Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

SAINTS

Vynikajuci film o boji proti mexickym drogovym kartelom.Sicario ma skvele herecke obsadenie,kameru ,hudbu a preciznu režiu.Divak je vtahovany do nelutostneho sveta ,kde sa stieraju hranice medzi zločinom a zakonom.Sicario je žanrovy nadpriemer ktory odkryva svet vojny proti drogam.Drsny realisticky film so skvelou atmosferou. ()

Olafsson

No, sledoval jsem to krátce po shlédnutí obou sérií Narcos, takže jsem vlastně, přestože Sicario je pecka a to hlavně díky GdTovi, byl trochu zklamanej. Ale to přejde, je jasný že sledovat jakejkoli film z prostředí narkomafie hned po Narcos je jako jít zpívat po Gottovi... S odstupem času si myslím že Sicario na 4 hvězdy dosáhne, protože prkennou Blunt a nevýrazného Kaluuyu táhnou propracovaným scénářem kvalitní Brolin a zcela perfektní del Toro. ()

nula87

Skvěle nelítostný pohled na už tolikrát zfilmovanou "war on drugs". Režijně, vizuálně skvělé, není moc co vytknout. 85% ()

oasismanik

Stačí, že niekde objavím slovné spojenie "americko-mexická hranica" a okamžite sa prenesiem do /nedávnych/ čias sledovania toho najlepšieho, čo kedy vzniklo. Breaking bad. Toto ale nebolo ani zdaleka ako Breaking Bad...ale ja som bol spokojný. slabšie 4 ()

Joedas

Po dvojce se mi jasně potvrdilo, že ten film stojí a padá s postavou Emily Blunt. Asi žádněj velkej objev, vždyť hraje hlavní roli, ale pár výtek jsem vůči ní slyšel. Ten kontrast naivity a drsnýho světa, ve kterym se nejde neušpinit, bez ohledu na to, jak čistej do něj kdo vleze, to je pro mě to gró filmu. A způsob, jakým nám tuhle pointu tvůrci vštěpují, je vážně parádní. Postupně, srozumitelně, chytře neokázale, promyšleně a pečlivě rozprostřeně přes celou stopáž. A zatímco ve dvojce jsou Brolin i Del Toro v podstatě čistý klaďasové, kterym máme fandit, tady to díky perspektivě Emilyny postavy není zdaleka tak jednoznačný, což je ohromný plus. ()

mrclTV

Je to dobrý film, ale je nezaujímavý. Niektoré dokumenty z tohto prostredia sú záživnejšie. Bližšie vysvetlím, čo chcem povedať- prvú hodinu a pol iba s odstupom sledujeme (rovnako ako hlavná postava) dianie, ktoré je podané vrcholne nezáživne. Povedia nám, že pôjdeme do Juaréza a išli sme tam, povedia nám aj že na nás zaútočia na ceste naspäť a čo sa nestalo, skutočne na náš konvoj zaútočili a tak to ide ďalej. Jednoducho všetko ide tak, ako to má. Ak to bol pokus zachytiť skľučujúcu atmosféru bol celkom úspešný, ale nie svetoborný. Síce posledná štvrtina je highlightom celého filmu a všetko to nevýrazné sledovanie vynahradí, nie je to dostatočný výkon na kvalitné ohodnotenie. ()

Pitryx odpad!

Asi jsem viděl jiný film či co než hodnotící kolegové. Nepochopil jsem, co na tom bylo mystery. A jestli tam akce bylo tak na čtvrt hodinky, tak to bylo hodně. Jinak je to celé jedna hluchota. A navíc mám alergii, když kamera čumí jinam, než tam kde se něco děje. Tím myslím scénu při výslechu, když kamera hledí do kanálu či co to bylo. Za ten umělý konec s tím podpisem bych autory nakopal někam. Byl zcela zbytečný. ()

subic

Vizuálně parádní a slušně obsazený film, ale... Emily má rostě svoje svědomí a řada těch chlapských věcí je jí proti srsti. A o tom to je. Celou dob mi to vzdáleně připomínalo Labyrint lží (2008), což je taky vizuálně parádní a slušně obsazený film, u kterého ale za chvíli nevím, o čem že to vlastně bylo. 4 frčky prostě nedám. ()

0verseer

"You're asking me how a watch works. For now we'll just keep an eye on the time." Podmanivé prostredie a atmosféra, doplnené prekvapivo veľkým množstvom nádherných záberov zo scenérie americko-mexického pohraničia, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani na Nat Geo. Áno, Benicio Del Toro vo svojej nekompromisnej ceste za pomstou dostatočne presvedčivý, za mňa však ide pomyselný MVP tentokrát jednoznačne do rúk Josh Brolinovi, ktorý v úlohe agenta sršiaceho aroganciou až do gigantických výšín doslova herecky koncertoval. Idealistická agentka neúprosne uvrhnutá priamo do reality drogovej vojny blablabla je spolu so svojím kamarátom tmavej pleti na druhej strane klišé par excellence, ktoré v porovnaní s predtým spomenutou dvojicou priam bije do očí. Celkovo však veľmi podarený počin. ()

pekas

Pozitivní hodnocení zde a komentáře mě na film naladily. Pak si ho ale pustila žena sama a naprosto ho sepsula. Jednou jsem si našel klidný čas, abych si v tom udělal jasno, kdo že to má pravdu. A) je správně. Žena si to beztak zase pouštěla večer unavená a usnula. Sice to nechápu, protože film byl od první chvíle naprosto skvělý a nepustil mé soustředění nikam jinam. Ano, je to naprosto špičkový film a moc jsem si ho užil. Za mě rozhodně plný počet. 95% ()

Hawaj

Viděl jsem to až po dvojce a rozhodně je to jiný kafe. Denis Villeneuve ví co dělá a odevzdal nám kompletní balíček. Dobrý příběh, zajímavý postavy a nepříjemný vývoj, to je to co chcete vidět. Jediný co mi trochu vadilo byla křehkost osoby Emily Blunt. Tadle holka prostě nepasuje na nějakou zkušenou šéfovou jednotky FBI co vykopává dveře, ale jinak dobrý. Benicio Del Toro by měl bejt trošku víc raplej aby byl zajímavej. Holt nemá tolik charisma Alana Delona aby ustál charakter který by postava jeho zabijáka potřebovala. ()

Kimkong

Velice násilný film, který nechá diváka zápatí stejně jako hlavní hrdinku o co tu vlastně jde. Neboť záchranu světa, jak je to řečeno na začátku rozhodně ne. ()

JosefTomas

Nenechte se zmást, Sicario rozhodně není akční film. Ano, nějaká akce tam sice je, ale celý děj postupuje pomalu. Naštěstí si režisér i scénárista tohle uvědomují a přinášejí vám zajímavé zvraty, změnu prostředí a krásné záběry, u niž se dá solidně kochat. Herci hrají dobře, dialogy nejsou tupé (což je dobře, když se skoro celý film skládá jen z dialogů) a akce je dobře zvládnutá, o všem nečekejte, že vám stoupne adrenalin v těle. Spíš se budete cítit znechuceně, s jakou surovostí je prezentována. ()

Nathaniell

Základní myšlenka filmu není špatná. Vše ostatní ale už bohužel ano. A největší chybou celého filmu je postava Emily Blunt: Ať už vezmeme v potaz její objevující se a ztrácející podprsenku zpod trika, zmíněné triko různorodě se mačkající, její neschopnost bojovat a jednat, přestože byla v nějaké jednotce - kdy se rve s borcem a nejde po očích - to že ji ten frajer minutu škrtí a ona nemá ani modřinu, až po fakt, že chladnokrevnost jí je známá asi tak prvních 15 minut. Dalším kamenem úrazu je pak samotná délka filmu, která by vzhledem k houpavé dynamice odvíjeného děje snesla zkrácení tak o půl hodiny... ... Na druhou stranu, jak jsem psal v úvodu, myšlenka není špatná. Benicio Del Toro táhne příběh i navzdory špatné hlavní ženské postavě kupředu a regulérně ideální hodnocení je podle mě 2-3 hvězdy. Já dávám 3... ()

Dejvecd

"You should move to a small town., somewhere the rule or law still exists. You will not survive here. You are not a wolf, and this is a land of wolves now." // Sicario... je niečo. Pri jeho sledovaní človek ani nemá pocit, že sa ocitol vo svete filmu, ale že stojí priamo na mieste. Sicario je film, ktorý vás pohltí a s každým jedným výstrelom si z vás niečo zoberie a na konci, vás rozstrieľa na franforce. Každý jeden výstrel cítite, ale aj tak sa od toho nemôžete odtrhnúť, pretože Sicario je dokonale natočený a napísaný film. Je to film bez jediného potknutia, bez jediného nesediaceho momentu. Sicario je to, čo si človek predstaví pod pojmom dokonalý film. Skvelá Emily Blunt, ktorá asi nikdy nemala lepšiu rolu, fantastický Benicio Del Toro, ktorého dejová línia bola proste skvost a skvelí všetci čo stály za týmto majstrovským dielom. Denis Villeneuve je pán režisér, ktorý vie točiť dokonalé filmy, ktoré perfektne gradujú až do momentu, kde explodujú a zavalia vás niečím nepredstaviteľne úžasným. Milujem jeho filmy a nutne potrebujem viac takýchto skvostov. Návod ako spraviť dokonalý film s tak fantastickými postavami a tak účinnými dialógmi, že sa z toho v Hollywoode môžu všetci posadiť na zadok. Zároveň nezabúdam na ten neuveriteľný vizuál. 10/10 ()

MartinTerran

Za mě teda pořádná nuda. Úvod fajn a potom nic, agentku si vyberou a nic ji neřeknou. Akce v tunelu byla fajn, ale trval tak 10 minut a pak vendeta. Za mě docela o ničem. Herecké obsazení fajn. Hodnocení: 52/100. ()

helrohir

Výborný krimi thriller so skvele vygradovaným scenárom, ktorý predvádza drsnú hru v prostredí, kde sa hranice medzi zákonom a zločinom prelínajú. V podstate žiadna z postáv nie je idealizovaná, každá má svoje kladné, ale aj záporné vlastnosti. Čo sa týka hercov, najväčšiu pozornosť na seba strháva skvelý Benicio Del Toro, ktorého postava je koniec koncov kľúčová v konečnom príbehovom zúčtovaní. Pod vedením skúseného Denisa Villeneuva sme svedkami naozaj mrazivého príbehu, naviac podporovaného skvelou kamerou a ťažkými tónmi Jóhannssonovej hudby, ktoré dodávajú filmu veľmi sugestívnu atmosféru. Občas sa pritrafí aj nejaká tá akčná scéna, pričom osobitne musím vyzdvihnúť skvelý nápad nasadiť scény s termovíziou a nočným videním. 80%. ()

PlysovyMacko

Divák je od začiatku v úlohe hlavnej hrdinky, ktorá nevie co sa okolo nej deje. Pravda sa odkrýva po kúskoch. Film sa môže pochváliť viacerými intenzívnym scénami ako ta na hraniciach, večera u bossa alebo finálna scéna. Benicio exceluje vo svojej roli. Prvých štyridsať minút je dokonalosť a posledná pol hodina je veľmi drsná. ()

kubas369

8/10. Měl bych otázku? Když se sejde Sheridan s Villeneuvem může vzniknout vůbec špatný film? Těžko! Atmosféricky příběh o tom, jak se idealisticky naivní Emilka topý ve sračkách lidského hnusu. Nádhera. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)