Působivý, dojemný pohádkový příběh o jednom mluvícím medvědovi, který našel domov v centru Londýna. Britská produkce tu je hodně cítit, hlavně co se týče toho kvalitního, Amerikou nezkaženého humoru. Celkový dojem z filmu dle mého pohledu trochu kazil kýčovitý závěr v podobě hrdinských a srdcervoucích povídaček z úst hlavních postav alá Simpsonovi. I přesto je Paddington skvělá volba pro trávení rodinného večera.(29.4.2015)

Ak máte deti, tak je Paddington jednoznačná voľba. Pravdepodobne spadá do kategórie rodinný a detský film viac ako hociktorý animák, napriek tomu, že je z prevažnej časti hraný živými hercami a digitálny je iba medveď a snáď ešte holuby...Ten sa po technickej stránke vážne vydaril a deti si ho okamžite zamilujú. Humor je fajn a Nicole Kidman si svoju mrchu očividne užila. Náš malý syn pri sledovaní ani nedýchal a oči mal vypleštené na maximum, až sme sa občas smiali viac z jeho výrazu ako z filmu. To však znamená len jediné a to, že ho film max. zaujal. Navyše bluray i dvd disk obsahuje i slovenský dabing, čo je pri animákoch a niektorých rodinných filmoch už pravidlo a to je len dobre. V rámci žánru a z pohľadu diváka, pre ktorých je film v prvom rade určený je to určite plný počet. Z pohľadu dospelého by som ani ja menej ako štyri hviezdy nedal. 100%.(12.10.2015)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 9/10/// PLUS: příběh, animace hlavní postavy, charaktery postav, prostředí nejtemnějšího Peru, zápletka, všudypřítomné vtípky, fórky a narážky, v neposlední řadě neuvěřitelně vymazlená kamera MÍNUS: občasné pitvoření a přehánění některých herců (Nicole Kidman)./// Shrnutí: Trailer sice hodně napověděl, ale přesto v něm nebylo ukázáno to hlavní. Celkový charakter Paddingtona, který je neuvěřitelně vychovaný, slušný, zdvořilí a nemá předsudky vůči lidem, či cizincům. Rychle si ho zamilujete, stejně tak rodinku, která si ho vezme pod svá ochranná křídla. Zažijete s ním spoustu legrace a dobrodružství a uvědomíte si hodnotu rodiny a přátelství. Film je vhodný pro všechny věkové kategorie a zažijete u něj spoustu legrace a pěkných momentů. Rodinný film desetiletí./// Celkem 86%///(26.1.2015)

Je docela směšné, že místní diváctvo strhává film za filmem který vnikl už před lety pro děti v Hollywoodu, ale když Anglický tvůrce vykrade hned tři až čtyři filmy a natočí je o roztomilém medvídkovi v dnešní době, můžou se všichni posrat a rozhazujou hvězdičkama jak mentálci po mrtvičce.Paddington je absolutně vybrakovaný prefabrikát 101 dalmatinů, Myšáka Stuarta Littla, Beethovena a všechen tenhle loztomilounký gulášek je slepený jíškou jménem Ted, ale po lobotomii, s uříznutými koulemi a ratingem PG-0.Neřikám, že to nebylo pěkně udělané, že jsem se místy nezasmál nebo že mě to nějak sralo, ale celé je to viděné 100x jinde, podle šablony a hlavně podle již natočené šablony.Např. taková Nicole Kidman, to bylo něco tak zoufalého, až jsem žasnul jak se dá mrhat hereckým potenciálem.Paddington byl roztomilý, příjemně nadabovaný a sympatický, ale podivně po anglicku sterilní a bez tahu na branku, vykradený a ve finále se náš prcek nudil, já místy mrknul na aktuální stav Synot ligy do mobilu a nejvíc se bavila žena, jelikož ze všech zmíněných filmů viděla snad jen Teda.Navíc ta kombinace ohyzdného modrého kabátku a děsného kloboučku byla fakt úchylná.60%.(25.8.2015)

Hlavní hrdina je miloučký a scény zachycující jeho zapeklitě složitou adaptaci na interiér jeho nového londýnského domova jsou skutečně perfektní. Humorná složka celkově potěší většinou jak dětské publikum, jež bude skákat nadšením při každém kotrmelci, který zmatený méďa vymete, tak i rodiče, kteří ocení její přístupnost i provařené morální poselství, jimiž Paddington coby klasický rodinný snímek nešetří. Co je ale na filmu vyloženě rušivé, je otravná postava Nicole Kidman a v podstatě celé dějové schéma v druhé polovině, které už zkrátka nemá čím překvapit a také se mu to nedaří.... S menším časovým odstupem musím snížit až na tři hvězdičky, vzpomínka na film totiž vybledla překvapivě rychle... 65%(15.7.2015)

• - Jako součást reklamní kampaně vznikla v Londýně tzv. Paddington Trail. Ve spolupráci s Visit London bylo vytvořeno 50 soch medvídka Paddingtona, které byly následně rozmístěny po celém Londýně. Kromě obsazení a filmového štábu na sochách pracovaly známé osobnosti jako Benedict Cumberbatch, Emma Watson, Michael Sheen, David Beckham nebo starosta Londýna Boris Johnson. Stezka byla uzavřena v prosinci 2014, sochy vydraženy v aukci a výtěžek věnován charitativní kampani NSPCC (společnost zabývající se prevencí týrání dětí). (Michi88)

• - První plakát k filmu byl představen poprvé v roce 2012, téměř dva roky před premiérou. (Perverz)

• - V čase 39:37 si můžeme všimnout muže, který padá na zem a vypadne mu množství pěněženek, následující střih zabírá může a policisty z dálky, ale pěněženky už na zemi nejsou. (annasosanna)