Milostná vzplanutí, zklamání i selhání v rodinném propletenci tří sester na newyorském Manhattanu.
V Haně a jejích sestrách se Allen znovu věnoval svým oblíbeným tématům, jako jsou svádění, nedostatek lásky, láska k městu, film jako balzám, či strach ze smrti – tady tématům, jimiž se zabýval třeba už i v Annie Hallové a Manhattanu. Od uvedení Annie Hallové tak dosáhl největšího okamžitého úspěchu – jak komerčního, tak v uměleckých kruzích. Sám Woody, který se při práci na svých projektech všem vnějším zásahům vyhýbá, nevycházel z údivu, když zjistil, že se tentokrát strefil do černého u kritiků i u diváků: „Když člověk udělá úspěšný film, začne se ptát sám sebe, v čem jsem se zmýlil? Musel jsem udělat něco, co je buď pohodlné, nebo potvrzuje předsudky střední vrstvy nebo je příliš povrchní či přehnaně citlivé.“ (oficiální text distributora)

Arsenal83

Nie najlepšie, ani najhoršie Allenove dielo, ale pre neho absolútne typické. Tak šarmantne vtipné a originálne, a pritom najlepší scenárista všetkých čias nepísal nikdy o ničom inom ako sú vzťahy, kde nesmie chýbať všadeprítomná nevera, židia či náboženstvo a to všetko s tak príjemnou nadsádzkou. Vizuálne môže z pohľadu súčasníka pôsobiť dosť staro, predsa len to oblečenie, prostredie, to ani nevyzerá ako z roku 1986 ale minimálne 1956. ()

Šandík

Skvělý komorní film, k němuž asi neumím mnoho dodat. Nic mu nechybí a nic nepřebývá, má úžasný rytmus, geniálně vypointovaný scénář, je intimní a křehký, ale přitom se u něj člověk zároveň královsky baví a po jeho skončení má chuť si jej pustit znovu. Díky, milý Woody ;o) Celkový dojem: 95% Zajímavé komentáře: kinej, gudaulin, kleopatra, Cival, Galadriel a určitě i spousta dalších, neměl jsem sílu je všechny pročítat ()

jojinecko

Hanu som si pozrel druhý krát a stále to má tú istú silu! Akurát za Woodyho filozofické monológy dávam šiestu *... ()

Flakotaso

Klasická Allenovka, se vším dobrým i horším. Spletité vztahy a hledání smyslu života nesmí chybět, ale potěšila mě skvělá hudba a také zábavné monology Michaela Caina. ()

Stanislaus

Romantické drama ze života tří naprosto odlišných sester, které nabízí pohled na každodenní problémy tohoto tria, a to celé je okořeněno značnou dávkou vtipu a ironie, což byla zejména parketa vynikajícího Woodyho Allena. Právě on a pak dále Dianne Wiest táhli celý film, co se hereckého obsazení týká. Scénář byl moc dobře napsaný, a ikdyž chvílemi zaváněl klišé, tak i přesto jsem se mnohokrát zasmál (ano, opět díky WA). Zkrátka hvězdně obsazený americký film, který není perfektní a bez chybičky, ale jako oddychovka na odpoledne je přímo ideální. ()

Pejpr

Je zajímavé, jak jsou 40 let vztahové vzorce stále platné i v současnosti. Film mě zastihl v naprosto příznačném rozpoložení a myslím, že nejsem jediný, kdo ve filmu našel sám sebe nebo někoho blízkého. Mohu říci, že jsem si nemohl vybrat lepší film na výroční 9000. hodnocení, i když volba padla celkem náhodou (nejlépe hodnocený film na HBO MAX, který jsem ještě neviděl). ()

poz3n

Jedna z velkých filmových záhad. Všechny Woodyho filmy jsou v podstatě stejné. Jak je potom možné, že některé mě baví a některé už tak ne? V tom ale asi bude Woodyho kouzlo. Myslíte si, že jdete vždycky najisto a o překvapení pak není nouze. 6/10 ()

anderson

PREMIÉRA NA STV: STV 2 = 7.11.2014, v pôvodnom znení s titulkami - V dabingu televízie Markíza Allena nahovoril MIRO NOGA. Neprekonateľne ! (15.6.2010) ()

