Přeludy

• USA Visions

Poté, co se těhotná Eveleigh přestěhuje se svým manželem na vinici, aby začali nový život, začíná mít halucinace a v jejím životě se objevují přeludy. (Indigo Film)

JohnCZ

Zkušený fanda hororů sice tuší, že film šije na diváka pěknou boudu a všechno bude nakonec jinak, než se zprvu jeví. Přesto pointa dokáže překvapit a z mojí strany převládá spokojenost. Vyděšená těhulka Isla Fisher je fajn, hudba je lahůdková a atmosféra vinic velice dobrá. Jedině snad škoda těch průhledných (hudba, ticho, baf) a dost zbytečných scare jumpů v první polovině. ()

hous.enka

Horory s těhotnýma mě berou (jsem důkaz, že lidi jsou posedlí fenoménem vzniku života) a ve filmu Visions mě bavil nejen celý průběh filmu, ale zejména ten zvrat v poslední půl hodině. Ano, čekala jsem, že to není jen tak, ale tohle - TOHLE to celé předčilo. ()

maddy

Ten Greutert je z roka na rok horší. Po jednom jeho prekvapivo dobrom filme Saw VI, ktoré ako jediné pokračovanie z tejto nekonečnej série bolo skutočne funkčné, prišiel s nemastný neslaným Saw 3D, následne minulý rok s podpriemernou jednohubkou Jessabelle a teraz svoj kvalitatívny prepad zakončuje s Visions. Visions sú presne ten typ hororu, ktorý z duše neznášam. Greutert sa tu totiž nesnaží budovať nijakú atmosféru alebo napätie a strach (ak sa to tak dá vôbec nazvať) sa snaží navodiť iba ľakačkami. Proti tým síce nič nemám pokiaľ sú skutočne funkčné a použité v rozumnej miere. Greutert však používa tie najprimitívnejšie metódy – postava jednoducho je v dome a do toho sa jej niekto, niečo nepodstatné zjaví, divákovi je úplne jedno čo, akurát sa v tom momente spustí asi tak o 200% hlasnejšia hudba/zvuk oproti predošlému dianiu. A to je celé, čím by Visions chceli byť hororom. Keď si k tomu ešte prepočítam Islu Fisher, ktorá nie je schopná dôveryhodne zahrať ani otvorenie dverí, tak aj tých osemdesiattri minút sa zdá priveľa. Sterilný, otravný, rádoby horor. CELKOVO: 1* (2/10) ()

kaylin

Film „Přeludy“ – což je jednou název české distribuce, který se docela povedl – není nijak originální dílo, ale snaží se alespoň o to, aby s tím, co mu bylo autory dáno do vínku, pracoval docela na úrovni. Nejsou zde momenty, které vás dovedou vyloženě odrovnat, ale jsou to momenty, které nejsou vyloženě zlé. Snímek „Přeludy“ není skvělým hororem, ale je alespoň průměrný. ()

stration

Na kino teda celkem průměr. Jako večerní oddechovka z televize ideální. Zavedené schéma, které do duchařin nepřináší celkem nic nového. Těhotná, vize, strach o dítě, nevěřící manžel a podivně chovající se sousedi. Ovšem krásné prostředí vinic a přece jenom lehká inovace co se přeludů týče. Konec je celkem povedený a napínavý. Ale takových jsem viděl už taky kupu. ()

AlistairMir

Zajímavej snímek. Hlavní hrdinka má trošku peška, že jí nikdo nevěří a nejhorší na tom je, že se jim vlastně nemůže ani divit. Každopádně koho zajímá jestli jí vytrvale šplouchalo na maják, měla vize, nebo viděla stále dokola tragédii, o které všichni kolem mlčí, tak tomu doporučuji, ať se na film mrkne. Těch cca 76 minut (83 to má max s titulkama) uběhne svižně a jak se blíží konec filmu, atmosféra hezky houstne. Herci sympatičtí, žádní dřeváci a Eveleigh se dá směle fandit, což u "bláznivé těhule" nebývá zvykem :-D ()

Miseet

Celou dobu mi ten příběh přišel tak trochu na hlavu. Většinu stopáže se jen dějí jakési nadpřirozené záhady v domě se špatnou minulostí. V závěru se teda dočkáme, pro mě ne moc uspokojivého, rozuzlení. Sem tam se objevila nějaká podprůměrná lekačka, což bylo fajn, ale i tak mě to nechávalo stále chladnou. Na druhou stranu to bylo velice dobře natočené a výkon herců byl taky skvělý. Zařadila bych to do škatulky takových klasických průměrných hororů, na které stejně za chvilku zapomenu. ()

honajz2

Ale tak jo. Sice ten příběh je klišé a nic převratného, ale světlé momenty má, nějakou atmosféru chvílemi též a dvakrát jsem se tu lekl, což u těhle průměrných hororů nebývá zvykem (a díky tomu se dostal z průměru maličko výš). Ušlo to, znova bych si to už nepustil, ale špatné to není. Co mě však překvapilo je herecká účast Sheldona z TBBT, kterého bych teda v hororu rozhodně nečekal, ale překvapivě tu hraje ze všech nejlíp. 3* ()

Rodriguez

Mladý pár si přál už dlouho miminko a tak když Eveleigh zjistí, že se konečně zadařilo, přestěhují se spolu s manželem na vinici, aby tu začali nový život. Jenže Eveleigh začíná mít halucinace, prvé si myslí, že je to kvůli těhotenství. Nebo to taky může být posttraumatickým šokem z nedávné nehody, každopádně dostane prášky, ale to situaci nijak nezmění.... 75% ()

bourec

Tak trochu to opravdu připomínalo Uvnitř,ale jinak jen hodně průměrná báchorka,která vás tahá na začátku za fusekli,protože první polovina je tam úplně zbytečná.Pointa je úplně z jinýho soudku.50%. ()

majo0007

Priemerná vykrádačka francúzskeho À l'intérieur (2007). Tvorcovia sa ani neobťažovali spomenúť to v credits. (Po TBBT je ťažko uveriť Sheldonovi nejakú vážnu rolu, hlavne, keď ten seriál stále beží). ()

Doudis19

Tuctová jakoby duchařina, které příšerně nefunguje závěr, který zřejmě, dle tvůrců, měl zachránit tu předešlou hodinu nudy. Hlavní hrdinka - zbouchnutá histerka na pěst a Sheldon jako gynekolog alespoň pro pobavení dobrý :-). Celkově horůrek bez výraznějších kvalit a vzhledem k postu režiséra i ambic. ()

uiu

Do filmu jsem šla úplně nepolíbená tím, o čem vlastně je, jen mě zaujal horor o přeludech a strašidelném domě. Ani jsem nevěděla, že v něm hraje tolik známých herců - Isla Fisher, Eva Longoria nebo Jim Parsons a právě proto mě udivuje, že film u nás nešel ani do kin natož aby se o něm vědělo. A přitom zápletka je strašně fajn. Dva lidé se přestěhují na vinici, kde si chtějí splnit sen a pěstovat víno a naše hrdinka je těhotná a začne v novém domě mít halucinace a slyšiny. Předchozí film režiséra Jessabelle se mi strašně líbil a tenhle je na stejné vlně. Pokud máte rádi filmy, kde jsou prostě sympatické postavy a bojíte se o ně a všechno je opravdu civilní a ne přitažené za vlasy jako ve spoustě hororech, tak je to sázka na jistotu. Avšak to slovo horor bych v tomhle filmu vypustila, protože se tak film tváří jen ze začátku, ale veskutečnosti je to jen hodně napínavý thriller, kde se nakonec vše dá "logicky" vysvětlit. ()

zolo23

Hodinu sa to tvári ako bežný 100x videný duchársky horor, ktorý bude založený na obvyklých ľakačkách, aby v posledných 15 minútach prišlo k mierne prekvapujúcej pointe, ktorá moje bodovanie zdvihla aspoň o ten jeden bodík. Nieje to až tak zlé ako som očakával, pretože po technickej stránke je to celkom slušne natočené, ale hrozne mi tu vadila Isla, ktorá sa tu vôbec nehodí. Jej "cukríková" tvárička a samotné vystupovanie mi docela kazilo zážitok. Jim Parsons zbytočný. ()

jefff

Příšerný horor. Herecky naprostá tragédie a nechápu jakým kouzlem se producentům podařilo přilákat Jima Parsonse. Isla Fisher hlavní roli nezvládla a působí prostě jen nesympaticky a hloupě. Lekačky jak přes kopírák jiných filmů, atmosféra nulová, snad jedna dvě slušné scény, jinak kopa fádnosti. ()

lucijelucije

Trošku béčková záležitost, která si zahrává s duchařskými principy a přitom jde o ubohé přeludy s vyšší moci? Nevim no. Půl na půl, řela bych. Start je zajímavý, vcelku napínavý. Potom nastává ticho a závěr je sice dost předvidatelný, ale pozoruhodně uzpůsobený ději. Průměrná záležitost. ()

Illy

Celé je to vlastně zoufalé. Hlavní hrdinka nezahraje ani orgasmus v pornu, i když jako majitelka vinohradu chodí po něm na podpatcích a oblečená jako kurva. Prostředí vypadá jak z pohádky od disneyho a Sheldona mi bylo vyloženě líto. Co překvapivě.....překvapí je konec, který je vskutku lehce nečekaný. A ten zvedá celý film na krásných 40% ()

Flopik

Televízny horor s veľkými menami.Vôbec nechápem prečo napr Jim Parsons išiel do tohto filmu kde mal tak povediac nulovú rolu.Isla je krásna a celý film sa na ňu dobre pozeralo.Koniec celkom podarený, čistý priemer. ()

Heero

Horor s Jardou Jágrem:) Hlavní postava, těhotná Eveleigh, strašně nesympatická. Ale co je nejvíce podstatné, slabý scénář, velmi slabý scénář. ()