poster

Aliance

 • Česko

  Série Divergence: Aliance

 • USA

  Allegiant

 • USA

  Allegiant: Part 1

 • USA

  The Divergent Series: Allegiant

 • Slovensko

  Experiment

 • Slovensko

  Séria Divergencia: Experiment

 • Austrálie

  The Divergent Series: Allegiant

 • Nový Zéland

  The Divergent Series: Allegiant

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Akční

USA, 2016, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  **

  Podobně jako u předchozích částí. Má to námět, jenž není vyloženě blbý a určitě si zaslouží svoji pozornost u fanoušků sci-fi a postapokalyptické budoucnosti. Jenže celé to na mě působí tak nějak... teenagersky. Zkrátka tak, že to je primárně určené pro dnešní náctileté a divákům, co za sebou mají zhlédnuté jiné filmy podobného žánrového ražení, musí celá tahle série přijít jako slabší odvar.(26.11.2017)

 • hansel97
  ***

  O stupeň lepší Rezistence a tak nemám problém tomu dát o hvězdičku více, ale je to hlavně ve srovnání. Jinak je to stále napůl slabý místy dobrý průměr, který dokáže okouzlit maximálně slušnými triky a dobře vymyšlenými technickými hračičkami. Ubylo zbytečných keců a romantiky, takže to zas tak špatné nebylo, ale znovu to vidět nemusím.(19.6.2016)

 • T2
  **

  Rozpočet $110miliónovTržby USA $66,184,051 Tržby Celosvetovo $179,246,868Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,932,360Tržby za predaj DVD v USA $11,839,903║ niekde nastala chyba, prvý diel bol fajn, druhý už na vážkach a tento, nuž uberá sa to skôr do prázdna a hlavne kopance tu rozdáva všade prítomna banálnosť, scény vývarové, pritiahnuté za vlasy, nuž keď sa pekne zopsuli Hunger Games tak prečo nie aj Divergencia /videl v kine: 45%/(23.3.2016)

 • klerik
  **

  Už pri jednotke som prižmúril oko, aby si vôbec zaslúžila tri hviezdy. Dvojka už bola fakt blbosť a trojka v tom vizuálne peknom gýči pokračuje. Udalosti nemajú logiku (poškodení vs. čistí, otváranie maskovacej steny, sérum zabúdania), hrdinkino IQ zase kleslo (On mi klamal!) a celé je to naťahané ako pradedkove hosentrágle. Akoby niekto zobral hudbu a technické hračky z NEVIDOMÍCH a myslel si, že to stačí... Nečakal som, že aj tuctovky ako LABYRINT: ZHORENISKO a DROZDAJKA 2 budú zmysluplnejšie...(8.1.2017)

 • Morien
  odpad!

  Mno, tak maraton téhle trilogie je jeden den, který nikdy nedostanu zpátky. Chtěla jsem to hlavně porovnat s Hunger Games, které jsou ve svém filmovém provedení sice pořád dost stupidní, ale v základní emocionální rovině mi nakonec přirostly k srdci. Způsob, jakým nakonec nechají hlavní hrdinku jednat, mi dává smysl, a ráda ně se na něj podívám i poněkolikáté. (A navíc má celá Hunger Games série super soundtrack od Jamese Newtona Howarda, který ráda poslouchám a který udělá dost z celkového dojmu.) Divergent nemá nic z popsaných plusů. Shailene Woodley sice už má v tomhle filmu trochu svaly, ale to je tak jediný vývoj, který jsem zaznamenala. Dokonce mi přišel pozoruhodný vývoj inteligence Tris směrem dolů, v prvním filmu dokázala "prohlédnout skrze lži k pravé podstatě" a s postupem dalších filmů se pěkně propracovala k tomu, že uvěří každému blábolu, co jí kdo řekl. Už druhý film se nějak utápěl sám v sobě a hlavní viditelný "konflikt", kterému se scénář nejepičtěji věnoval, se odehrával pouze v simulaci s minimálními následky pro reálný svět, a tady je to už úplně jako by každou scénu psal jiný člověk s jiným (či žádným) záměrem a potom se to nějak splácalo dohromady. A taky mě vždycky zklame, když se hlavní záporák tváří, jako že je strašně chytrý, ale nakonec vůbec není.(17.12.2018)

 • - Při výstupu na zeď obklopující Chicago má každý ze šesti členů skupiny své ocelové lanko, díky kterému se dostanou nahoru. Když vyšplhá Christina (Zoë Kravitz) a chystá se přestřihnout drát, ocelové lanko je vidět z předního pohledu. Při pohledu zezadu lanko zmizí. Při opětovném pohledu zepředu tam lanko opět je a visí z výšky nad její hlavou, takže zezadu by mělo být vidět také. (Calwen22)

 • - Ako sa už stalo zvykom pri adaptáciách románov pre tínedžerov (Harry Potter, Twilight a The Hunger Games), posledná kniha série je rozdelená do dvoch samostatných dielov. (beso74)

 • - Po prvýkrát v celej sérii sa v tomto filme vyskytne Štyri, resp. Tobias Eaton (Theo James), ako malé dieťa. (FocusForcePi)