Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

JohnyD

Kvalitný Villeneuve, ako je už zvykom. Film roka asi nie, aj keď konkurencia je zatiaľ tristná. Sicario, ale aj Prisoners radím vyššie. Komorná scifi, ktorá drží pohromade a na konci prekvapí a zomelie vás skôr filozofickými a existenčnými otázkami. 8/10 ()

Maryinka

Trochu mix Kontaktu a Interstellaru, který mi však přijde lepší a mě i více bavil než oba tyto filmy. Konečně sci-fi, kde jsou efekty opravdu pouze nástrojem a kde hlavním účelem nejsou nabité akční scény, nýbrž vyprávění příběhu a sdělení myšlenky. Spokojenost. ()

poet

Denisko je proste frajer či to bolo Zmiznutie alebo Sicarko vždy to bolo vramci žanru niečo neobvykle s pekelne hustou atmosférou. Všetky tieto atributy ma aj Arrival ktorý si ide svojou cestou. Nepotrebuje ani taký rozpočet ako Nolanov Interstelar ani nepotrebuje vyhodiť do povetria pol zemegule ako Emmerichov Indepeandence day II :).. Skratka pomale atmosferické sci-fi ktoré vas prinúti k zamysleniu. Prvý kontakt nie je ani tak filmom o nejakých ufoncoch ako viac o nás Humans.. ()

Hepy13

Příchozí lepší než Interstellar? Joke jak prase! Interstellar mě bavil každou minutou, a že jich nebylo málo, nakonec mě sejmul tak jak to Nolan umí. Zatímco v Příchozích jsem pořád čekal na nějakej ten "wau" efekt o kterym tu všichni píšou, kterej mě má jakože vystřelit z kina. A najednou to přišlo...Co? Žádnej efekt, ale konec filmu! P.S. - A nejlepší film za posledních pět let? Lepší než třeba Rivalové? Doporučil bych některým zdejším uživatelům studenej obklad na hlavu. ()

radekgfx

Svěží, ale zároveň překvapivě prázdné. V závalu prvoplánových komiksových adaptací působí nelineárnost a pozvolnost vyprávění velmi svěžím dojmem, na druhou stranu se příběh filmu může jevit až překvapivě prázdný, strohý či plytký. Primární pointu má člověk celou dobu před očima. Není schována v pozdější stopáži filmu či na zadních stranách scénáře, ani není do filmu vložena jako berlička v podobě deus ex machina. V okamžiku, kdy si člověk danou pointu uvědomí – k čemuž může dojít již v rané fázi filmu, se pak ve zbytku jeho trvání de facto nemá čeho chytit, jelikož film – zejména ve své pozdější části – výrazně překračuje žánr sci-fi a stává se spíše určitou kontemplativní, poetickou odyseou na téma pomíjivosti lidského bytí, což je ve snímku obrazotvorně vyjádřeno přehršlí záběrů vyznačujících se nízkou hloubkou ostrosti, makrem a protisvětlem. Film i ve své pozdější části stále drží pohromadě, jednotlivé elementy do sebe zapadají, ale pokud vás neosloví emocionální rovina, může vám v konečném důsledku připadat až překvapivě prázdný. ()

Illy

Tak jsem maminku vyvedl do kina. A zrovna na fakt výborné, intenzivní, inteligentní a luxusně natočené scifi. A to máme oba rádi. Nečekejte hlavně žádnou akci. Ale nuda nehrozí. Perfektní kamera, podmanivá hudba, přesní herci. Ke konci vzpomenete na Interstellar...ale v tom nejlepším slova smyslu. Kdyby se nám nechtělo čůrat..dáme title do konce. Režisér Denis Villeneuve točí nového Blade Runnera a ten nemůže být v lepších rukách. Arrival bude v mojí letošní Top Five Zlatý Péťa. ()

Greg25

Komorní filozofická sci-fi, kde sci-fi linka jde záměrně do ztracena, protože tvůrce mnohem víc zajímá něco jiného - současné lidstvo a jeho myšlenkové limity. Skvělé napsané, skvělé zrežírované, skvěle zahrané (zejména Amy Adams a její civilně zahraná Louise) - se skvělou atmosférou a mnoha myšlenkami k zamyšlení. Pomalu nenásilně plynoucí. Ke konci tam přeci jen jedna scénaristická berlička vypomůže (vyřešení sci-fi linky), ale zase na druhou stranu, kdyby Příchozí nebyli tak skvěle dějově vystavení paradoxně by vám to vadilo méně, protože by to bylo méně patrné v záplavě jiných klišé, ale to není tenhle případ. Rozhodně jeden z nejlepších snímků roku 2016. 95% PS: Jeden z mála filmů, kde filozofická myšlenka vítězí nad emocemi, co do filmového ztvárnění. Stále se nemohu rozhodnout, zda to byl záměr režiséra, či ne. Nicméně divácky to tak působí. ()

kamil.i

Filozofické, metafyzické sci-fi so silne humánnym posolstvom sme tu už mali, lenže Arrival vo svojej hĺbke i záverečnom twiste prevyšuje Interstellar. Námet, spracovanie a herci, všetko to bolo samozrejme perfektné. Pri takomto spojení zvukových efektov s hudbou som krochkal blahom - v kine som snáď niečo také ešte nepočul. ()

Heero

Sci-fi je můj oblíbený žánr a subžánr kolem ufonů, mimozemšťanů, vetřelců, alienů patří k mým vůbec nejoblíbenějším. Na Arrival jsem se hodně těšil a očekával jsem sci-fi roku. Když bych měl hodnotit komplexně, tak se jedná o zklamání. Dějová linka víc než pokulhávala, stejně jako vzájemné dialogy postav. O rozluštění mimozemského "jazyka" se toho dozvíme jen velmi málo, prostě najednou už víme, co znamená zbraň atd...Hlavně, že se celou dobu řeší Čína. Předání hlavní myšlenky divákovi mi přišlo úplně nejhorší a společně s tragédií hlavní hrdinky filmu jen ubíralo. Všechno je nakouslé, ale nic není dotažené, ano, možná to tak mělo být, ale na mě absolutně nefungovalo. Nechci spoilovat, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak celá ta pointa nemá logiku. Citový vydírání skrze malou holčičku je taky "fajn". Naopak Heptapodi jsou udělaný skvěle, stejně jako jejich loď. ()

winetach

Dva krát zhliadnuté za sebou, 900té hodnotenie a skvelé pocity po skončení... tak možno ľudstvo predsa len má šancu. Finále napísal asi Moffat, inak si to neviem vysvetliť :D ()

BlackHood

Sci-fi je můj oblíbený žánr, a filmy + seriály tohohle typu, jako třeba Falling Skies a Kiseiju, přímo miluji, ale od tohohle jsem moc neočákaval, za to nejspíš může režisérův předchozí film (Sicario: Nájemný vrah), který mě unudil až k odpad!. Nakonec Arrival nebyl až tak hrozný, avšak nebylo to ani napínavé a nebylo dost zážívné, i když příběh byl celkem promyšlený, ale to je vše. ()

Hernycztek

Tohle bude nejspíše jedno z nejlepších sci-fi za poslední roky, i když je to z větší části drama. ''Příchozí'' zde hrají až druhou roli a všechno je to zaměřeno spíše na psychologii a na to, jak by vypadalo, kdyby se něco podobného stalo. Každý větší stát s početnou armádou, by začal jednat sám za sebe a určitě by to neskončilo ''happy endem'' jako zde. Neměli bysme chytrou Američanku, která dokáže rozluštit mimozemský jazyk a vidět budoucnost, aby následně mohla zavolat čínskému generálovi na jeho soukromé číslo a zachránit tak svět. Začátek byl velice zdařilý, ale potom to šlo pomalým tempem z kopce. Scénky, kdy hlavní hrdinka vídala budoucnost/minulost, byly bohužel spíše únavné. Zakončení bych si představoval trochu více napínavější, a hlavně je škoda, že ''aliens'' nedostali více prostoru. I tak je to velice slušná podívaná s vhodně zvolenou hudbou a povinnost každého sci-fi nadšence. ()

TheSpearCZ

Herecká trojice Amy Adams, Jeremy Renner a Forest Whitaker skvělý, ale jinak se to celé táhlo a samotné finále mě spíše nepotěšilo. Čekal jsem od toho trošku něco jiného a proto se mi to asi tolik nelíbilo jako ostatním... podobně jako u 10 Cloverfield Lane. Čisté 3* ()

Pawlisman

Nemohu si pomoci, ale chyběl mi šmrnc, něco navíc. Atmosféra skvělá. Minimalistické scifi zabývající se velkou otázkou příchodu mimozemšťanů. Ano, dobře odvedená práce, ale prostě nějak jsem neodcházel uspokojen. Jakoby to nebylo vše zaobleno a dopracováno k dokonalosti a mé spokojenosti. ()

Furmi

Nie úplne dokonalý film. No i tak z modernej tvorby a hlavnej tej Americkej za rok 2016 jeden z najlepších. Dúfam aj pre dobro ľudstva (čo bolo aj skrytým odkazom tohto snímku) že vyšle ešte jednu poslednú správu do sveta a to tým že vyhrá Oscara. Nie pre jeho kvality ale pre jeho odkaz ktorý je v dnes podstatnejší ako všetko ostatné. ()

Bezda202

Naprotosto excelentní. 5* a prozatím asi film roku. Kéž by to zabodovalo na cenách. Denis Villeneuve zatím nešlápl vedle, borec. ()

majec4

Wau, urcite by som musel par minut lovit v pamati, aby som nasiel film, po ktorom som mal pocity ako po Arrival. Od zaciatku sa mi to pacilo, ale ako film pokracoval, citil som ze to bude nieco silne. Film sice nema strhujuce tempo, ale ten zaver je proste neskutocny. Po filme sme s priatelkou par minut sedeli a debatovali, lebo clovek si po takomto zazitku musi utriedit myslienky. Amy Adams bola super, rola jej sedela. Ostatni ako Renner, Whitaker boli len do poctu. Trochu ma sklamalo, ze Renner mal tak malo priestoru - jeho mam rad. Ale nejde o nic, co by som nevedel rozdychat. Filmu davam plny pocet, obcas tam vsak boli nejake tie nedostatky, ako napriklad ten nelogicky utok. Chvilu mi trvalo pochopit co sa vlastne stalo. Su to ale detaily, ktore dej filmu prakticky neovplyvnili, takze je to mozno aj zbytocne rozoberat. For Hannah... ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota