Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

iXtr3m3

Tak toto je skutočný nástupca McLaneoviek. Viem, že nemôžu donekonečna točiť to isté, ale ešte aspoň jednu časť by som si dokázal pozrieť. Pekná nahláškovaná a pritom dosť doslovná a relatívne brutálna vyvražďovačka, myslím na hollywoodske pomery. Neriešim naivitu, neriešim stupiditu, neriešim technické nedokonalosti kvôli nízkemu rozpočtu, ktorý inak film vždy zachráni pred totálnym prepadom, ako sa to deje všetkým namysleným snímkam, ktoré majú rozpočty blížiace sa k 200mil, neriešim nesmrteľnosť hlavných hrdinov. Beriem film taký, ako bol myslený a to jednoduchý, krátky akciou nabitý akčňák. A o to ide. Vtedy človek nemôže byť sklamaný... :) ()

Wally

Bum bum ratata...chtěl jsem něco svižného, u čeho se budu bavit a nebudu se muset moc soustředit.. Skvěle mi to tento film splnil 👍 ()

YoZo8

Akčná jednohubka. Chcel som akciu, čakal som akciu, dostal som akciu. To je celé. Účel to splnilo. Oproti prvej časti sa veľa nezmenilo, čo je možno aj dobré. Plytký dej mi nevadil, lebo tu ani oň nejde. Ide o akciu a to ako ju režisér zobrazí a ako ju herci predvedú. Kto chce niečo viac, nech si pozrie Mission Impossible alebo Jamesa Bonda. Trošku som sa pousmial, keď kanadský guvernér, japonský a francúzsky prezident, taliansky najvyšší predstaviteľ a nemecká kancelárka relatívne rýchlo uhynuli, zatiaľ čo Američan bol opäť nepolapiteľný a nesmrteľný. Ale čo už. Ich film, ich pravidlá. ()

bruceman7

Tuctovej akčňák - nijak zvlášť neosloví, na druhou stranu ani neurazí. Styl přestřelek mi občas přišel jak z Call of Duty MW. 6/10 ()

divak84

Proboha Babaku, co jsi to udělal.. ten film je zbytečný, hloupý, nudný. akční sekvence tvroří z 98% chaoticka střelba dvou týmů skrz auta apod... tento film nemá žádné finále.. nemá žadneho antagonistu, není tam žádná scena, kterou byste si pamatovali aspon 20 sekund. Babak okopíroval strukturu z jedničky a přesto se mu povedlo udělat o čtyři vagony horší film. Butler nic brutalnějšího než v jedničce nepředvedl, dokonce byly jeho akce nudnější (ne jeho vinou), minimum pěstních soubojů. kdepsak, tohle je zatím nejhorší sequel tohoto roku (protože mě nic jineho,co jsem viděl, nenapadlo.) Jednička byla skvělá, měla co nabídnout. Tohle je mizerie jak na scenaři, tak na platně.. o ničem pokračování a to jsem se kurevsky těšil..Závěrečný okamžik samozřejmě nabádá na třetí díl.. Mám takový dojem, že se z toho stane klasická serie o dalších pěti dílech, s bečkovým obsazením a céčkovým příběhem... jediná hvězda alespon za "Fuck Me ?! , Fuck You !!" ()

kukuuuc10

50% Kino. Takový ten americký průměr, který se v kinech objeví tak 30x do roka. Spoustu nepodložených věcí, minimum zábavných akcí a několik nepovedených pokusů o rozesmání. Doporučil bych spíš skalním fanouškům Gerarda Butlera, možná ani to ne. ()

SpaceOdyseus

Neni to tak drave natocene jako jednicka, ale stale jde o slusnou akcni jizdu. Nehraje se tu moc na logiku, triky jsou nic moc, ale kvuli jednozaberove prestrelce v ulicce to stoji za videni. ()

Hanys_

Hlavně v první polovině hodně podařené pokračování, které dostalo víc peněz a na zničení Londýna to jde dost vidět. Škoda, že ta druhá půlka už je jen taková bezduchá a lehce zaměnitelná střílečka. Mohla z toho být stejná paráda jako jednička, kterou osobně považuju za jeden z nej akčňáků poslední pětiletky. ()

Greenpeacak

Kto niekedy bol v Londýne, je mu jasné, že film by končil v úvodnej automobilovej naháňačke v centre mesta, kde by unikajúcich hlavných hrdinov za prvou zákrutou okamžite blokovala nehybná armáda doubledeckerov a cyklisti ()

dopita

No co si budem povidat, je to slabota. Především scénář je nejstrašidelnější zhovadilost všech dob. Pořád jsem si říkal, kdy se ukáže, že je to vlastně všechno jedna velká sranda a ono nic. Voni to fakt mysleli vážně!! Rejža ale není uplnej břídil a občas se na to dá i koukat. Ale že je film pouze čistokrevný a nepříliš zábavný béčko, mu nikdo neodpáře. ()

ti88na

A to sa mi Pád Bieleho domu tak páčil, že si ho zavše ešte celkom rada pozriem. Londýn asi nebol správna voľba, mimo USA naši hrdinovia už akosi nefungovali, dej sa trochu vliekol a oproti prvému dielu mi už prekážal ten supervážny tón, ktorý sa nesie celým filmom. Chcelo by to trochu nadhľadu a sem tam nejakú tú hlášku, ale nič z toho sa nekonalo. ()

