Aliance

• Česko Série Divergence: Aliance (více)
USA, 2016, 120 min

Po šokujících odhaleních ve filmu Rezistence musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago. Poprvé ve svém životě opustí jediné město a rodinu, kterou kdy znali. Jakmile se ocitnou venku za zdí, stará zjištění rychle pozbývají na významu v porovnání s odhalením nových šokujících skutečností. Když se za zdmi Chicaga rozhoří nemilosrdná bitva ohrožující veškeré lidstvo, musí se Tris a Čtyřka rychle rozhodnout, komu mohou věřit. Aby mohla přežít, bude Tris donucena vybírat z nelehkých možností, když se bude muset rozhodovat o odvaze, oddanosti, obětování a lásce. (Freeman Ent.)

L.O.T.R

Čo s filmom, ktorý bol nútene rozdelený len kvôli finančnému zárobku? Odpoveď je jasná, neísť naňho do kina. Takto sa zachovala totižto väčšina fanúšikov, ktorí na film nešli a z toho vyplývajú aj mizerné zárobky. Ale teraz späť k samotnému filmu. Už zo začiatku poviem, že oproti tretiemu dielu Hunger Games, bol tento diel Divergencie o kus lepší. Aj keď lepšie by bolo pomaly už hocičo. Nechápem ale načo má film 2 hodiny, keď aj tak ukázali plno zbytočností, ktoré ľudom ako ja čo nečítali knihy nepovedia nič. Aspoň to ale nebolo len samé kecanie ako v spomínanom Hunger Games, no jedno majú tieto filmy spoločné. Tretí diel v oboch prípadoch má rovnako blbé hlavné hrdinky. Je mi ale jasné, že to nieje chyba filmu samotného ako skôr knižnej predlohy ale fakt som sa chytal za hlavu. Nehovoriac o tom, že samotný celý príbeh je ako keby pretiahnutý cez kopírku a berie všetko z Hunger Games alebo Twilightu. Škoda len, že nie všetko dobré ale skôr viac toho zlého. Ako tak to celé zachraňuje Theo James ale film je až príliš predvídateľný a postavy, ktoré mohli mať zaujímavejších momentov viac, boli nútené stratiť sa kvôli predlohe. A že tá predloha je naozaj čím ďalej tým viac hlúpa. Takýmto autorom by som zakázal navždy sa priblížiť k písaniu kníh, pretože ich knihy sú bez štipky nápadu a píšu ako keby za vidinou zisku. 60% z odretými ušami a veľmi vlažná chuť ísť na finálnu kapitolu do kina. ()

KcarlosK

Tvůrcům se musí nechat, že si drží stále stejnou "kvalitu" svých filmů. Po třetím dílu už to přestalo dávat smysl úplně. Něco mi říká, že čtvrtým dílem dosáhnou filmaři nového dna žumpy. ()

Final

Divergentní série konečně nabrala spád a začala se brát vážně, nebo alespoň se tak tváří. Škoda, že jsme museli přetrpět dva předchozí díly, které v záři nových událostí, se jeví jako naprosto zbytečné a nesmyslné. S trochou nadsázky by se dalo říci, že tohle je vlastně to, o čem měl být první díl. A co více, původní trilogie (alespoň já jsem si myslel, že se jedná o trilogii), ukazuje další díl, který má přijít v příštím roce. Žel bohu, další díl je tu jen pro to, že hlavní postavy v příběhu jednají zcela nelogicky a absurdně (tak tomu sice bylo i u minulých dílů, ale tentokrát věci začnou zapadat a vyzdvihnou nedotaženosti). Jednou z absurdit je neschopnost hlavních hrdinů zabíjet nepřátele, jejichž existence je sama o sobě problém a které by v jiném příběhu, zemřeli při první příležitosti, kulkou do hlavy. Co na tom, že jinak po sobě všichni střílí a umírají. Další z absurdit je neschopnost nepřátel trefit cíl. Když pět cílů před Vámi utíká v otevřeném terénu (ano, ani je nenapadlo se krýt) a vy netrefíte ani jeden, i když jste vybaveni autem a automatickou zbraní, asi to vypovídá o začínající divergenci. A to co vypadá jako mladší verze Michaela Douglase, je ve skutečnosti Jeff Daniels, což ovšem neomlouvá Shailene Woodley, že ho není schopna střelit do zad, nebo mu zabodnout do zátylku nůž. Jistě, asi by to podstatně zkrátilo celý film a zničilo plány na výdělečnou čtyřku. Ale alespoň by to konečně dávalo smysl. ()

lineker

Ze všech tří dílů série mne Aliance přišla nejméně pitomá. I tak se to však nad průměrný průměr nedostalo. ()

