, jestli to bylo fakt tak milé nebo mě ta atmosféra v kině tak pohltila (4 trailery na pohádky, plné kino dětí :)), ale prostě se mi to líbilo. Pro děti je to podle mě vyloženě bomba, pro dospělé s vypnutým mozkem minimálně příjemná jednohubka. Možná bych ubral trochu té pohádkovosti (záporák) a přidal více komedie (třeba LEHKOU inspiraci od Teda, hm?:)), ovšem i v téhle podobě to fungovalo. Pochválit musím také vizuál, moc hezky se na to koukalo. Plus mínus 70%.(11.1.2015)

• - Natáčení filmu probíhalo ve městě Londýn na nádraží Paddington a v Hatfieldově domě. (willy1)

• - Scéna, v ktorej Paddington lezie potrubím hore, je inšpirovaná scénou z filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011). (tinss_18)

• - K písni Shine (2014) byl sestříhán videoklip z filmových záběrů. (NinadeL)