Burácení

Scénář:

Adolf Zika

Hudba:

Petr Brant

Tomáš Hajíček, Vica Kerekes, Jana Kolesárová, Chantal Poullain, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský, Martin Stránský, Richard Müller, Jakub Kohák (více)

Celovečerní hraný film Burácení je typické drama založené na pravdivé události, která se stala v roce 2004 a která završila sérii příběhů, jež autor scénáře sledoval v médiích už řadu let. Domácí násilí, sebeobrana před násilníkem, či obrana a pomoc blízkému člověku v nouzi. Tento film je o ohroženém lidském druhu, jehož smysl pro svobodu projevu a spravedlnost je na hranici zákona a společenské normy. Ne náhodou je film zasazen do prostředí motorkářského světa, rockové hudby a sochařské komunity, kde se mísí rovná a čestná povaha s výbušností, burácením v srdci a náklonností k absolutní kráse, a kde člověk přestává být soudný sám k sobě. (CinemArt)

bearmeedek

Krucipísek, takhle má vypadat motorkářskej film? Nechci brát Zikovi jeho multi nadání, ale pohyblivé obrázky přece jenom vyžadují život. Právě vzhledem k danému tématu, a díky následnému provedení, nepůsobí film moc přesvědčivě. Mdlý děj, všichni jak mírně omámeni, zbytečné scény. Oslavované Hájíčkovo neherectví mě nesedí ani k rockerovi ani k motorkářovi. Vica Kerekes jen jako sladký obrázek – a proboha, co to bylo za tu „divadelní scénu“? A ještě pochybnost, že by si takovéto děvče na Slovensku našlo zrovna starého rosomáka … Většina scén působí nepřirozeně. Opravdu jediný přirozený projev zde má jen Jana Kolesárová! Zvuk u filmu, na kterém se podíleli hudebníci, také špatný. Motory se ztrácejí v basech, konverzace mizí v hudbě, hovory v místnostech mají amatérskou ozvěnu. Škoda. To téma mě přitáhlo navzdory nízkému hodnocení. Doufal jsem a nakonec hodnotím ještě níž. ()

biergof odpad!

Příběh - dvojtečka Kde je nějaký příběh? na co se má divák mimo záběrů na motorky a mastný vlasy dívat, těšit, motivovat zvědavost, cokoliv? Co to je ? Otazník? NE! ODPAD! Neschopnost! Marš zpátky do sklepa, Ziko, a piš si svoje vize hovnama na zeď! Vrať mi prachy za lístek do kina a hodinu a půl života! Amatére! ()

papadoce

Tak toto bola zbytočnosť, že ani neviem kde mám začať. Hudba vo filme je veľmi dôležitá, ale keď predčí všetko ostatné vo filme a to od režiséra, scenáristu až po hercov, tak asi je niečo špatne. Toľko prázdnych záberov, akoby tvorcovia nevedeli čo s tým, k dispozícii celkom dobrá kostra príbehu, no rozvinutá na minimum. Na vine je režisér. A Vica Kerekes na obale, pričom hraje asi 8 minút na konci, už iba odzrkadľuje nemohúcnosť. Slabé. A len pre istotu ....Na vine je režisér. ()

TommyDiamond

Burácení? Proč? Za těch pár minut s motorkama. Cha.... Příběhově nudný, nezáživný a málo uvěřitelný. Hlavnímu hrdinovi chybí charisma a nepůsobí tak drsně jak by měl. Vica je sice opět přitažlivá, ale to je asi tak její největší herecká přednost.... Za mě jedna hvězda.... ()

martinkaziki

70-ti procentům dialogů nerozumíte, ale brzy zjistíte, že v tomto případě je to výhra. Nechci jen plivat špínu, ale opravdu nevím, co bych pochválila krom muziky.. :-( Ta jedna hvězda je pouze za to, že mám ráda strejdu Tomáše. ()

subic

Richard Müller řekl, kurva vražda... a tomu hovorím zkurvený život. A na to šel někdo do kina? A neumřel tam? Ani ret by se mi nepohnul, kdyby tam nehrál Kohák divného pingla. ()

Pitryx

Bohužel, toto není moje parketa a silně jsem se nudil. Ale klaďasovi nelze plusy nedat + závěrečná scéna na pumpě tu dvacítku dohromady udělá. ()

ostravak30

Filmy podle skutečných událostí mám docela rád, ale je otázkou, zda chcete udělat dobrý film anebo levný film. Většinou se tyto dvě skutečnosti neslučují. Tomáš Hajíček není herec a je to poznat. Další herci se moc nemohou projevit, vyjma Vici Kerekes, neboť jim scénář moc hraní neumožňuje. My se tak jen dozvídáme, že Valerie žije a Adam přejíždí od města k městu sem a tam a občas s někým hodí řeč. Konflikt mezi ním a Švábem nenastává, takže ono vlastně není co by diváka pořádně zaujalo. Zůstává pouze morální otázka, na kolik je zabití zabitím, když se jedná o sebeobranu. Leč o zoufalosti filmu vypovídá, že jediný, kdo tuto otázku skutečně pokládá je moderátor v televizi. ()

maniacxl

Už obsazení mně mělo varovat,ale já si nedal říct a řek jsem si,že Chantal Poullain přece zvládnu vydýchat.Bohužel nevydýchal jsem jí a ani vlastně nikoho.Tak zoufalý dialogy nejsou snad ani v seriálu Ulice.Zbytečný postavy se střídaly s naprosto zbytečnými scénami.A když už si myslíte,že nejhorší máte za sebou,tak se objeví Richard Muller v traktoře a buzna buznovatá Robert Vano.A když popisek uvádí že nás film zatáhne do prostředí motorkářského světa,tak proč to tam nebylo to prostředí.....??Ale co mně sere nejvíc,tak hlavní role Vici,která tam byla asi 3 minuty.No nic nemá cenu to více chválit10%. ()

silak_xup

Pěknej příběh ale hrozně divně sfilmovanej... tak jako mdle... utahaně... zajímavej konec ale ten to nezachrání... žádný očekávání, žádný překvapení. ()

Spilif

Dlouho jsem se na tenhle film chystal a včera to konečně přišlo, byla odpolední siesta a věřte při filmu jsem neusnul a to něco znamená. Pro mne velké překvapení a o to větší jak jsem už u jiného filmu psal že je to z nálepkou CZ... Jediný a pro mě největší prů*er filmu je a to musím dát zapravdu komentu od paashy a to je Chantal.... Nechci psát nic hanlivého ale věřte moc mi to nejde... Ani jedno slovo co vypustila jsem ji nevěřil ještě že tam měl jen ten štěk protože jinak by film měl ode mne úplně jiné hodnocení. Takhle to mohu dát jako překvapení pro včerejší den. Nečekejte od toho nějakej sakra rychlej biják ale pohodovej film postavenej na vizuálu a dialogách v doprovudu dobře zvolený hudby... ()

ShotgunED

Jako všechno bych vydržel či kouknul vedle co se týče herců nebo kvality zvuku, ale to že ten scénář je taková sračka to přehlídnout nejde. Jako motorkář jsem se těšil, ale jako filmový fanda jsem se bál. Bohužel většinou jsou filmy s motorkářskou tématikou sračky(čest vyjímkám) a tenhle film tou vyjímkou není. ()

Vivian

Přesně, jak píše zette: Zase jeden z tech filmu, ktery chce rict strasne hodne a nerekne temer nic. Po tydnu nebude vetsina divaku vedet o cem to vlastne bylo. Slabý scénář, málem jsem to nedokoukala. Dlouho je to nuda o ničem, děj se neodvíjí. Chlápek propuštěný z basy obchází staré známé a tyto postavy nezáživně deklamují, jak to tenkrát bylo. (Naprosto nechápu to obsazení. Např. proč dostává tolik prostoru Chantal Poullain, která vůbec neumí hrát - všechny její postavy jsou jako přes kopírák. Proč zkušený herec jako Zindulka se mihne před kamerou jen okamžik a v němé roli. Jaký smysl má obsazení fotografa Vana, který taktéž hraje jako kus dřeva.) A ještě k tomu je to celé tak zajímavě ozvučené, že postavám často není rozumět. (Na tom však má patrně svůj podíl i mizerná výslovnost mnohých z nich.) No prostě - autor to asi myslel dobře, ale... ()

kolacky

A mně se to dost líbilo. Tomáš Hajíček mě hodně mile překvapil, frajer! Vica je krásná ženská a na psycholožku z Poldy se taky dobře kouká. Úžasná pasáž s Rišo Müllerem v hospodě. Kapku se mi nezdál hlas "Standy Rubáše" v rádiu, ale nešť. Konec nečekaně předvídatelný, ale proč by si tvrdý motorkář a bývalý mukl nezasloužil malinkou pohádku? Hodně mi konvenuje recenze pana Doležala z Deníku.cz. ()

rytir1 odpad!

Jak se pan Muller k tomu mohl proboha propůjčit. Ten jediný by možná hvězdu zasloužil. Ale ono tomu hvězdu dát nejde, člověku je už blujmo jak se naše televize neustále snaží o zaručeně pravdivé příběhy. Uživateli Fuego mohu vzkázat, že třistatřicetři stříbrných stříkaček možná stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech, ale ty jsi z toho že sis tam dvakrát ve filmu cvrnkl tady stříkat nemusel, ještě teďka meju monitor po tobě. Mám také plno známých mezi motorkáři a nejeden mi řekl, že se tomu filmu raděj obloukem vyhne. Já to bohužel neudělal. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku