Kousavou, sarkastickou CLAIRE SIMMONS fascinuje sebevražda jedné ženy z podpůrné skupiny pro pacienty trpící chronickou bolestí, mezi něž patří i ona. Jak zjišťuje podrobnosti o Ninině sebevraždě a jak se rozvíjí její vztah s Nininým manželem, začne se prát i se svou vlastní, velmi krutou osobní tragédií. (Filmbox)

ChArLeNe

Mala som možnosť bývať s niekým, kto bol v podobných bolestiach ako hlavná predstaviteľka filmu, a aký je to kríž ustáť tie nálady. Spoilery. Film je vlastne príbeh ako prekonať traumu, ktorá priniesla aj fyzické ťažkosti a problémy doma (rozvod), tomu má napomôcť poznanie života a smrti zosnulej kamarátky. Ja s jhrasko nesúhlasím, mne tie scény s Annou prišli ako halucinácie podmienené tabletkami (ktoré často absurdné sú) no vďaka tým halucináciám sa dozvedela/pripomenula si určité veci, ktoré sa stali dôležitými vo filme. Myslím, že Aniston tu podala skvelý výkon, vidno, že sa poctivo pripravovala. ()

DEXTER099

Film o vyrovnání se ze ztrátou nejbližšího zprvu působí mdle,ale postupem času se tempo stupňuje a vy víc a víc prostupujete do osoby hranou Jennifer Aniston (mimochodem asi nejlepší herecký výkon co jsem od ní viděl-a jedna z mála vážných rolí) a musím říct,že vás to dostane akor pokud máte sám děti tak chápete co tím chci říct.Zprvu to nevypadlo na extra snímek,ale jak říkám stupňuje se to a nakonec vás to vtáhne.Za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy. ()

maddy

Jedna z najlepších rolí Jennifer Aniston v postave cynickej, ale hlavne životom zlomenej ženy trpiacej chronickou bolesťou. Podobné melancholicky ladené drámy majú tendenciu skĺznuť k obyčajnej citovej vydieračke. Cake, napriek zvolenej téme, nijako nevydiera, ba naopak ešte sa filmu podarilo vyhnúť množstvom klišé spojených s takouto látkou. Avšak keby k tomu niekto napísal aj slušný scenár mohol tu byť zaujímavý film. Bohužiaľ všetky motívy tak nejako vyplynú úplne do prázdna, ani jeden nie je poriadne rozpracovaný a okrem postavy Jennifer Aniston sú tu všetci ostatní pomerne nepodstatní. Postava (ex-)manžela a jedna odbočka s ním zbytočná, rovnako ako postava Sama Worthington, ktorá sa javí pre dej prínosná, no v druhej polovici je namiesto rozvíjania ústredného vzťahu odprataná na druhú koľaj a film sa venuje nepodstatným, krátkym odbočkám ako napríklad ten s postavou teenagerky, ktorá napečie titulný „cake“, ale pre samotný príbeh nemá význam. A čo sa týka halucinácií s Annou Kendrick tie než by umocňovali psychický stav, v ktorom sa hlavná hrdinka nachádza, skôr pôsobia absurdne. Vo výsledku to tak ako dráma nijako nestrhne, zo začiatku sa síce tvári pomerne tajomne, aby nakoniec mohol byť výsledok nanajvýš očakávaný. Tá pol hodinka s filmom síce nijako neurazí a Aniston s jej sarkastickou postavou to celé hravo utiahne, ale Cake rozhodne nie je žiadnou zásadnou „Oscarovkou“. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Baronne

Škoda, že druhá polovina filmu je protáhlá jak ksicht Jennifer v tomhle filmu, ale abych to vzal na pravou míru, byla tady úžasná, asi její nejlepší výkon. Nic jinýho sem vlastně nedělal, než jen sledoval její divadelní hru. ()

numi

Vztyčený prostředníček Rachel i všem pochybovačům. Jennifer hrát umí, teď ještě aby dostala pořádný film. ()

kaylin

Kdyby jen ten film nebyl vyprávěn celou dobu tak strašně tajemně, jako že na vás na konci čeká nějaké velké prozření, dal bych mu ještě výrazně větší hodnocení, ale jeho vykořenění mi nedává jinou možnost. Herecky je to dobré, ale chtělo by to, aby to na diváka nehrálo něco, co tam vlastně vůbec není. ()

..Lucas..

Jako většina lidí, znám Jennifer spíše z jejích komediálních rolí, ale přesto jsem věřil, že zvládne i dramatickou roli. A zvládla ji výborně. Nemám snad co vytknout. Její bolest, jak už fyzickou, tak i psychickou, jsem jí naprosto věřil. Výborná byla i Adriana Barraza a potěšily i vedlejší role jako Anna, Sam, Britt, Felicity a další. Povedené drama s pár vtípky. ()

runner85

Neuveriteľné ako môžu niektoré filmy pôsobiť neskutočne otravne či už po scenáristickej stránke ale i po hereckej. Dej sa nielen neskutočne vlečie ale dlho blúdite v kruhu čo sa to tam vlastne deje. Prečo jej zdravotný stav odpovedá aj tomu psychickému. Prečo halucinácie... Navyše neukončený vedľajší príbeh ktorý mal byť hlavným. Suma sumárum je to nuda, jdu blejt velebnosti ... ()

evanka

Zjizvená Jennifer Aniston ve velkých fyzických a psychických bolestech protrpí film bez větších výkyvů až na konec. Aniston po nehodě, při které zemřel její syn, a po rozvodu začne navštěvovat podpůrnou skupinu pro podobně postižené lidi. Anna Kendrick skupinu navštěvovala taky, ale ta ji asi dostatečně nepodpořila, takže radši skočila na nejbližší projíždějící auto z mostu. Aniston víc než truchlení po Anně zajímají pohnutky a okolnosti sebevraždy, což se neslučuje s chováním skupiny a tak je taktně vyloučena. Kromě lahví alkoholu, prášků, příležitostného sexu se zahradníkem a mexické pomocnice v domácnosti se Jennifer nudí a utápí ve svém smutku a tak začne stalkovat manžela zasebevražděné Anny. Jemu to nevadí a tak to bez velkých námluv skončí v posteli. Duchovi Anny se to samozřejmě nelíbí a tak se občas Jennifer zjeví, aby jí vynadala a nenápadně nasměrovala taky k sebevraždě. Jennifer ale odolá a nějak se postupně vyrovnává sama se sebou a se všemi životníma ránami. Cake je to bez náplně, ne moc sladký. Jennifer se ale fakt snaží, hází výrazy plné bolesti a vše dokresluje bolestným skučením a docela jí to jde, ale na Oscara to nevidím. Zbytek herců nemá moc prostoru se projevit, ale nejzajímavějším charakterem je asi mexická pomocnice. Caku chybělo víc šťávy a možná víc hlubších dialogů a myšlenek. Nejvíc se mnou hnula asi scéna, kdy se na prahu jejího domu objeví viník její tragické nehody se svým pocitem viny a Jennifer ujedou nervy. ()

BoredSeal

Jste cynici a otravují vás přeslazené filmy o ztraumatizovaných lidech, kteří strašlivě trpí a pak se jim naservíruje zásahem shůry smíření, uzdravení, nový partner a na konci happy end, že běžíte zvracet do kyblíku? Cake je výborný příklad, jak natočit takový temný film správně. Hlavní hrdinka (trefně obsazená Anistonová, zjizvená a neatraktivně nalíčená/nenalíčená) prožívá těžkou deziluzi, je na lidi kolem sebe příjemná, jen když potřebuje napsat prášky na bolesti, na kterých je závislá, jinak je nepříjemná a sarkastická a vlastně ani svojí situaci "jsem v prdeli" nijak neřeší. Z apatie a uvažování nad sebevraždou jí pak vytrhne zdařilá tragická sebevražda jiné ženy z komunitní skupiny, o jejíž život před smrtí se začne zajímat a nabídne jí to určitě rozptýlení, ale vyjde z toho i nějaká záchrana? Film vyvíjí poměrně nepředvídatelně, z Anistonové se nestává lepší člověk a není vůbec jisté, jestli dospěje k nějaké spáse, což hodnotím strašně pozitivně. Závažné téma filmu nijak nebrání momentům příjemné sarkastické komedie, kterým se možná řada lidí vůbec nebude smát. Strašně mě potěšilo, jak se snímek vyhýbá patosu a provařeným klišé. Máte chuť na kultivovanou depresi a jste tak trochu zlí a otrávení životem? Berte. ()

Aljak

Film s veľmi dobrým základom, ktorý mal nakročené k pozoruhodnému príbehu. Ale bohužiaľ, nejako to celé pôsobilo až príliš mdlo a príbeh napokon vôbec nedokázal ťažiť z toho perspektívneho základu. Traumatizovaná hlavná postava v podaní Jennifer Aniston sa správala naozaj nevyrovnane, už som ani nevedel, čo od nej vlastne čakať. Takéto deprimujúce zápletky mám rád, ale toto na mňa nejako nezabralo a po scenáristickej stránke to bolo také dosť premárnené. Ale aspoň Jennifer ukázala, že dokáže zahrať aj dramatickú rolu, a veruže vcelku hodnoverne. ()

vydumnica

Jennifer Aniston tu podáva neskutočne uveriteľný herecký výkon. Bolesť, samá bolesť, bolesť na tele a bolesť na duši. Strata milovanej osoby. Odpustenie sebe samému a druhému človeku. Prijatie aj toho negativného v živote. Rozhodnutie ísť ďalej a nevzdávať sa. O tomto všetkom pojednáva dráma s protikladným a teda veselým názvom Cake🎂. Verím, že toto bola aj filmová výzva pre dovtedy komediálnu herečku Jennifer Aniston. Známa ako jedna z najsexi herečiek Hollywoodu, ktorá "ulovila" aj ženský idol Brada Pitta (alebo on ju), tu musela stvárniť neatraktívnu ženu trpiacu chronickou bolesťou bez make-upu a s jazvami. Naozaj obdivuhodný herecký výkon a práve preto film stojí za pozretie. Vcelku však priemerné. Téma ma oslovila, na film som bola zvedavá, myslím si, že to mohlo byť ešte lepšie, mohlo to ísť viac do hĺbky. Ešte dodatok, mám rada aj Annu Kendrick a Britt Robertson. ()

Streeper

Proč vždy, když se na nějaký film vážně těším je to pro mě zklamání? Asi od toho moc očekávám. Dávám dvě hvězdičky a to za Jennifer Aniston, která se předvedla v daleko jiné roli než je nám známé a za Adrianau Barrazo, herečka, která Jennifer výborně sekundovala a její role a přítomnost byla ve filmu velkým plusem, ale film samotný je nudný a není dostatečně propracovaný. Škoda, mohl to být jinak vážně moc dobrý film. ()

apacka

Ah fuck. Jedna z mejch nejhorších guilty pleasures, filmy s Jennifer Aniston, dostála svého vrcholu. A myslim, že tohle bylo fakt hustý. ()

Mr.Ripley

Neuvěřitelně křehký, bolestivý příběh o ztrátě toho nejdražšího co v životě máte s naprosto (herecky) odzbrojující, cynickou, sarkastickou, jízlivou, zlomenou, nenalíčenou a úžasnou Jennifer Aniston. Nebudu se více zabývat bolestí a smutnou atmosférou - to se povedlo popsat v komentářích jiným a dle mého to dokázali mnohem lépe, než kdybych se o to pokoušel já sám. Od uhrančivé Jennifer po famózně obsazené vedlejší, malé, až miniaturní role. Daniel Barnz se u mě tímto zapisuje na list nadějných adeptů, kteří v budoucnu mohou ještě hodně překvapit. ()

SniperG1

Jennifer Aniston a její dosavadní nejlepší herecký výkon, to se musí uznat, ale to je tak vše co tenhle snímek může nabídnout! Ztráta času...40% ()

Johnny.ARN

Krásny príklad toho, ako obsadenie dokáže potiahnuť film a potešiť diváka. Koľko tej žene? 300? A stále vyzerá tak, žeby strčila do vrecka všetky zmaľované čubky, ktoré sú o polovicu mladšie ako ona. A to bez makeupu. Príbeh ako horská dráha, raz v pohode, raz nie, ale Jennifer to svojím hraním drží a len kvôli nej som to dopozeral. Keby tam bol niekto iný, išlo by to do zatratenia, takto dám 2 z 5 ()

venison

Film „Cake“ je spíše pro trpělivějšího diváka, který má rád analýzu situace.. Zhruba první polovinu filmu se nic moc zásadního neděje a „jen“ se seznamujeme s hlavní hrdinkou a studujeme její život, který není nijak zvlášť zábavný a pestrý.. Od poloviny začíná ten pravý divácký zážitek, kdy hlavní postava prodělává změnu.. Anistonka se krásně v roli transformovala.. Film „Cake“ je především o té životní přeměně.. Příběh plyne pomalu, sem tam se stane nějaká příhoda, která je tu nějak navíc.. Objevuje se tu řada kamenných tváří, takže film neplýtvá zbytečnými emocemi, ale o hloubku zážitku nás tímto neochuzuje.. Navíc Sam Worthington v roli vdovce, který má všechno na háku, je prostě boží :-) Film pro náročnějšího diváka, hodně „jiný“ Hollywood.. ()