"Tulipán" tak přezdívají starému zahradníkovi z Argenteuil, který žije poklidným, nenápadným živote na okraji Paříže. Jako penzista si přilepšuje tím, že dává do oběhu padělané peníze. Ale vždy jen trochu a tolik, kolik potřebuje. Tahle zásada mu zajistila bezpečí po celé roky. Ale jeho mladý synovec se svou snoubenkou skromností zrovna neoplývají. Proč se spokojit s málem, když by mohli mít vilu na Riviéře a bourák. A tak je klidný život zahradníka a malíře Tulipána obrácen naruby.
Vedle Jeana Gabina se ve filmu objeví německá komediální herečka Lisette Pulverová. Roli rozervaného lehce dekadentního umělce si zahrál Serge Gainsbourg, který k filmu složil hudbu. (oficiální text distributora)

vesper001

Někde jsem četla, že v tomto filmu hrál Jean Gabin v podstatě sám sebe. Pokud je to pravda, mám ho ještě raději než doposud. Nenápadný příběh samotářského bručouna, který si spokojeně žije ve svém malém světě, pěstuje zeleninu, padělá peníze a maluje, nevzbudil ani v době vzniku velkou pozornost, ale v té hromadě napínavých kriminálek, tíživých dramat a bláznivých komedií, působí klidně a přívětivě – asi jako když konečně vypnete televizi a vyjdete před dům na zahradu, zalitou odpoledním sluncem. ()

morena.jea

Zaujímavý príbeh skromného "padělatele" ktorého okolnosti donútia rozšíriť svoj podnikateľský záber. Naj scéna keď Gabin chodí po meste a rozmenené drobné schováva v dáždniku. Mne sa to páčilo, až na hudbu. Tá chvíľami pôsobí dosť rušivo. ()

JohnSmith

Nepříliš zdařilá krimi komedie o padělateli peněz. Nebýt charizmatického Gabina, nebylo by to ani za ty dvě hvězdy. ()

Bernhardiner

Jean Gabin byl nepochybně vynikající herec, to tvrdím i přes to, že jsem s ním viděl pouhé tři filmy, vesměs komedie. K tomu, aby komedie byla komedií, potřebuje buď výrazného komika, a to Jean Gabin, ve vší úctě k němu, nebyl a Liselotte Pulver, která snad i nějaké komediální nadání má, to ne zcela dokázala vynahradit, nebo skvělý scénář podpořený dobrou režií. Námět by byl celkem dobrý, ovšem pohřbívá to nevýrazný scénář. Film tak nějak pomalu ubíhá bez nějakého většího vzruchu bez toho, aby se snažil diváka nějak získat. Teda pokud pominu příběhovou vsuvku z lodi, což, ano, film oživilo, ale vůbec se to k němu nehodilo. Na jedno zhlédnutí to stačí, ale podruhé bych si to asi nepustil. 60 % ()

Markussis

Velmi příjemná podívaná. Celý film je cítit atmosférou staré Francie. Mám rád zelenou barvu a Jean Gabin je s ní zde příznivě spjat . Jeho zahrada je místem klidu a bezpečí, ale nejen jeho zahrada, hlavně klid , který sebou on sám nese. Film sice celkově nic neřeší, ale i přesto má své kvality. Krásná hudba a také přejezd do oblasti jižní Francie jsou nádherné momenty. Samotný závěr nakonec ani tak moc klišovitý není právě vzhledem k tomu, že se Gabin ani přes svou výhru, svého pohodlí a starého životního stylu na předměstí Argenteuil nevzdává. Dlouho jsem se už tak u nějakého filmu neuvolnil. Pravý naturalistický zážitek. Bravo Jean Gabin. ()

