Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Jenda

Pro mne, jako pro člověka, kterému Allenův humor tak uplně nesedí to byla jen příjemná komedie u které jsem se párkrát zasmál. Nehodlám film nadhodnocovat jenom proto, že jeho autorem je nějaký režiser, který je zrovna, ať dlouhodobě, v kurzu. Z předešlých komentářů jsem zjistil, že se jedná o Allenovo nejstravitelnější dílo, čemuž dávám za pravdu, nicméně mimo poslední scénky mi přišel celý film spíše méně zábavný (rozhodně bych neřekl nudný) . To nejlepší holt na konec. ()

veru_needy

Tak tohle mě fakt pobavilo. Povídkový film skládající se ze sedmi historek (jak fungují afrodiziaka, co je to sodomie, proč mají některé ženy potíže s orgasmem, zda jsou transvestité homosexuální, atd.), přičemž mi asi každý dá za pravdu, že ta nejpovedenější je právě ta poslední; 'co se děje při ejakulaci', kdy Woody Allen jako spermie pochybuje o svém poslání. Nehledejte zde žádné tajné poselství nebo něco, co by vás mohlo poučit. Jen odpočívat a inteligentě se bavit. Celé, včetně názvu, je to pojaté jen jako parodie a má to za úkol nás rozesmát. - "Look, it looks angry. The nipple's getting erect." ()

becki_tu

Sranda musí bejt a to i na úkor choulostivějších témat. A tak to umí hlavně Woody Allen. Škoda jen, že celý film trochu trpí nevyrovnaností a nevyvážeností co se týče humornosti jednotlivých povídek. ()

Katullka

Woody Allen opravdu nemusím. Jeho filmy jsou pro mne doslova utrpením, ale tohle...tohle byla bomba! Podle mě, to nejlepší, co mohl natočit;) ()

ScarPoul

Sex, sex, sex. Sexuálna príťažlivosť, sexuálne deviácie a sexuálna túžba. Ranná tvorba Woodyho Allena bola do značnej miery inšpirovaná Freudom a jeho psychoanalýzou. Allenové postavičky, ktoré často krát aj sám stvárnil sú ľudia, ktorý túžia po sexe a keď ho nepraktikujú, aspoň o ňom vedú siahodlhé debaty. Tento poviedkový film ukazuje rôzne variácie na sexuálnu rozmanitosť, ktorá sa stáva hlavným pozadím pre rôznorodé gagy. Postavy nemajú nejaký realistický podklad. Sú len nositeľmi typických Allenovských znakov a humoru. Film sa nevyhýba ani parodovaniu klasických diel - či už sa jedná o Hamleta, alebo Frankenstaina. Ako všetky ranné diela aj toto je z časti kritické. Kritizuje konzervativizmus spoločnosti. Allen tu prezentuje sexualitu ako niečo otvorené, niečo čomu nesluší žiadna škatuľka, alebo zákaz. Aj keď samozrejme, každá hra musí mať svoje pravidlá. Film ako celok je značne rozpačitý. Hlavne preto, lebo poviedky sa kvalitatívne odlišujú. Najzaujímavejšia je asi útok obrieho cecku a láska k ovci. Ostatné sú buď nedotiahnuté, alebo nie sú až natoľko uletené. Všetko čo ste chceli vedieť o sexe, je ďalším stupňom v Allenovej tvorbe, ktorá sa v tej dobe stále vyvíjala a formovala. ()

Khalesi odpad!

Tak tentokrát musím priznať, že Allen úplne zbytočne prisilno tlačil na pílu. Nedokážem skryť sklamanie a skutočne úprimne prvý krát sa mi niečo od Allena nie len nepáčilo, ale vyložene ma to otrávilo. Zlátanina, ktorá tak možno pobaví nejakého úplne natvrdlého, alebo aspoň sexuálne úchylného jedinca. Chápem, že tento film je zrejme pre diváka, ktorý má rád absurdný humor, ale v mojom merítku všetky poviedky splnili len to absurdné a práve humoru tam bolo ako za mak. Veľké sklamanie. ()

maseer2

druhá a především poslední (sedmá) povídka stály opravdu za to.. zbytek ale až na pár dobrých hlášek žádná sláva.. "Šerife, uprchlo ňadro! Zabilo už dva lidi!" ()

murakamigirl

„Posudzuj ľudí podľa ich otázok než podľa ich odpovedí,“ povedal nejaký maník. Slečna zaťatá, moja pamäť, jeho meno už dáávno vyseparovala ako živinu nevýživnú a banálnu, ale maník to bol dosť pozoruhodný, zasahuje ženská intuícia... A slečna pamäť mi dnes pri spomienke na túto nedávno videnú komédiu vygenerovala práve tento výrok. Čo viac si priať, že áno? :) Woodyho otázky ako: Funguje afrodiziakum?, Sú vedecké výsledky v oblasti sexu presné?, Sú transvestiti homosexuáli? sú-na danú tému, navyše k danému titulu(!)- vyslovene nezáživné, prvé dve uvedené sú aspoň poňaté veleoriginálne. Jedna s moc sympatickým potenciálom (Čo je to sodomia?) skončila absolútne mimo, v infantilnom kontajneri, a áno, najmä vďaka hereckým kreáciám nedosiahla totálny kolaps humoru. Potom je tu viacero komediálnych nápadov a výpadov, voči ktorým som proste frigidná a jedna prudká genialita, poviedka nazvaná Čo sa deje pri ejakulácii?, vďaka ktorej si túto allenovku zapamätám. Verdikt: holt, Woody ma neuspokojuje, keď sa pýta. Ešteže... :D, ešteže tu na databáze jesto i nezištných užívateľov so všakovakou výbavou, čo vašu frustráciu ochotne utíšia. Áno, presne tak, autorka reagovala na výzvu užívateľa pshimi a položila mu otázku. Neskromný srandista sa chytil vskutku výdatne:), no keďže pshimi je užívateľ so pseudoprosociálnym cítením (sere na spoločnosť, štipku prenesene:D), a otázka mala sociálny podtext, zodpovedať ju nemohol, mea culpa.:))) A tak sa mi táto allenovka do smrti bude spájať s nezodpovedanými odpoveďami..... Najsrdečnejšie pozdravy, Pavli :DDD!!! Tento komentár síce nie je fikcia, ale v žiadnom prípade nebagatelizuje a nie je namierený proti know how spomínaného užívateľa. ()

