Geostorm: Globální nebezpečí

• USA Geostorm (více)

Po sérii bezprecedentních přírodních katastrof ohrožujících naši planetu se přední představitelé z celého světa dohodnou na vytvoření rozsáhlé sítě satelitů k řízení globálního klimatu, které mají zajistit bezpečnosti všech obyvatel planety. Ale nyní se něco pokazilo – systém vytvořený k ochraně Země začne na Zemi útočit a začíná závod s časem, kdy je nutné zjistit skutečnou hrozbu dříve, než geomagnetická bouře smete ze zemského povrchu všechno... a všechny. (Vertical Entertainment)

Fiffty

Už podľa hodnotenie filmu som od toho veľa nečakal, ale myslím, že až také zle to nebolo, proste taký priemer. Zo všetkých katastrofických filmov by som ho zaradil určite medzi tie lepšie. Vizuálna stránka bola super, čo tomu filmu asi najviac pomohlo. Najviac sklamalo herecké obsadenie a najmä výkony hercov, ktoré ma osobne veľmi nebavili a niektorí boli dosť nesympatický, čo zachraňoval jedine Butler. Nápad a celkový dej nebol úplne zlý, no mohlo to byť trochu zaujímavejšie a miestami to nudilo. ()

VeronikaaH

Tak Geostorm nakonec docela překvapil, nečekala jsem žádný zázrak, ale ve finále se z toho vyklubal docela slušný počin, u kterýho jsem se vůbec nenudila. Podle očekávání bude Země v posledních vteřinách zachráněna, ale na druhou stranu, děj celýho filmu není až tak předvídatelný, stejně jako to, kdo je hlavní padouch. Dobrej drajv filmu dává i hlavní protagonista Gerard Butler, kterej ve filmu občas těžce zaperlí. Takže vážně nechápu tak zatraceně nízký hodnocení. 75 %. ()

BigJohn02

Butler nezklamal. Poté, co zachránil prezidenta a následně všechny papaláše světa, tentokrát logicky musel zachránit celý svět. A na rozdíl od Willise to přežil. A že je to pateticky americké? A co, hlavně je to zábava. A že logika občas pokulhává? Je to jen film. Když budu chtít koukat na něco logického, ohlédnu se po sobě do záchodu než spláchnu. ()

Galvanista

Jediný, kdo umí se vší poctou zachránit svět je Brůs Vilis, Jó, kdyby si to Žérard nerozmyslel a zůstal tam, by byla větší sranda, ale slíbil to té malé a potřeboval se vobejmout s bráchou. Herecké obsazení bylo fajn ale co se týče katastrof? Katastrofa, furt nějaký hádky a ještě tolik politiky. Předpokládám že scénář byl psán během cesty autobusem z bodu A do bodu Bé. ()

maxs

Rád se dívám na filmy, které u "mainstreamového" diváka propadnou, protože je šance si v něm najít - i přes společenské odmítnutí - něco dobrého, něco navíc, něco co ostatním uteklo. Tady? Nic :( Bohužel. Krom vzletné myšlenky na konci filmu a sice, že budoucnost lidstva je v jeho jednotě a pár pěkných filmových tríčků je film naprostý propadák. SPOITER: Jen v krátkosti několik absolutních a do očí bijících obr-debilit: Jak mohlo pár techniků obestavět za několik let celou planetu kolem dokola?! - proč je na ISS sebe-destrukční systém (to nikoho nenapadlo, co by to na oběžné dráze udělalo za paseku?!), jak dokáže NASA monitorovat vznik celoplanetární geobouře na sekundy přesně?! - jak dokázal hlavní hrdina přežít "hacknutí" svého jetpacku (to se nikde neroztrhl během zběsilé jízdy, kdy vlastním tělem boural části ISS?!). A pak řada dalších, ne tak viditelných, ale do tohoto braku přesně zapadajících logických nelogičností a absurdit. Propadák roku bez ohledu na to, že je z mého oblíbeného prostředí.. ()

tina18

Úplne typický film na jedno odpočinkové pozretie, ktorý by nemal nikoho uraziť, pokiaľ sa samozrejme nenájdu ľudia, ktorí si myslia že film Geostorm bude úplne fyzikálne presný a prinesie niečo nové do filmového žánru- haha . Postavy fajn, scénar nebol taký zlý, zničenie Hong-Kongu bolo super, zvyšná "katastrofy" možno nedostali toľko priestoru, ale snáď to každý dokázal pochopiť. Nie perfektný film, ale ani nie taký hrozný ako sa tu podľa hodnotenia snažia ľudia tváriť. Už som teda videla aj oveľa horšie katastrofické filmy. 60-65%. ()

RathuVSoak

Dost průměrný katastrofický film. Scénář je dost jednoduchý a povrchní, spoléhající na klišé z daleko lepších filmů. Nejsem zcela znechucen, vhodné na odpočinkové shlédnutí, kdy chcete vypnout mozek. Upřímně jsem se před shlédnutím děsil jakou úroveň budou mít efekty. které jsou v takových filmech nezbytností, ale tím jsem byl mile překvapen. ()

Aceboris

Strašné niečo , tešil som sa , že to bude niečo prevratné , bolo, ale opačným smerom. Takúto blbosť som už fakt dlho nevidel a ešte za také prachy. Nápad vytvorenia globálnej siete satelitov na ovládanie počasia znie fajn , žiaľ zostalo len pri nápade. Začiatok , stred aj koniec filmu Vás nijako nechytí za srdce tak ako sa snaží to celý čas dokázať . Na konci mi už chýbala len pesnička od Aerosmith - I Don't Want to Miss a Thing. Zhrnutie, naivné, lacné, detinské no jedna katastrofa. Jedna hviezdička za efekty za mňa 2/10. Film nezachránia ani Garcia, Harris, Butler a celý ansabel ďalších hercov . ()

ambrobene

A mne sa tento film páčil. Aj doma si ho čas od času pozriem. Vcelku výborný nápad (aj keď nepravdepodobný) a plno logických chýb. Bulter je butler, tam nie je o čom. Akcia? Bola. Zápletka? Bola. Napätia? Bolo. Tak čo viac kua ešte chcete. ()

swn odpad!

Úprimne, aj pozerať socialistický seriál zo života kombajnistov má väčšiu cenu ako pozerať tento film. ()

LEFTFLANK odpad!

Tak nejak by dopadla Gravitácia, keby ju dostali do rúk títo ľudia. To už nás majú fakt všetkých za padlých na hlavu? a to nemám na mysli fyzikálne zakony a pod. ()

Sterbik

Další film o globální katastrofě. Tři hvězdy protože to byl průměrný film. Nebylo nic v tom filmu co by bylo originální nebo něco u čeho bych si řekl wow. Gerard Butler je Gerard Butler on mě jako herec baví to jo asi kvůli němu sem dal tři hvězdy. Konec je klasický kýčovitá blbůstka, zápletka taky. Není potřeba u toho myslet. Ale na tu hodinu a půl zabaví, hlavně kvůli tomu Gerardovi. Není to propadák ale ani mistrovské dílo, prostě průměr. Efekty byli fajn a jak sem řekl, zabaví to. ()

Jirkacek

Snímek Geostorm: Globální nebezpečí z roku 2017 jsem si ke sledování nevybral náhodou, protože žánr sci-fi je jednoznačně můj nejoblíbenější, jelikož mi umožňuje uniknout z reality současného šíleně zrychleného světa. V tomto filmu se sice nejednalo o lepší stránku budoucnosti, která by mne přenesla do růžového světa, spíše naopak, protože v něm byla ohrožena bezpečnost obyvatel kvůli oteplování planety. To přineslo bouře, extrémní výkyvy počasí, mráz v pouštích, tornáda, hurikány či elektrické výboje, ničící povrch planety po celé Zemi. Doufám, že se podobného scénáře nedožiji a snad ani moje děti či děti jejich dětí a tak dál. Takže můj optimismus Geostorm nepozvedl a úsměv na rtech rozhodně nevyvolal, přesto svůj účel splnil, neboť jsem měl pocit, že v té naší současnosti ještě není tak zle a že může být ještě hůře. Snímek Geostorm: Globální nebezpečí začal představením kritické situaci na Zemi, kde v roce 2019 docházelo ke zmíněným extrémním výkyvům počasí a lidstvo tak čelilo vyhynutí. A tak se lidé spojili a vyrobili síť tisícovek satelitů s názvem Holanďan, které planetu chránily. Jeho hlavním autorem za účasti 17 států světa byl Jake Lawson (Gerard Butler), kterého si na začátku filmu předvolala senátní komise, která projednávala předání kontroly nad Holanďanem z rukou USA do těch mezinárodních. On byl sice proti, ale stejně jej nikdo neposlouchal a navíc byl později ze služby propuštěn. Jeho místo ve velení zaujal jeho vlastní bratr Max (Jim Sturgess), se kterým se přestal stýkat a trávil svůj čas se svou dcerou Hanah (Talitha Bateman), protože byl rozvedený s manželkou Melach (Jodi Lyn Brockton). O tři roky později došlo v poušti v Afghánistánu k neštěstí, když satelit nechal zmrznout celou vesnici, i když okolo bylo plus padesát stupňů. Tato událost neunikla prezidentovi USA Palmovi (Andy Garcia) a jeho mužům, kteří se věcí začali zabývat. projednávat. Mezitím na mezinárodní vesmírné stanici, ze které byly satelity řízeny, rozhodli o stažení satelitu nad Afghánistánem, který nahradili novým a ten vadný přitáhli zpět na stanici. Chtěli jej rozebrat a zjistit na něm závady, když tu k němu přistoupil nějaký muž, připojil na satelit svůj tablet, který poté odnesl do šatny a schoval do skříňky. Vzápětí vstoupil do jakési chodby, ze které ho někdo podtlakem poslal do otevřeného kosmu, aby se ho zbavil, nicméně tablet zůstal ukrytý ve skříňce. Potom Max navštívil svého bratra a žádal jej, aby Jake letěl opět na vesmírnou stanici a podíval se, cože se to děje. Max sice nejprve odmítl, ale nakonec souhlasil a odletěl. Vzápětí se na Honkongem porouchal další satelit, který zničil žárem několik ulic a celou čtvrť, která shořela jako papír. Vše sledoval Cheng Long (Daniel Wu), který měl satelit na starosti a zdálo se mu to divné a tak kontaktoval Maxe a řekl mu svá podezření. Jake byl již na stanici, kde poznal svůj bývalý tým a novou šéfku Uttu Fasbenderovou (Alexandra Maria Lara). Jake začal pátrat po tom, co se vlastně stalo a zanedlouho došlo na palubě stanice k incidentu, když se zbláznil jeden z robotů, který držel satelit stažený z Honkongu. Jake a Utta se sotva stačili zachránit a to už bylo všem hodně divné. Jake pak málem zahynul, když se pokusil dostat z otevřeného kosmu další věc, která by vše mohla osvětlit. Na Zemi byl mezitím zabit Cheng, a to zrovna kdy měl předat Maxovi důležité informace. Jake proto sdělil formou kódu bratrovi důležité informace a ten neváhal a se svými lidmi začal pátrat. Pomáhala mu kolegyně v práci Adisa (Adepero Oduye), která byla machr na IT techniku a skvělý hacker. S její pomocí brzy Max zjistil, že se v systému objevil virus a toho bylo třeba se zbavit, Jenže byl nutný restart a k tomu bylo třeba znát kombinaci, kterou znal jen president USA. Jenže Max ho zároveň podezříval z machinací s Hoalnďanem a tak se Max se vydal přímo k němu do Orlanda, kde měl prezident projev. Aby se k němu dostal a unesl, požádal o pomoc svou milenku Sarah (Abbie Cornish), která zároveň pracovala v prezidentově ochrance. Když Max do Orlanda dorazil, potkal tam svého starého přítele Dekkoma (Ed Harris), který rovněž pracoval v prezidentově týmu a kdysi pomohl Maxovi stát se šéfem satelitů. Max mu všechno řekl, jenže se spletl a Dekkom se ho pokusil zabít. Od té chvíle musel improvizovat a se svou dívku unesli prezidenta v taxíku a vše mu vysvětlili, zatímco je pronásledovali Dekkomovi muži, kteří chtěl všechny zabít, aby se on sám stal novým prezidentem. Zároveň začal souboj s časem, protože satelity nad Orlandem měli pomocí elektrické bouře zničit všechny kandidáty na uvolněné místo po Palmovi a také další stroje si začaly dělat, co se jim zlíbilo a brzy měly zničit celou planetu. Navíc se nahoře na stanici spustil autodestrukční systém a tak všichni prchali pryč, jen Jake ne, protože jen on mohl provést restart, i když věděl, že se ze stanice už nedostane. To mi okamžitě připomnělo Armageddon a tak jsem byl zvědav jak to dopadne, což už však neprozradím. Od začátku do konce se ve filmu pořád něco dělo, na nudu nebyl čas a tak jsem se velice dobře bavil. Proto jsem byl velice překvapen nízkým hodnocením zde na ČSFD, které rozhodně podle mně neodpovídá skutečnému poslání filmu - jednal měl upozornit na nebezpečné změny klimatu a hlavně pobavit diváky u TV, což se určitě podařilo. V prosinci 2020 jsem si tento film koupil na blu-ray disku a jako milovník sci-fi žánru jsem se s chutí na tento film podíval podruhé. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho po roce moc nepamatoval, takže jsem si druhé podívání náležitě užil. Oči jsem mohl nechat na krásné Abbie Cornish, ale i přesto jsem se snažil hlouběji proniknout do skrytých myšlenek autorů filmu, kterým byl režisér Dean Devlin, jenž napsal i scénář spolu s dalšími lidmi. Byl jsem velmi spokojen a investice do modré krabičky jsem vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Suma sumárum, Geostorm: Globální nebezpečí ode mne získal pět klimatických hvězdiček *****. () (méně) (více)