Cumacbegyc

Už to začlo nudné a trapně obehrané, a ještě navíc,kde se vzali tu se vzali nějaké ventilátory kterých si nikdy nikdo před tím nevšiml... a jak fůůkly zaee rychle dofůkly.. je to už fakt nuda ()

danny79

Kdyz se divam na sve hodnoceni Divergent z roku 2014, napsal bych vlastne to same - vizualne zajimave, dej svizne utika, po herecke strance jsem spokojen a kdyz se nebudu pokouset hledat ve filmu logiku, budu spokojen. ()

JerryPilsen

Jak mě celá série nebavila,tak teď to konečně začíná dávat smysl.Zmizely vyloženě stupidní scény které cílily jen na efekt a děj je skousnutelný i pro diváka kterému není náct. ()

MartyZcz

Nehorázně to zkazily. První dva díly byly super ale tohle už je úplně něco jiného. Škoda mohla to být nadějná série jak Labyrint ale Labyrint u mě vede ()

Pcermis

Už chápu proč se to stahuje do formy TV filmu a seriálu. Z dobrého prvního a ucházejícího druhého dílu je teď to co z toho teď je. ()

Ondrejekj

Kdybych to měl srovnat s ostatními tak to je asi nejslabší díl. Dokázal překvapit jako všechny ale ani nevím co mi v tom chybělo.. Ale určitě to stojí za podívají a pořád to bude nejoblíbenější filmová série 😍 ()

Cezar209

takto ...ak je scifi oblubeny zaner, netreba si to tymto skazit a zachovat si radsej zivu spomienku na predchadzajuce casti.... ()

Marrakech86

co k tomu napsat...dejte režisérovi několik desítek milionů na natočení a on z toho udělá přehlídku scifi akcí, které bohužel působí kýčovitým dojmem, už ani nevím ve které frakci jsou tentokrát, protože pořád chodí sem a tam a vždycky narazí na dobrého šéfa frakce, který je záhy samosebou zaporák a tak slepě uvěří, zemře pár lidí a jde se dál, neustále se střídající postavy, chvílema nesmyslné dialogy, když bych to měl porovnat s knihou, tak i samotná kniha (3 část) byla nepřehledná, ale toto...v tom by se ani český politik nevyznal :) 20 % ()

Naty94

Postapo filmy jsou vždycky risk. Ocenila bych asi trochu plynulejší tempo děje. Měla jsem pocit, že koukám na Divergent s příměsí Oblivion. Obsazení samozřejmě výborné. ()

Nereida18

Udělala jsem zásadní rozhodnutí. Podívala jsem se na film dřív, než jsem si přečetla knihu. Bylo to zásadní rozhodnutí a také nejlepší. Kniha je v jistých směrech naprosto odlišná od filmu. Rozdíl spočívá například v kulisách. Kniha je psána spíše ze současnosti, co se týče technologií. Filmová Aliance je však technologicky silně vepředu. Lidé z genetického centra běžně používají tetování jako průkazy, létající drony či super letouny. Spoustu lidem tento filmový nedostatek vadil. Já jsem ho však přivítala s radostí. Celá filmová série byla vedena k technologickému pokroku, bylo by tedy hloupé v Alianci povolit a držet se knižní předlohy. Dále, co mě na knize velmi zklamalo ... konec. Nejde o konečný stav jedné z postav (Ano, kecám, vadí mně to hodně, tuto postavu jsem milovala a jsem velice ráda, že film se ubíhá jinam, než kniha), ale o karmický nedostatek. Když si zrekapitulujete celou knižní sérii, zjistíte, že konec je karmicky nevyrovnaný. Zlo nebylo potrestáno. Naopak. Je to dobro, které trpí na konci. Což je opravdu ubíjející. Film je pojatý jinak. A v tomto případě je to jenom dobře. Už před přečtením knihy jsem měla z filmu dobrý pocit. Tento pocit mi zůstal i po dočtení knihy. Příběh je smysluplný, některé detaily mohly být více rozebrány, ale to je už jen detail. Herecké výkony - stále na stejné, dobré úrovni. Humor filmu nechybí - o to se stará hlavně Peter. Teď si ještě vybavuji další plus: kniha je rozdělena na dvě postavy - Tris a Tobiase. Jsem moc ráda, že se režisér tímto faktem inspiroval a podřídil tak i film. Celkově k shrnutí... Jsem relativně nadšená. Obávala jsem se filmu, ale nebylo třeba. Je napínavý, dynamický, vtipný. Celkově se na něj krásně kouká. Jediná výtka - konec. Je to nedokončené, připomíná mi to osud Zlatého kompasu. Zbytek si může divák domyslet, ano, ale přece jenom jedná se o největší konflikt v celé sérii Divergence. Myslím, že by stálo za to, zapřemýšlet nad dalším dílem. Aby se perfektní trilogie zakončila. :) ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)