Kousavou, sarkastickou CLAIRE SIMMONS fascinuje sebevražda jedné ženy z podpůrné skupiny pro pacienty trpící chronickou bolestí, mezi něž patří i ona. Jak zjišťuje podrobnosti o Ninině sebevraždě a jak se rozvíjí její vztah s Nininým manželem, začne se prát i se svou vlastní, velmi krutou osobní tragédií. (Filmbox)

Axident

Vlažná procenta zde bych přičítal bezútěšné depce, byť prokládané vulgárním sarkasmem jak o život nevděčnou roli sebezničujícně hrající Aniston. Tohle není biják, co by vám udělal jakkoliv dobře. Claire, po nehodě, při které ztratila syna a zdraví, psychické i fyzické, se sjíždí léky proti bolesti mixované s vínem a vulgárním popíráním skutečnosti.... Navíc překvapivě sympatická role pro Worthingtona. Ne, tenhle film nemá šanci na jakoukoliv širší diváckou odezvu a za mě palce jasně nahoru a obrovské plus pro riskující Aniston! ()

burton

Jennifer mi nikdy nebyla sympatická. Nevím proč, ale připomínala mi vždycky z nějakého záhadného důvodu čtverec. Nebo trojúhelník. No, zkrátka, nesnášim geometrii a mám ráda křivé a šišaté a propletené věci a Jennifer byla vždy taková placatá a sterilní a nudná. Ale! role v Koláči, udělala z nesympatického čtverce výborný dort. Navzdory tomu, že se jedná o vážné psychologické drama a téma je velmi bolestné, musela jsem se na mnoha místech smát. Jak já jsem jí fandila, bála se o ní a přála si, aby jí přestala bolet duše, i tělo! A chtěla bych moc vědět, jak to bylo dál............ ()

Faila

Tenhle film stojí jen a jen na Jennifer Aniston a jelikož ta je přímo úžasná (po vizuální i herecké stránce), tenhle film mě jednoduše dostal. ()

Ben Nevis

Nelíbilo se mi, co tu jiní chválí - že více méně celý film nevíme, co se vlastně hrdince stalo a čí vinou. Na druhou stranu by film mohl sloužit jako instruktážní video, že za každou cynickou krávou se schovává příběh, který může (ale nemusí) její chování ospravedlnit. Důležité je však vyznění, že každá pomocná ruka se nachází na konci vlastní paže a každé léčení začíná v hlavě. ()

GOREGASM

Vážná poloha poloha Jen Aniston velmi sluší a svým výkonem celý snímek táhne. Hořkosladkých dramat ala Cake jsme všichni viděli desítky, ale když vezmeme v potaz, že Jennifer doplňují další zajímaví herci ve vedlejších rolích jako třeba moje srdcovka, Chris Messina, nebo od Avatara vcelku neexistující Aussie, Sam Worthington (tady dobrej), tak máme v důsledku chutný dortík, který připomene, že život umí bolet, a že Amerika je hodně jiný svět. 75% ()

MickeyStuma

Deprese a sebevražda. Žádné laciné dějové triky či ponuré melodrama. Tohle je hodně skutečné. Jen spousta černého humoru a kapka romantického nadhledu přispívá pro odlehčení nad celým tím marasmem. Jennifer Aniston v roli Claire Bennet trpící po těžké nehodě chronickými bolestmi. Najde duševní pomoc v podpůrné skupině? Hned na začátku se nám ukazuje že ne. Jeden z členů spáchá sebevraždu, což u Claire zapříčiní ztrátu své jistoty, že zvládne další den. Ano, máme tu Jennifer Aniston u ní skutečně v neobvyklé roli, kterou však zvládla úžasně a naprosto uvěřitelně. Její vnitřní lítost i sebenenávist z ní doslova září. Z jejího výrazu by téměř dostal deprese i divák. Když je takový člověk pronásledován nejrůznějšími představami o zlých démonech ovlivňující život, není soužití s takovým jedincem žádnou procházkou růžovým sadem. Své o tom ví hospodyně Silvana snažící se s ohromnou vůlí sobě vlastní Claire pomoct v domácnosti. Snímek odpovědi na otázky kolem toho všeho sice nepřináší, ale plně poukazuje na stav věci takový, jaký je. Dalo by se říct, že na vážnosti daného stavu by ještě více přiblížilo přímo artové ztvárnění, ale takto to také stačí. Diváky snímek i v této podobě dokáže rozdělit. Někdo bude s Claire soucítit a snad i začne přemýšlet, jak by se takovému člověku dalo po psychické stránce pomoc a někdo ji bude právě kvůli chování k ostatním zarytě nenávidět. Paradoxně právě tímto by snímek splnil svůj účel. Dokázal by někdo překonat své frustrace ze snahy takovému člověku pomoc a zároveň být terčem ne zrovna adekvátního přístupu?  Tohle není jen film. Tohle je skutečný život v pohledu do nitra lidí trpících depresemi. ()

Olík

Ahoj, jmenuji se Jeniffer, blížím se k padesátce a nejsem jenom Rachel Green. Neatraktivní Aniston v atraktivní poloze. Deprese, emoce, bolest versus cyničnost, jízlivost, kousavost. Sice se nemohu úplně zbavit dojmu, že se to Daniel Barnz snaží hodně hrát na strunku Aniston umí i jinde, než v romantické komedii, ale já jim to nakonec i docela věřím. ()

geek.ondra

Životní hraní Jennifer Aniston a škoda že za tohle byla nominována pouze na Zlatý Glóbus protože jde na jejím výkonu fakt moc vidět že tohle mělo být to její životní oscarový želízko o které se pokusí minimum televizních herců... Jinak je ale Dort klasická sázka na jistotu plná klišé a vynucených slz ()

dalziel

Dort aneb  100 a 1 spôsob ako nespáchať samovraždu v ťažkej depresii. Veľmi ťažký film so silným príbehom do ktorého sa podarilo prepašovať aj minimálne prvky humoru. Jennifer ako jú nepoznáme a pravdepodobne už ani neuvidíme. Neviem čo za šulína film označil vo filmotéke filmboxu ako komédiu. Rozhodne to však stojí za pozretie aj  keď si myslím že v mojom prípade len raz. ()

retrogirl2

Jennifer mě příjemně překvapila, neviděla jsem ji hrát lépe! Pro všechny ty, co se vyžívají v pořádných dramatech, které jsou ale zároveň příběhy ze života... ()

markotter

Jennifer Aniston odvedla rozhodně dobrý výkon (i když tvářit se celou dobu nasraně a ztrápeně a vypouštět př tom slova typu fuck a shit zase není až tak složité), ale jinak film nestál za moc. I když šlo o velmi citlivé a tragické téma, filmu chybělo něco, co by mně vzalo za srdce, něco, proč bych měl hlavní hrdince držet palce. ()

Stanix

Pokud někdo do teďka pochyboval o hereckých kvalitách Jennifer, myslím že po shlédnutí minimálně přehodnotí stanovisko. Je to tak, i dramata jí jdou solidně. ()

Homerking

Když slyším jméno Jennifer Aniston vybavím si hlavně její sladké sentimentální komedie nebo legendární Rachel v Přátelích. Zde ale výborně ztvárnila postavu zjizvené, polámané ženy Claire trpící depresemi a chronickými bolestmi. Své útrapy řeší celkem sebedestruktivním způsobem, ke svému okolí se chová pohrdavě, žere prášky jak bonbóny a věčně je narvaná jak vlak do Košic, jak se dokáže Claire poprat se svým těžkým životem? Lehce nadprůměrné drama o boji s životní tragédií nahlížející na smutek a smrt dost cynickým pohledem. ()

mac000

Jennifer Aniston dokázala, že je dobrou herečkou a její výrazový rejstřík je bohatý. Už jenom pro tuto, pro mě dosti nečekanou, polohu jejího herectví stojí film za shlédnutí. Velmi zdárně jí však sekunduje i mexická herečka Adriana Barazza ()

Samelio

Poměrně nezáživné drama. Vlastně jsem rád, že jsem to viděl jen z jediného důvodu a to díky Jennifer Aniston. Sledovat její herectví je tady jediný zážitek. ()

Lkn

Mmm trailer vypadal hodně zajimavě až jsem byl poměrně překvapen jakou roli Jenn má. Ale že bych upřímně byl až tak unešen samotným filmem a jejim podáním se říct nedá. Určitě se jedná o její dosavadní nejlepší roli jakou zvládla ale nemám ten dojem že dostala opravdu 100% prostor. ()

lusa

Nenamaľovaná Jenn je cool! A dokonca majstrovsky hrá! Cake je ten druh filmu, ktorý sa vám buď bude páčiť alebo vás unudí k smrti. Chvalabohu, na mňa vyšla prvá varianta. Podvedomý boj ľudskej duše o prežitie, kedy telo, hlava, srdce odmieta akýkoľvek impulz, motiváciu žiť. 4* ()

PlysovyMacko

Film je vystavaný na tom, že divák bude zvedavý a dopozera ho, aby zistil prečo ma hlavná hrdinka bolesti a akú má motiváciu zblizovat sa s mužom ženy co spáchala samovraždu. Koniec som nepochopila, ani vlastne o com to bolo, len ze ma traumu zo straty. Je to veľmi smutné , ani význam torty som nepochopila.  Prečo Jennifer nehrava vážne úlohy, keď je výborná? ()