Burácení

Scénář:

Adolf Zika

Hudba:

Petr Brant

Tomáš Hajíček, Vica Kerekes, Jana Kolesárová, Chantal Poullain, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský, Martin Stránský, Richard Müller, Jakub Kohák (více)

Celovečerní hraný film Burácení je typické drama založené na pravdivé události, která se stala v roce 2004 a která završila sérii příběhů, jež autor scénáře sledoval v médiích už řadu let. Domácí násilí, sebeobrana před násilníkem, či obrana a pomoc blízkému člověku v nouzi. Tento film je o ohroženém lidském druhu, jehož smysl pro svobodu projevu a spravedlnost je na hranici zákona a společenské normy. Ne náhodou je film zasazen do prostředí motorkářského světa, rockové hudby a sochařské komunity, kde se mísí rovná a čestná povaha s výbušností, burácením v srdci a náklonností k absolutní kráse, a kde člověk přestává být soudný sám k sobě. (CinemArt)

Dixiee

V průběhu sledování jsem Burácení odsuzovala jako další zbytečný český film. On jím asi i je, ale osudový konec, byť značně kýčovitý, byl opravdu silným okamžikem na který nějakou dobu nezapomenu. ()

Kovaja

Frontman Krucipusku T.Hajíček v roli motorkáře propuštěného po 8 letech z lochu. Jako neherec mi v roli seděl a byl určitě uvěřitelný :-)). ()

Duch217

Podle mého názoru se jedná na české poměry rozhodně o nadprůměrný film. Ze začátku jsem měl trochu problém s Hajíčkem, nicméně po pár minutách jsem si na jeho herecký/neherecký styl zvykl. Pak už bych snad vytkl jen rozehranou scénu s Podhůrským, která sice byla super, ale úplně nedokončená. Nicméně jinak jsem si i jako fanoušek motorek a rockové hudby film v kině užil a myslím si, že na režisérův první hraný film je to hodně slušné. ()

mira007

Hodně povedená paráda - pěkné prostředí, dobří herci, excelentní muzika a motorky. Asi pomalé a jednoduché pro mainstreamového diváka, ale já byl spokojen až nadšen. Odnesl jsem si ale jiný poznatek - scény všech známých herců jsou poskládány tak, že dle mého odhadu nestrávili víc než jeden natáčecí den ( takový pan Navrátil se ve filmu objeví jen ve vzpomínce jedné sekundy, protože jeho scény z vězení se do kina nedostali vůbec ) A Vica Kerekeš svou roli mohla zvládnout za tři natáčecí dny a přesto je jako představitelka hlavní role na plakátu. pokud bych měl něco vytknout, tak že když ten film má auriolu motorkářského, tak se měla více prokombinovat zápletka na motorkářském srazu. PS: Trochu mi hlavu nebere, kdo tomu filmu může dát odpad - to už je snad póza nebo co. ()

Jaro_slav

V podstatě odpad, měl jsem chuť odejít ze sálu. Prkenný herecký nevýkony, nepřehledná rádobyumělecká kamera, slušný byly akorát ruchy a nazvučení. I když se považuju za motorkáře, "Zlaťák" to nespasil. Mírně to spasily pihy Vici Kerekes, slepecké čichací cameo Stanislava Zindulky, konec trošku ve stylu The Best of Me a hlavně Richard Müller ve WTF roli slovenského traktoristy s tričkem H-D pod montérkama. Celkovej dojem je "kamarádskej amatérskej film na motosrazy" - škoda. Nosnej příběh by tam byl. 30% ()

Blazin

Na Burácení jsem se hodně těšil, mám rád Krucipüsk a Tomáše Hájíčka. Film mě úplně nezklamal, ale určitě nedostatky to mělo, jako slabší scénář, slušelo by více rozvedení jednotlivých poddějů a postav, všechny postavy kromě Adama Vernera (Tomáš Hájíček) se jen jednou objeví a nic víc, tím pádem to působilo utahaně a chvílemi nudně. Jinak Hájíček samozřejmě výborný :-). ()

bidja

Slabost pro Hájíčka a jeho až příliš civilní hraní, které bohužel rejža nezvládl a pak taky hudba od Krucipüsku jinak nic. ()

arcticsky

Přijde mi to celé jako z přehlídky studentských filmů na ČT2...taková natažená etuda. Nicméně mě to vzalo za srdce - doprovodná hudba jasně dobrá, Hájíček má i jako neherec charisma na rozdávání...Pěkné, bavilo mne to, včetně zapojení Roberta Vana a Richarda Müllera v malých roličkách. ()

rotel

Asi najlepší herecký výkon filmu bol ten, čo predviedla pumpárka. To asi najlepšie ukazuje aké je to kvalitné dielo. O tom, že sa tu objavil aj Richard Müller by som radšej pomlčal (nechápem, čo tým chcel autor povedať). A tá jedna * je pre Vicu Kerekes. ()

