Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

Bilky

Sqvelý úvod! Tá intenzívne až démonická hudba s basovou zložkou vás hneď vtiahne do deja. Jej pulzujúci tep bubnov vyvoláva napätie aj v scénach bez akejkoľvek hrozby, resp akcie. Ďaľší tlak je vyvolaný zmätkom a neprehľadnou situáciou, ktorú režisér divákovi odkrýva len pomaly. Samu hrdinku nechá tápať a len postupne ju norí do rozohratej šachovej partie dvoch ťažkých figúr (del toro + brolin) proti celej šachovnici (drog.kartel). Benicio si svoju postavu vychutnáva podobne ako v Traffic-nadvláda gangov jeho charizma si berie kameru často len pre seba. A možno aj to je dôvodom, že paradoxne najmenej je presvedčivá hl.postava. Osamotená Blunt v mužskej partii od začiatku ťahá za kratší koniec a nie je to len nevďačným scénárom ktorý jú núti silou-mocou do prehratého boja. A aj keď v strednej pasáži trocha dej viazne a vrtuľníkových scén mexickej púšte je možno až priveľa, stále je to kvalitný western s vymakanou muzičkou. U mňa tiež na hranici, no nie mexickej ale medzi 4/5* ;) ()

nemer

Možná je všechno jinak, ale dalo se to všechno čekat. Taktéž ničím překvapivý závěr neoslní, přesto musím ocenit alespoň sympatické herecké výkony a atmosféru. Horší než Zmizení, horší než Arrival. ()

Leeroy3167

Natočené úžasne, zápletka zaujímavá, herecké výkony výborné a hodne psycho soundtrack. Vo výsledku to ale moc platné nie je, pretože Villeneuve je síce vie, ako vytvoriť napätú atmosféru, ale zabudol popri tom vyrozprávať pútavý príbeh a nudí po väčšinu dvojhodinovej stopáže. Nejedná sa o vyslovene zlý film, rozhodne sa ale jedná o film, ktorý druhý krát pozerať nebudem. ()

AndrewNewman

Zdlhavý krimi triller, ktorý vám toho v prvej, ani v druhej polovici veľa neponúkne, až na skvelé zábery a jednu či dve prestrelky. Zvyšok sa len tak vlečie, sledujeme ako postavy idú z jedného miesta na druhé, pričom nám len slabo vysvetľujú, prečo to vlastne robia. Ale na konci to do seba krásne zapadne, aj keď je škoda, že Emily neposlala Benedicta k zemi. Byť na jej mieste stlačím spúšť. ()

blondboss

Villeneuve nás privádza do sveta mafie, do sveta kriminálu a všemožných živlov, ktoré ovplyvňujú mnohé životy na mexických hraniciach, a robí to s nevídaným majstrovstvom doplneným o mega atmosferickú hudbu od Johanssona. Emily Blunt vítaným plusom a Benicio Del Toro v jednej z jeho najzásadnejších rolí vôbec. Trošku mi tam chýbala väčšia svižnosť, ale celkovo nemôžem hodnotiť viac ako pozitívne. 75 % ()

spotczek

Tři hvězdy za způsob podání, ale obsah je spíš slabý. Doufám, že alespoň záměr byl přesně opačný. Nicméně výsledek na mě působí jako adorace násilí. Emily Blunt tam funguje jen jako fackovací panák. Ono to asi ve světě machů ani jinak nejde, ale to neznamená, že by po shlédnutí kdejaký Pepíček měl zavrhnout Supermana, protože zatouží být mnohem cool Sicariem. Skutečná kritika by měla obsahovat i druhou stranu a ta tady nemá šanci být slyšet. V množství uřezaných hlav jaksi zaniká podstata. Nespočívá totiž ve skutečnosti, že z drog pochází bohatství i těch rádoby "dobrých" (i Amerika si utrhne kousek "svého" a za tu cenu se musí pohybovat v šedé zóně), ale právě v jistém životním stylu - pokud vyrůstáte v prostředí plném násilí a teroru, nedokážete si představit, že by se váš život obešel i bez něj. Snad by vám to i chybělo! A to je skutečný problém - vědět, že je něco špatně, ale nemoct si pomoct! ()

