Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

pilarius

Tak nám skončila generace, můžeme si to, ehm, odkřížkovat. Každopádně je dobře, že se rozhodl Logan auta řídit místo toho, aby je opravoval, protože kdyby vedl autoservis, rozhodně by měl o zákazníky nouzi. Až na zavalitého černouška vytrvale běhajícího sprintem a mluvícího anglicky s americkým přízvukem, ač většinu života strávil se španělsky hovořícími Mexičany, tomu není co vytknout. Důstojný konec pro starou partu. Budou mi chybět. P.S.: V budoucnosti se z Mexika utíká do Kanady, USA jen překážejí. ()

bery71

Když se mi to přes noc rozleželo, tak byl ten Logan myslím fakt slušnej. Minimálně v tom zachycení mimočasové bezmoci a utrpení Logana, kde pravý utrpení jde z bezprizornosti jeho bytí. Bavila mi taky ta kombinace tří zraněných a ztracených generací. Mám i výhrady, ale o těch jindy. ()

Zajdo

Wolverine je skvelý charakter a Hugh Jackman očividne miloval hrať túto postavu, zaslúžil si takúto rozlúčku. Neviem si predstaviť ďalší film s novým hercom, som zvedavý čo ďalej budú robiť s tou postavou lebo to momentálne nevyzerá, že by komiksovky prestali točiť, keď to zarába také peniaze + taký silný charakter. No nech príde čokolvek tak Wolverine je Jackman a Jackmana si všetci budú pamätať ako Wolverina. Vďaka bohu, že to natočili ako R-kový film. ()

Professor Zoom

Dlhšie som rozmýšľal čo by som sem napísal a nakoniec som si uvedomil, že bez nejakých tých spoilerov tento komentár napísať skrátka nemôžem. Prvá a posledná scéna filmu nemajú chybu a v strede sú úžasné a hlboké scény pri ktorých si uvedomíte, že nepozeráte štandardný film z prostredia X-Men filmov. Namiesto kladov filmu (ktorých ne veľmi veľa) by som sa radšej pozrel, z môjho pohľadu,na mínusy. Medzi ne určite patrí skupinka mutantských detí, ktorá tam byť nemusela, následne určité vtipné momenty (Marvel tie vtipy musel pchať aj do R-kového Wolverina) a moc nevýrazná hudba od Marco Betramiho. + by som ešte k filmu mohol povedať, že v istých momentoch bol trošku predvídateľný, ale to už zachádzam do menších detailov. Napokon sa mi film po 2 dňoch uležal v hlave s hodnotením 4,3 z 5, ale keď si uvedomím, že herci (starí aj noví) dali do toho filmu všetko čo mohli a Hugh dokázal zostať v postave úžasných 17 rokov, nemám najmenší problém nedať kľudne aj celú 1* naviac. Logan u mňa nie je najlepším filmom ságy, ale určite je najdôstojnejším a najrealistickejším a za to palec hore ! 97% - 5*. ()

Majkak

Slušně namíchaný koktejl z fungujících ingrediencí pro film mlaďoši bez zábran chtějí zničit starý dobrý svět, který měl ještě pravidla. Pokud by se měla rozhodnout, zda jsou tam klišé anebo starý pravdy, který se nikdy neomrzí, volím druhé. Hlavní hrdinové mezi sebou uvěřitelně fungují, a proto si můžou dovolit říkat, co říkají. Mangold děj příjemně oživil westernový prvky, které příběhu pomohly. ()

Hapretor

Bože, tohle bylo úplně zbytečné a nudné. Ještě, že to bylo tak drsné. Jinak by to byla úplná ztráta času.Dějově naprosto stupidní. Proč všichni umřeli ? A proč tam byly jen samé děti ? Úlet ! Jsem zklamán. ()