Stružák

Teda to byla chcíplotina. Čas od času mám rád tyhle americký akční béčka rád, ale Pád Londýna mě moc nebavil. Scénář je děravej jak cedník (ačkoli to teroristi po útoku Butlera jakbysmet 😁), akce je málo, vtipů je moc a efekty podprůměrný. ()

tom.nosek

Úroveň akčnosti o něco horší, celkově se jako obvykle u druhého dílu všechno snaží být trošku více závažnější a horší. Trochu taky zvláštní je, že film absolutně vůbec nijak nepoukazuje na události prvního dílu. Intelektuálně je to šíleně do očí bijící jen párkrát. Hlavní trio film pořád táhne kupředu, no ale jsem zvědavý na trojku, kde už by neměl hrát Aaron Eckhart. Že by se Morgan Freeman stal prezidentem? ()

Corpsegrinder

Hned jak začne likvidace světovejch vůdců jsem se musel smát neboť tohle naplánovat musel bejt masakr :)) Jinak to má efekty jak hra z Playstationu 1, hnusný anglický prostředí, sem tam solidně natočenou akci (tu praktickou) a jednu scénu kde spolu mluví Gerard Butler a Morgan Freeman ale je poznat že v den natáčení nebyli oba dva na place zároveň protože kamera vždy zabírá jen jednoho a když na konci zabere oba tak Morgan Freeman stojí zádama a má asi padesátkrát větší afro než dvě vteřiny předtim. Kamarádce se to v kině líbilo takže předpokládám že publikum si to našlo neboť třetí díl už je v troubě, tentokrát se slušným režisérem s normálním jménem, tak uvidíme co dál. ()

Sayko

Je tohle vážně film nebo jenom parodie? Tohle je tak moc debilní film, že jsem u toho až nasmál. Od klasického amerického začátku, přes energický průběh a sladkou tečku na konec. Nemá snad ani cenu vypisovat všechny píčoviny, který se tu odehrály, protože to je absolutně všechno. Naprostá slátanina všech slátanin. Všude se střílí, hlavní postavy jsou superhrdinové a v palicích nemají logiku, příběh je postavenej na hlavu a jednu hvězdu tedy házím jen za to, že měl Pád Londýna fakt komickej text, takže jsem umíral smíchy. Ale seriózní, jak se asi měl tvářit, to teda vůbec nebylo. "Budeme muset běžet pane prezidente!" ()

Adramelech

Jméno režiséra (dle údajů na ČSFD narozený v září 1975) mi nic neříkalo, tak jsem použil Wikipedii. Píše se tam, že Babak Najafi se narodil v Íránu a do Švédska přišel jako uprchlík ve věku 11 let, když jeho rodina uprchla před íránsko-iráckou válkou. Dva jeho bratři zůstali v Teheránu a trvalo 11 let, než se znovu setkali. (Kde se setkali, se tam neuvádí.) Rodina se usadila v Uppsale, kde Babak strávil dětství. V letech 1998 až 2002 studoval dokumentární režii na stockholmském Dramatiska Institutet. – Já tomu nějak nerozumím. Ozbrojený konflikt mezi Íránem a Irákem trval od září 1980 do srpna 1988. Proč se po skončení války nevrátila Najafiho rodina do Íránu, zvláště když tam zůstali (a zřejmě válku ve zdraví přežili) dva Babakovi bratři. Političtí emigranti poté, co pomine nebezpečí, před nímž uprchli, se přece vracejí do své vlasti. To jenom ekonomičtí vyžírkové dají přednost hostitelské zemi s vyšší životní úrovní. Sám jsem byl politickým asylantem v Rakousku. Když mi StB důrazně doporučila změnu klimatu, navštívil jsem rakouskou ambasádu a projednal jsem s konzulem, zda mě do Rakouska pustí. Poté jsem si začal vyřizovat formality spojené s vystěhováním, což byl značně složitý proces, který mimo jiné obnášel povinnost vzdát se československého občanství. Celé vyřizování trvalo asi rok. (Předpokládám, že Najafiho rodina postupovala obdobně. Bez víza by je přece do Švédska nepustili.) No a jakmile v ČSSR došlo k politickému převratu, začal jsem si vyřizovat návrat do Československa, což byla také docela dlouhá anabáze. V první řadě jsem musel požádat o vrácení čs. občanství. (Z debaty na ambasádě ve Vídni: „Ano, zákon o vracení občanství disidentům byl schválený, ale zatím k němu nemáme prováděcí předpisy ani tiskopisy.“) Ale nebudu uživatele nudit vykládáním o svých osudech. Chtěl jsem jen poukázat na rozdíl mezi politickým a ekonomickým asylantem. Jestli sleduješ stránky ČSFD, Babaku, a tohle čteš, tak se nad mými slovy zamysli. – Film neurazí ani nenadchne, ale je příjemně akční. Hezky to tam v tom Londýně bouchalo. Jenom doufám, že Babak není vizionářem a že nenatočil dokumentární film z budoucnosti. ()

Lefty86

Očekávané pokračování i když jsem z prvního dílu nebyl na větvi, těšil jsem se. Opět se opakuje podivnost a naivita při hlavním útoku, ale přeci jen, je zde hodně vidět že se film nebere tolik vážně. Pár dobrých hlášek a hlavně luxusně, přehledně natočená akce, to muselo srdce každýho akčního fandy zaplesat. Patriotický projev prezidenta do kamery před popravou mi nevadil, přeci by jsme nechtěli aby řekl : POČŮRAL JSEM SI KALHOTY!!!!! 80% ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)