Johny303

Po dějové stránce je film velká slabota a nadějný úvod se po pár minutách beznadějně sesype jako domek z karet. Mezi klady lze zařadit snad jen zajímavé obsazení, slušnou hudbu a sem tam nějaký ty odhalený kozy. Kdo je fanda silných strojů a burácející motory ho rozpalují stejně, jako vrtící se nahotinka, může si hvězdičku přidat, protože toho si tady užijete vrchovatě. ()

MickeyStuma

Že by šlo o motorkářský film je podle mého trochu silná představa. Především se jedná o ryze psychologický příběh šmrncnutý rodinným a romantickým motivem. Není vynechán ani ždibec artu a v nejedné scéně je to setsakramentsky znát. Civilní herectví zdá se být patřičný a těžko říci, jestli je to ku prospěchu či ke škodě. Určitou jednoznačnost to však přeci jen má. Češství se zde nedá naprosto upřít. Propírání minulosti, vztek spojený s nenávistí a smysl pro spravedlnost. Člověk který ublížil byť v jistém zájmu. Svoboda projevu, spravedlnost na hranici zákona a společenské normy nejsou u nás zrovna populární. Sebezapření a morálnost doby. Problém, na který poukazuje tento snímek a který bohužel musí svým vyzněním nejdříve uzrát. ()

Rockerman

Překvapivě dobré! Myslím, že v našich končinách nevzniklo mnoho filmů o starých křivdách, dobánění minulosti a o nápravě nenapravitelného. Jediné co by se tomu dalo vytknout je malá dynamika, takže to celé působí jako TV film, ale jinak jsem byl spokojen s příběhem i pěkným zvratem v ději, no a samozřejmě s muzikou, kterou miluji. Ta poslední, benzínková scéna to trochu " poameričtila", ale nevadí, svět je malý a o náhody není nouze. Jedna velká hvězda za mého velkého oblíbence Richarda Müllera, jako traktorista je úžasný! ()

Olík

Marně přemýšlím, co nám chtěl Adolf Zika svým Burácením sdělit. Že je v duši ortodoxním motorkářem? Že v mládí poslouchal Zazdili nám WC!! od Huberta Macháně. Že natočit celovečerní film může i skladník ze šroubárny? Netuším!!! Každopádně po profesní stránce jde o prázdninový projekt studenta druhého ročníku na FAMU. ()

radaza

Tak za 40%. Film s velkými ambicemi , se snahou o velké emoce, se slušnou kamerou a docela se mi líbil v některých momentech i Hajíček.....tak za to a za Richarda Mullera je těch 40%. Jinak jsem příběh vůbec nepochopil. Motivace některých postav byly těžko uvěřitelné, jiné docela ze života, ale vše zamíchané nedrželo příliš pohromadě. Konec byl nastavovaný zřejmě s cílem diváka oslnit tím, jak vše zapadlo do sebe. Přitom když se na tím zamyslím, měl příběh přece jen potenciál, ale p.Zika ho zřejmě ve snaze o dokonalost příliš překombinoval a nedobře zvolil i trochu kýčovité vyznění filmu. Také se moc nepodařily drobnější scénky ( v hospodě s Kohákem, na WC s Podhůrským ad.) ()

Inozuka

Nejlépe to vyjádřila moje přítelkyně: "Nic jsem od toho nečekala, přesto odcházím zklamaná." Pak ještě dodala něco o kolosální krávovině, ale to už asi není třeba rozpitvávat... Mě zase napadá, že jak Adolf Zika tak i Tomáš Hájíček by se měli držet svého kopyta, tedy fotoaparátu a mikrofonu. Film jim fakt nejde. Hájíček má sice charismatickou vizáž, ale je důkazem, že to k hraní ve filmu nestačí, chce to i kousek toho hereckého umu a to tady absolutně neklaplo. I když takový scénář by nezvládl asi ani Rudla Hrušínský.... Absolutní slátanina bez napětí, nedotažené vedlejší dějové linie, parodické rozuzlení na konci, hodně scén naprosto zbytečných (hospoda s Richardem Müllerem). Účast mnoha dobrých herců v epizodních rolích (všechna ta slavná jména v titulcích nemají ve film většinou víc než pár minut) působí spíš jako kalkul, jak přitáhnout do kina diváky, než jako vážně míněná snaha film dobře obsadit. Tu jednu hvězdičku nechávám jen za lokaci, protože jsem patriot a jsem vždy rád, že v mém rodném městě nějaký film natáčí... ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku