Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

joeybarbaro2

Velice dobrý film. Rozhodně se nenechte odradit negativními recenzemi. Ve filmu nejsou žádná hluchá místa a je stejně napínavý jako předchozí díly. Děj je sice trochu slabší, ale v tomto případě to nevadí, opět skvělí Tom Hanks a Ron Howard s hudebním doprovodem Hanse Zimmera a už se nemůžu dočkat Ztraceného symbolu a další knihy od Browna Origin. Režie - 90 %, Scénář - 70 %, Hudba - 75 %, Herci - 85%, Celkový dojem z filmu - 80 %. Viděl v kině. ()

M.i.k.e

vzhledem k tomu že mám rád Browna a Inferno není vůbec zlá knížka dávám za čtyři,ale...ne že bych si knížku úplně pamatoval,ale filmové Inferno mi přišlo úplně brutalně zkratkovité,mnohdy ne úplně smysl dávající a některé postavy totálně zbytečné (např ta Omara Sye).Ne snad že by člověk čekal absolutní přepis,je jasné,že oproti knze musí spustu věcí pryč,ale tady to bylo alespoň pro mě skoro až do očí bijící.Narozdíl od filmových Andělů i Šifry tady prostě něco chybí...budu muset vidět znova...65% (čtvrtá hvězda z čirého Brownovského fandovství) ()

kaposlav

Ak zbadám, že vo filme hrá Tom Hanks, tak to beriem takmer istú zaručenú kvalitu, ale tentokrát som si položil otázku, prečo zobral rolu v takejto nezmyselnej kravine. Začalo to zaujímavo, ale výsledok je skôr sklamanie. Ak niekto niečo chce spraviť, na čo by to robil tak komplikovane? ()

rakovnik

Film mě bavil, Tom Hanks je navíc vynikající hlavní postavou. Ze začátku mě sice skoro začala bolet hlava, ale pak se děj rozjel. Luštění bylo opět nápadité, byť tentokrát spělo k omšelému konci. Celkem nízké hodnocení způsobilo tak velké množství chyb až hloupostí, že jsem je prostě nemohl přehlédnout a také moje sympatie k záporákovi, jenž měl v mnohém pravdu. ()

Martin741

Tak napokon len znesitelny priemer, aj tie vecne nahanacky po Europe, kde kusok mozaiky vedie len k dalsiemu kusku a tk dalej atd atd. Hanx To este - jakz tak zachranuje aj so samicou Felicity Jouns, ale celkovo sa takymtito nahanackami napriec Europou uz asi prerazit neda, na to je to moc - uzmolene ? 65 % ()

Nach

O jednu třídu slabší než Andělé a démoni. Přesto však pohodová a kvalitně natočená akční jízda v historických kulisách, která nenudí a má i jeden šokující zvrat. Vcelku rychle mi utekla a Tom Hanks je opět výborný. Trochu zamrzí absence některých ikonických a technicky precizních sekvencí jako u předchozí části a ve druhé polovině se občas hromadí logické kiksy na sebe. Přesto jsem spokojen tím, co mi Inferno ukázalo, i když dle mého je konec opravdu špičkový badend (takže lidstvo do sta let zcela vyhyne, jo?). Palec nahoru a tři slunce. 65% ()

joker.george

Nechápu to. I na potřetí se dostavila na papíře bezchybná sestava: Ron Howard je režisérskou jistotou, Hans Zimmer se ani nemusí příliš snažit, aby stvořil poslouchatelnou hudba, a Tom Hanks pořád působí sympaticky. Ale stejně to očividně nestačí na to, aby vznikl zapamatovatelný a nadprůměrný film. Památky vypadají pěkně, twistů není nachystáno málo, ale byly by předvídatelné, i kdybych nečetl knihu. Postavy jsou zaměnitelné, a když už se snaží předat nějakou myšlenku, tak je výsledek tragický. A to, že to bylo fyzicky únosné na rozdíl od dvojky, je malá výhra. (Netflix) ()

Attta

Kočkopes, který si nezaslouží víc jak 3 hvězdy. Potenciál to nějaký mělo, ale bohužel se nenaplnil. Herci to zachránili od úplného propadáku. ()

Streeper

Ze všech filmů jsem viděla akorát Andělé a démoni a četla jsem Šifru mistra Leonarda. Trošku jsem se tohoto zfilmovaného dílu bála, už jen kvůli špatnému hodnocení a nečetla jsem na to zrovna ty nejkladnější recenze. Líbilo se mi to, je to napínavé, trošku mě štvalo, že po celou dobu filmu jsem byla s emocemi jak na horské dráze, nikdy jsem netušila kdo je ten špatný a kdo ten dobrý, pak se to najednou otočilo a já byla zase na začátku. Je pravda, že Andělé a démoni jsou lepší a to o dost, ale i tak to má své kouzlo, napětí a historii. ()

laik_60

taká ... pomaly už typická Brownovčina v podaní Hanksa. Nič nové pod slnkom. Film na zaháňanie nudy keď už nič iného nie je k dispozícii. ()

