Aliance

• Česko Série Divergence: Aliance (více)
USA, 2016, 120 min

Po šokujících odhaleních ve filmu Rezistence musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago. Poprvé ve svém životě opustí jediné město a rodinu, kterou kdy znali. Jakmile se ocitnou venku za zdí, stará zjištění rychle pozbývají na významu v porovnání s odhalením nových šokujících skutečností. Když se za zdmi Chicaga rozhoří nemilosrdná bitva ohrožující veškeré lidstvo, musí se Tris a Čtyřka rychle rozhodnout, komu mohou věřit. Aby mohla přežít, bude Tris donucena vybírat z nelehkých možností, když se bude muset rozhodovat o odvaze, oddanosti, obětování a lásce. (Freeman Ent.)

Havaj8

Pro mě to má absolutně sestupující tendenci. Upřímně jsem si nebyl jistej, jestli je tohle dvojka nebo trojka. Opět nemůžu soudit, jestli je takhle předloha psaná, ale zbytečně natahovaný do x filmů po dvou hodinách. My se v tomhle filmu dostaneme konečně za zeď, kde se dozvíme jak jinak, že to je celý jeden velkej 'podfuck'. A opět máme zaděláno na další pokračování, ve kterým bude pro změnu válčit tahle parta proti jiný partě. Sice dost spoilerů, ale myslím, že zrovna v tomhle případě to ničemu a nikomu neuškodí. Tenhle film totiž prakticky nenabídne vůbec nic (akce minimálně, romantika nulová, humor žádnej, a zvraty předvídatelný). Přišlo mi to jako takovej nastavovanej guláš. A ve výsledku se dozvím, že z plánovanýho posledního dílu se kvůli kritice stane pilotní díl pro seriál. Ale naprosto zaslouženě, protože to co se začíná tvořit za sci-fi série už hraničí s debilitou a je dobře, že se to dalo najevo. A je na čase vymyslet zas něco novýho. Chudák Shailene Woodley, čemu ses to upsala. ()

cariada

Konečně po odhalujeme co stojí za frakcemi a jak je to se světem. Určitě povedená sci-fi, která se neodehrává jen ve městě. Jestli se dočkáme rozuzlení kdo ví. Ale jako návnada na finále pěkné. ()

Nach

Ale jo, dalo se to a oproti předchozí části je zde patrné mírné zlepšení. Přesto nejde o nic světoborného. Aliance je jen dětinskou záležitostí, kde víte jak kdo skončí. Žádné překvapení na cestě k závěru se nekoná a postavy (až na Billa Skarsgårda) se ani nijak nevyvíjejí. Jde o ten nejprůměrnější průměr s tu a tam světlými momenty v podobě pár akčních scén. 60% ()

Rodriguez

Třetí díl konečně nabídne divákovi pořádnou dávku akce a napětí. Přesně na tohle divák čeká...tak snad bude pokračování nadále tak úspěšné. 70% ()

Lenka.Vilka

Na závěrečnou část rozdělenou na dva díly jsem se moc těšila. Tentokrát jsme v kině seděli zvlášť. Protože na první díly vedle mě seděl páreček, kde chlapec dával najevo, že je na takové kravině se svojí slečnou nechce být, přestože za to potom bude odměněn. Děj jsem už sledovala čistě jaký je a vynechala vzpomínku na knihu. Je to tak lepší. Film splní účel. Pobaví. Co zamrzelo, je osud druhé části. A jak se to herci dozvěděli, taky nebylo fér. Ale stalo se to i Nástrojům smrti. Místo filmového pokračování natočíme seriál s jiným obsazením. To bych brala. Vadí mi jenom modelkovské prohlášení, že "nejsem seriálová herečka", když se celý hollywood rve do seriálů, a potom natočit Sedmilhářky. ()