Janek

Zatím nejlepší Allen, kterého jsem viděl. Naprosto skvělý scénář, krásná hudba, hluboké myšlenky. 100% ()

eraserhead666

Ne, že by Allen neuměl točit vážné filmy, to nehodlám říct. A tenhle patří k těm lepším. Ale mě Allenovy vážné filmy prostě moc nebaví. Hana má dobře napsané a obsazené postavy, sestra navštěvující punkové koncerty je super, Barbara Hersey je skvělá (nedivím se, že ji v The Entity prznil duch), škoda toho mála prostoru pro Carrie Fisher (vůbec by mi nevadilo, kdyby se prohodila s nesympatickou Miou Farrow) a i ten Allen svou rolí nakonec jinak vážný film trochu rozveselí. ()

Sawy

Další Woodyho krásný film.Sice se znovu nedokázal vyrovnat Annie Hallové,ale přesto se mi líbil hodně.Nejlepší je samozřejmě samotný Woody v roli hypochondra Mickeyho.Skvělý je tady i Michael Caine a prakticky všichni ostatní.A k tomu krásný,nevlézavý happy end.Určitě jeden z nejlepších Woodyho filmů. 90 % ()

Shaqualyck

Kdybyste měli zkouknout z celé Woodyho filmografie jen jediný kousek, pak by to mělo rozhodopádně býti právě tohle typicky hořkosladké "sesterstvo putovních partnerů". Nenapadá mě totiž film, ve kterém by slovem i písmem zdatně vládnoucí židovský klarinetista Allan Konigsberg natolik obratně propojil a rozpohyboval všechna svá zamilovaná témata, jakými bezesporu jsou láska, smrt, bůh, ženy, hypochondrie, nevěra, smysl života, náboženství, New York, jazz a bratři Marxovi. A krom jiného taky krásně ukázal, jací alibističtí a přizdiseroucí slaboši a vychcánci dokážou být pánové tvorstva ve své emocionální nahotě. Sám Allen o tom jistě ví své, když po Diane Keaton (a řadě dalších) pustil k vodě i éterickou Miu Farrow a pojal za choť jejich adoptivní dceru... :-) ()

jhrasko

Nostalgicky a hlboký Woodyho film, ktorý možem pozerať donekonečna. Krásne herecké výkony úplne všetkých sa opierajú o skvelé napísané charaktery, nevyberiete si jednoznačne svojich favoritov, sú tu Hana, jej sestry, ich lásky, sklamania, opätovné zaľúbenia...absolútne vyvážený film, ktorý sa napriek svojmu názvu rovnako venuje ženám i mužom. ()

Fleur6

Film Hannah and her Sisters sa Woodymu podaril - bol plynulý, vtipný, obsahoval dobré dialógy i niečo z jeho obľúbenej "dramatickosti", o ktorú sa neustále snaží, ale hlavne sviežu ľahkosť a povznesenie sa nad strachom zo života. ()

ScarPoul

Film, ktorý by sa pokojne mohol volať aj Jej sestry a Hanna, keďže o Hanna je nejnevyužitejšou postavou celého príbehu. Allen v tomto filme predviedol uvoľnenú romancu, kde sú dramatické prvky krásne vyvážené s tými komickými – celé hľadanie náboženstva je skvelý nápad a jej aj dobre prepracovaný. Potom tu máme celú plejádu skvelých hercov a epizodickosť – ktorá mi tentokrát vôbec nevadila. Príbeh je omnoho dospelejší, ako predchádzajúce Woodyho filmy, ale má v sebe strašne veľa krásnych nuáns. Ak sa dakedy bude hovoriť o niečom čo je typické pre Woodyho a jeho tvorbu tak je to presne takýto druh filmov. ()

Lacike

Zapletkou je to standardna Allenovka. Prilis sa mi nezdalo, ze by to malo nejak pozitivnejsiu atmosferu ako je u Allana zvykom. Minimalne vyustenie jednej hlavnej zapletky mi prilis pozitivne neprislo. Ale oproti inym Allenovkam ma tato nezvycajne svizne tempo a aj kadencia vtipov tu bola väcsia. A napriek tomu to stale dokonale funguje aj po dramatickej stranke. