Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

Morholt

Další medvědí horor a opět docela povedený. Narozdíl od relativně slušně financovaného Grizzlyho se museli tvůrci omezit na minimalističtější formu, co se medvěda týče, ale jinak to byl velmi solidní survival v nádherné přírodě s poměrně sympatickou dvojicí, ačkoliv mužská část páru mi občas lezla na nervy. Ovšem ta cesta na Golgotu, která se odehrávala v závěrečné třetině, byla drsná a útrpná. To se povedlo. Škoda toho pomalejšího rozjezdu, ale i tak u mě vládne převážně spokojenost. 65% ()

oLí

Roztomilý medvídek, a jaké měl panečku pěkné zoubky a tlapičky na otvírání hrudních košů šikula jeden chlupatoučká. 6/10 ()

Lucasion

Dost možná velmi uvěřitelný pár, protože ty dva mají problémy snad mnohem dříve než začne film. V krátké době koukám na další výlet do divočiny, kde chlap žádá ženu o ruku uprostřed ničeho. Lesů. Ovšem, kdyby nebyl hloupý, tak je druhý den nenavštíví velký chlupáč, který nehledá med ani piknikový košík. Nejdřív schová telefon, pak si nevezme mapu a ve výsledku i ignoruje jasnou stopu v blátě. No co, asi si o to koledovali. Každopádně by mě zajímal, ten skutečný příběh, vzhledem k tomu, že je to "based on true story". Ale zpět k filmu, první hodinu se prakticky nic neděje, a atmosféra není tak hutná jak by se zdálo z traileru. Docela i naopak. Medvědí čenich se objevuje až za půlkou filmu a chvíli trvá než se ukáže samotný méďa. Ovšem jakmile se ukáže, tak já se schovávám pod deku. Backcountry se povedlo, co se nepovedlo žádnému filmu za dlouhé roky. Regulérně jsem při útoku koukal stranou. Syrovost a naturalistický útok je velmi drsný. Na brutální prostřihy jsem odvrátil oči a začal koukat znovu po útoku. Finále filmu je tak velmi vyhrocené a děsí každým coulem. Za to filmu tleskám. Pokud Vám nevadí brutalita, tak si přihoďte i hvězdu navíc. Nakonec je BackCountry velmi slušným survival dramatem. (50 %) ()

Lacike

Hodinu sa tam nic poriadne nedeje az to dožerie aj jedneho znudeneho medveda, ktory tam nabehne a konecne si pochutna na tom namachrovanom hlavnom hrdinovi. No a potom musime este pol hodinu sledovat ako sa dopajda domov z lesa zranena hlavna hrdinka. Asi to niekomu k stastiu bude stacit. Ja som o filme dopredu nic nevedel. Moja chyba. 3/10. ()

malylada

Celkový dojem z filmu je nakonec dobrý i přes pocit, že tvůrci úplně nevěděli, jakým směrem se vydat. Mladý pár si zajede do divočiny na camping, ale dovolená se trošičku komplikuje. První hodinu to vypadá, že se budou potýkat s podivínem, kterého potkají cestou a atmosféra začne houstnout. Poté z ničeho nic dějová linka přeskočí a začne boj o přežití s medvědem. Obě záležitosti nejsou vůbec špatné, ale dohromady ztrácejí efekt a bylo by lepší, kdyby se tvůrci věnovali jednomu nebezpečí po celou dobu. Určitě film sbírá plusy tím, že se vyhýbá nelogickým jednáním postav, vše působí realisticky, včetně scén s medvědem a postavy jsou dost sympatické na to, aby jim člověk fandil. Je jen velká škoda, že vzrůstající tempo bylo vždy příliš brzy uťato.......6/10 ()

JohnCZ

Film trochu klame tím, že má v žánrech zastoupen horor. O Backcountry jsem dopředu prakticky nic nevěděl kromě toho, že tam hraje Missy Peregrym a můj oblíbenec Eric Balfour. No, horor to skutečně je, ale trochu jinak, než jsem očekával. Předně je to ale parádní survival, místy krásně obyčejný, ale hodně syrový a solidně natočený. Střih je občas trochu zmatený, zejména v jedné zásadní scéně to působí trochu až amatérsky, ale jinak nemám vůči kameře výhrad. Kanaďani se pro jednou zase vytáhli. ()

Astaroth12

Co k tomuto filmu môžem povedať, asi to, že sa nejedná o žiadnu originalitu, takýchto podobných filmov je viacero. Dlhú dobu boli ukázané, len prechádzky po lese, sem-tam šuchoty lístia alebo tiene. Ale potom to príde, šelma sa ukáže v celej svojej realistickej kráse, stanová scéna bola veľmi vydarená.. Pozerať sa na párik z toho jeden naivný tupí vymlet a jeho vyvolená, ako sa predierajú lesom ma zaujať nemôže. Les vo večerných a nočných hodinách bol strašidelný, ale len nato sa stavať nedá. Kamera sa tvárila ako vynikajúca, ale rozhodne nebola, hlavne ostrosť jej nič nehovorila. ()

ledzepfan

Už jenom proto, že se to snaží být více uvěřitelným survivalem než horrorem s krvelačnou bestii je to u mě lepší než Red Machine. Ale protože tam je pár trikovotechnických zádrhelů, sem tam podivné chování postav a hlavně protože mi oba tůristi byli dost nesympatičtí to vidím na hoodně solidní a silné 3, nebo slaboučké 4 ()

hous.enka

Není nad romantický výlet do kanadské přírody. Potkáte tam zálesáka, veverku, medvídka mývala a zažijete dobrodružství svého života. Co se týče ústředního páru, tak musím říct, že on mi přišel jako pitomec už od začátku, neb se tý svý kočce nesvěřoval s žádnými svými postřehy, velmi záhy se ukázalo, že je to vlastně echt pitomej pitomec. Musím říct, že z chování obou jsem trochu rozčarovaná a nechápu, co vlastně čekali. Top scéna s medvědem je výborná a survival finesa se také velmi povedla. No a záběry kanadské přírody jsou krásné. Jsem si ale jistá, že já bych s podobným výletem skončila už po scéně s lodičkou v lese. Ale komu není shůry dáno, že jo... ()

schizmo

SPOILER ALERT: Tohle bylo zase jednou umění :D. Jsem už asi na ten novodobej pohled na točení hororů starej. Každej břídil má dnes dostatek prostoru, možností a celou širokou hororovou obec bez vkusu na to, aby měl jeho pokus příležitost usurpovat si pozornost rozumného diváka. Začátek filmu je šikovně naznačen určitým směrem, takže čekáte kdy se ukáže lidský intruder, jenže chyba lávky. Půl filmu se nic neděje, pak přiběhne medvěd, předvede v pravdě ukrutný gore (které i mě šokovalo) a v další půlce se zase nic neděje - tedy krom patřičných wtf momentů. Pokud je vám jedno, na co koukáte a stačí, že je to horor, tak prosím, ale inteligenta tohle sotva uspokojí... ()

maddy

Backcountry mi sadol až prekvapivo dobre a to nemám animal horory vôbec rád. Aj keď toto nie je typický animal prírastok. K jednému útoku síce dôjde, ale skôr sa jedná o klasický survival, ktorý vsádza hlavne na realistické podanie celého diania a to je na ňom najznepokojujúcejšie. V porovnaní s nedávnym druhotriednym Grizzlym tu nebehá žiaden prerastený maco, ktorý zákerne napadá všetkých ľudí na okolo, ale titulný medveď pôsobí ako skutočná hrozba, ako skutočne nebezpečné zviera, ktoré by ste nechceli zbadať v lese pri stane. Režisérovi tak stačí málo, trocha hlasného fučania, vrčania v okolí hlavnej dvojice hrdinov a znepokojivá atmosféra je na svete. Začiatok je síce pomerne zdĺhavý, ale postavy sú našťastie sympatické a akékoľvek ich konanie uveriteľné. Film následne veľmi pomaly buduje napätie, vytvára pocit neistoty až nakoniec ide jedným shockovým momentom na dreň. Tragická udalosť tak pôsobí nie len neskutočne brutálne, ale zároveň aj dostatočne emotívne. Režisér sa vyše hodinu efektne pohrával s očakávaním diváka (úvod napríklad vyzerá, že skĺzne k exploitation s ďalším buranom v roli vraha, ale to je iba zámerne klamanie telom), až to nakoniec vygraduje do ultimátneho lesného survival hororu ... jednoduchého, realistického, ale intenzívneho. Neviem, či to má šancu vyslovene potešiť „hororářov“, ale za mňa teda palec hore a zaokrúhľujem smerom nahor už len za to, že sa Backcountry snaží byť nanajvýš uveriteľným survivalom (a darí sa mu to), než ďalším trápnym B-éčkovým prírastkom s medveďom (ukazujem na teba Grizzly!). CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

agentmiky

Nízkorozpočtové filmy mají vždy něco do sebe.Málokterý divák je zhlédne,neboť nejsou tak známé,a docela často mě překvapují skvělým příběhem a atmosférou.Backcountry určitě patří mezi ty lepší filmy.Přirovnal bych ho k filmu s podobnou tématikou,Frozen.Jako vždy se normální výlet strhne v divokou a strhující záležitost.Tady k tomu všemu působí v hlavní roli medvěd,který teda vůbec přátelský není.Myslím si,že film mohl být ještě lepší.Konec nebyl špatný,ale pořádně mě nepřesvědčil.Celkově docela dobrý snímek.Hodnocení:70% ()

TomX2

Krásna príroda, veľmi dobrá hudba v pozadí a výborná M. Peregrym v hlavnej roli. Kvalitný, napínavý a uveriteľný thriller-horor. Škoda len toho, že sa film pomaly rozobieha a niečo sa začne diať až niekde po hodine a kamera sem-tam trasie, ale to je asi čisto robené nashvál. Kvalitný surival horor, dvakrát by som si ho ale určite nepozrel. 75% ()

Makky

Sympatická dvojka, krásna príroda, podmanivý výlet... podivný čudák, drsné podmienky, šuchot lístia, paranoja... Podobné survivalky nevyhľadávam, navyše do tohto filmu som išiel s minimom informácií. Poznáte ten pocit, keď hodinu niečo sledujete, kde sa v podstate nič nedeje, ale vás to baví? Vedel som, že nastane zlom, no Missy Peregrym by som ani vlas neskryvil, nech by som bol akokoľvek hladný maco. Drsný, intenzívny a veľmi realistický zážitok. 3/4* ()

kaylin

Těch herců je tu jen pár. Čtyři, kteří skutečně mají nějaký prostor. Ale „Backcountry“ to nijak nevadí. Jeho silná stránka je v tom, jak dokáže krásnou přírodu využít k dramatu, které se většinu doby děje mimo kameru, což mu ale rozhodně nijak neubírá. Naopak, i v tom je potřebná síla. Jen je škoda, že ta atmosféra ještě není trochu vyhrocenější. Přesto povedený film. ()

..Lucas..

Očekával jsem mnohem víc, než jsem dostal. První hodinu se téměř nic neděje a scéna ve stanu mi nepřišla moc efektní, spíše průměrná. Našlo se pár lepších momentů, ale to nezachrání film od naprosté průměrnosti. Škoda, těšil jsem se. ()

Quint

Mnohem lepší než loňský tematicky spřízněný Grizzly. Na rozdíl od něj se Backcountry obejde bez známých herců a dokonale vycvičeného medvěda Barta (který dokáže zahrát i ty nejjemnější výrazové nuance). Ústřední medvěd tu sice napohled nevypadá tak hrozivě, nedokáže se ani pořádně postavit na zadní a v některých detailních záběrech je dokonce znatelně umělý, přesto nahání mnohem větší hrůzu tím, že se chová poměrně autenticky. Nejde o nepřesvědčivě inteligentní monstrum, které se mstí a systematicky vraždí lidi, jako ve výše zmíněném Grizzlym, ale o normální hladové zvíře potloukající se po lese, které děsí svojí nepředvídatelností. První polovina je ale utahaná a je škoda, že film nezačne budovat napětí mnohem dříve. Útok medvěda, který je prakticky vidět jen v několika málo záběrech, je poměrně krátký, ale o to uvěřitelnější. A dokážu si představit, že asi tak nějak by to ve skutečnosti probíhalo. Celá ta scéna se stanem mi ostatně připomněla podobně mrazivý moment z Herzogova dokumentu Grizzly Man. ()

džanik

Ou, romantika! (alespoň zkraje..) aneb jak já už se těším na Slovensko! Pravidlo č.1: nos sebou mapu, č.2: nestanuj v lese, kde se vyskytují medvědi (viz př. doliny Nízkých Tater, že jo), č.3: "špinavé" prádlo nezapomeň schovat... ()

stration

Výborná hra s divákem a syrovost některých scén vyzdvihuje Backcountry nad průměr podobných lesních naháněček a survivalů. Triky i hudba jsou fakt povedené a herci jsou sympatičtí, že je mi jich opravdu chvílemi i líto. Lehce akorát vadily přestřelené superschopnosti hlavní hrdinky, ale to k tomu asi patří. ()