PROCESOR

Tak i třetím dílem, mě série baví a udržuje si stabilní tempo a zvraty. To co je čeká za zdí samozřejmě neprozradím, ale o zápletky nouze nebude. Podobný typy snímků já prostě můžu. ()

necisty

Já myslím, že největší problém je v tom, že ti herci jsou naprosté jelita. Pak je na tom špatně i dramaturg, nebo někdo, kdo se má starat o věrohodnost bojů jak beze zbraně, tak s ní. Není totiž možné, aby i nějaký nadčlověk v podobě Beatrix nebo Čtyřky proběhl tím vším naprosto bez škrábnutí. Vždyť existuje spousta filmů, kde tohle mají zmáknuté, tady se na to podle mě jen vysrali. Smrti některých postav byly doslova trapné, ale já přesto věřím, že v knížce je to úplně o něčem jiném, protože v celkovém důsledku to není úplná blbost, neboť to aspoň splňuje většinu podmínek pro tento žánr. Závěr mě bohužel zase nadchnul a těším se na poslední díl. Míň bych tomu dával jen s těžkým srdcem, ale nezaslouží si to tolik. Ještě že jsou tu tací, kteří to ví :). ()

Juto

Všetko to vedie k vyvrcholeniu tak ohromujúco lenivému filmu, že úprimne očakávate, že sa Woodley v záverečnej scéne len obráti na kameru, pokrčí ramenami a odíde. 1/10 ()

Larushka

Závěrečný titulky byly lepší jak celej film...Můj názor na film víceméně vyjadřuje komentář tohoto uživatele: filmmaniak810 ()

KajusaK

Tak tohle nepochopím..Jak to může mít kruci nižší hodnocení než Hunger games nebo předchozí díly téhle série? Podle mě jeden z nejlepších scifi filmů vůbec. Mělo to hlavu a patu. Nebylo to moc podle předlohy, ale někdy to zkrátka jinak ani nejde.. Konečně nějaký film, kde se nebojí zabít kohokoliv a dočkáváme se i nějakých těch překvápek a není to žádná slaďárna jak HG. Těším se na závěr série. ()

Susinnon

Je mi to hrozne ľúto, lebo knižnú sériu milujem, ale toto malo s knihou len málo spoločné. Častokrát ma v kine pochytil záchvat smiechu, ale chcelo sa mi plakať, lebo... tie scény boli tak preafektované a preefektované a vyumelkované, že to až pekné nebolo. O príbehu, ktorý sa s knihou len málo stretával, ani nehovorím. Celé zle :( Tie dve * dávam len preto, aby som sa necítila tak zle, lebo Tris a Four a celé to divergentno... ale som smutná, veľmi. Navyše, z niektorých postáv spravili niečo, čo vôbec neboli, napr. Peter vystupoval ako totálny šašo alebo Caleb ako nejaký napravený hrdina... Veronice to nevadí? ()

Prometheus69

Zatím nejlepší PART I. který kdy vzniknul... :) A zároveň nejlepší díl z celé serie. Ani na okamžik jsem se nenudil... Pravě že ty Hi-tech hračky tomu dali teprve úplně nový rozměr o akční stránce nemluvě! Doufám to finále nepodělaj jako u Hunger games... :) 90% ()

dr.fish

Mám pocit, že jsme zase u úvodu do nějakého dalšího seriálu. Tvůrci místo toho, aby to hnali do nějakého finále, natočili další pilot. Nuda, žádné tempo a pořád nějaké informace. Chybí tah na branku. Zklamání. 55% ()

SeanLSD

Odpoveď na otázku, ako neísť z blata do kaluže, resp. ako nájsť konečne nejaký režim, ktorý by vás nemanipuloval, je jednoduchá - nikam nechodiť a najprv si zamiesť pred vlastným prahom! ()

Johnny.ARN

Z tej série by jeden zomrel. Ani sa nečuduje, že to radšej hodia to TV ako točiť ďalší film. Od nikud nikam, furt to isté, už tretí film. A už ani Štvorka nemal toľko akcie a súbojov ako pred tým, aj keď to jediná sympatická postava, lebo používa rozum, nie jak hentá vypatlaná. Najslabšie z celej séria a to už je čo povedať, lebo latka bola extrémne nízko. 1 z 5 ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)