Space Jam: Nový začátek

• USA Space Jam: A New Legacy (více)

Vítejte ve Space Jamu! Šampión NBA a globální ikona LeBron James se vydává na epické dobrodružství po boku slavného Bugs Bunnyho v celovečerním filmu Space Jam: Nový začátek od režiséra Malcolma D. Lee a inovativního filmového týmu Ryana Cooglera a Mavericka Cartera. Tato transformační cesta je maniakální mashup dvou světů, který odhaluje, jak daleko se někteří rodiče dostanou, aby našli své děti. Když jsou LeBron a jeho syn Dom uvězněni v digitálním prostoru, musí je LeBron dostat domů, do bezpečí tím, že povede celou bandu notoricky nedisciplinovaných Looney Tunes k vítězství nad digitalizovanými šampiony. Jsou to Tunes versus Goons v největší výzvě jeho života, která předefinuje LeBronovo pouto se svým synem a osvětlí sílu být sám sebou. Ready-to-action Tunes zničí konvenci, nabijí jejich jedinečný talent a překvapí i „krále“ Jamese hraním hry po svém. (Vertical Entertainment)

Maraboy odpad!

Jak se to snaží být hrozně cool, a odkazuje to na různé popkultury, tak je to vlastně hrozně trapný. O hereckých výkonech se ani nedá mluvit. ()

TesterX

Tezce nevyuzita slatanina s dementni zapletkou. Potesi Bugs s uvodem na scenu, par skecu, ale videt se mihnout King Konga, Pennywise a spoustu dalsich postav ve vterine bez jedineho vyuziti zaboli. Hned jsem si vybavil Ready Player One, kde tomu bylo presne naopak. Tuhle prazdnou koninu oceni mozna deti do 6ti let. ()

Sopholojong

Fail, ktory v 21. storoci nema co robit. Podobny upgrade ako svojho casu Spy Kids - od lahkeho oldschool dobrodruzstva k prepalenemu CGI gulasu. V prvej polovici sa to este celkom drzi na urovni s usmevnymi odkazmi/parodiami na vsemozne klasiky (Matrix, Casablanca, Mad Max), neskor vsak nastupi mis-mas, nemysliaci na hlavu (intelekt) divaka. Plus najhorsi zaporak roka (Cheadle na Malinu) a na tento typ filmu kolosalna dvojhodinova dlzka. PS: Vtip s Michaelom Jordanom najlepsi z filmu. ()

motyka52

Zbytečný film. Objektivně vzato ani jednička nebyla nějaká bomba, ale jako mladému basketbalistovi se mi to pochopitelně trefilo do stylu. Tohle už je jiný příběh. LBJ neumí hrát (ve filmech, na hřišti jo), příběh je vychtěný nesmysl, vtipy nefungují a je to hodně času k uzoufání nudné. Zabavit se člověk může vyhledáváním různých odkazů ze světa Warner Bros, ale s podobnou kratochvílí už přišel Ready Player One, který to udělal stokrát lépe a ty prachy na tom byly vidět. ()

Bogrant

Napokon menšie zlo než sa to pôvodne javilo, fakticky, ale stále je to len premrštený odvar nostalgickej jednotky, ktorý má k dispozícii širokú škálu postavičiek, možných nápadov a vymožeností, až z nich nevyťaží prakticky nič, a to je hlavnou príčinou neúspechu. Pre deti je to málo pestré a pre starších príliš stupídne. K tomu fádny vzťah otca a syna a bolestivý pokus o ľudské emócie. Jedno pozitívum však tento "Nový začiatok" nečakane prináša - (ne)chtiac urobil z pôvodného Space Jamu definitívne nesmrteľný kult. Inak povedané, absolútne zbytočný film. ()

soukyd33

Tady se někdo úplně zbláznil, a to přímo ve WB. Úvodní hudba nic moc. Splácat všechny filmy od WB dohromady? To byl nápad. 🤔 Nové efekty. 👍 Hudba průměrná. Soundtrack. 👎Příběh zajímavý. 👍 Basketbal trochu jinak. Poznámka: Bugs Bunny je zde trhlej, až to normální není. Poznámka: Po všech stránkách je to trhlá show. Poznámka: 3D Looney Tunes vypadají divně. 👎 Hvězdiček 3 ()

mmajjkii

Je to strašná blbost. Nicméně místy je to docela vtipné a kupodivu LeBron hraje lépe než jsem čekal, nicméně hraje sám sebe takže... Při 90 minutové stopáži to mohlo být i koukatelné, *, IMDb 2/10 ()

Colomba666

Tento remake se taktéž "překvapivě" nevyvedl, být filmovými producenty, tak se na podobné pokusy vykvajznu, protože to s nimi jde od desíti k pěti. Zprvu jsem nechápala, proč LeBrona neponechali "hraného", jak tomu bylo u předlohy, ale poté jsem si uvědomila, že by si asi nechal za svou přítomnost nekřesťansky zaplatit, jak už to u "hvězd" bývá, tak se přiklonili převážně k dabované verzi. Pokud by neexistovala jednička, tak by to asi byl celkem ucházející animák, ale s ohledem na fakt, že jednička existuje, tak se jedná o opravdu chabý pokus o revival, přitom stačilo pustit do kin původní verzi, která by jim určitě byla vydělala více. Verze 21.století "velký špatný". ()

Kritickej

3/10 Nejsem cílovka, ale se synem často na jeho filmy koukám a málokdy to bylo tak k nevydržení jako tentokrát. Hromada digibordelu, nekonečná prostřední animovaná pasáž a katastrofálně nudný závěrečný zápas. ()

