Kousavou, sarkastickou CLAIRE SIMMONS fascinuje sebevražda jedné ženy z podpůrné skupiny pro pacienty trpící chronickou bolestí, mezi něž patří i ona. Jak zjišťuje podrobnosti o Ninině sebevraždě a jak se rozvíjí její vztah s Nininým manželem, začne se prát i se svou vlastní, velmi krutou osobní tragédií. (Filmbox)

Pavlínka9

Jak tu bylo již několikrát napsáno - Aniston předvedla opravdu úžasný výkon...z mé strany je to hlavně z důvodu "znetvoření", které podstoupila a celý film jsem na ni koukala jako na úplně jinou osobu než Aniston..A to bylo právě to super :) Jelikož jsem na ni fakt koukala jako na tu protivnou, unavenou, plnou bolesti a trápení a smutnou ženu, která si prošla něčím těžkým a my hlavně ani dlouhou dobu nevěděli, co se vlastně skutečně stalo...Ten film je skvělý. Jen je takový zvláštní v tom, že je určitým způsobem nevyrovnaný a mísí se mi tam tři roviny skutečnosti, které se určitým způsobem "bijí"....Chtěla bych ten její dům, chtěla bych mít tak věrnou pomocnici v domácnosti, která se o ni starala jako o další dceru...Je to ale celé neskutečně depresivní :D :D :D Tak hodně moc, že to nechci ani vidět znovu...Až tak za desítky let :D :D Ale rozhodně doporučuji, jelikož to člověku připomene, jaké štěstí máme, když všechno máme.... ()

JustMeeKatie

Na tento film jsem byla zvědavá už od doby, co se objevil trailer. Jennifer Aniston v dramatu? To prostě musím vidět! Samotný popis filmu by mohl předznamenávat poněkud depresivní snímek, kterým ovšem Cake (aspoň dle mého názoru) vůbec nebyl. Naopak se jednalo o velice odlehčené drama s kapkou černého humoru a sarkasmu. Zkrátka nic temného. Hodně se mi zde líbil herecký výkon právě Jennifer. Úplně jsem zapomněla na to, že je to hollywoodská herečka. Pro mě to byla prostě Claire - zničená žena, která zanevřela na svět a rozhoduje se, jestli tu zůstat nebo odejít. Dále bych ještě pozvedla herecký výkon Anny Kendrick, kterou mám moc ráda, ale tady hrála takovou perfektní mrchu, a Sama Worthingtona, který na mě působil jako velký sympaťák. Opravdu doufám, že Jennifer v budoucnu uvidíme i v dalších dramatech. Cake je opravdu skvělým nezávislým filmem - a ta finální scéna byla úchvatná. ()

Marrdaa

Když vám na začátku neprozradí, co se vlastně stalo, zbývá alespoň jeden otazník, který vás udrží sledovat tu vyumělkovanou kreaturu Kendrickovou až do konce. No konce...Do té doby než vás zaskočí nebo spíše vysvobodí titulky. Absolutní nesmysl a další hřebíček do rakve Zlatých Glóbů. ()

sedm.1

Poměrně dost depresivní drama, kde bych ale tedy opravdu jen výjimečně uvítal i výraznější přitlačení na pilu, neboť přestože jde v první řadě o opravdu silný, obrovskou tragédií poznamenaný, životní příběh jedné zlomené ženy, emoce jsou navozeny jen povrchově a ty skutečné působivé okamžiky se tak ke škodě filmu nakonec prakticky nedostanou vůbec ke slovu. Samotná zápletka tedy není nějak obsáhlá, prostě jde o vylíčení jedné životní etapy dříve úspěšné ženy, která se pokouší o vyrovnání se s životní situací, do které by se nikdo nikdy nechtěl dostat. Tempo snímku je zvoleno velice pozvolné, ona osobní tragédie je odkrývána velmi pomalu, ovšem její destruktivní tíha je cítit po celou dobu a ikdyž až dokonce není vlastně úplně doslovně poukázáno, co se opravdu stalo, je to silné, náročné a vskutku dramatické. Každopádně, Cake byl i obrovskou hereckou příležitostí pro Jennifer Aniston, která se díky té náročné roli mohla vymanit ze svého zaškatulkování pohledných blondýn z romantických komedií, a ikdyž by se dalo určitě konstatovat, že svou ztroskotanou postavu zahrála vážně přesvědčivě a uvěřitelně, role těch krásek jí svědčí asi přece jen víc, nicméně opakuji, její výkon je tu vážně skvělý a film hodně ovlivňuje, samozřejmě v tom pozitivním slova smyslu. Zkrátka, Cake je snímek, který je náročný, tíživý, silný, nicméně tvůrcům se ho podle mě nepodařilo zpracovat až tak funkčně a působivě, jak by si zasloužil. ()

DonQ

Musím pochválit Anistonku. Vidím ji snad v první vážné roli a zjevně si ukradla celý film pro sebe (až mi z ní bylo chvílemi špatně). Nicméně pokud odhlédnu od jejího nadstandardního herectví, tak mnoho k pochvale nezbývá. Taková umolousaná, nic neřešící depka, kterou už bych znovu vidět nechtěl. ()

Luciášek

Klasická ukázka neschopnosti empatie a toho,že sytý hladovému nevěří - těžko může být milý a veselý někdo,kdo má NEUSTÁLE velké bolesti. Jinak obě hlavní postavy perfektní a příběh velmi silný. Kdo nezažil, nepochopí. ()

Michelle75

Člověk se do toho musí ponořit. To co Claire prožívá je hodně velká depka, která je mnohem mnohem větší,než samotné bolesti, ze kterých se časem vylíže. Hodně těžký film, kdy ty bolestivé vzdechy ufuněné a nateklé Aniston mám někdy plné zuby. Dobře to holka zahrála. Tomuhle filmu jsem věnovala trpělivost a vyplatilo se......... ()

Kanca

Jsem strašně ráda, že se Jennifer Aniston konečně vymanila z rolí perfektně vypadajících sexy paniček. V Cake byla jednoduše úžasná! 80% ()

farfalla

Psychologické drama o překonávání bolesti. Claire Bennett (Jennifer Aniston) nemluví o svém trápení. Se svou hospodyní Silvanou (Adriana Barraza) řeší jedině, jak sehnat další léky na utišení své chronické bolesti páteře. Až sebevražda Niny Collinsové (Anna Kendrick) z její podpůrné skupiny přinutí Claire vzpomenout si, co Nina říkala na sezeních a proč byly tak odlišné. Claire se vyhýbá kontaktu s lidmi s výjimkou svého manžela Jasona (Chris Messina). Rozhodne se však navštívit Ninin dům a spozná jejího muže Roye (Sam Worthington) a syna Caseyho (Evan O´Toole). Až postupně se dovíme, že Claire při autonehodě ztratila syna a nemůže se vyrovnat s jeho ztrátou a trápí se výčitkami, že nebyla dobrou matkou. Jennifer Anniston se představuje v novém světle. Celý film stojí na její postavě a jejím herectví. Bez makeupu, ztrhaná od věčné bolesti a nevyspání, bez nálady, vzteklá, zuřivá, stále napnutá a vyčerpaná. Neustále pociťuje dvě bolesti – psychickou a fyzickou. Tu fyzickou se snaží utlumit léky, ale myšlenky na syna a Ninu se k ní vracejí i ve snech. Uvědomí si však, že když se pokusí vyrovnat se se ztrátou syna, bude schopná přijmout pomoc od lidí kolem sebe a bude si moci poradit i s fyzickou bolestí a dokáže dále žít pro jiné. ()