Washa84

Za mě dobře zpracované, příběh má tempo po celou dobu i když není příliš těžké odhadnout jeho vývoj... Hudba dobrá, kamera také. Obsazení filmu je fajn, snad jen hlavní hrdinka po celou dobu připadá jako čerstvá absolventka školy, přitom má jít o profesionála. ()

swinevenca

V Perfektním dnu Del Toro cynicky pomáhá, tady cynicky pomáhá do hrobu (na větu "time to meet a God" asi jen tak nezapomenu). On a soundtrack jsou jistý plusy. Jako vždycky mám ale po Vilnévově filmu pocit, že si nejsem jistej Vilnévem. Zase se nemůžu zbavit dojmu, že do titulků nasekal spoustu věcí neviditelným písmem a že mně uniklo něco, co by ten film poslalo ze čtyř hvězd na pět. ()

bigjames

Tak tenhle snímek se mi pořádně zahryzl do mozku a několik dní po jeho shlédnutí jsem ještě stále cítil tu mrazivou atmosféru, kterou se Villeneuvovi podařilo vytvořit. Vynikající hudba a skvělá práce s kamerou prohlubuje tajuplný zážitek a člověk napjatě čeká a cítí, že se za okamžik musí stát něco zlého. Del Toro s Brolinem válí a Emily Blunt se také neztratila. Opravdu velmi intenzivní zážitek. ()

wanry02

Villeneuve patří k mým oblíbeným režisérům, ale tenhle film mě vážně zklamal. Audiovizuál byl jako vždy u něj bravurní, ale to by bylo tak vše co bych na filmu pochválil. Herci byly až na Benacia Del Tora silně průměrní a k postavám jsem si v průběhu nevytvořil téměř žádný vztah a scénář také silně pokulhával. Ostatně začátek ještě tak nějak šel, ale tím jak se postupně mělo budovat napětí, tak se ve budovala spíše ospalost, protože mi bylo vlastně jedno, jestli hlavní hrdinové přežijí nebo ne, což já považuji za velký nedostatek. Na závěr chci říct že na pohled je to pěkný film, avšak obsahově je to slabý průměr. 50% ()

vodkasesemte

Tak todle byla hodně velká nuda. Koukám, že jsem to ani nekomentoval. Zhládl jsem to jenom kvuli zadečku Emilky Blunt. Nebo mi ten komentář cenzurovali! Pokud jste viděli Miami Vice, tak tadle sračka mu nešlape - se mu nelepí ani na paty. Jo a kromě toho, že se tam nic neděje, tak tam ani nic neni. Film slouží akorát jako dobrý rozlišovák mezi filmovými kritiky a dementy, co se dívají a na všechno. Fincher holt šlápnul vedle. Jo ono to bylo nakonec o nájemným vrahovi, tak to jsem to nepochopil. Si řikal, proč ten taman nakonec má tolik prostoru. Tekly mi u toho slzičky, jak byl drsnej. ()

jfaba

Nehodnoceno. Prvních 15 minut to šlo, (i když, že by nic necítili?) potom nuda, nuda, šílená nuda... a pak jsem usnul. Mám dát nehodnoceno nebo ODPAD? Nebo *. Nebo se odhlásit s ČSFD, protože tu nezapadám a nejdu s davem? Opět! Já tam ty věci, co všichni, neviděl... Souhlas s Maq! Jo, a kdyby bylo Sicario 19, tak je mi to u prodloužených zad! ()

Chema4

Ambiciózne a sebavedomo sa tváriaci film so super začiatkom ktorý sľuboval skvelú jazdu. Po technickej stránke film prvotriedny, zvuk, kamera, hudba, vyprava, to všetko film v sebe má na vysokej úrovni, príbeh už je slabší aj zvrat s Del Torrom som odhalil asi po 20 minútach. Záver, vlažný. Ten ma tiež nepresvedčil o tom že by som mal dať vyššie hodnotenie. A na tu tému mi chýbalo viac akcie, napríklad taký “Snitch” ma bavil viac...66%.... ()

papuchalk

Tenhle film se mi opakovaně vrací pod nos ze všech stran, navíc má hodně nadstandardní hodnocení od renomovaných uživatelů, a předchází ho pověst hraničící s kultem. Takže konečně jsem se na něj po letech podíval a bohužel jsem zjistil, že se jedná o nepřiměřeně nadhodnocený film. Musím sice uznat, že jsem se skoro taky nechal nachytat, a ještě v polovině jsem byl zaslepen a omámen tou nahranou autenticitou, která je nám předložena tak sebejistě, že si leckdo nevšimne těch děr v ději. Nejvíc to stojí na Del Torovi, kterému prostě nevěřím, že to je jen herec. Podle mě žije dvojí život. V tom prvním je opravdový mafián, a v tom druhém herec. Představte si místo něj jakýhokoliv jinýho herce z Kobry 11 na Nově, a ten film najednou ztratí kouzlo a stane se z něj... díl seriálu Kobry 11. Ano bohužel, zhruba od poloviny filmu jsem se začal divit, zejména když boss všech bossů večeří na svý nijak nestřežený ani neutajovaný rezidenci hlídaný pouze třemi amatérskými pisstolníky sotva pár kilometrů za hranicemi, přestože před pár dny jeho bratra převezli z vězení v Mexiku do USA, přestože mu odstavili bankovní konta, někdo odhalil všechny podplacený policajty pracující pro něho, někdo chytil člověka který vkládal na účet 9000 dolarů denně a celé jejich tajné krytí se začínalo bortit. Bossovi číslo 2 to taky není vůbec divný a jede večer sám v autě k bossovi číslo 1 pár kilometrů za hranicemi. Nene, jim to asi připadalo normální a vůbec to nevypadalo jako že jim je někdo profi sakra blízko. Nepochopil jsem co měla znamenat ta akce v tunelu, když ta akce k ničemu nevedla a ani nic dalšího nespouštěla. Pouze na druhé straně tunelu Del Toro náhodou chytí policajta vykládajícího herák, nasedne k němu do auta, a jako úplnou náhodou se zčistajasna objevěj za autem bosse číslo 2. No a když na konci filmu Del Toro dojde za Emily Blunt (btw asi její nejhorší role co jsem viděl, bohužel jí to tam ani moc nesluší..) čekal jsem opravdu v napětí, co jí řekne, nebo co po ní bude chtít, považoval jsem to za zásadní pro celkové vyznění filmu a.. on po ní chce jen podepsat nějaký papír. :D Tak to už jsem vyprskl v smích, protože to působilo hodně pateticky. Na podepsaný papíry se fakt v tom filmu nehraje celou dobu, tak nevím proč to najednou na konec filmu začlenili jako nějaký věrohodný výsledek a stvrzení toho všeho, navíc od naprosto nedůležité postavy, která ani neměla potřebnou hodnost, postavení, vliv, prostě nic neznamenající podpis vynucený s pistolí u hlavy, od nic neznamenajícího člověka, který byl tím posledním v celém soukolí a po většinu času ani nevěděl co se děje a proč... LoL. Film nám jakoby předkládá obraz reality, ale nemůžu se ubránit dojmu, že realita je daleko přímočařejší, jednodušší, a přitom daleko brutálnější, než tento film. Začátek filmu tedy hodně dobrý, Del Toro vynikající, táhnoucí celý film, ale postupem času nešlo nevnímat ty díry. Podle té mocné pověsti tohoto filmu jsem čekal významný přírůstek nejen do krimi žánru, ale do moderního filmu obecně. Ani náhodou, boys. () (méně) (více)

Bawnjourno

Od začátku vás to vtáhne a jentak nepustí. Technická stránka filmu je hlavně díky machrovi Deakinsovi vrchol dnešní kinematografie a Villeneuvovi žluté filtry tu jen přidávají na intenzitě každé scény. Někdo by řekl že Emily je ve filmu zbytečná ale ona je tu jakýsi zástupce nás diváků, protože si přiznejme, na jejím místě by se všemu kolem sebe divil a byl zhrozen každý z nás. No celému tomu vévodí herecká elita Josh Brolin (role neuvěřitelně sedla) a Benicio Del Toro na jehož chladnokrevnou pomstu tak snadno nezapomenu. Za mě film roku. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)