Válka proti všem

• Česko Proti všem (festivalový název) (více)

Dva zkorumpovaní policajti se vydají vydírat a obvinit každého zločince, který jim zkříží cestu. Události však zkomplikuje příchod někoho, kdo se zdá být ještě nebezpečnější než oni. (AXN)

octopuska

Tihle dva rádoby poldové, se tak dlouho hledali, až na sebe zbyli. Tihle dva se s tím fakt neserou!! Přece nebudou makat, jak ti z...i okolo, když si můžou vydělat balík a pěkně s ležérní grácií. Stačí sejmout jednoho mima, zrušit mu zubní kartu,štípnout mu balík cukrkandlu a pak si stylově přepudrovat nosánky na pánským hajzlu v jednom kulečníkovým hampejzu a rozjet zábavnou, hodně odvázanou a děsně sprostou jízdu, plnou výborné muziky a skvělých momentů. Jako vždy výbornej Majkl a Alex opět ve velkém předvádí svůj metrosexuální šarm. Parádní oddychovka, když člověk nechce moc namáhat mozeček a jen se tak příjemně pobavit. ()

Johnny.ARN

Z počiatku sa zdá, že to bude pekne zvrátené a správne nekorektné. Postupom času je to ale užvanené, síce vtipné, ale stratilo to ten esprit. Dopozeral so ale bez pocitu dávenia. 2 z 5 ()

hroubek

To je tak, když se na film těšíte podle našlápnutých trailerů a výsledný film vás o to více překvapí. Bohužel ne vždy v dobrém. War on Everyone mohla být drsná nekompromisní černá komedie plná rasistických hlášek, mrtvol a absurdních situací. A to se povedlo, tak napůl. Režisér John M. McDonagh ví co točí a taky ví, jak by měl jeho film vypadat a jeho jedinou překážkou je příběh. Příběh, který se snaží tvářit zamotaně a taky, že v něm jde o něco více, než ve skutečnosti je. A tady film těžce naráží. Jelikož se o postavách nic moc nedozvíme a tak nějak nám budou unikat jisté věci a jejich logické opodstatnění. Alexander Skarsgård je zde dobrý, ale už jsem ho viděl hrát mnohem lépe. Totéž platí i pro Michael Peña, který si udržuje svůj standart a krom několika scén nepředvede nic co bychom neviděli v jeho jiných filmech. Naštěstí jsou ve filmu dost zábavné vedlejší postavy, takže krásně doplňují hlavní hereckou dvojici a rozšiřují absurditu některých scén a momentů. War on Everyone není úplně špatný film, jen jeho potenciál je někde jinde, než výsledek a je to celkem škoda, ale na zaplácnutí hodiny a půl to není nejhorší. ()

zigíš

..mnohem odvázanější (a nekorektnější) než Starsky & Hutch, taky míň kompaktní, ok, ale to, jako velkou výtku neberu, páč já, se od začátku naladil na akci střídající akci, cool hlášku ještě víc cool hláškou -a o nic víc, tam ani nejde- a mě po jednou, tady ten punkovější přístup k věci sednul ()

P1tr

Proti všem jde hlavně proti sobě a nenabízí tak nekorektní zábavu, jak by se od tvůrčího týmu a námětu dalo čekat. McDonagh rýsuje zajímavý svět plný vulgarit, který na začátku vtáhne, ale bohužel se nedokáže nastolenému trendu plně oddat a místo toho, aby se utrhl pořádně ze řetězu svazuje sám sebe a drží se celkem na uzdě a film tak zůstal na půli cesty k úspěchu. V několika momentech jde o skvělou a nekompromisní zábavu, ale ve zbytku jde pouze o zazděný potenciál, který má slabší humor i detektivní linku. John Michael McDonagh se snaží, ale na svého šikovnějšího a filmařsky vyzrálejšího bratra stále ztrácí. ()

tom.nosek

Zajímavý počin, kde Michael Peňa jednoznačně vévodí celému filmu. Zápletka je sice slabší a občas je to takové chabé, ale každou chvíli přijde nějaký dobrý vtípek. Na pomezí třech a čtyř hvězd. Pro mě asi nejlepší je hned začátek - úvodní honička je cool. ()

Corpsegrinder

To mi nesedlo, Michael Peña je dle mě hroznej komediální herec a v podání někoho jinýho bych z tohohle měl možná lepší dojem. Film v podstatě nemá pevnou dějovou strukturu, neni nic v sázce, záporák je nějaká céčková britská buzna a většinu času je to neskutečná nuda. Kromě hudby se mi tak líbilo snad jen to že to celý má takovej divnej nádech 70. let ačkoliv se to odehrává v současnosti, měl jsem pocit jako bych čuměl na film od Jareda Hesse. Doopravdy jsem se zasmál jen jednou v krátký scéně s žokejem, což je na komedii teda slabota. ()

DaeGurth

Černý humor, nekorektnost, drsné kecy, sjeté scény (taky sjeté hlášky a nejspíš i sjetá kamera a režie:)). Nemám co vytknout. ()

Illy

Kdepak se tahle pecka přede mnou schovávala? Nekorektní, částečně divný, částečně ujetý ale hlavně výborný!! Náťer. ()

Flopik

Za mňa skvelá buddy komédia, s výbornou ústrednou dvojkou ktorá má medzi sebou tú správnu chémiu. Dialógy vás väčšinou prinútia smiať sa, je to aj troška akčné a správne rasistické. Koniec mohol byť lepší, nakoľko mi vadilo ako sa nevedia na 5 metrov trafiť ale inak pohoda. U mňa za 4*. Hudba vo filme skvelá. ()

Bozvav

Docela slušná podívaná. ˇUstřední dvojice se k sobě hodila jak kopanec k zadku a dokázalo z toho vytřískat docela dost. Hlášky nebyly až tak vtipné, místy to celé lehce drhlo, ale koukalo se na to vcelku pěkně. Plus za hudbu a jistou politickou nekorektnost. Za mne 65%. ()

Raziel_cz

Dost podobný problém jako u The Guard – schizofrenní film, který neví, jestli chce být humornou kriminálkou, drsným thrillerem nebo dramatem a výsledkem je absurdní mišmaš s většinou špatně načasovanými gagy, divně uchopenými postavami (protagonisté jsou prostě kokoti a nemají pro to žádný důvod) a pomalým tempem. Řešení zápletky se v druhé polovině posune úplně jinam, snímek změní tón, Skarsgård už pak vypadá, že vlastně ani moc nechytá, co má sakra hrát, je to prostě chaos. Až je přitom s podivem, jak pěkně je to vlastně natočené, jak dobrou to má akci a že to občas vážně zvládne rozesmát (Peña delivers), ale na první dobrou je jasné, který z McDonaghovic bratrů je lepší scenárista. ()

Dm1tr1j

EvilPhoEniX *** Docela o ničem. Peňa občas pobaví slušným fórem, ale Skarsgård mi vtipný být nepříjde vůbec. Zápletka je tuctová až běda. Humoru nedostatek. 50% som skopíroval prvý komentár čo som našiel...a suhlasím okrem toho množstva hviezd, ktorý je hrozne prehnaný ()

masino odpad!

O čom bol ten film?... Vydržal som to pozerať asi do polovice. Tento druh humoru je úplne mimo moju misu. ()

BarVo

Od počiatočnej skepsy som - aj vďaka výraznej hudobnej vložke - postupne prišla tomu na chuť. V rámci svojho žánru je to vydarený úlet, pobavil ma viac než som čakala a Bowieho klon bol fakt rozkošný. (MFF Cinematik Piešťany 2016) ()