Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

Lacike

Je to skvely poviedkovy film na temu nespravedlnosti a vystupnovanej agresie. Hned uvodna poviedka mi pripomenula svojou pointou zabavne finale filmu Traitor. :-). Luto mi je snad len toho, ze jednotlive poviedky su samostatne a vôbec so sebou nesuvisia. Takisto pravidelne striedanie negativneho a pozitivneho vyvrcholenia trochu ublizilo nepredvidatelnosti jednotlivych poviedok. Ale inak nemam tomu, co vytknut. Scenar je vynaliezavy s mnozstvom ozvlastnujucich zvratov. Herci su presvedcivi a rezia je po technickej stranke bezchybna. Celkovo mi tento film pripomenul filmy z devätdesiatych rokov, ktore boli zalozene na skvelom scenary v ktorom sa vrsili zabavne absurdity. 8/10. ()

Khalesi

No čo vám poviem-oko za oko... Nevesta bola dokonalá, kvoli nej by som dala kľudne aj šiestu hviezdičku, ale páčil sa mi aj pán inžinier, ktorý bojoval proti skorumpovanému systému svojským, tak trochu výbušným sposobom. Najlepšie na tom však je, že to nebola Amerika! ()

Borrtex

Damián Szifrón, jakožto nový Tarantino? Hmm, možná,... tedy spíše skoro. První dva až tři příběhy byly naprosto dokonalé a měl jsem nesmírnou radost z překvapení, které pro mě v případě tohoto snímku Damián přichystal. Bohužel, prostředek filmu byl lehce takový zapomenutý, nebo spíše nepromyšlený a tak trošku až moc za hranicí skutečnosti. Finální příběh z prostředí svatební hostiny nebyl sice špatný, ale byl zcela jistě zbytečně natahovací. Chtělo to trošku více některé příběhy promyslet, či případně i vynechat a zkusit je nahradit něčím zajimavějším. Ale jinak, skutečně zajimavé překvapení, těším se na příští projekty tohoto tvůrce. 75% ()

GeusX

Nápadité bláznivé povídky (skoro) jako ze života, některé vyhrocené až do absurdna, s pěkně černým humorem. Úvodní, "letecká", je takový komicky ujetý černohumorný bonbónek, další povídky gradují až do výborné "svatební". # Lepší čtyři hvězdy. (DVD, španělsky s tit.) ()

bouncer

Perfektní zábava do kina, černohumorná série povídek a kulervoucí debut. Almodóvar ví do koho investovat. Nechtíc jsem zahlédl pár z recenze Mirky Spáčilové, kde píše že autor mrhá nápady a každá historka by nápadem vydala na celovečerák. To není vůbec pravda (Mirka asi ráda sleduje 2 hodiny filmu podle 2 sránek scénáře), naopak povídky jsou téměř perfektně vyvážené, každá má jinou délku (což je osvobození od projektů typu "5 režisérů, každý dostal 20 minut") a až na vyjímky vyplní čas tak, aby tempo neupadlo, zbylo na šokující závěr a divák se dozvěděl vše podstatné. Včetně sociálního motivu, kdy Szifron vtipnou nadsázkou poukazuje na nešvary dnešní společnosti. A ty jsou stejné v Argentině i u nás. Dovolím si říct, že se jedná o načasový film, který i po letech nezklame a Szifron se prosadí ve velkém stylu. Dík ČSFD. ()

Hwaelos

Divoké historky nutí člověka ke smíchu dobře vystavěnými pointami, zlomyslnými twisty a - ano - tak trochu formanovskými dávkami situační trapnosti. Zároveň jde ale o smích provinilý. Szifrón ve většině povídek navozuje pocit, že se taková příhoda vlastně mohla stát - sic v jednom případu z milionu, ale přeci jen. Tím se Divoké historky dramaticky odlišují např. od Tarantinových filmů, které se vezou na vlně obří nadsazenosti a hry se žánrovými vzorci. A v tom pro mě tkví kámen úrazu. Existují totiž dvě možností, jak chápat režisérovu intenci: 1) Szifrón právě tohle chce - vzbudit v divákovi chuť se smát cizímu neštěstí (sražení těhotné ženy, muž, který se stane hrdinou rodiny tím, že vyhodí do vzduchu půlku parkoviště) a spoléhá se na to, že si ten samý divák posléze uvědomí, čemu se smál a zatrne mu nad sebou samým. 2) Režisérovi prostě tenhle styl černého humoru sedí a přijde mu cool naservírovat ho divákovi, právě kvůli tomu kontrastu, který na první dobrou prostě funguje. Hrozně bych si přál, aby byla správně možnost číslo jedna, ale příliš v to nevěřím. Normálně se morálním aspektům v komentářích k filmům vyhýbám, protože to pro mě není zajímavý úhel pohledu na produkty kinematografie, ale během sledování Divokých historek se mi mezi neustále dralo na mysl, zda je pro mě přijatelné dělat si legraci z násilí páchaného na jiných lidech (které není nadsazené, ani součástí žánrové dohody mezi divákem a tvůrcem), případně z utrpení druhých (aniž by šlo o trefnou satiru jako např. ve filmech Sashy Cohena), a zda to vlastně není cesta ke skrytému utváření společnosti, které je všechno jedno, pokud se dobře baví. Hodnocení je z toho důvodu pro mě hodně těžké - na jedné straně silný pocit zbytečného překročení určité hranice zobrazování konkrétního tématu, na druhé straně nesporná filmařská zručnost, vypravěčský talent a geniální závěrečná svatební povídka (která svojí hyperboličností raného Tarantina silně připomíná). ()

CiTrus007

Cynicky láskyplná encyklopedie žárlivosti, vzteku a pomsty se skládá ze šesti dějově izolovaných epizod, které by mohly platit za samostatné krátkometrážní filmy. V každé z nich se Szifrón rozhodl mučit obyčejného člověka neuvěřitelně nešťastnými náhodami, dokud z něj nevyrobí zakomplexovanou a pomstychtivou bestii schopnou čehokoliv. Nutno říci, že co se stane potom, je vždy zobrazeno velmi syrovým a bezprostředním způsobem, kterému zároveň nechybí pořádná dávka humoru. Nejvíce se mi líbil procítěný příběh o Ing. Dynamitovi, nejméně ukecaná historka o mladém autovrahovi a dlouhé vyprávění o (ne)šťastné svatbě. 8/10 [KVIFF 2014] ()

Terva

Dávám sice tři hvězdy, ale myslím tak na padesát procent. Proč? Strašně nevyužitý potenciál příběhu, který mohl naskytnou naprosto úžasnou pointu. Stačilo jen příběhy propojit, třeba jen detaily, ale spojit je. Místo toho jsou příběhy nesourodé a některé i nudné. Nejdříve hodnocení samostatných příběhů a ke konci komentáře se pokusím napsat svůj scénář. Vím, že jsem jen obyčejný smrtelník a špatný kritik, ale viděl jsem již tolik filmů, že se alespoň pokusím vyobrazit tento šestipříběh dle svého myšlení. CITÁT - Jsem jen hudební kritik......... Příběh první "Pasternak", za čtyři hvězdy, druhý "Las Rats" (jed na krysy) je pro mně odpad a do celého filmu se prostě nehodil, nebyl vztažný na ostatní příběhy. Třetí příběh "El más fuerte" (Nejsilnější) za tři hvězdy. Čtyřka "Bombita" (Ing. Bombička) za pět hvězd. Bezkonkurenčně nejlepší příběh. Pětka "La Propuesta" (Dohoda) za dvě hvězdy. A příběh šestý "Hasta que la muerte nos Separe" (Dokud nás Smrt nerozdělí) za jednu hvězdu. Ať dělám, co dělám furt 50%. A teď jak bych to viděl já - ....................................POZOR TEĎ BUDU SPOILEROVAT JAK PRASE A TAK DÁLE ČÍST JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!!!!!................................ Konec prvního příběhu bych situoval do města. A víte kam? Ano, k hotelu, kde se koná svatba na konci filmu. Příběh druhý bych vtěsnal někam na levou stranu již zmiňovaného hotelu. Když vydržíte, napíšu proč. Ještě bych do druhého příběhu vložil malý záběr na jedoucí auto se zednickým kolečkem a štaflemi na střeše vozu - jen prostě projede. Do příběhu třetího by se mi líbil Ing. Bombička, jako řidič toho auta, kterému praskla guma - ano vím, že oba zemřou, ale to není podstatné. Příběh "Dohoda" bych nechal jaký je, jen tu úvodní pasáž o sražené ženě, která v příběhu není vidět jsem si v hlavně přesunul do finálního svatebního klání. Tak a jdeme do finále. Hotel ve městě ve kterém se koná svatba je v mém příběhu menší. Dal bych mu tak max pět pater s terasou. Terasa sloužila jako sexuální hrátka nevěsty s kuchařem, místo kuchaře bych dal zednického burana z třetího příběhu. A teď pointa: Ke konci svatebního ruchu, kdy se ženich a nevěsta usmíří, jsem poslal oba na terasu v pátém patře. On by vrazil do zednického kolečka a oba minou štafle (další propojení) Nevěsta se opře o zábradlí a vlevo dole by byla ta kavárna, u které stojí sanitka a jsou vidět jak servírka, tak přeživší syn pana Mafiána. Mírně opodál jsem situoval výbuch auta Ing. Bombičky - jen v dálce, ale šikovný divák by pochopil. Na pravou stranu výhledu z hotelu bych si dal silnici, zvuk auta, brzdy, náraz, křik a ujetí z místa nehody, to vše by novomanželé viděli. No a pak se jen otočí ruku v ruce jdou proti kameře a za nimi - ano, letadlo. Konec příběhu tak dvěstě metrů před údajným nárazem, zatmívačka a ať si divák poradí. CITÁT - My si ten milion rozdělíme........ ()

Hismael

Šest na první pohled nijak na sebe navazujících příběhů, které mají společné především geniálně vyhrocené zápletky. I když jsou v podstatě všechny stejně kvalitní, osobně mi přišel nejlepší spor dvou mužů na odlehlé silnici a "nejslabší" se sraženou těhotnou ženou. Nejen že jsou divoké historky velmi zábavné a vtipné, ale hlavně působí i reálně. Divák nemá ani na vteřinu pocit, že sleduje další letní americkou komedii. ()

Johny_fork

Argentýnské zjevení. Roky jsem neviděl takovou originalitu, s kterou přichází Divoké historky. Snímek geniálně balancuje na hranici psychothrilleru a komedie, postavy jednají chladnokrevně cynicky, každá pointa mě dostala. ()

Beznoh

Na povídkový film bych se normálně téměř nikdy nedíval, protože to nepatří mezi mé oblíbené žánry. Tohle jsem pustil tak trochu kvůlli mé přítelkyni, abychom shlédli společný film. Ale byla to vážně bomba :-D. Nejen, že jsem se nesčetněkrát vážně pobavil, ale hlavně jsem ve většině příběhu cítil určité pochopení a podstatu toho, co autor myslel, podle mě to vážně líp natočit nešlo. Prostě humor spojený s něčím "hlubším" v mistrovkém podání. ()

evilmind

Tohle by měla být povinná projekce pro české tvůrce "černých komedií", specifického to lokálního žánru, charakteristického absencí humoru, o černém ani nemluvě. U Divokých historek jsem se během dvě hodin smál skoro pořád, přestože nekončí moc dobře, a umírá se v nich hojně a krutě - leč nikoliv samoúčelně. Dost možná vůbec prvně se mi u antologie stalo, že se mi líbí úplně všechny povídky, i když samozřejmě ne stejně, rozhodně vede "bourák vs redneck" a závěrečná nářezová svatba. Dokonce mi ani nevadilo, že občas je příliš zjevné, k jakému závěru povídka míří (bomby a autonehoda), nebo je pointa navíc i slabá - ale vůbec to není problém, protože ten příběh, a způsob jeho vyprávění, je prostě úžasnej i bez ní! Není to tradiční kraťasové klopýtání k pokud možno překvapivému závěru, který samotinký rozhodne o našem palci nahoru či dolu, tady každý příběh funguje jako celek, a po celou dobu. A vlastně jen jediná pointa je vysloveně parádní. V každém případě tohle je asi jeden z nejlepších filmů, co je letos v našich kinech k vidění... ()

Padme_Anakin

Divoké historky, hutně divoké! Stejně tak by se dalo napsat divoké hysterky, neb o tom celý film je, o emocích a černém humoru, překročení hranic snesitelného a reakcí vyšroubovaných ad absurdum. Inu, já mám pochopení. Těžký život s divochem uvnitř. ()

Marek1991

Síce sa dá hovoriť o nespravodlivosti, čiernom humore, pomste, násilí a satire, no nedá sa hovoriť o morálnom zobratí zodpovednosti a spravodlivosti do svojich rúk. Lietadlová scéna je iba šialená. Scéna s vraždou je iba plná nenávisti a následného vzpamätania sa z prebiehajúcého zlého činu, no tiež nie veľmi výnimočná. Scéna s autami je o zlosti a zbytočnosti, možno až prehnaná, ale aspoň to gradovalo. Scéna s byrokraciou je proste len o výbuchu zlosti a reálnosti určitých ľudských pováh, pre mňa to ňou znova graduje. Scéna s boháčmi je o prirodzenosti správania rodičov a navyše je predvídateľná, čiže je u mňa o niečo slabšia a tá záverečná, tak na tej som sa zabavil asi najviac, inak by som to nemal ani za priemerný film. Paradoxne je tam asi najmenej ublíženia ľuďom a majetku. Názov je síce trefný, no na príbehoch si veľmi záležať nedali. ()

Torision

První argentinský film, který jsem kdy viděl, a musím říct, že jsem nadšenej. 6 černohumornejch povídek, který jsou pokaždý vyhrocený ad absurdum a jsou zábavný. Už první povídkou v letadle tenhle film nastavil vysokou laťku, ale výborně navazuje. Pak je na kadždým z vás, jakou povídku si oblíbíte, kolik se s jakou postavou ztotožníte nebo kolik v sobě nosíte cynizmu. Já si oblíbil nejvíc tu povídku řidič audiny vs. Škody 110 (nebo co to bylo za kraksnu), hlavně proto, že jsem se u ní zasmál úplně nejvíc. :) Díky letenskýmu kinu OKO, že takovýhle filmy promítá, příště přijdu na něco nezávislýho zas. :) ()

prsvl

Povrchní a předvídatelné. Poslední 2 povídky trochu lepší, celkově nafouknutá bublina. Asi nemám rád povídkový filmy. ()

El Pistolero

Sice, jak už to tak u povídkových filmů bývá, trochu nevyrovnané, ale za historku o dvou řidičích a především pak historku svatební jít pod čtyři hvězdy prostě nemůžu. Španělská/latinskoamerická produkce mě úplně nebere, ale tohle? ()

Marsik

Kino Mat - Perfektní, ale opravdu perfektní argentinská práce. Stejně jako ve snímku Metoda (El Metódo), jsem se i zde přesvědčil, že Argentinci filmy točí neotřele, zajímavě, poutavě a co je nejdůležitější..pro evropského fanouška jinak, než jsme zvyklí. Zejména pak od Amíků. Originalita je to, co tento počin pana Szifróna posouvá do těch nejvyšších pater filmového nebe, kde si každý fanoušek kinematografie lebedí. Velký podíl na atraktivnosti Divokých historek mají neokoukaní kvalitní herci (v podstatě neznámí, což je dobře) a také samozřejmě nesmírně zajímavé příběhy s překvapivou pointou a rozuzlením. Navíc jsem dnes byl poprvé v kině Mat, vím, je to ostuda, ale tuto "premiéru" jsem si odbyl u skvělého bijáku. 90% (with J.) ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let