Iron Fist - Série 2 (série)

Akční / Sci-Fi

USA, 2018, 8 h 46 min (Minutáž: 49–57 min)

Jakožto jediný člověk na světě, co si od začátku do konce užil příběh první série, tentokrát Dannyho Randa nepochválím. A to ačkoliv má druhá řada o tři díly méně, stejně mi to trvalo dokoukat déle. Krom věci, která logicky zkazí jakýkoliv seriál, tedy zdlouhavé tempo a přešlapování na místě, jsem si v druhé půlce série uvědomil, že mi opravdu strašně nebaví záporák. Davos, v podání herce, kterého zde nenapíšu a nemám potřebu si jeho jméno v nejbližší době zapamatovat, se vzmůže akorát na permanentně nasraný výraz ve tváři a připitomnělé hlášky o právoplatnosti a krádeži moci Iron Fista a i tak pochybně uvěřitelné motivace. Jasně, to by šlo říct i o Jessice Jones a Lukovi Cageovi, kterýmžto jsem oběma udělil vyšší hodnocení, ale umění je tu hloupost patričně zamaskovat a moc na ni neupozorňovat a bavit ostatním. Akční stránka věci nestojí za řeč, snad jen jeden díl jsem si užil fakt celkem dost, i když hlavně díky povedenému cliffhangeru někde v půlce řady. Pokračování uvidím, ale Coleen to musí pořádně nakopnout. (EDIT: Ha a ono nebude) PS : Strašně mám rád Alice Eve, hlavně z jejích menších feel good filmů, ale tady mě vůbec nebavila.(10.10.2018)

Iron Fist je z Defenders určite najslabší počin. Neviem čím to je, či slabo napísanými postavami, alebo tým, že Iron Fist by sa asi viac hodil na film s rozpočtom a skvelým mystickým príbehom. Tak či tak, našťastie nešlo o prúser, ako pri prvom Lukovi Cageovi. Dobre, vrátim sa k bodu so slabo napísanými postavami a rád by som spomenul nováčika Mary Walker. Na jednej strane je škoda, že ide o ,,normálneho človeka s normálnou poruchou osobnosti,, (v komiksoch sa od toho odvíjali jej schopnosti), na strane druhej je to aj tak zaujímavá postava, pri ktorej sme (aj vďaka koncu) zvedavý, čo predvedie ďalej. Čo sa týka hlavného záporáka, tak Davos má svoje momenty, určite sa ale nechytá na mená ako Fisk alebo Kilgrave. Pripomínal mi slabší mix Punishera a Bushmastera. Taktiež nesmiem zabudnúť pochváliť skrátenie o tri epizódy. Bol to určite dobrý nápad.(9.10.2018)

Myslím si, že druhá séria "Iron Fist" je lepšia než bola prvá. Minimálne má pár lepších momentov a celkovo je to viac ucelené, akčnejšie a viac sa sústredíme na to, čo sa chceme sústrediť. Colleen je stále moja najobľúbenejšia postava, Alice Eve je tu skvelá ako Mary Walker a je super, že viac spoznáme Warda. V prvej sérii som ho nemohol stráviť, no tu je to oveľa lepšie. Rovnako mám pocit, že Finn Jones sa počas tejto série zlepšil vo svojich hereckých výkonoch a Davos tu slúži ako schopný zloduch. Predposledné dva diely sú najlepšie, druhý a posledný diel má v sebe veci, ktoré mi absolútne nerezonujú a sú podľa mňa najslabšie. Pre Marvel fanúšikov stojí za to, no asi na to čoskoro zabudnem. Myslím, že séria je dobrá, no niečo tomu stále chýba. Ale bavilo ma to viac ako prvá séria. To musím uznať. A že by sa vzťahy s Joy ešte dali zlepšiť? Ja dúfam, že áno. Koniec koncov pôsobili spolu v prvej sérii skutočne príjemne. Hodnotenie: B(13.9.2018)

Tak nám Netflix před pár dny vypustil druhou řadu Iron Fista, a já se musím přiznat, že mě dost příjemně překvapila. Už první série mi přišla docela fajn, i když měla spoustu chybek, ale já se u ní celkem slušně bavil. Dvojka je však kratší, a spoustu těch chyb více či méně napravuje. Tak zaprvé souboje. Ty jsou naprosto výborné, a je znát obrovský posun od první řady. Dále si dost lidí stěžovalo minulý rok na rozvlečenost, kterou však Netflix letos eliminoval zkrácením na deset epizod. A další posun vidím v Dannyho charakteru. Zatímco v první sérii byl občas trochu otravný a dělal docela nesmysly, zde působí o dost vyspělejším dojmem. Na závěr ještě příběh. Ten je relativně zajímavý, a i záporáci nejsou špatní. Pokud bych to měl nějak zhrnout na konec, tak musím říct, že tahle řada udělala docela velký krok kupředu, oproti té první, avšak letošní Luke Cage mi připadal ještě o trošku lepší. 85%(11.9.2018)

jsem asi jedním z mála komu se líbila první řada a v rámci Netflix Marvelovek jsem jí považoval za nejlepší sérii hned po Daredevilovi.Nebyl tak důvod se netěšit na druhou řadu i vzhledem k tomu,že jak v Jessice Jones,tak v Luku Cageovi se Netflix dokázal zlepšit.Bohužel v tomhle případě to neplatí a i když Danny Rand dospěl a druhá řada nabízí celkem překvapivý vývoj,mě zhruba do půlky nebavilo sledovat co se děje.Druhá polovina,která je akčnější a svižnější to sic trochu zachránila,ale bohužel tentokrát je to krok zpátky.Davos i Walker jsou solidní záporáci,dokonce lepší než celá Ruka v předchozí sérii,ale jejich potenciál není naplno využit...60%(17.9.2018)

• - Když Mika (Julee Cerda) mluví o starodávné misce, zmíní celou kolekci artefaktů Dr. Ernsta Erskina. V komiksech je pod jménem Abraham Erskine známý vědec, který vytvořil sérum, po kterém se Steve Rogers / Captain America stal supervojákem. (NiWi)

• - V epizodě je zmíněna pirátská královna ze zálivu Pinghai. V komiksech je tato královna jménem Wu Ao-Shi předchozím držitelem titulu Iron Fist. (NiWi)

• - V závěrečné scéně je zmíněno jméno Orson Randall. V komiksech je tato postava držitelem titulu Iron Fist před Dannym Randem. Randall působil jako Iron Fist během první světové války, a byl to pravděpodobně on, kdo se objevil na archivních záběrech z první série. (NiWi)