Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

BOURQUE

„Rovnomerné pokračovanie“ filmu „Olympus has fallen“. Opäť to celé zachraňuje charizma G. Butlera. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Hapretor

Hrozné triky ... dějově prázdné ... akce na úkor děje a vtipu a odlehčení ... více mi sedlo "Pád Anděla" ... to mělo aspoň spád a pokus sem tam o nějaký nápad ... tady jen sterilní střílení a mlácení ... jo ... a ty triky ... bleee ... ostuda v této době ... ()

Ivo

Milé děti, dnes se podíváme na pohádku o zlém mnohohlavém drakovi Abduláhovi a chrabrém princi USAjajovi, kterému se kulky vyhýbají jako upíři česneku, který drakovi všechny hlavy postupně utne, dobrého krále zachrání a za odměnu mu princezna ještě i malé princátko porodí ... to vše za potlesku a jásotu ministrů, rádců, šašků a dvorních dam této krásné pohádkové říše ... Takže už ani nedutat, pohádka začíná ... ()

Kingjiri

Jede se dál v intencích nastavenejch předchozim pokusem o atentát hlavy USA. Tentokrát však s menšim počtem patrioticko-patetickejch scén (o americký vlajce se jenom mluví), zbytečnejch keců a logickejch přešlapů (ačkoliv je samotná zápletka a schopnost musulmanů ochromit celej Londýn postavená na hlavu). Naopak přibylo pár slušnejch hlášek a s akcí se nešetřilo. Akce byla i vcelku líbivě nakroucená, s výjimkou těch nočních scén, který na LCD televizi prostě nikdy nedopadnou nejlíp. Jo a tentokrát si zastřílí i pan prezident. Holt USA nikdo nikdy nedostane na kolena, což je zásadní sdělení celýho snímku. Sympaticky obsazená akčně-béčková jednohubka na volnej večer. ()

Paulusek

i přes mé hodnocení jsem se toužil dobrat k závěrečným titulkům abych viděl s jakou další absurditou tvůrci příjdou. ()

S.U.E.S.

Na padající bílý domeček to sice nemá, ale i tak se nám pán Butler opět trochu utrhl ze řetězu, což znamená, že vás opět čeká klasická akčňárna, kde je hlavní hrdina nejen že nesmrtelný a nemá strach, ale hlavně pokosí efektivně všechno a všechny, co se mu dostanou pod ruku nebo hlaveň pušky. Tady opravdu nemá smysl hloubat na zápletkou, natož nad logikou většiny věcí, které se zde stanou. Takže doporučení je docela jednoduché. Líbil se vám Pád Bílého domu, či máte rádi podobné akční výplachy, kde jde hlavně o to, kolik a jak efektivně hlavní hrdina zmasakruje nepřátel? Určitě do toho jděte. Butler sází hlášku za hláškou a opravdu působí dojmem, že zrovna přiběhl ze skvělé jedničky. Pokud však nevyznáváte ani jeden z výše jmenovaných bodů, případně nemáte rádi první díl, obloukem se filmu vyhněte. Já zatím budu ve skrytu duše doufat, že bychom se snad mohli i dočkat nějaké „zakončující“ trojky. Třeba Pádu Prahy :) ()

Narayan

Bože, kurva, proč? Co sem to byl zase nucenej vidět? A proč hraje Morgan Freeman v takový žumpě? Kdyby mohl můj mozek zvracet, už bych plnil třetí kýbl mozkomíšním mokem. ()

bararich8

Pokračování, které se nese ve stejném duchu jako první díl. Občas příšerné CGI, teroristou je půlka Londýna a patriotismem to úplně přetéká. Butler hraje obstojně, akce je taky není k zahození, ale jinak čistý průměr. 3* ()

KOOHA

Zase bez invence, skarpa jak svine. Nebejt tam ta jednosekvencni zaber na prestrelku tesne pred koncem, tak hrob, jak svine ()

Torgal

Zbytočné, z prstu vycucané pokračovanie akcentujúce šialenú zápletku prvého dielu na úplne absurdný level. Úvodnej polhodine sa skoro podarilo ma uspať, potom však v Londýne vypukne taký mayhem, ako by sa doň nenápadne presťahoval celý islamský štát. Počty, vybavenie i motivácie útočníkov nedávajú zmysel, ale čo na tom, aspoň má Butler do koho strieľať. A veruže sa nezastaví až do konca filmu. Prisámbohu, mŕtvych viac než v Komande. Akcia je podaná s R-kovým gustom (aj keď triky pokrivkávajú) a prezentuje sa aj vydarenou "jednozáberovkou". Celkovo je to jednoducho ale až príliš dementné a tak hodnotím o vlas horšie ako jednotku. 6-/10 ()

Stíba

Čistokrevná řezačka co se s tim moc nesere. Mozek je lepší nechat doma ale pokud jste vyrostli na osmdesátkovýh akčňákách, není moc co řešit a akci si užijete. ()

DAPDO

Pokračování Pádu Bílého domu, zkouknuto oboje s odstupem dvou hodin. Zatímco v prvním díle se tvůrci asi museli inspirovat Smrtonosnou pastí, v Pádu Londýna je zase vystřílenejch tolik munice a odpálený tolik pyrotechniky, že by i John Rambo mohl závidět. Opakovanej vtip ale už většinou nebývá tak dobrým vtipem, to platí i tady. Zatímco v prvním díle se i hezky koukalo na Gerarda, jak střílí protivníky do hlavy a nesere se s nima, v pokračování už není na likvidování teroristů zdaleka sám, dokonce mu pomůže i pan prezident, kterej je teda neskutečně odolnej, protože přežije i pád sestřelenýho vrtulníku. Obama by se měl stydět, tohle určitě nedokáže. Jinak jsem teda alergickej na zachranování někoho nebo deaktivaci něčeho v poslední vteřině, dalo se čekat, že se toho dočkám i tady a taky že jo. Za mě už stačilo, už žádnej pád něčeho jinýho. ()

chrispe

Až budu někdy chtít hrát chlastací hru, tak si pustíme tohle "zasranýbéčkoažcéčko" a budeme pít kdykoliv se řekne slovo fuck. No... nemůžu si pomoct, ale já toho Gerarda vidím pořád spíš jako vyřehtanýho Ira v PS: Miluji tě a tohohle drsoňa mu úplně nevěřím. ()

gazogazo

Všichni útočí už tisíce let na Ameriku která je synergií mnoha a víc než cokoliv. No, ale zas je to béčko s dobrejma hercema a dementem máslem, prostě jak z 90. Místy jsem upřímně umíral smíchy. A nakonec se ukáže , že je to vlastně posláním nejhorší film na světě . Super kult kterej je tak neprijemnej, že je skvělej ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)