Aliance

Experiment

Séria Divergencia: Experiment

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Akční

USA, 2016, 120 min

Dobré sci-fi kvalitativně se velice podobající druhému filmovému Labyrintu. Umělecky zajímavý, ale technicky nepříliš kvalitní CGI vizuál a především příběh, který sráží k zemi evidentně nedomrlá předloha, která si bere moc velké sousto a působí nechtěně zkratkovitě a nevěrohodně. Oproti prvnímu dílu, u kterého jsem se královsky bavil od začátku do konce, tomuhle chybí tah na branku, silnější emoce a funkční chemie a působí spíše jako snaha dokončit něco, co už někdo načnul, než jako něco, co by mělo každým dílem překvapovat a teprve až v závěru vytáhnout ta největší esa z rukávu. Je to škoda, protože potenciál to mělo a rozehráno to bylo více než zajímavě.(20.7.2016)

• Sokka_

Obrovský zklamání. A to jsem se na to tak těšil.(12.4.2016)

• klerik

Už pri jednotke som prižmúril oko, aby si vôbec zaslúžila tri hviezdy. Dvojka už bola fakt blbosť a trojka v tom vizuálne peknom gýči pokračuje. Udalosti nemajú logiku (poškodení vs. čistí, otváranie maskovacej steny, sérum zabúdania), hrdinkino IQ zase kleslo (On mi klamal!) a celé je to naťahané ako pradedkove hosentrágle. Akoby niekto zobral hudbu a technické hračky z NEVIDOMÍCH a myslel si, že to stačí... Nečakal som, že aj tuctovky ako LABYRINT: ZHORENISKO a DROZDAJKA 2 budú zmysluplnejšie...(8.1.2017)

|90%| Shlédnuto v kině s českým dabingem. Tahle série mi nějak roste k srdci. První dva díly, ode mě oba dostali zasloužené 4 hvězdy. No, zde jsem se nechal asi moc unést, ale nakonec tu protekční 5 hvězdu napálím. Nestává se u mě zvykem, abych kladně hodnotil všechny záležitosti s mladým obsazením. Přesto si myslím, že je třeba, abych dal pár obdobným filmům šanci. Nemá cenu se zde nějak dlouze rozepisovat. Příběh se dál sune dopředu, dost pozvolným tempem, takže si tu užíváme jednu zajímavou scénu a poté přijde hned další a ještě zajímavější. Akce je tu teda dost, pár zajímavých efektních parádiček tu je a dokonce i pár soubojů. Začátek filmu se rozbíhá fakt dokonale, pozornost si udrží až do konce. Rozuzlení tu není nějak šokující na konci, ale nevadí. Herci jsou opět v pohodě, hudba je oproti předchozím dílům výraznější a lepší. Nevím co k tomu dále dodávat – to se musí vidět a člověka to zaujmout. Těším se na další a poslední pokračování.(29.3.2016)

• Dont

Místo toho, aby to směřovalo k nějakému vyvrcholení série, to má spíše klesající tendenci a dost se to i opakuje. Ocenil bych více inovativní přístup tvůrců, s tímto obsazením (Watts, Teller, Spencer, Woodley, Daniels, Kravitz, Elgort) to mělo větší potenciál.(20.8.2016)

• - Dĺžka vlasov hrdinky Tris (Shailene Woodley) mala byť vo filme Rezistencia len po bradu, čo nevyšlo. V časti Experiment už ale bude mať vlasy ako v knihe, čiže po bradu. (FocusForcePi)

• - Natáčelo se ve městě Atlanta v USA. (willy1)

• - Na natáčanie filmu sa použili novinky od nemeckej firmy Arri, a to kamera Arri Alexa 65 s veľkým 65mm senzorom a Arri Alexa XT. (FocusForcePi)