KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 9/10/// PLUS: příběh, animace hlavní postavy, charaktery postav, prostředí nejtemnějšího Peru, zápletka, všudypřítomné vtípky, fórky a narážky, v neposlední řadě neuvěřitelně vymazlená kamera MÍNUS: občasné pitvoření a přehánění některých herců (Nicole Kidman)./// Shrnutí: Trailer sice hodně napověděl, ale přesto v něm nebylo ukázáno to hlavní. Celkový charakter Paddingtona, který je neuvěřitelně vychovaný, slušný, zdvořilí a nemá předsudky vůči lidem, či cizincům. Rychle si ho zamilujete, stejně tak rodinku, která si ho vezme pod svá ochranná křídla. Zažijete s ním spoustu legrace a dobrodružství a uvědomíte si hodnotu rodiny a přátelství. Film je vhodný pro všechny věkové kategorie a zažijete u něj spoustu legrace a pěkných momentů. Rodinný film desetiletí./// Celkem 86%///(26.1.2015)

Cekal jsem nejakou hruzu a dostal jsem zabavnej, i kdyz samozrejme trochu preslazenej rodinnej film. Tohle je ten typ filmu, kterej si dovedu predstavit sledovat kazdej rok o vanocich, jako kulisu u nejaky jiny cinnosti. Sice tu mame pribeh, kterej ale neni buhvijakej a vicemenene jen slepuje dohromady jednotlivy scenky, kterejm naprosto kraluje medvidek v hlavni roli. Sice to je misty uz prehnany, misty infantilni a vetsinou tezce predvidatelny, ale stejne se da u kazdy sceny skvele zasmat. K tomu tu jsou super sympaticky herci a celkove vse svizne odsejpa, takze tech 90 minut utece jako nic. Za me naprosta spokojenost.(10.12.2017)

Krteček po anglicku. Asi není nic víc potřeba dodávat. Pokud člověk přistoupí na fakt, že nikomu vůbec nepřijde divné, že se po městě potuluje mluvící medvídě, dostane svižnou anglickou feel good pecku s naprosto brilantním dabingem Bena "Q" Whishawa...70%(12.11.2015)

Přestože vizuální styl Paddingtona prozrazuje tvůrce Mighty Boosh (plynulé přechody mezi reálným a fantaskním světem, hodně výrazné barvy a kostýmy), dost si vypůjčuje také z filmů Wese Andersona (vycentrované frontální kompozice, mizanscéna jako nitro domečku pro panenky). Zápletka nápadně využívá motivů ze 101 dalmatinů, méně nápadně z Chaplinova Kida a dalších filmů o osiřelých mláďatech. Vyprávění strukturované jako série akčních sekvencí připomíná z novějších počinů Prokletí králíkodlaka nebo Tintinova dobrodružství. Neznamená to, ale že by byl Paddington prost původních nápadů a jen vykrádal druhé. Na pocitu familiárního je naopak založen. Přímočaře a upřímně vypráví tradiční příběh s oblíbenou postavičkou (minimálně v Británii). Svou návaznost na tradici sahající minimálně do roku 1958, kdy vyšla první paddingtonovská knížka, nezapírá a nestydí se za ni. Stejně tak neshazuje sentimentální scény a nerelativizuje své liberální poselství (jak se v éře stále větší nesnášenlivosti chovat k cizincům, obecně k těm, kdo se odlišují). Kombinace povědomých prvků z Paddingtona dělá navzdory tenounké zápletce, neprokresleným nebo nevyužitým postavám a medvědovým kompozičně chabě motivovaným nehodám adepta na novou vánoční klasiku. Zahraju si na Mirku a závěrem dodám, že původní znění, o které budeme v českých kinech bohužel ochuzeni, by filmu s velkou pravděpodobností zajistilo minimálně pět procent navíc. 75%(16.12.2014)

Paddington je jedním z nejlepších rodinných filmů, jaké jsem viděla, protože si v něm každý najde to svoje. Mně se nejvíc líbil medvídek samotný, nepřístupný tatínek (hlava rodiny z Panství Downton je prostě skvělá), Sally Hawkins jako bláznivá maminka (ač jí tedy obvykle nemusím, protože mi přijde křečovitá a tak nějak převýrazná; ale její roli právě tahle charakteristika sedí), taxikář z Malé Velké Británie, co má svůj kodex, a Nicole Kidman v roli, kterou bych například v době Moulin Rouge od ní nečekala. Tedy musím říct, že Nicole mi dlouho v žádné ze svých rolí nepřišla tak dobrá. Její zákeřná mrcha je pro mě mrchou letošního roku. No, nebo přinejmenším mrchou měsíce. Blond mikádo, kožená vestička a spousta vychytávek á la James Bond - to Nicole zkrátka sedí skvěle.(1.5.2015)

• - Medvídek Paddington je v Anglii oblíben podobně jako u nás Krteček. (Kacko15)

• - První plakát k filmu byl představen poprvé v roce 2012, téměř dva roky před premiérou. (Perverz)

• - Medveď okuliarnatý, z ktorého je Paddington vytvorený, pochádza z Peru. (figliar)