Aliance

• Nizozemsko

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Akční

USA, 2016, 120 min

• M.a.t.t.

Keď už aj na Shailene Woodley cítiť istú únavu materiálom a najzábavnejším článkom je prehrávajúci Miles Teller, niečo nie je v poriadku. Aliancia pritom prichádza aj s niekoľkými zaujímavými ideami, ale inak sa topí v lacných zvratoch a občas už príliš umelo pôsobiacom vizuáli. Výsledok zase raz čiastočne zachraňuje záver, ale i tak tomu pod vedením Roberta Schwentkeho chýba drajv a energia prvého dielu. Stále však verím, že finále s novým režisérom a škrtmi v rozpočte môže byť len lepšie. 30%(19.6.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $65,534,124Tržby Celosvetovo $156,151,546Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ niekde nastala chyba, prvý diel bol fajn, druhý už na vážkach a tento, nuž uberá sa to skôr do prázdna a hlavne kopance tu rozdáva všade prítomna banálnosť, scény vývarové, pritiahnuté za vlasy, nuž keď sa pekne zopsuli Hunger Games tak prečo nie aj Divergencia /videl v kine: 45%/(23.3.2016)

Tak tohle nepochopím..Jak to může mít kruci nižší hodnocení než Hunger games nebo předchozí díly téhle série? Podle mě jeden z nejlepších scifi filmů vůbec. Mělo to hlavu a patu. Nebylo to moc podle předlohy, ale někdy to zkrátka jinak ani nejde.. Konečně nějaký film, kde se nebojí zabít kohokoliv a dočkáváme se i nějakých těch překvápek a není to žádná slaďárna jak HG. Těším se na závěr série.(12.3.2016)

Překvapivě, ani do třetice nás nečeká nic zázračného, ale minimálně jako jednohubka stravitelné. Akce je dost, pořád se něco děje a to občas na zabití pár nudných hodin stačí. Hledat logiku v Alianci nemá cenu, doporučuji vypnout mozek. Na velmi slabé tři hvězdy a čistokrevný průměr se tentokrát třetí díl vyšplhá .. 5/10 = 50%(21.2.2017)

Já myslím, že největší problém je v tom, že ti herci jsou naprosté jelita. Pak je na tom špatně i dramaturg, nebo někdo, kdo se má starat o věrohodnost bojů jak beze zbraně, tak s ní. Není totiž možné, aby i nějaký nadčlověk v podobě Beatrix nebo Čtyřky proběhl tím vším naprosto bez škrábnutí. Vždyť existuje spousta filmů, kde tohle mají zmáknuté, tady se na to podle mě jen vysrali. Smrti některých postav byly doslova trapné, ale já přesto věřím, že v knížce je to úplně o něčem jiném, protože v celkovém důsledku to není úplná blbost, nebo to aspoň splňuje většinu podmínek pro tento žánr. Závěr mě bohužel zase nadchnul a těším se na poslední díl. Míň bych tomu dával jen s těžkým srdcem, ale nezaslouží si to tolik. Ještě že jsou tu tací, kteří to ví :).(20.9.2016)

• - Natáčelo se ve městě Atlanta v USA. (willy1)

• - Oproti předchozím zfilmovaným dílům trilogie, k Alianci byl vydán soundtrack obsahující 16 skladeb filmové hudby a pouze jednu píseň "Scars" nazpívanou zpěvačkou Tove Lo. Tato píseň zazní až při závěrečných titulcích. K Divergenci (2014) i Rezistenci (2015) byly vydané 2 CD s písněmi i filmovou hudbou. (Calwen22)

• - Ako sa už stalo zvykom pri adaptáciách románov pre tínedžerov (Harry Potter, Twilight a The Hunger Games), posledná kniha série je rozdelená do dvoch samostatných dielov. (beso74)