poster

Svéráz národního lovu

 • Rusko

  Osobennosti natsionalnoy okhoty

 • Rusko

  Osobennosti nacionaľnoj ochoty

 • Rusko

  Особенности национальной охоты

 • anglický

  Peculiarities of the National Hunt

Komedie

Rusko, 1995, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (198)

 • Houdini
  ***

  Křišťálový glóbus - výběr(15.5.2007)

 • Galadriel
  ****

  Neuvěřitelně absurdní, ale taky hrozně moc zábavný film. Nečekala bych, že v Rusku můžou taky natočit komedii, na kterou se bude dát koukat a přece - na tuhle se nejen dá koukat, ale je dobrá!(23.9.2004)

 • Gemini
  ****

  Přípitek má být krátký - jako výstřel! Takže to taky vezmu zkrátka - místy neuvěřitelná, místy naprosto uvěřitelně ruská, ale přesto (nebo spíš díky tomu) výborná komedie.(11.9.2003)

 • Radyo
  ****

  Člověk by ani neřekl, že se v současném Rusku můžou točit i komedie. Ale točí se, a to skvělé. Svéráz národního lovu je velmi vydařená taškařice, která asi většinu diváků výborně pobaví a vylepší jim náladu na několik dní. Koneckonců, od toho komedie jsou.(13.11.2002)

 • Malarkey
  ****

  Rusové stále mají co nabídnout a s touto komedií s lehkovážností dokazují, že i komedie pro ně nejsou cizí. Co já si pamatuju, tak jsem prvně viděl Svéráz národního rybolovu, ale věděl jsem, že existuje i právě lovu, jenže jsem se k němu neměl jak dostat až se nakonec zadařilo. Řekl bych to asi tak, že kvalitou se tento film dokáže rovnat jeho dalším pokračováním, ve kterém jsem si užil několik podle mě opravdu kultovních scén, jenže jsem si zase uvědomil, že to je stále v Ruské produkci a těch ruských filmů jsem viděl natolik, abych věděl, že je to všechno pro ně neskutečně prosté a jednoduché, tak proč se snažit víc, když stačí vytřískat to co právě vytřískáno jest...(18.10.2008)

 • Marigold
  *****

  Ruská duše je široká a složitá... Nebo jednoduchá? Vždyť všechny filozofické hovory podivných lovců, kteří se vydávají vstříc kořisti do divočiny, končí tím samým: přípitkem generála Michalyče a mocným douškem vodky. Komedii, vedenou ve slovansky bodrém duchu, provázejí nejrůznější podivné jevy jako jsou dva Měsíce, kráva v bombardéru a medvídě ožrala. Že se to nemůže stát? A byli jste někdy v Rusku? Rogožkin natočil bezchybné pásmo absurdity made in Russia, čili poetiku Svérázu si s jinou nespletete. Jakožto beznadějný rusofil (nebojte, léčím se!) dávám téhle pošukanosti pět hvězdiček...(1.2.2004)

 • Radek99
  *****

  Nezaměnitelná a ve své poetice absurdity krásná komedie výrazného ruského režiséra Aleksandra Rogožkina. Trochu podobná těm jihobalkánským, které točí třeba Emir Kusturica, ale oč méně akcentu klade na symbolickou rovinu oproti Kusturicovi, tím více je tu (pseudo)filosofických dialogů a situací vyvěrajících z bodrosti šíré ruské duše, které jsou ze středoevropského pohledu tak absurdní, že jde až hlava kolem a bránice nestačí pracovat... Konfrontace pohledu Západoevropana, v tomto případě finského studenta, který jede v rámci své diplomové práce studovat etiketu legendárního ruského způsobu lovu, a který je ale v praxi konfrontován s hektolitry vypité vodky a gubernátorskými praktikami prominentních lovců, kteří za celou dobu uloví leda tak obyčejnou krávu (ale ještě ji navíc stačí nezapomenutelným způsobem transportovat do jejího chlívku podzvukovým Migem) a většinu času stráví zpíváním (úžasných) ruských dumek a pokuřováním čibuků, s realitou současného ruského způsobu života je dokonalá. Nejlepší na tom celém ale je paradoxní poznání, že finský studentík, zprvu vystrašený a šokovaný, do celé téhle ,,picí" mašinerie a koloběhu absurdit bez problémů zapadne a prolomí všechny, i ty nejhlubší jazykové bariéry (neodolatelně roztomilé rusko-finské dialogy s mou kultovní postavou, s bodře svérázným Kuzmičem). Vždyť vodka (ať už ta finská či ruská) chutná všude na světě stejně...(27.1.2007)

 • Marius
  *****

  Geniálna komédia o parte vodkových lovcov, pre ktorých nie sú podstatné kilá ale litre. Vynikajúco zostavenú ruskú partu dopĺňa fínsky študent Raivo, ktorý veľmi rýchlo vytriezvie zo svojich predstáv o ruskej poľovačke a veľmi pomaly triezvie z generálových prípitkov. Neskutočne absurdné scény ukazujú skutočný "svojráz" ruskej mentality i stavu krajiny.(24.9.2004)

 • flanker.27
  *****

  Kuzmýýýýýýč!(27.7.2007)

 • genetique
  ****

  Tradično-netradičná ruská poľovačka, hektolitre vodky, veľká porcia absurdných parodických hlášok a zábava ako sa patrí. Pod veľkou srandou sa však schováva aj akási krutá realistická pravda, ktorá tuzemským divákom určite nie je vzdialená. Proste naozaj jedinečný film, ktorý stojí za zhliadnutie. 80%.(18.12.2009)

 • Ainy
  *****

  Pro mě je to zahraniční komedie všech dob! Bavila jsem se od začátku do konce, kdy jsem se nesmířila pouze s jedním zhlédnutím, ale několikerým v našem Minikině kavárna. Určitě doporučuji, ale jedině v původním znění s titulky. Český dabing je hrozný, víc si to užiju právě v ruštině. Kultovní hlášky jsou prostě nesmrtelné jako je generálův přípitek: "přípitek musí být krátký jako výstřel, jinak nezbude čas na rekreaci" nebo scénka s krávou v úložném prostoru pro bombu v bombardéru s hláškou "no co, taky by ses zapřel, kdyby Ti šlo o život" mě v kině napoprvé doslova smíchem složila pod sedadlo! Dávám deset hvězdiček z pěti! ;-)(4.8.2011)

 • kitano
  ****

  Možno som suchár, ale až tak masakrálne vtipné mi to neprišlo. Skôr som sa tak príjemne bavil a pousmieval. Čo ma však absolútne dostalo bola jedna fínska pesnička. Nieže by som rozumel textu, ale to prevedenie a autentizmus bol fakt neodolatelný :). (7/10)(13.4.2009)

 • Sarkastic
  ***

  Docela zklamání. Čekal jsem něco, u čeho se od srdce zasměju; salvy smíchu se však nekonaly. U některých absurdních scén jsem se zasmál, ale jinak se spíš nudil a čekal, kdy se to rozjede. Možná to bylo tím, že jsem při prvním zhlédnutí dostatečně nepřivykl stylu humoru (řekl bych hodně specifickému), takže tomu dám ještě časem šanci. Teď momentálně je to však jen za 3*.(15.11.2008)

 • ripo
  ***

  Môže tento film osloviť diváka, ktorý nepozná zvláštnu ruskú dušu a jej závislosť na vodke ? To bude asi ťažký oriešok .... Film plný surrealistických sitácií, ktoré sú možné jedine v Rusku ....(13.4.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Kdyby byl u svérázu děj podstatný, bylo by tu varování o spoilerech. Medvěd může být alkoholik, pokud je to ruský medvěd. Kráva se ve stíhačce necítí šťastná a Finové chlastají méně než Rusové. A dojičky krav umí stepovat. To byla jízda. Země není z Finska vidět a v křoví rostou ananasy, když tedy víte kam sáhnout a máte v sobě tak láhev vodky. Vlastně, v tomhle stavu můžete i řídit.(21.6.2011)

 • Amarcord_1
  *****

  89% - Při této skvostné komedii jsem si uvědomil, jaký úpadek dnes zažívá kultura pití alkoholu. Jak málo známe přípitků. Jak málo spojujeme konzumaci lihovin s dobrodružnými činy. Ne, přátelé. Tento film není jen o pití vodky. Je to svým spůsobem i o duševní svobodě. No... a hlavně je to ohromná sranda..to snad víme všichni, že?(28.11.2005)

 • troufalka
  ***

  Že se bude chlastat vodka, vést řeči a nic se neuloví, to jsem čekala, aniž bych četla upoutávku. Že se ani jednou nezasměju jsem nečekala. Trojka z milosti.(21.8.2014)

 • Divočák
  *****

  Svérázná ruská komedie, která sice nemusí sednout každému, ale když už sedne, tak to stojí za to. Když jdou lovci jednou v noci navštívit páreček nadržených dojiček a jeden se podívá ne nebe, uvidí tam planetu Zemi a pak sáhne do keře a utrhne tam ananas, máte opravdu dost.(19.2.2007)

 • paascha
  ****

  Vot stakan! Pij!(27.5.2008)

 • Xmilden
  ***

  Lepší díl než pozdější rybolov, přesto se zde najde spousta hluchých míst. Nejvíce mě potěšil medvěd, scény s ním se skutečně povedly. Jinak je to na můj vkus až moc ruské. Jinak řečeno pořád se pije a připíjí:)(27.7.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace