U britských filmů a pomerančové marmelády se vysoká očekávání často nevyplácí. Bohužel, Paddington má své nejlepší momenty již v traileru, takže film absolutně ničím nepřekvapí, neohromí. Přesto jako večerní oddychovka zafunguje spolehlivě. Zamrzela přítomnost Nicole Kidman, které role absolutně nesedla, její dějová linie navíc působila dost zbytečně. Nebýt jí, jdu možná s hodnocením o trochu výš. Takhle je to bohužel docela vyplácaný potenciál.(6.7.2015)

Když by mi někdo řekl, že od Paddingtona dostanu celkem dospělou zábavu, myslel bych že si dělá srandu. Imperiální humor a smysl pro detail, po všech stranách perfektní animák pro každého. K tomu vtipné připomínky Indyho nebo Mission Impossible, záporačka Kidman a nemotorný pan Curry dělají z Paddingtona špičkový animák. Není nad to mít pod čepicí.. sendvič!(26.3.2015)

Příjemná podívaná na zajímavého medvídka, který zjevně nikomu nepřijde divný. Pěkně se na to kouká. Nejvíce mě na tom však zaujala ta britskost, nádherný přízvuk, britský humor a celé to má prostě takový příjemný nádech. Trochu škoda toho nuceného záporáka, který (která) tam vůbec nemusel(a) být. Čekal jsem prostě úplně něco jiného, ale byl jsem velmi mile překvapen, mohu vřele doporučit.(29.5.2015)

Velmi slušná pohádka pro celou rodinu o méďovi v Londýně. Byla tam řada vtipných momentů, ale dost se mi líbila definice civilizace Královské společnosti pro expedice: v oné civilizaci aby se dala hodnotit jako civilizovaná - musí hrát kriket a pít čaj :-) ! Anglický rukopis se v této rodinné komedii nezapře ! A jelikož se hlavní příběh odehravá v zimě, je z filmu ideální vánoční film pro všechny. A samozřejmě v každém filmu musí být nějaký záporák. V tomto je to Nicol Kidmanová, od které bych se možná i nechal nakonec dobrovolně vypreparovat páč jí prostě můžu (a nebo raději ne)... Každopádně v takovéhle roli jsem ji ještě neviděl a se svojí narkotizační pistolí pobavila. A tak dávám za 4 sklenice marmelády ! * * * *(16.12.2017)

Je docela směšné, že místní diváctvo strhává film za filmem který vnikl už před lety pro děti v Hollywoodu, ale když Anglický tvůrce vykrade hned tři až čtyři filmy a natočí je o roztomilém medvídkovi v dnešní době, můžou se všichni posrat a rozhazujou hvězdičkama jak mentálci po mrtvičce.Paddington je absolutně vybrakovaný prefabrikát 101 dalmatinů, Myšáka Stuarta Littla, Beethovena a všechen tenhle loztomilounký gulášek je slepený jíškou jménem Ted, ale po lobotomii, s uříznutými koulemi a ratingem PG-0.Neřikám, že to nebylo pěkně udělané, že jsem se místy nezasmál nebo že mě to nějak sralo, ale celé je to viděné 100x jinde, podle šablony a hlavně podle již natočené šablony.Např. taková Nicole Kidman, to bylo něco tak zoufalého, až jsem žasnul jak se dá mrhat hereckým potenciálem.Paddington byl roztomilý, příjemně nadabovaný a sympatický, ale podivně po anglicku sterilní a bez tahu na branku, vykradený a ve finále se náš prcek nudil, já místy mrknul na aktuální stav Synot ligy do mobilu a nejvíc se bavila žena, jelikož ze všech zmíněných filmů viděla snad jen Teda.Navíc ta kombinace ohyzdného modrého kabátku a děsného kloboučku byla fakt úchylná.60%.(25.8.2015)

• - Filmové Peru je ve skutečnosti Kostarika. (Varan)

• - Postavu Paddingtona měl původně namluvit Colin Firth. Jeho hlas mu ale připadal příliš hluboký pro roli medvíděte, a tak po dohodě režisérem odstoupil. Nahradil ho Ben Whishaw. (Barghest)

• - Natáčení filmu probíhalo ve městě Londýn na nádraží Paddington a v Hatfieldově domě. (willy1)