Kam se poděla sedmá rota?

• Francie Mais où est donc passée la septième compagnie ? (více)

Vojáci francouzské armády Chaudard, Pithivier a Tassin dostali v létě roku 1940 rozkaz zřídit pozorovatelnu a udržovat spojení, tak, aby jejich armáda mohla co nejlépe a nejrychleji prchat. Německé divize totiž začaly obsazovat Francii mnohem razantněji, než se čekalo. A tak se stalo, že tento "výkvět" francouzského vojenského spojařství zůstal odtržený od své roty, která se dostala do zajetí. Bez velení a bez touhy po hrdinských činech se toto trio rozhodlo připojit k prchající armádě. Ale mezitím se už všude začali roztahovat Němci... (Česká televize)

rt12

Francouzský humor je mi blízký, zdá se mi, že má k našemu blíž než se zdá. Tento filmík zhlédnu vždy, když jde v bedně a jsem v její blízkosti. ()

topi

Nejlepší díl trilogie. Klasický francouzský šmrnc, absurdní situační humor, zkrátka pohodová zábava. Frantíci tyhle válečné komedie v sedmdesátých létech bezvadně ovládali. Český dabing taktéž vrcholná forma. Za bolševika byla Rota častokrát zařazována do televizního programu. ()

Rosalinda

Pořádná porce inteligentní zábavy a francouzského válečného humoru. Nejdřív zas až tak nic moc, ale s vyprošťovákem se to pořádně rozjelo. Takové komedie si nechám líbit. ()

MATADOR

Francouzská komediální klasika aneb na druhou světovou i s humorem a je to fajn. Je to možná až takový klídek, že mi tam prostě něco chybělo, vtipů bylo minimum a tak vlastně sledujeme pouze trio ňoumů napříč Francií. ()

Vessper

Zde musím ocenit jak humor, tak i krásně natočené scény. Komedií z období 2. světové války moc nemáme a tak je to i trošku taková rarita. Krásná ukázka francouzské komedie. ()

lekr

Úžasná komedie! Společně s Fantomasem a Četnímek to nejlepší, co Francouzi natočili. Lefebvre, Mondy i Maccione jsou skvělí komici a bavili mě celý film. A opravdu velmi dobře!! ()

Petoss1

Vynikajúci a najlepší diel celej tejto vojnovo humoristickej komédie, páči sa mi že si z nemcov urobili blbečkou.86% ()

Attta

Vynikající francouzská komedie :) Hodně velké nadlehčení situace války a to dá filmu neskutečný ráz. Vynikající herci, kteří mě svýma hláškama, a grimasama totálně dostali. Žánrově bych to mu navalil plný počet, ale kvůli objektivnosti musím ubrat. ()

tomtomtoma

Je dobře, že se lidé dokáží dívat na vlastní historii s vtipnou sebeironií, nepotřebují dělat hrdiny a na národní porážku jsou ochotni nahlížet s humorným nadhledem. Oč je často taková válečná komedie příjemnější zábavou, než patetická dramata, která se snaží zdůraznit národní hrdost a hrdinství? Jsou tři. Seržant Chaudard (dobrý Pierre Mondy) a vojíni Pitivier (Jean Lefebvre) a Tassin (dobrý Aldo Maccione). Nechtějí být hrdiny, chtějí se především dostat ze zapeklité situace a utéci někam daleko do bezpečí. Jejich pouť je především hledáním jídla, schováváním se ve křoví, sušením mokrého prádla a ježděním obsazeným německým vozidlem. Více než hrdinství je zajímá plný žaludek, více než odplata je zajímají pevné boty. Z dalších rolí: sestřelený pilot a poručík Duvauchel (Erik Colin), který se přidává k trojici, plukovník Blanchet (sám pan režisér Robert Lamoureux), kterému všichni ujíždí, kapitán a velitel sedmé roty Dumont (Pierre Tornade), překvapený postupem trojice, nebo žhavá Germaine (Corinne Lahaye), okouzlená poručíkovým šarmem. A tak trojice s vypětím všech svých omezených sil, štěstím a hravým humorem překonává všechny překážky při cestě za svým vytouženým cílem: útěkem z obklíčení. Je to svižné a příjemně zábavné. ()

Cheeter

Francouzská armáda ustupovala organizovaně s humorem. Když už Francouzi nemohou točit o francouzském hrdinství v roce 1940, protože ho moc nebylo, tak točí alespoň komedie. A to jim jde. Navíc skvělé obsazení. ()

C0r0ner

No, ve výsledku teda nic moc. Fajn závěr nevyváží dojem, že to vlastně nebylo skoro vůbec vtipné, což se od komedie s tak slavnou značkou dalo trochu očekávat. Dělat si prdel z nácků a ze sebe (Francouzů) je samozřejmě fajn, ale jako celek to u mě moc nefungovalo. 60% ()

pakobylka

Z francouzského pohledu Druhá světová nevypadá nikterak hrozivě - dokonce ani tenkrát, když německá armáda vítězí na všech frontách. Protože správný Francouz nikdy, za žádných okolností nepropadá panice, hravě se zorientuje v každé situaci, dle potřeby šikovně improvizuje a díky tomu si dokáže vždycky poradit. Pohodová záležitost založená na situačním humoru. ()

necisty

Frantíci umí. Není to ani tolik komedie, ač je to humorně pojato, moc se nenasmějete (dnes dělají mnohem vtipnější). Spíš se dá žasnout nad zajímavým námětem, který je i hezky dějově pojatý, hlavně všemi zúčastněnými kvalitně zahráno a vůbec zkoordinováno - vytvořit kulisy a kostýmy a tolik lidí se toho zúčastnilo. Myslím, že to tehdy musel být jeden z nejdražších francouzských filmů. Film mi hodně připomíná dětství. ()

zette

Jak mam stare francouzske komedie rad, tak toto trio me nudilo uz jako maleho kluka a dojem to na me neudelalo ani dnes. Divak sedi a ceka na nejaky vtip, ktery nekdy ani dlouho nechce prijit... ()

otík

Ne moc povedená a zábavná komedie, která si z války dělá jen srandu. Spíše až závěr je poměrně úsměvný, ale i tak se nemůžu zbavit určitého zklamání. ()