MikeeTheory

V jednoduchosti je síla. Stačí tomu dát jen pořádný feeling a může z toho být pecka. Loganovi se to povedlo. Tvůrci ve stylu Last of Us stvořili doposud nejsurovější, ale zároveň i nejpůsobivější příběh s Wolverinem a dva předchozí filmy předběhli o několik levelů. Hugh Jackman na vrcholu, Marco Beltrami překonává sám sebe a atmosféra mimořádně vtahující. Vše je odpuštěno. Tohle je film, který chci! ()

bulbasaur

dokonalé udupanie môjho ja do sedadla. Od A po Z ušité na mieru môjmu gustu. Krvávé, hnusne nespravodlivé, parádne natočené ukončenie v duchu pravého Wolverina tak ako mal nadávať a killovať od začiatku. Mládá super, starý fasa, bradatý popiči. Nechcem tu hrešiť ale... toto je proste JEBA JEBÚCA, na ďalšie zhliadnutie priam súca. Díky Hugh, toto si zabil. 9,97/10 ()

derek007

Protivnej albín, pomatenej starej blázen, hysterická holčička a nasranej, většinu času na sebevraždu myslící Wolví. Tak to jsem vyjmenoval kladné postavy. A teď máte od začátku fandit chlapovi, pro kterého je největší vítězství prohnat si kulku hlavou a mít ode všeho pokoj(by mě zajímalo, co by na té jachtě asi tak dělal). A když pak setře poslední světlo ve tmě komiksové vydání Xmenů, tak se ponoříte do deprese taky. Takže dík, moc hezký rozloučení. ()

sadlokan

Viděno ve 4D.Když se profesor"zamyslel"tak sem skoro vypad z toho křesílka.Ale zůstaňte chlapi už pod drnem.Ačkoliv vlastnosti typu-pošlu na vás mraky motýlů- pravděpodobně u přijímaček do X army budou prd platný. ()

Qeo

Wolverinovi přibyli vrásky a jeho forma už taky není co byla. Je více člověk než rosomák a vše si vynahrazuje dosti velkou brutalitou. Kde jsou ty časy, kdy někoho jen tak poškrábal. Teď už se s tím nepáře. S profesora je starý senilní dědek a nová wolverinka má charisma na rozdávání. Jediný co tomu chybí je alespoň trochu odvážnější příběh. ()

owwidius

Uplne iny styl ako vsetky ostatne comicsovky, aj ked totalny nezvyk (skoro az drama), tak fakt to dobre sadlo, takze forma u mna uplne super. Mozno by som atakoval aj najvyssie hodnotenie, ale zaver (respektive hlavne zaverecny fight) je po takom gradovani proste slabota a trochu pribehovo odflaknuty, alebo teda minimalne v porovnavni so zvyskom o level nizsie. Skoda toho, lebo dovtedy sa mi to fakt mrte pacilo. [#12/2017] ()

baiskon108

Rozhodně nejvíce emocí, pesimismu, krve, reality, lidskosti a nelidskosti z celého mutantského filmového  působení. Pouze Hugh Jackman a jeho rozlučka s osudovou rolí. ()

anatheman

Tak jsem tedy Logana konečně spatřil... Můj názor? Prozatímní vysoké hodnocení je pro mě relativně pochopitelné. Z hlediska objektivnosti se nedá filmu upřít, že působí velmi netradičním dojmem. Takřka podobně jako se to povedlo Temnému rytíři a v podstatě i několika nejmenovaným marvelovkám z nedávna. Přesto subjektivně nacházím pár záporů. Především začátek filmu se mi zdál neskutečně těžkopádný a přiznávám, že jsem ve skrytu duše hledal adekvátní motivaci k pokračování ve sledování. Tou jsem byl ale naštěstí obdařen po první velké akci, která se odehrála v továrně. Od té doby je snímek nespoutanou smrští, kterou hltáte tak jako Wolverine kořalku. Musím též uznat, že těžko nacházím depresivnější komiksárnu, než je tato. Film je také bohatě zastoupen koprolálií a fuckolálií. Takže se tu může toureťák krásně vyrochnit. Akce je super. Nejvíce ovšem zaujme fisting, respektive clawing, lebek na několikerý způsob. ()

strikeman

Nebudu vymýšlet žádná moudra. Bavil jsem se, ale takový orgasmus, jak bylo avizováno, to nebyl. Výstižné komentáře: Verbal a Djkoma ... 75% ()

Raziel_cz

Napotřetí to Jackmanovi konečně vyšlo – a stojí to za to! Překvapivě přízemní a emocemi nabitý akčňák, po jehož závěru a nástupu Johnnyho Cashe jako doprovodu k titulkům nezůstane jediný chlap bez výmluvy, že mu něco spadlo do oka. Hugh Jackmam, Patrick Stewart a Stephen Merchant do toho dávají všechno a dělají z něčeho, co snadno mohlo být jen dalšími X-Meny, prakticky moderní western o kdysi snad hrdinech, které sžírá stáří, alzheimer či vlastní superschopnosti. Je to temné, melancholické, smutné a dospělé. A ano – kurevsky brutální. A bez toho by to nešlo. Fuckující profesor X je jedna z nejsrdceryvnějších věcí, co letos uvidíte. Z xmenovského universa momentálně to nejlepší. Jo, lepší než Deadpool. I co se týče soundtracku. Smiřte se s tím. ()

Rathalos

No film ako celok bol fakt vyborny,ci po akcnej stranke i po dramatickej az tak,ze mi bolo z toho vsetkeho smutno,hlavne ten koniec ma dorazil,myslim,ze tvorcovia Wolverina mohli tohto super-hrdinu vykreslit asi v poslednom filme o nom trosku inak,nie takto depresivne,zasluzil by si taky nejaky velkolepejsi odchod,ale aj tak to bolo super atmosfericke i pekne...:-) ()

skeptic

Tak "surový" film som nevidel, ani nepamätám. Rkový rating bol konečne poriadne zúročený. Myslím si že na divákovom prístupe k filmu dosť zaváži, ako sa stavia k otázke detí - zabijakov (teda aspoň k tým filmovým). "Logan" totiž je naozaj brutálny film, nie je tam snaha násilie nejako zakryť, "zjemniť". Detaily na odrezanú hlavu, ba na samotný akt prebodnutia, sú vo filme nevídanou rutinou. Ak vám filmové deti-zabijaci "nevadia", máte jeden z predpokladov nato, aby ste si film užili. Ak vám vadí, čo i len letmý pohľad nato, ako nejaké hoc len "filmové" dieťa rozpára niekoľko mužov za sebou, potom "Logan" nie je film pre vás. ___ "Logan", nám predstavuje nepeknú budúcnosť, ale nerobí to okázalo. Miesto toho aby do filmu bola zakompovaná nejaká "vsuvka", ktorá by nám ozrejmila čo, ako, a prečo vyzerá budúcnosť tak ako vyzerá, a poskytla nám základný obraz budúcnosti ako takej, nám su poskytnuté často len čriepky informácií (ako napr. keď sa z jednej scény náhodou dozvieme, že tygre už vyhynuli), Logan rieši skôr príbeh a postavy, ako fikčný svet. ___ Skvelé je zakomponovanie komixov do filmu a dezilúzia s tým spojená - že takto to jednoducho nechodí. Takisto, ako aj Logan, aj Xavier prechádza asi najväčšou osobnostnou, sociálnou krízou, keďže žije bez skutočného "domova", so stareckou senilitou, chorobou a inými útrapami. Logan sa nechce citovo viazať, hlavne na dcéru nie, čo neskôr zdôvodňuje tým, že "ľuďom ktorých má rád sa stávajú zlé veci". "Logan" nie je proti násiliu, násilie je prostriedok, nedá sa od neho odbremeniť, ak ste raz "taký", čo podopiera aj citátmi z iného filmu. Film plný skepsi, pesimizmu, smrti, reality = veľký posun v oblasti filmov s komixovou predlohou. Dobre to vystihol Cervenak s tým "(nie)plným filmovým zažitkom". 85 - 90% ()

xmy

Jak již bylo zmíněno, velice pěkné zakončení Loganova příběhu. Potěšily reálné lokality, akce zvládnutá též velice dobře a Mangold režii zvládl na jedničku. Také musím vyzdvihnout soundtrack, obzvláště skladba I Got a Name známá z Djanga a The Man Comes Around od Johnny Cashe. Nejlepší X-Meni a zároveň nejlepší komiksovka ever. ()

agassi68

Tak až taká pecka to nebola. Vopred vykalkulované á la starci na chmelu. Tieto rozlúčkové party ma nebavia natoľko ako väčšinu tu hodnotiacich. Podľa mňa tento film nemal byť vôbec natočený. Rovnaký efekt ako Arnold - dôchodca.. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu