Když mladý nizozemský stát, stojící na prahu občanské války, napadne Anglie společně s Francií, najde se pouze jediný člověk, kterému lze svěřit velení holandské flotily. Je to Michiel de Ruyter, který vešel do světové historie, a zejména do dějin námořních bitev, jako jeden z největších admirálů vůbec. (Film+)

onevoice

Perfektne zvládnuté bitky na mori. Výborné herecké výkony. Intrigy až do konca. Čo sa týka historicko dobrodružneho žánru za posledné dva roky som nič lepšie nevidel. Vraj to stálo 8 milionov eur? Holanďania dali američanom poriadne na frak ako pracovať s peniazmi. Neuveriteľné. ()

Trucker

Spíše než o námořních bitvách je to film o politických intrikách, tj. většina se ho odehrává nikoliv na moři, ale v parlamentu nebo v sídlech politické a vojenské honorace (a obvykle formou v podstatě zbytečných keců). Co se týká samotných námořních bitev, tak ty jsou všechny vypadající téměř identicky a to pokaždé převážně tak, že tam lidé poletují ve zpomalených záběrech společně s miliony třísek z lodi po zásahu dělovou koulí. Celkově je to nuda. ()

TeachMe

Trochu méně patosu a trochu zajímavější dialogy a mělo by to ode mne 5 hvězd. Výprava pěkná, střih super, příběh silný a poutavý. A hlavně hlavní hrdina je prostě uvěřitelný v každém gestu! ()

m62

Toto zaujímavé obdobie histórie by si zaslúžilo kvalitnejší scenár. Čiernobiele charaktery, všetky klišé historických biografií a veľké dávky gýču a pátosu. Zobrazenie námorných bitiek je stereotypné a často sú počítačové animácie veľmi okaté. ()

pierrek22

Velkolepé drama o roztomilém medvídkovi, který uměl vládnout moři, ale nikdo to neocenil. Ta hudba je kulervoucí!!! Jak piráti z karibiku. ()

hanavo00

Spojené provincie nizozemské 17. století. V evropském měířtku se v kategorii historických filmů nemůže nic rovnat příběhu Michiela de Ruytera, jednoho z nejslavnějším námořních velitelů všech dob. Jsem chlap, přesto na konci vždycky brečím - Stát vám pozabíjí všechny přátelé, rozvrátí vše, v co věříte, davy chtějí vidět, jak trpíte a umíráte vy i vaše rodina... Přesto však vsednete na loď a vyplujete vybojovat velké vítezství pro vaši vlast. Přesně takový je příběh Admirála, hrdiny, co svou vlast miloval až na smrt. Skvělé - 95 %. ()

jouluputilla

Škoda, že nemohu dát plnou sazbu. Krásný, silný příběh, špičková výprava, casting (hlavní hrdina nejspíš podle plastiky na náhrobku), velmi slušné napětí, jen ty reálie kulhaly na obě nohy. Už jen druhá věta úvodního komentáře, že Nizozemsko bylo tehdy jedinou republikou na světě, popírá skutečnost, že po popravě Karla I. Stuarta byla Anglie republikou až do obnovy monarchie, tedy 1649-1660 a děj snad začíná 1653, nebo ne? O době Cromwellů samozřejmě ani pšouk. Ve filmu se kolem dat bohužel jen mlží, scénář se ani neobtěžuje zmínit časové skoky a dokonale okecané (Vilémem III. Oranžským) je i důležité zatopení polderů. Kupodivu nepadla ani zmínka o zpustošení Londýna požárem, které posloužilo k podpoře oranžové nálady, takže události kolem de Wittů působí skoro jako náhodný exces skupiny zpitých měšťanů. V poslední půlhodině se děj sype docela po hollyvůdsky, vzdávání cti Francouzi bylo ukázkové. Není mi také úplně jasné, jak mohla manželka de Ruytera sledovat 1653 bitvu u Scheveningenu, když žili ve Vlissingenu, stejně tak 1673 u Texelu. Při té příležitosti jsme asi měli být jen mimochodem obeznámeni s faktem, že kapitánský dalekohled patřil do běžného vybavení holandského vesničana. A divák si možná povšimne, že admirálovy děti za 23 roky nějak neporostly... Další překážkou nejlepšímu hodnocení je pro historický film nepřijatelná aktualizace společenská; dobové jsou jen kulisy a kostýmy, poměry a dialogy zobrazují holandský liberalismus 21. století. Jen pro příklad: věta Michielovy manželky „dávej si pozor, s kým mluvíš“, když ji chtěl s dětmi odeslat do Vlissingenu, je pro tu dobu absurdní. Ovšem mimo to, že těch stále stejných třísek nemuselo být tolik, musím přiznat, že kromě zmíněné poslední půlhodiny mi to docela uteklo. 75% ()

BGH

Velké zklamání a nuda. Povrchní vyprávění, zmatená kamera, nepovedené počítačové animace, slabá výprava, Hollywoodský patos a snaha o historický akční film... ve finále jeden bod za plachetnice... ()

sibal

Tak tohle mě nebavilo, vypadalo to jako opakování z časové smyčky...pěkně natočené bitvy byli jaksi pořád stejné a nepřehledné. Jediná charismatická postava zemřela po 7 a půl minutách.. ()

ZastataZofa

Dá sa to....dá...k pochopeniu je treba trošku poznať holandské dejiny....inak sa človek stratí....ale -krásne lode,námorné bitky....minimum ženských postáv....prihriaty Orange princ....a hlavne dobrák admirál..... ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra