Velmi milé překvapení. Je to přesně takové, jaké jsem čekal - dějově chudé, pro celou rodinu, situačně komické a vykrádající kde co. Ale je to prostě roztomilé a celý film jsem se jenom tak drobně usmíval jak jeliman a měl jsem dobrou náladu. On ten medvěd je prostě k sežrání (ne doslova!), chvílemi jsem dokonce uvažoval, že kdyby podobná situace potkala mě, méďu bych si opravdu nechal. Prostě takový roztomilý filmeček pro celou rodinu.(23.5.2015)

Když by mi někdo řekl, že od Paddingtona dostanu celkem dospělou zábavu, myslel bych že si dělá srandu. Imperiální humor a smysl pro detail, po všech stranách perfektní animák pro každého. K tomu vtipné připomínky Indyho nebo Mission Impossible, záporačka Kidman a nemotorný pan Curry dělají z Paddingtona špičkový animák. Není nad to mít pod čepicí.. sendvič!(26.3.2015)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $76,223,578Tržby Celosvetovo $259,541,430Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,986,104Tržby za predaj DVD v USA $9,447,058║ správne uletené a uvoľnená zábavnosť sadne, hneď niekoľko krát tu príde na moc vydarené trefné scénky ktoré bohato pobavia, príbeh neotrávi, za posledné roky jeden z najlepších rodinných filmov /90%/(26.4.2015)

Nevím jestli je to až tak strašně milé jak ostatní píšou. Že by mě to nějak pohladilo po duši se říct nedá. Příběh podle takové šablony jsme mohli vidět už několikrát a ten záporák tam moc neseděl. Ale některé gagy jsou správně ulítlé a občas jsem se i upřímně zasmál. Ten ujetý humor se tam zase vyloženě hodil a dobře tenhle již okoukaný typ filmu zpestřil. Je taky vidět snaha tvůrců pobavit jak děti tak rodiče zároveň, které si vážím. Kdyby je napadl originálnější příběh a lepší záporák mohl to být skutečně povedený rodinný film. Takhle je pouze průměrným a za pár dnů si ani nebudu pamatovat, že jsem ho viděl. A to je škoda.(23.10.2016)

Výrazně umírněnější verze Tedíka. Snímek je zcela vhodný pro malé i velké diváky. Ideálně pro všechny společně. Taky jsem si tam našel svoje. Netuším, jestli stárnu, či se postupně transformuji v retarda, ale v několika momentech jsem pocítil něco, čemu se říká dojetí. Dojetí se tak nějak doplňovalo s několika momenty zábavy. Snímek je velmi zdařile hudebně doprovozen a zcela obstojně zahrán. Jedná se o klasický snímek zobrazující lehoulince ztřeštěnou rodinku, kde se všichni mají hrozně rádi a v kritickém momentě dovedou pořádně zatahat za jeden provaz. Snímek je neuvěřitelně milý a lidský. Ačkoli podobné filmy ani omylem nevyhledávám, tak tomuto se podařilo si moje srdíčko získat a já mu ve finále nemám moc co vytknout. Možná se snímek někomu může zdát trošku přeslazený, ale spíše si myslím, že má potenciál leckomu pozvednout náladu. U mě více než dobrý! Slabší 4 kousky! Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ.(18.8.2015)

• - Postavu Paddingtona měl původně namluvit Colin Firth. Jeho hlas mu ale připadal příliš hluboký pro roli medvíděte, a tak po dohodě režisérem odstoupil. Nahradil ho Ben Whishaw. (Barghest)

• - V čase 39:37 si můžeme všimnout muže, který padá na zem a vypadne mu množství pěněženek, následující střih zabírá může a policisty z dálky, ale pěněženky už na zemi nejsou. (annasosanna)

• - Červený klobúk nosí Paddington iba v Anglicku. (figliar)