Kivis

Co si budem, on ani původní Space Jam nebyl vlastně žádná hitparáda, ale stejně má nějakej faktor X (nevím, jestli je to MJ23, Bugs, Duffy, babča nebo snad někdo nebo něco úplně jinýho), že se na něj člověk jednou za čas rád podívá. Dvojka na něj obstojně navazuje, a to jak v těch pozitivních, tak negativních aspektech. Kromě jediného - a to je právě absence onoho faktoru X. Možná mně čas můj současný pocit jednoho dne vyvrátí, ale teď opravdu nemám pocit, že se k tomuto filmu budu chtít pravidelně jednou za pár let vrátit a dát si ho s chutí znovu. Ale na druhou stranu to není ani žádný průšvih, jakého jsem se obával. Dokonce jsem se chvíli bál, že animáci nebudou kreslení, ale počítačem animovaní. Ono na to sice nakonec na chvíli dojde, ale naštěstí vážně jen na chvíli a do děje to i docela dobře zapadá, takže odpuštěno. A o tom to je. Jak se říká, důležité je nastavit si správně očekávání. A když má člověk od začátku obavy a ty nejnižší očekávání, může být ve výsledku jen spokojen. Buď s tím, že se jeho předpověď naplnila a je to opravdu šmíra, a nebo tím, že to nakonec zas až taková hrůza nebyla. A Space Jam 2 je ten druhý případ. ()

qlqlo

LeBron ve filmu pronese větu: "Když se sportovec dá na hraní tak to nikdy neskončí dobře". A přesně tak tomu bylo i v případě Space Jam: A New Legacy. nic víc asi není třeba dodávat. ()

Petaska1

Jakože omg wtf? Jedničku miluju, mám na ní vzpomínky z dětství, ale tohle tohle bylo velký špatný. Jedinej kdo si to užil byl můj pětiletej syn. Děj... nebyl. Přehodit Looney Toones do 3D, proč? LeBron na Michaela fakt nemá. Všechno, prostě všechno špatně. A teď už jen doufám, že si to už nikdo u nás doma nebude chtít pustit znova. ()

Vampiroza

Upřímně... Nechápu tolik hejtů. Proč na tenhle druh filmu kouká ten kdo jasně musí vědět, že to určitě bude pro něj shit. Já od toho nic nečekal... Naopak jsem si vybavil že horší blbost než původní Jam to být nemůže a ejhle... Vono to bylo boží...tlesk tlesk. Technická inovace byla vyladěná myslím si že na tuhle dobu až k nevíře skvěle a celkový příběh byl jednoduchý a srozumitelný. Pro Oscara si tady nikdo nechtěl jít tak proč se by se to mělo snažit být filmem roku když to bylo cílené na vypnutí mozku. Když to srovnám s (pro mě) trapným ježkem Sonicem a totálně otřesným Tom&Jerrym tak je tohle vlastně skvělý majtrštick na který se podívám rád znova. ()

jabbo123

Docela jsem se těšil - klasické kreslené grotesky Looney Toons od WB jsem měl vždycky rád a jako krátké jednohubky na mě fungují pořád. Přiznám se, že původní Space Jam si už moc nepamatuju, ale pamatuju si, že spojení hraného filmu s kresleným, bylo tehdy docela přelomové a spolu s Falešnou hrou králíka Rogera to prostě fungovalo dobře a bylo na co koukat. Těšil jsem se, jak tohle propojení autoři zvládnou s dnešní technologií a doufal jsem, že trikově a vizuálně si budu chrochtat blahem podobně jako třeba u Ready Player One. Warner Bros mají ve své stáji spoustu zajímavých značek a jejich vkusné propojení do jednoho multiversu, neznělo jako nejhorší nápad. O to víc jsem zklamaný z celého zpracování, které sice úplně neurazí, ale na dnešní poměry jde o těžce průměrnou až podprůměrnou záležitost. Gagy se starými postavičkami z grotesek samostatně pořád fungují, jenže neskutečně trapný a klišovitý příběh o otci a synovi ztracených v digi bordelu, nefunguje vůbec. O příběhu nemá smysl vůbec mluvit, bohužel je to všechno mířené na ty úplně nejmenší a dospělý bude nad tou hranou moralitou kroutit očima a zoufat si nudou. Přitom film by měl velkou měrou fungovat i pro pamětníky. A v tomto ohledu nefunguje film vůbec. Pár procent si zaslouží asi 10 minutová montáž, kdy LeBron s králíkem Bugsem dávají dohromady svůj tým a skáčou z jedné filmové značky WB do druhé, přičemž se dostanou např. i do Matrixu nebo mezi amazonky z Wounder Woman - v té chvíli jsem se docela bavil. Jenže místo aby tuhle nejvtipněší část autoři rozvinuly, odbydou si jí nesmyslně rychlým sestřihem. Zbytek už je poměrně nudný film o hledání ztraceného pouta mezi otcem a synem, podprůměrné CGI a nulové herecké výkony. Zoufalejšího záporáka jsem už dlouho neviděl. Epické finále působí hrozně lacině, stafáž v hledišti, která má opět připomínat různé WB značky vypadá jako banda nepovedených cosplayerů. Je to hrozná škoda, protože látka je bohatá a autoři se nesnažili vymyslet vůbec nic originálního. Takhle prostě ne. Nedporučuju, maximálně pro ty nejmenší - a i tak bych jim raději pustil maraton klasických Looney Toon grotesek, než tuhle patlaninu. ()

Warneři opět ruší hotový film

Warneři opět ruší hotový film

11.11.2023

Je tomu rok a pár měsíců od doby, kdy svět obletěly zprávy, že studio Warner Bros. zrušilo již natočený a v postprodukci do jisté míry dokončený komiksový snímek z DC univerza, jímž byla divácky… (více)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (více)