Lanark

A já jak debil pokaždý čekám ve frontách před těmi slavnými florentskými či benátskými muzei a galeriemi, místo toho, abych rovnou bez zájmu kohokoliv vlezl do prvních dveří, které vedou rovnou k pokladu... Na začátku mne štvala kamera, na konci scénář. Ve světle tohoto filmu vnímám rozhovor s Hanksem, který jsem nedávno četl, o tom, jak hrozně blbé filmy se v dnešní době točí, jako celkem hodně sebeironickej vtip. ()

Cheeter

Oproti prvním dvou dílům asi nejslabší. Díky tomuto filmu se dovídáme, že z většiny muzeí ve Florencii se dá utéct někudy, kde vás ochranka nevidí, a to dokonce tak, že o tom pomalu nikdo neví, nebo jen pár zasvěcených. Myšlenka toho, že lidstvo je virus, který ničí tuto zemi také není nová, lépe se s ní vypořádali např. v Kingsman. Tak snad další bude lepší. Ale chtělo by to něco udělat Hanksem, ta jeho tvář vypadala hodně opuchle, už hold kluk není nejmladší. ()

bourec

Úplně to sedí na to, co se stalo na konci roku 2019. Ale já po delší době znovu skouknul tenhle už spíš naháněcí thriler o záchraně lidstva, než náboženskýma symbolikama napranou krimošku. Ale překvapivě se mi to vlastně zamlouvá. Je to dobrý. Jiný než dva první filmy, ale dobrý. 80%. ()

C0r0ner

Spád a tempo tomu rozhodně nechyběly, ale logiku a smysl po realitu jsem tak nějak nenašel. Bylo to příšerně překombinované a místy jsem si klepal na čelo, jestli jako tohle scénář myslí vážně. Naštěstí to ale pracovalo se zajímavým tématem, takže ještě průměr. 50% ()

necisty

Těžko říct, jestli za to může Dan Brown, Ron Howard nebo Tom Hanks. No kápněme božskou, Tom za to určitě nemůže, je to skvělý herec. Dan asi také ne, námět je zajímavý, ale asi v tom má tentokrát prsty Ron nebo David, protože to chvilkami i nudilo a prostě z toho celkově nebylo nějaké chvály hodné dílo. Co je chvályhodné, že Tom neodmítne se zúčastnit pokračování, i když asi tuší, že to tentokrát nebude žádný zázrak, protože už i minule nebyl. ... GA Cinema ()

Martrix

Je to stejně prázdná a pompézní bublina, jako byly předchozí díly. Nějaký obratný markengový stratég před lety vypustil fámu, že Dan Brown je píšící génius. V Hollywoodu na to uslyšeli a udělali film, který utvrdil ty, kteří knihu nečetli, že udělali dobře. Pak přišel další díl, který měl divákům naznačit, že by příště neměli žehrat..že to může být daleko horší. Nu a pro těch pár optimistů, kteří si říkali, že do třetice všeho dobrého...mám dobrou zprávu. Je to dobré. Je tam dobrý Hanks...který ale umí být i výborný, dobrá režie, která nejspíš scénáři spíš pomáhá, dobrá hudba, která to ale nezachrání... . A pak jsou tam položky, které udělají průměr pouze matematický. Tak třeba skvěle zvolené lokace, proti naivně vymyšlené postavě Sienny. Zajímavá postava Sidse Babett Knudsen, proti divné postavě Irrfan Khana. Kostrbatý příběh s nezajímavými hádankami, proti vcelku zajímavé motivaci "padoucha". Nelíbilo se mi to, resp. líbila se mi Florencie, Istambulská nádrž, ba i F. Jones, ale to na víc, než 3* nedá a kdybych si tu snahu ošálit diváka jen tím pěkným kabátkem bral osobně...nejspíš bych tam plácnuj i o hvězdu míň. ()

campix

Všichni staří známí se chopili svých pozic a za režijního dohledu Rona Howarda s Tomem Hanksem v hlavní roli a Hansem Zimmerem, který měl opět na starosti hudbu, se vydáváme na již třetí zfilmované dobrodružství symbologa Roberta Langdona z pera Dana Browna. Chtělo by se říct, že osvědčené spojení nemůže vyloženě zklamat, ale začíná to vypadat, že s klesající kvalitou Brownových knižních děl, klesá i kvalita jejich filmových zpracování. Inferno je ze známé trojice rozhodně tím nejslabším a to pravděpodobně i díky horší předloze. Zároveň Tom Hanks už není žádný mladík a rychlejší akce mu dává zabrat, ostatní cast nijak nevybočuje z průměru a halucinace hlavní postavy nevypadají úplně nejlíp a trošku kazí a kouskují děj. Závěrečný twist je příjemným osvěžením, ale na víc než průměrné dobrodružné drama Inferno nemá. ()

PavelVanekArt

Tak solidní námět a tak málo využit. Danteho peklo je originální, mám rád i morové náměty. Ale tady je to jen plk. Hanks se na starý kolena snaží, ale dochází mu dech. Felicity je rajda, ta mi nevadí. Bylo to jednodušší než Da Vinci Code nebo Angels and Demons, ale mělo to typický spád. Čistý průměr, neurazí, neoslní. Dožral mě ale konec. Proč použili původní hudbu Zimmera z prvního dílu? Chevarlies De Sangrail sedí k hledání Svatého grálu, ne sem proboha. Takhle si to pojebat v titulkách... 2* a.k.a 40% ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno