Aliance

• Česko Série Divergence: Aliance (více)
Trailer 3
USA, 2016, 120 min

Po šokujících odhaleních ve filmu Rezistence musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago. Poprvé ve svém životě opustí jediné město a rodinu, kterou kdy znali. Jakmile se ocitnou venku za zdí, stará zjištění rychle pozbývají na významu v porovnání s odhalením nových šokujících skutečností. Když se za zdmi Chicaga rozhoří nemilosrdná bitva ohrožující veškeré lidstvo, musí se Tris a Čtyřka rychle rozhodnout, komu mohou věřit. Aby mohla přežít, bude Tris donucena vybírat z nelehkých možností, když se bude muset rozhodovat o odvaze, oddanosti, obětování a lásce. (Freeman Ent.)

Trailer 3

Anderton

Konečne ma v tejto sérii začalo zaujímať o čom to je a čo bude s postavami. Vyriadili sa aj architekti, s vizuálom som spokojný a konečne tu máme slušný veľkofilm, namiesto odbitých prvých dvoch dielov. Film má spád, zvraty, i keď predvídateľné a ten spočiatku nezaujímavý fikčný svet začína mať niečo do seba. Lenže....nemôžem brať vážne film, kde hlavná mužská postava má bohvie prečo superschopnosti bojovníka ala JCVD a tvári sa akože má všetko úplne pod kontrolou. A to je spoločne so Shailene jedinou sympatickou mladou postavou. Ostatní mladíci a slečinky sú zhusta nesympatickí. Proste mladé hviezdy kvôli filmu športujú, chodia do posilky, behajú a potom majú pocit, že tým pobehovaním všade navôkol sú súčasťou nejakého veľkého umenia. Ale dosť bolo kritiky, neverím tomu, ale teším sa na posledný diel. ()

novoten

Zatímco v ději roste důraz na technické vychytávky, roste i odklon od předlohy. V tomto případě je to ale dobře. Veronica Roth totiž měla s celou Divergencí parádní nápad, u kterého si ale v posledním díle ukousla příliš velké sousto. Celá zápletka se rozutíkala do všech možných směrů, postav přibývalo takovou rychlostí, že nezbyl čas na jejich důkladnější rozvoj a na samém konci zůstala snesitelná knížka, ale rozhodně nejslabší díl ságy. Dodneška mě to mrzí, protože jsem ji svého času doporučoval, kudy jsem chodil. Filmovou adaptaci, notabene rozdělenou do dvou částí, jsem proto očekával s nemalými obavami. O to víc jsem v kině zůstal zírat na výsledek, který si bere dostatek času na vysvětlení motivací, zároveň u toho stíhá servírovat parádní akční sekvence (Čtyřka ve vznášedle) a dává vyniknout všem obvyklým tahounům (Miles Teller do třetice jako zloděj scén). Ze zmateného uzle je pak v tu ránu parádní velkofilm, na který ale musím vzpomínat s téměř až palčivou bolestí. Se znalostí budoucích zvratů, ze kterých by tenhle tým očividně vymlátil fenomenální finále, mě jeho zrušení a všechny následné machinace s televizním filmem či seriálem, které ani o tři roky později nikam nevedou, vytáčejí do intenzivní vývrtky. ()

luka4615

Dlouhá, přeplácaná a nudná záležitost, v níž užité futuristické prvky působí naprosto směšně. Jediné co stojí za zmínku je slušná akce, které je ale zase zoufale málo. Prostě jen další unylá "teen" blbůstka v řadě, na kterou se hodně rychle zapomene. PS: Co tady proboha dělá Jeff Daniels? Má tohle vážně zapotřebí? ()

