Velice příjmený film, kterému dominuje neokoukaná a osobitá animace meďošů a celé to působí strašně hezky, hřejivě a hravě. Zemité britské prostředí a humor tomu dodává šťávu a nenucenou zábovnost a nápaditost po celou stopáž, která tu dlouho nebyla. Už je to nějaká pátek, co na mě animovaný film takhle zapůsobil. Příběhově je to sice typicky rodinné, bez výraznějšího odkolnění se od šablonovitých témat, ale ta realizace je zkrátka parádní. V kontextu s příběhem vnímam jako ne zrovna šťastnou a naprosto zbytečnou roli Nicole Kidmanové, která sice splňuje roli padoucha s gracií, ale právě její rolí to zklouzlo to toho standardu rodinných filmů. Klidně to mohlo jít celou dobu nastoleným "bataleským" směrem. Každopádně svěží vítr do kolonky rodinných filmů. 4,5*.(29.3.2015)

Krteček po anglicku. Asi není nic víc potřeba dodávat. Pokud člověk přistoupí na fakt, že nikomu vůbec nepřijde divné, že se po městě potuluje mluvící medvídě, dostane svižnou anglickou feel good pecku s naprosto brilantním dabingem Bena "Q" Whishawa...70%(12.11.2015)

Když by mi někdo řekl, že od Paddingtona dostanu celkem dospělou zábavu, myslel bych že si dělá srandu. Imperiální humor a smysl pro detail, po všech stranách perfektní animák pro každého. K tomu vtipné připomínky Indyho nebo Mission Impossible, záporačka Kidman a nemotorný pan Curry dělají z Paddingtona špičkový animák. Není nad to mít pod čepicí.. sendvič!(26.3.2015)

Pro děti a milovníky destruktivního humoru s místy nechutnými prvky ohledně tělesné hygieny a vyměšování různých tekutin. Barevná obrazovost ale zahřeje u srdce a potěší i některými výtvarnými gagy. MÓDNÍ OKÉNKO Ledově chladná Nicole Kidman se pyšní nádherně štíhlou postavou, kterou ještě podtrhuje dokonale padnoucími kostýmky a obleky. Připomínají lovecké ohozy a zároveň využívají zvířecí motivy na důkaz, že Nicol je tady za dravou šelmu i za lovkyni, která si z poražených zvířat dělá trofeje v podobě oblečení.(14.5.2018)

Největším problémem je hlavní zápletka jak oprásknutá ze 101 dalmatinů. Jinak je to téměř dokonalý vánoční rodinný film. Některé drobnosti jsou zřejmě ztraceny v dabingu, ale i tak zbyl hodně zábavný film. Vtipná dobrodružství medvíděte v už beztak nepříliš normální anglické rodině si klidně vypůjčují motivy z jiných filmů a s přehledem je parodují (v tomto ohledu vyniká variace na Mission: Impossible – Ghost Protocol). Herecké obsazení bylo samá sázka na jistotu, takže je třeba dobře vidět, že Peter Capaldi by nebyl jen perfektní nadřízený, ale i oblíbený soused. :)(26.12.2014)

• - Jako součást reklamní kampaně vznikla v Londýně tzv. Paddington Trail. Ve spolupráci s Visit London bylo vytvořeno 50 soch medvídka Paddingtona, které byly následně rozmístěny po celém Londýně. Kromě obsazení a filmového štábu na sochách pracovaly známé osobnosti jako Benedict Cumberbatch, Emma Watson, Michael Sheen, David Beckham nebo starosta Londýna Boris Johnson. Stezka byla uzavřena v prosinci 2014, sochy vydraženy v aukci a výtěžek věnován charitativní kampani NSPCC (společnost zabývající se prevencí týrání dětí). (Michi88)

• - V čase 39:37 si můžeme všimnout muže, který padá na zem a vypadne mu množství pěněženek, následující střih zabírá může a policisty z dálky, ale pěněženky už na zemi nejsou. (annasosanna)

• - K písni Shine (2014) byl sestříhán videoklip z filmových záběrů. (NinadeL)