xaver

Jean Gabin a hvězda německé strašidelné trilogie Liselotte Pulverová. Přiznám se, neuměl jsem si představit tuto dvojku, ale bylo to parádní, i když snímek je především parketou Gabina. Ten je zde, jako ostatně vždy, famózní. Trochu ztřeštěná, ale úchvatná Liselotte pak systematicky nabourává jeho léty zaběhlá neměnná pravidla. Z filmu vyzařuje pohoda, klid a laskavý humor. Postava zahradníka mi tak trochu připomíná jednu starší Gabinovu roli, Tulák Archimedes. V tomto případě je však snímek barevný a z předměstí Paříže se přestěhujeme do nádherného prostředí Francouzské riviéry. Zde je samorost, zemitý francouzský človíček a jeho zdravý selský rozum konfrontován s dekadencí představitelů mezinárodní smetánky. Zahradník v tomto případě ale není vrah, nýbrž jednoznačný vítěz. Závěr filmu pak trochu připomíná agitku, kdy nepoctivost byla spravedlivě potrestána a dvojka podvodníků přijde o "poctivě" vyhrané peníze. Každopádně ale za 5. ()

klúčik

Film, ktorý mi pripadal strašne dlhý a trochu spomalený... Na druhú stranu, krásna spomienka na J.Gabina. Hodnotím 65%. ()

MickeyStuma

Příkladný příběh s Jeanem Gabinem v jedné s hlavních rolí o tom, že míti hromadu peněz a žít v přepychu ke štěstí a spokojenému životu není vůbec potřeba. Je to vlastně o takové životní konfrontaci mladé nerozvážnosti se stářím plného zkušeností a přesvědčení. Několik úsměvných situací se tu samozřejmě najde, ale jinak jde hlavně o zcela volný a poklidný snímek s jak jinak než mistrovským hereckým výkonem Jeana Gabina a jeho typické kamenné tváři. Další snímek dokazující umění francouzské kinematografie, neboť ani tento nestárne a svou filozofií a vtipem dokáže povzbudit diváky i dnes. ()

quixote

Jedna * za Gabina a jedna * za hudbu a reály Francie 60.let. Film se neuvěřitelně vleče, něco se začne dít až po půlhodině a jeho poetika a styl vyprávění dnes působí trochu vyčpěle. ()

FireTight

Docela příjemný, ovšem v některých místech poměrně nudný film, který od horšího hodnocení zachraňuje pouze Jean Gabin. Jeho "Tulipán" je totiž takový milý starší pán, jehož si snad ani nelze neoblíbit, i přes jeho zajímavou a ne zrovna korektní činnost. Ostatní postavy mi už zase tak k srdci nepřirostly, buď mají ve filmu až příliš málo prostoru nebo jsou tak neuvěřitelně naspeedované, až to člověk nepobírá (mluvím teď hlavně o Liselotte Pulver a její hlídačce dětí). Jinak je film takový nemastný, neslaný, občas dóst úlet (třeba příjezd na loď a natáčení dokumentu), přišel mi taky málo vtipný a celkově nevýrazný, pomalý, prostě jak píši hned v první větě, nudný. Nejlepší bylo možná tak Gabinovo měnění bankovek a následující scéna s deštníkem. ()

dogma97 odpad!

7.12.2010 (před uvedením na ČT2) tu viselo 14 hodnocení, z toho 1x odpad, 1x 5* a 10x 4*. Před shlédnutím jsem byl přesvědčen, že ten "odpadlík" film vůbec neviděl (vždyť je to Gabin, to musí být dobré!). Teď si myslím, že on jediný nešvindloval. ()

curil

Ať pátrám v paměti jak dlouho chci, nevzpomenu si na film s Jeanem Gabinem, který by byl průměrný. Tak i komedie o "Zahradníkovi z Argenteuil", který není žádným zahradníkem, ale zručným padělatelem bankovek, je výborná. Bavil jsem se  dobře před třiceti lety, tak i nyní. Děkuji ČT za uvádění starších francouzských filmů s velkými hvězdami francouzského filmu. ()

ThomYorke

Po přečtení enšpíglova komentáře jsem zjistil, že to nemá cenu komentovat, protože bych jenom opakoval, co už bylo řečeno. Jen s tím hodnocením půjdu o jednu hvězdičku níž. Gabin je sice borec, film je fajn, ale nic hlubšího ve vás nezanechá. ()

gizi

Jean Gabin u mě s každým dalším filmem, co vidím, klesá níž a níž. O ničem bez čehokoliv zajímavého. 50% a 2*. 23.12.10. ()