Aliance

Experiment

Séria Divergencia: Experiment

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Akční

USA, 2016, 120 min

O stupeň lepší Rezistence a tak nemám problém tomu dát o hvězdičku více, ale je to hlavně ve srovnání. Jinak je to stále napůl slabý místy dobrý průměr, který dokáže okouzlit maximálně slušnými triky a dobře vymyšlenými technickými hračičkami. Ubylo zbytečných keců a romantiky, takže to zas tak špatné nebylo, ale znovu to vidět nemusím.(19.6.2016)

Jo, jo, jo, série Divergence je zpět na výsluní! Po fantastické jedničce a slabší dvojce, je tu fantastická trojka! Po druhém díle jsem měl trošku obavy, ale naštěstí se Aliance chytla kvality prvního dílu. Příběh byl suprový, dozvídáme se, co je za hradbami Chicaga a také se seznamujeme s novými nepřáteli. Je zde také dostatek akce, což se mi tuze líbí. Nejlepší je stejně Čtyřka (Theo James) jak tam vždy rozseká několik chlápků najednou. Těším se na závěrečný díl, pokud tedy vznikne.(30.1.2017)

• elanius

(10/2017) / Celá Divergent séria je v podstate zúfalý pokus napodobniť úspech Hunger Games. Už samotné Hry o život nie sú extra výtvorom, ale aspoň aký taký záujem o postavy som mal. Allegiant je dejovo prázdny film, ktorý na znesitelnej úrovni držia len dvaja traja herci a zaujímavé prostredie. (3/10)(9.1.2017)

• rikitiki

Divergence, Rezistence, Aliance... Impotence? Je to série pro děti a odráží jejich svět hrůz dospívání, když jsou rozkastovaní a pubertálně nejistí, jestli jsou v té správné kastě, když mají pocit, že nepatří nikam. Rodiče se jeví jako násilničtí otcové a manipulativní matky, co nedokážou nic pochopit. OK, v určitém věku je to potřebná literatura, že v tomhle průšvihu nejsme sami a zároveň to dává šalebnou naději, že i outsider může být v výjimečný a zachránce světa. _____ Série plná klišé se skutečně dá doporučit jen jako náplast na pubertální bolístky.(29.4.2018)

Každá série jednou narazí. Natahovat se to dá jen po určitou dobu. Tohle se stalo právě Alianci. Opět jako v Hunger Games se začíná řešit revoluce a jeden velký nepřítel. Děj je bohužel dost předvídatelný. Ani se nedivím, že poslední film ani nepůjde do kin. Akce je sice dobrá, ale to bohužel nestačí. Třeba ty drony byly dost zajímavě udělané a spousta dalších vychytávek jako ty vznášedla. Taky se zodpoví spousta dosud nezodpovězených otázek a dojde i na zradu. Svět je totiž mnohem větší, než si naši hrdinové mysleli. Vydávají se tedy napříč dobrodružství. Objeví nové město, ale nakonec se musí vrátit, aby zachránili Chicago. Děj finále i nepřítel je tedy jasný. "Nevěř Davidovi!"(27.7.2016)

• - Dĺžka vlasov hrdinky Tris (Shailene Woodley) mala byť vo filme Rezistencia len po bradu, čo nevyšlo. V časti Experiment už ale bude mať vlasy ako v knihe, čiže po bradu. (FocusForcePi)

• - Ako sa už stalo zvykom pri adaptáciách románov pre tínedžerov (Harry Potter, Twilight a The Hunger Games), posledná kniha série je rozdelená do dvoch samostatných dielov. (beso74)

• - Natáčelo se ve městě Atlanta v USA. (willy1)