• Francie

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie, 2014, 91 min

Neuvěřitelně milý medvídek přichází z hlubin nejtemnějšího Peru najít domov do chladné Anglie. Po katastrofických eskapádách v rodině v jejímž čele stojí typický Brit a která je celá tak nějak britská, po překonání nástrah při kterých jde medvídkovi dokonce o život a kdy finální záchrana přichází naprostou náhodou od úplně opilé hospodyně :-), Paddington nachází ten nejvlídnější domov v srdcích která dokázal rozehřát snad svým rozmilým vzezřením, snad paprskem peruánského slunce, snad i kapkou výtečné pomerančové marmelády.(8.2.2015)

Tak jsme se s rodinkou vypravili společně do kina. Já po letech letoucích. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu, jen že to je něco rodinného (a myslel jsem si, že čistě animovaného). Ale tak, co by člověk pro dítě neudělal. No a pak jsem si to užíval od začátku až do konce. Je to sranda, vizuálně hodně dobře zvládnuté. Pravda, je to docela vykrádačka šilhající po mnohých vzorech, což ale v tomhle případě nijak zvlášť nevadilo. Popkulturní odkazy (Indiana Jones, Mission: Imposible) mi v podobných filmech začínají být trošku protivné, i když si uvědomuji, že to je zřejmě úlitba dospělejší části publika, aby si to užilii oni. Ale celkově hodně fajn zážitek. Rodiče Brownovi (hlavně matka) byli skvělí. Hodně mě potěšilo, že s eve filmu nezpívalo.(24.1.2015)

Miloučký rodinný film podle klasické dětské literatury, která se zatím ale v českých končinách příliš nezabydlela. Příběhy medvídka z nejtemnějšího Peru jsou přeci jenom příliš těsně spjaty s Londýnem a koloniální poetikou. Albatros zkusil jednu knížku v roce 2000, po deseti letech dala Paddingtonovi znovu šanci Mladá fronta (poprvé s ilustracemi Peggy Fortnum), ale skutečně zájem vyvolává v našich končinách klasicky až film. Ten, natočen velmi zručně, vsází na jistotu a zaujme i fanoušky tak širokého hvězdného spektra jako jsou jména Nicole Kidman a Gwen Stefani. Kidman vsadila na novou variace záporačky, jakou si zkusila naposledy ve Zlatém kompasu. Nové plavé mikádo a perverzní sklony jí sednou s přirozeností jí vlastí. A Stefani nazpívala s Pharrellem nový song do titulků, aby svým posluchačům připomenula, že je sama taky maminečkou. Suma sumárum tedy žánrové překvapení, které lze doporučit.(7.7.2016)

Výrazně umírněnější verze Tedíka. Snímek je zcela vhodný pro malé i velké diváky. Ideálně pro všechny společně. Taky jsem si tam našel svoje. Netuším, jestli stárnu, či se postupně transformuji v retarda, ale v několika momentech jsem pocítil něco, čemu se říká dojetí. Dojetí se tak nějak doplňovalo s několika momenty zábavy. Snímek je velmi zdařile hudebně doprovozen a zcela obstojně zahrán. Jedná se o klasický snímek zobrazující lehoulince ztřeštěnou rodinku, kde se všichni mají hrozně rádi a v kritickém momentě dovedou pořádně zatahat za jeden provaz. Snímek je neuvěřitelně milý a lidský. Ačkoli podobné filmy ani omylem nevyhledávám, tak tomuto se podařilo si moje srdíčko získat a já mu ve finále nemám moc co vytknout. Možná se snímek někomu může zdát trošku přeslazený, ale spíše si myslím, že má potenciál leckomu pozvednout náladu. U mě více než dobrý! Slabší 4 kousky! Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ.(18.8.2015)

Velmi milé překvapení. Je to přesně takové, jaké jsem čekal - dějově chudé, pro celou rodinu, situačně komické a vykrádající kde co. Ale je to prostě roztomilé a celý film jsem se jenom tak drobně usmíval jak jeliman a měl jsem dobrou náladu. On ten medvěd je prostě k sežrání (ne doslova!), chvílemi jsem dokonce uvažoval, že kdyby podobná situace potkala mě, méďu bych si opravdu nechal. Prostě takový roztomilý filmeček pro celou rodinu.(23.5.2015)

• - První plakát k filmu byl představen poprvé v roce 2012, téměř dva roky před premiérou. (Perverz)

• - Medvídek Paddington je v Anglii oblíben podobně jako u nás Krteček. (Kacko15)

• - Postava Mary Brown (Sally Hawkins) se ve filmu živí jako ilustrátorka knih pro děti. Oba hereččini rodiče vykonávají stejné povolání. (Barghest)