klerik

Už pri jednotke som prižmúril oko, aby si vôbec zaslúžila tri hviezdy. Dvojka už bola fakt blbosť a trojka v tom vizuálne peknom gýči pokračuje. Udalosti nemajú logiku (poškodení vs. čistí, otváranie maskovacej steny, sérum zabúdania), hrdinkino IQ zase kleslo (On mi klamal!) a celé je to naťahané ako pradedkove hosentrágle. Akoby niekto zobral hudbu a technické hračky z NEVIDOMÍCH a myslel si, že to stačí... Nečakal som, že aj tuctovky ako LABYRINT: ZHORENISKO a DROZDAJKA 2 budú zmysluplnejšie... ()

silentname

Budem tu celkom úprimný. Po tom čo som videl minulého roku Insurgent som mal z filmu podľa mňa oprávnené obavy. Viem, že ten film má svojich fanúšikov, no podľa mňa bol skutočne veľmi podpriemerný a podaný tak neskutočne rýchlo, že sme nedokázali ani na sekundu nasať atmosféru príbehu. A miesto toho sme len tápali a behali od jedného miesta k druhému. A iróniou je, že podľa mňa je "Allegiant" tentokrát krok vpred. Nie v rámci príbehu, ale skôr v rámci celkového podania príbehu. Hoci som najprv toto riešenie odsudzoval, myslím si, že rozdelenie tohto príbehu na dve časti filmu neškodí. Dokonca práve naopak. Myslím si, že vďaka tomu mal Schwentke viac času na to, aby sme sa mohli pomaly, pokojne a celkom nerušene veci dozvedať a boli podané oveľa zaujímavejšie. To je pre mňa veľké pozitívum, lebo ďalší zrýchlene podaný príbeh ako sme mali naposledy by som už netoleroval. Okrem toho mám pocit, že aj herci tu dali trošku viac zo seba než naposledy. A príbeh nie je ani napísaný najhoršie. Nebudeme si klamať, že tu panuje obrovská predvídateľnosť a všetko je maximálne nalinajkované, že film nás ani nemá v čom prekvapiť, no na druhú stranu to aspoň bolo podané zaujímavejšie. Čo však v tomto filme podľa mňa nefunguje je fakt, že Schwentke akosi má talent ignorovať všetky postavy naokolo a venuje sa najmä hlavnej dejovej línii a hlavným postavám. Ale čo sa týka ostatných, dokopy skoro vôbec vo filme nie sú. A myslím si, že je to maximálne na škodu, lebo v Divergent napriek faktu, že postavy boli chodiace klišé, vedeli sme ich spoznať a mali sme možnosť poznať ich vzťahy a film z toho vedel ťažiť. Tu, a rovnako aj naposledy tento element výrazne chýba. Ďalšia vec, ktorá ma dosť štve (ale pravda je, že ma to štvalo aj pri knihe) je fakt, že sa autorka opakuje vo svojich konceptoch, len vždy za nitky ťahá iná postava. A vždy musí niekto stáť proti niekomu, kto má svoje plány a bla bla bla. Efekty sú podľa mňa mix. Je tu pár skutočne pekne vyzerajúcich a potom sú tu rovnako aj niektoré do očí bijúce. Pre mňa to bol pozerateľný film. Nie je dobrý, ale nie je ani hrozný. Ak ste fanúšikmi série, myslím si, že si ho môžete pokojne pozrieť. Čo sa týka ostatných... možno bude najlepšie počkať, až bude dostupný na DVD. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C+ ()

• Natáčelo se ve městě Atlanta v USA. (willy1)
  • Ako sa už stalo zvykom pri adaptáciách románov pre tínedžerov (Harry Potter, Twilight a The Hunger Games), posledná kniha série je rozdelená do dvoch samostatných dielov. (beso74)
  • Oproti předchozím zfilmovaným dílům trilogie, k Alianci byl vydán soundtrack obsahující 16 skladeb filmové hudby a pouze jednu píseň "Scars" nazpívanou zpěvačkou Tove Lo. Tato píseň zazní až při závěrečných titulcích. K Divergenci (2014) i Rezistenci (2015) byly vydané 2 CD s písněmi i filmovou hudbou. (Calwen22)

Související novinky

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (více)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)