kolemjdouc

Bylo zajímavé vidět Aniston v dosti nezvyklé roli.A kdo viděl nedávno dokument USA o obrovské spotřebě léků na bolesti a na závislosti američanů na ně tak její roli pochopí.Byla pro ni asi dosti obtížná protože se naprosto vymyká všem které doposud ztvárnila.Byla v ní naprosto jedinečná až tak , že Worthington vyšel se svojí postavou jako stážista.Dobrá kamera a režie.Dosti slabý scénář ()

lucijelucije

Trošku rozpoluplné, protože samotný děj nebyl pro mě zase nějaká hitparáda, spíš zohledňuji psychický vývoj ztracené ženy, kterou mimochodem J. Aniston zahrála famózně. Jinak Cake zase tak pozoruhodný nebyl. Filmové drama je z hlediska ztráty silné, jenom mi vadilo, že se příběh nikam neposunoval a byl příliš jednostranný. ()

ondrula

Drama s dramatickým obloukem přesně podle příručky z filmařské školy. Smůla stárnoucí Jennifer Aniston je asi ta, že už bude navždy zapsána jako Rachel a v dramatických snímcích se teď tedy zjevně bude po zbytek života marně pokoušet dokázat, jaká je herečka. Poměrně dobrá, ale snaží se tak moc, až mi přišlo, že malinko přehrávala. Její cynický humor byl osvěžující, ale to z filmu ještě nedělá komedii. Dojemný příběh o překonání tragických životních těžkostí mě nijak zvlášť nedojal. Za výkon Adriany Barraza v roli mexické posluhovačky palec nahoru. ()

valasek.m

Celkem slušné psycho teda. Od Jennifer Aniston bych teda nikdy nečekal tak dramatickou a docela těžkou roli, ale popasovala se s ní báječně. ()

Prochy38

Vynikající výkon J. Aniston. Opravdu. Není to jen komerční obličej, je to výborná herečka. Bohužel film neměl až takový potenciál. Ale líbilo. to zase ne že ne. Jen prostě neohromil. Zklamání se určitě nedostavilo. ()

Dlubal David

Drama bez emocí? To je Dort. Deprese bez emocí. Drama bez dramatu. ■ Jennifer ANISTON měl možnost český divák poprvé opravdu vidět v seriálu Přátelé. Nejinak tomu bylo i u mě. Už tehdy mi přišla herecky absolutně nezajímavá, ale čekal jsem, že časem se z toho dřeva aspoň něco vyklube, nestalo se tak. ■ Tento film by byl sám o sobě plytkým a nudným vyprávěním, ale díky Jennifer to je nuda na entou. Ten film je tak chladný, že divák by měl být před sledováním upozorněn, aby si připravil přikrývku, neboť může dojít k omrzlinám dolních končetin. ■ První půlka filmu je absolutně bez emocí. Ve druhé je na okamžik možno spatřit záchvěch emocí, ale to je sakra málo. Vždyť tohle má být dechberoucí dramatický příběh a ne chladné barevné obrázky, které se hýbou a nutí diváka se dívat z okna a tiše přemýšlet, kdy už asi bude konec tohoto nanicovatého představení. ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 25-V-2017; 19:38] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [38/100] ■ (C) [38/100] ()

Móó

Opravdu zajímavý a originální snímek. Ačkoli by mohl působit depresivně, má podle mě nakonec opačný efekt. Líbilo se mi, že se během filmu teprve dozvídáme, co se stalo, a tak zůstává v příběhu trocha té tajemnosti a zvláštnosti. A za Jennifer je ta pátá hvězda, skvělý výkon. ()

adriane9

Můj první film s Jennifer Aniston na který sem se byla schopná koukat. Poprvé mě neničila její vymazlená nalíčená tvářička, ale skutečná Jen, která mi ukázala, že umí hrát. Film Cake je mi hodně blízký, protože prožívám něco obdobného v slabší formě.Proto to hodnocení, proto ten soucit s příběhem. ()

barteca

Komorní příběh o ztrátě. Jennifer Aniston podala oscarový výkon, škoda, že nominaci neproměnila. Slabší byla kamera. ()