Moll Flandersová (TV film)

Moll Flanders

• Austrálie

Moll Flanders

Velká Británie, 1996, 54 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

S každou reprízou zraje jak víno. Nejlepší :)(27.2.2009)

No já to viděl jenom v originálním znění a bez titlů, takže mi toho asi spoustu uteklo. Ale jako jo. Vydržel jsem to až do konce a vydržel jsem rád.(8.6.2006)

• vesper001

Nesdílím zdejší nadšené hodnocení. Za jediný klad mohu označit fakt, že Daniel Craig v paruce nemá tak děsnou ránu, jaké jsem se obávala. Samotná Moll (výstižné jméno) je bezcharakterní ctižádostivka, ochotná provdat se, popř. vyspat se s každým, kdo má v kapse víc drobných než ona. Což je při jejím chronickém nedostatku financí v podstatě každý. Plus jakoby mimochodem rodí děti, ale co na nich (jí/autorovi/scénáristům) záleží. A co je nejhorší, nejen, že není nijak extra hezká, ale při nejlepší vůli a v nejlepším kostýmu nezbývá než konstatovat, že je fakt ošklivá.(9.5.2014)

Alex Kingston pokud hraje distingovanou dámu, jako například ve filmu Krupiér, je neodolatelná. Tady měla - alespoň celou první půlku filmu - hrát naivní sedmnáctileté tele. Tahle poloha jí očividně neseděla, její postava působila vulgárně a nevěrohodně. Postupem doby, kdy začala být kapánek životem poučenější, se na to už dalo dívat, a nejsilnější byl závěr, kde se z ní, po všech útrapách, znovu stala Dáma s velkým D. Na příběhu je trochu divné to, jaká byla Moll Flanders rádodajka - se svým rozkrokem se nesnažila kupčit, jako většina zlatokopek, ale šla rovnou na věc, a spoléhala na svoje kouzlo, že teprve POTOM, co se v ní gentleman smočil, byl definitivně lapen. No, proti gustu... Taky mi trochu vadilo, že jí šlo opravdu jen čistě o prachy, a děti na své cestě životem nechávala stát u cesty s vágním doporučením "a buďte tady hodný." Ale chápu, že v tý drsný době asi to moc jinak dělat nešlo, hehe.(5.9.2015)