Johny_fork

Docela mazec:) Povídka s ovcí, obřím prsem a poslední, kde je Woody jako spermie s hláškou na druhou:"Hej šlápnul si mi na ocas." Omlouvám se za ten spoiler, ale musel sem. Kvalita povídek je nevyvážená, ale vždy přijde situace, kde nám Woody se svou typickou roztěkaností naservíruje parádní gag. ()

tibenskym

Aj keď posledná časť si zaslúži 5 hviezdičiek :-) Obrie prso bolo tiež veľmi dobré, ale väčšina poviedok sa mi zdala nedotiahnutá a jedna (s rabínom) zbytočná. ()

joehot

Velice nevyrovnaná Allenovka, jen co je pravda. Některé povídky jsou dnes již klasika, jiné šedý průměr. ()

Marek1991

Brutálne absurdné poviedky, len škoda že len niektoré sú vtipné a niektoré zas naopak, teda aspoň pre mňa. Baviť je ťažké, preto za odvahu, snahu a niektoré vydarené hefty to nebudem nejak haniť, dalo sa. ()

Revanx

Možno najslávnejšie Allenovo dielko trpí veľmi nevyrovnanou kvalitou jednotlivých častí, napriek tomu možno povedať, že všetky príbehy sa nachádzajú nad priemerom. A niektoré sú priamo geniálne. Za pozretie film určite stojí- už iba kvôli mnohým odkazom, ktoré dnes odkazujú práve na tento film. ()

corpsy

Klasický Allenov intelektuálne-štipľavý humor v poviedkach, ktoré sú korunované tou záverečnou. Takže milé dámy, konečne uvidíte, čo sa v nás mužoch deje pri ejakulácii! ()

F.man

Některé povídky jsou průměrné, některé nadprůměrné, některé opravdu vynikající a Co se děje při ejakulaci je naprostá pecka. Celkově tak akorád na 4 hvězdy. Before you know it, the Renaissance will be here and we'll all be painting. ()

Astaroth12

Toto by som na Woodyho nepovedal. Je tu niekoľko poviedok, ale jedna vyzerala, ako keby ju natáčala Troma a nie uznávaný režisér i keď v jeho poňatí, i to malo štýl. Prvé dve poviedky o šašovi a ovci ma vobec neľapli, bol tam suchý humor a po dobu tých dvoch poviedok, som sa len raz pousmial, a to je na Woodyho slabota. Ale chvalabohu, to bola len príprava na oveľa lepšie príbehy. U problémoch s orgazmom u ženách sme sa len zahrievali, ale u otázke, sú transvestiti homosexuáli? Som sa neskutočne bavil, i keď je to riadna konina, ale od začiatku až do konca to bol bravúrny koncert Lou Jacobiho, práve na jeho humornej príhodičke, som sa bavil asi najviac. Ale i tak to bolo stále len na silné 3*. Lenže to by nebol Woody, aby si neprichystal na koniec nejaký tromf. Nebol to sexuálny zvrhlík, ale mega gigantické prso, ktoré vraždí strekom z bradavky. Tato scéna bola dokonalá ako i zaujímavým originálnym príbehom tak i priamočiarymi dialógmi, ktoré ma ohromovali svojou vtipnosťou a presnosťou. Len som nečakal, že po tak úžasnej a vtipnej scéne , príde sám Woody v podobe neurotickej spermie, ktorá má niekoľko zapamätania hodných dialógov a nielen on. Ako napr"ideme robiť detí" zakričí jedna spermia a Woody na to a čo keď je to homosexuálny styk?" A je dobojované. Tieto posledné dve poviedky, radím k tomu najlepšiemu, čo som zatial mal možnosť u Woodyho vidieť a kvôli nim, dávam filmu silné 4*, škoda tých prvých dvoch, ktoré ma vobec neoslovili. ()

berny2468

Všechno, co jste... je povídkovým filmem od svérázného Woodyho Allena. A zdá se mi, že se u tohoto filmu asi nejvíce vyblbnul. Je zde 7 povídek, které by nám mělo zodpovědět zadané otázky například, Co se děje při ejakulaci? Délka jednotlivých povídek je střídmá a vždy jsou maximálně 15-20 minut dlouhé. U některých jsem se hodně nasmál (Co se děje při ejakulaci?), u některých jsem jen se zaujetím sledoval (Jsou transvestité homosexuálové?) a naopak u některých jsem se dost nudil a přili mi dosti nezajímavé (Co je to sodomie?). Není to rozhodně film, který by se měl pouštět ve školách při sexuální výchově. Ale nemůžu neříct, že jsem se nebavil (tedy téměř vždy). Allen si opět nebál udělat si srandu ze všeho možného či zparodovat spousty jiných filmů. Zřejmě by se dalo říci, že mě bavili především všechny povídky, kde hrál právě Allen. Je však škoda, že se nepodařila udržet větší vyrovnanost jednotlivých povídek. Přesto převažuje spíše spokojenost nad filmem. 6/10 ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder