Dlouho jsem se tak nepobavil a řeknu vám upřímně, že jsem snad lepší rodinou komedii ještě neviděl! A když říkám komedii, tak tím myslím opravdovou zábavu a úžasnou podívanou, jakou od komedie očekávám. Tenhle medvídek vás nenechá ani chvilku na pochybách v tom, že mu jde hlavně a jedině o nalezení nového domova a nové rodiny, což se mu alespoň v úvodu moc nedaří, díky všem těm pohromám a katastrofám jejichž je původce, nakonec ho ale budou tak jako jeho nová rodina, milovat i všichni diváci v sále! Nutno podotknout, že věkový průměr téměř zaplněného sálu byl asi 11 let, ale toho jsem si ani nevšímal, jelikož jsem se po celou dobu skvěle bavil! Dabing byl dobrý, vůbec filmu neuškodil, tak jako bylo skvělé obsazení v čele s hrozivou Nicole Kidman, která si roli ďábelské preparátorky, vyloženě užívala. Paddington je zábava pro všechny generace a i když na tuto komedii vyrazíte sami, zrovna tak jako já, tak se za to nebudete muset rozhodně stydět! Paddington mě dokonale nadchnul!(29.12.2014)

Paddington je jedním z nejlepších rodinných filmů, jaké jsem viděla, protože si v něm každý najde to svoje. Mně se nejvíc líbil medvídek samotný, nepřístupný tatínek (hlava rodiny z Panství Downton je prostě skvělá), Sally Hawkins jako bláznivá maminka (ač jí tedy obvykle nemusím, protože mi přijde křečovitá a tak nějak převýrazná; ale její roli právě tahle charakteristika sedí), taxikář z Malé Velké Británie, co má svůj kodex, a Nicole Kidman v roli, kterou bych například v době Moulin Rouge od ní nečekala. Tedy musím říct, že Nicole mi dlouho v žádné ze svých rolí nepřišla tak dobrá. Její zákeřná mrcha je pro mě mrchou letošního roku. No, nebo přinejmenším mrchou měsíce. Blond mikádo, kožená vestička a spousta vychytávek á la James Bond - to Nicole zkrátka sedí skvěle.(1.5.2015)

Paddingtona som dlho odkladal a prehliadal. Ale musím uznať, že zbytočne. Celkom som si užil túto roztomilú postavičku plnú bezprostredného humoru a zaujímavého prístupu k riešeniu problémov. Nevadil mi ani strelený námet, len to treba brať z pohľadu detského diváka, pretože tento milý medvedík je určený hlavne im. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100(2.7.2017)

• HoneyBunny

Never go full retard!!! Sama se divím, že v roce 2014 ještě někdo točí takhle naivní filmy - naivní ve smyslu blbé. Chápu, někomu miloučké poselství filmu stačí, ale no tak! Znám spoustu filmů, které cílí na děti, ale nepotřebují od charakterních herců jako Hugh Bonneville, Peter Capaldi nebo Nicole Kidman, aby ze sebe dělali karikatury. Pokud berete Paddingtona jako film pro pomalejší děti pod deset let, tak dobrá, ale nechápu, proč k tomu bylo potřeba tak dobrých herců a drahého CGI (Paddigton sám o sobě vypadá úžasně a Ben Whishaw ho dabuje dobře). Zkrátka tenhle film a já se míjíme, chybí mi nějaký přesah, pomrkávání na dospělé diváky a bohužel i emoce.(23.6.2015)

Výrazně umírněnější verze Tedíka. Snímek je zcela vhodný pro malé i velké diváky. Ideálně pro všechny společně. Taky jsem si tam našel svoje. Netuším, jestli stárnu, či se postupně transformuji v retarda, ale v několika momentech jsem pocítil něco, čemu se říká dojetí. Dojetí se tak nějak doplňovalo s několika momenty zábavy. Snímek je velmi zdařile hudebně doprovozen a zcela obstojně zahrán. Jedná se o klasický snímek zobrazující lehoulince ztřeštěnou rodinku, kde se všichni mají hrozně rádi a v kritickém momentě dovedou pořádně zatahat za jeden provaz. Snímek je neuvěřitelně milý a lidský. Ačkoli podobné filmy ani omylem nevyhledávám, tak tomuto se podařilo si moje srdíčko získat a já mu ve finále nemám moc co vytknout. Možná se snímek někomu může zdát trošku přeslazený, ale spíše si myslím, že má potenciál leckomu pozvednout náladu. U mě více než dobrý! Slabší 4 kousky! Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ.(18.8.2015)

• - Natáčení filmu probíhalo ve městě Londýn na nádraží Paddington a v Hatfieldově domě. (willy1)

• - Scéna, při níž Paddington sebere svůj klobouk pod zavírajícími se výsuvnými bezpečnostními dveřmi, je inspirována obdobnou scénou z filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). (P. J. D.)

• - Postavu Paddingtona měl původně namluvit Colin Firth. Jeho hlas mu ale připadal příliš hluboký pro roli medvíděte, a tak po dohodě režisérem odstoupil. Nahradil ho Ben Whishaw. (Barghest)