Vítejte v Kolektivu, ve světě budoucnosti, který byl zbaven toho největšího nebezpečí - emocí. Nikdo v něm nepociťuje chamtivost, agresi, ale ani lásku a touhu. Silas (Nicholas Hoult) žije poklidným životem jako správný Vyrovnaný, dokud se u něj neobjeví závažné onemocnění - syndrom přepnutí. Obyvatelé s touto diagnózou totiž začínají cosi cítit... Stejný problém má i Nia (Kristen Stewart) a oba dva spolu poprvé v životě propadnou lásce a intimitě. Jenže city jsou zakázané a jedinou šancí je útěk. (Magic Box)

Kytarka

Sterilní, čistý, kamenem osázený svět plný loutek bez emocí. Stereotyp. Léky. Izolace. Totální duševní prázdnota. Zní vám to jako vězení? Taky že je - běloskvoucí ultramoderní žalář je tu popisován za zvuků excelentního soundtracku a působivé práce kamery. Až na občas kostrbaté výkony herců, což ale zřejmě patří k atmosféře celého filmu, mě film fascinoval. Klasifkovat city jako nemoc a postavit je do roviny duševní nepříčetnosti, která není žádoucí, vytváří prostor pro postupnou gradaci příběhu dvou mladých lidí, kteří se rozhodli bojovat. Film vás bude nutit přemýšlet, zavírat oči, možná i kroutit hlavou. Nelze než doporučit. ()

Domas88

Další film "bez citů", tohel už tady párkrát bylo a v hodně lepším provedení. Jako by celý film probíhal ve stadiu spánku, pořád o ničem a pak asi 10minut drama, Kristen Stewart není moje oblíbená herečka a tady se mi vůbec nelíbí, slabé výkony a děj. Pokus se nezdařil, vyšla z toho blbost. ()

RealHonza

Tak, jak byl celý film o životě bez emocí, tak takové z něj má člověk i dojmy. Ve filmu se v podstatě od začátku do konce skoro nic nedělo. Nápad na film zajímavý, ale naprosto bez příběhu, natož pak bez detailů, potenciál s herci jako K. Stewart nebo N. Hoult by byl, ale nenašel jsem jedinou myšlenku, která by přinesla něco nového, co nepřinesly podobné filmy, ba naopak, nepřinesla ani to. Za herecké výkony se přikloním místo 2* ke 3*. ()

jemenfoutiste

Dystopická sci-fi tématika je mojou achillovou pätou, a v súčasnom filme je dosť častým problémom nájsť vyvážený prienik medzi nápadom, scenárom a samotnou realizáciou bez toho, aby jeden vrchol trojuholníka kríval. Nestalo sa! Som premilo prekvapená nielen obsadením (Stewart bola výborná voľba, rola jej dokonalo padne, antiutopistická v tragike krásne femme fatale) (Pearce snáď ani nevie hrať zle) (Hoult po zombieparódii konečne na správnej strane). Priznám sa, že Equals je moje prvé stretnutie s Doremovou tvorbou, a dúfam, že nie posledné, dva ľúbostné filmy, ktoré nevyzerajú ako moja šálka kávy asi neplánujem pozerať, ale ak by k tomu prišlo nebudem sa cítiť zahanbene. Kamera! Nemožno mi vynechať očividné prirovnanie k Mallickovmu naratívu skrz detailné zábery na dotyky, pohľady a dlane či Tarkovského poňatiu Solarisu. Práca s farbami, ktoré dotvárajú rozvoj SOS, nejdem spoilovať. Nie vždy sa pri vyobrazeniach budúcnosti typ kolektívna práca podarí skĺbiť postfuturizmus a minimalizmus do znesiteľnej podoby aby to malo funkčný význam a zároveň nenásilne dotváralo atmosféru. Neviem povedať, nakoľko je to podmienené rozpočtom a nakoľko to bol zámer ale pre mňa okulahodiaci pohľad, šetrne dávkované emócie, a o to lepšie zahraté. Moje srdco piští, že sa takéto filmy nielen napíšu, ale aj zrealizujú a keby som mohla, idem na to bez najmenšej pochyby do kina. Hudba, zvuky prírody, šramot halúzok v prírodnom komplexe. Minimalizmus par excellence! Kritika spoločnosti šialeným náhľadom do budúcnosti, kde sa na anomáliu, ktorá infikuje čoraz viac ľudí pozerá ako na niečo, čo je treba eliminovať medikáciou a neskôr potichu asistovanou samovraždou. Nepripomína vám to niečo? Nie je dôvod na strach,liek je už za rohom. ()

Dreamer

Tak zaujimava tema, tak vela moznosti, tak velka vyzva, tak skveli herci - no tak sterilne prevedenie, ktore by sa voslo do traileru, kombinacia dvoch existujucich tem, vysledkom ktorych je velke, ale absolutne nenaplnene ocakavanie, 40%. ()

brasek

Ďalšie sci-fi o fiktívnom svete, kde je čo to zakázané. Opäť niekto precitne, urobí niečo proti spoločenstvu a podobne. Tentoraz však v nezáživnom príbehu, ktorý je hrozný. ()

Catchless

Skvelá herecká dvojka v hlavnej úlohe, svet budúcnosti, minimalizmus, emócie ako choroba. Zaujímavý pohľad na to aký by bol svet, keby sme chodili ako bez emočné schránky. Tento pohľad mohol byť viac rozpracovaný. Namiesto toho sledujeme romantický vzťah hlavných hrdinov, ktorí sa snažia bojovať a zachovať svoje city. Koniec necháva priestor našej predstavivosti, aby si domyslela ako príbeh tejto dvojice dopadol. ()

Kamil111

Hoult a Stewart super (obzvlášť Hoult), minimalistický vizuál lahodí oku (i když není vůbec originální), ale jinak poněkud prázdno. Všechno tu už bylo. ()

fruitixx

Mám rád filmy tohohle ražení, které jsou kombinacemi mysticizmu a sci-fi... Je to ostatně věk do kterého se začínáme pomalu ale jistě dostávat....akorát že ty emoce nejdou tak lehce jen tak vypínat ...i když narkotika a různé léky tohle opravdu dělají...a taky nás odvádějí od své vlastní podstaty. Takže za mě 5 hvězd. Konec je k hlubokému zamyšlení, i když se zdá být mírně klišovitý, je filmu vlastní. ()

ardeas

Taky slabi cajik, artovy naprotivok Equilibria bez akcie. Ma to nieco do seba, no mne to az tak neulahodilo, asi to bude tou atmosferou a tempom, ktore sa v mojich ociach fakt vlieklo. Dopozerala som to na 3x ale nemyslim, ze to bolo az tak hrozne, svoje publikum si to najde, ale ja don velmi patrit nebudem, asi hlavne kvoli Kristen S., ktorej postava bola doslova usita na mieru, ked tam prakticky vela toho prejavit nemusela, ale tie jej okukane pohyby ma proste rozosmievali a tym to nicilo u mna atmosferu. Ostatnych hercom chvalim, menej zname tvare k tomu sedia. ()

Barcica

Nápad ako taký je síce obohratý ale za to výborný, ale celé sa to ťahalo ako z chlpatej deky. A mínusom pre mňa bola jednoznačne Kristen Stewart, ktorej stále nemôžem dojsť na chuť. Slabé 3*. ()

anrifay

Film mi svou myšlenkou velice připomínal Orwellovo 1984. Místy byl děj dost nudný a přepadaly mě myšlenky, že to vypnu, což jsem naštěstí neudělal. Autor si velice povedeně pohrává s myšlenkou že emoce jsou nemoc, ale že bez nich zároveň nedokážeme existovat. Na filmu se mi kromě chvilkama až neskutečně nudných scén, nelíbilo obsazení a skoro až Shakespearovské vyvrcholení jako z Romea a Julie. ()

ostre_pero

Úchvatná emocionálna pecka, ktorá vo vás rozpumpuje city, ktoré ste pri bežnej rutine súčasnej doby považovali za umierajúce a bezvýznamné. Famózne dielo, najmä po vizuálnej a hudobnej stránke, ktoré som ihneď po prvom zhliadnutí musel vidieť druhýkrát. Pre mňa okamžitý a šokujúci prienik do Top 10 filmov, ktoré som kedy videl, a to som ich, podobne ako vy, zhliadol stovky. Všetkým, ktorí sa na filme podieľali, ďakujem za nádherný zážitok. ()

as-minor

Najviac som si užil záver, pretože som sa skoro kvôli tej monotónnej atmosfére celého príbehu premenil na zmrzačeného kastráta. Equals bol akousi kombináciou Equilibria a The Givera. Hneď by som chcel upozorniť, že nemám nič proti recyklácii námetov. Dnes je bežné používať zaujímavý námet vo viacerých filmoch a vôbec to nemusí nutne znamenať, že sa jedná len o krádež autorského princípu toho-ktorého filmu. V mnohých prípadoch sa stalo, že námet, ktorý už bol použitý predtým, spracovali tvorcovia kreatívnejšie až v nasledujúcom kinematografickom diele. Problémom je, že malátna romanca vykreslená hlavným hereckým duom nefunguje kvôli nevýraznej chémii práve medzi dvomi protagonistami. Tiež mi vadilo, že u niektorých postáv, ktoré podľa tvorcu prezentovali ľudí bez emócií, som mal občas pocit, že ich emočný deficit je na plátne nejasný. Aby som to vysvetlil. Občas som mal dojem, že i postavy, ktoré by nemali nič cítiť, niečo len predsa cítia. Možno to bol zámer autora, ale v mojom prípade to bohužiaľ oslabovalo výsledný efekt celého filmu. Príbeh bol, ako som už spomínal, monotónny a nezaujímavý. V podstate sme zase na začiatku komentáru. Najviac ma potešil nástup záverečných titulkov. ()

nikhaj

Usilovne vcelicky sa nenechaju oplodnit trudmi. Umele oplodnenia, vsetko umele, zakaz vecsiny veci, rovnosatky. Slabotka ()

Pythonator

Kristen Stewart je samozřejmě pěkná, ale to samo na film nestačí. Námět skvělý a myšlenka silná a varující jak hovado, ale zpracování nudné a na hovno. Táhne se to jako sopel. Artové záběry jsou trapně artové, obzvláště na začátku ty ujeté záběry na ořezané hlavy, jako by značily spíše ožralého kameramana. Ten svět je děsivou předzvěstí toho našeho, ale neschopná režie s tím prostě neumí pracovat, aby vás to patřičně vtáhlo. Zůstává tedy jen silné poselství v ubohém obalu. ()

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi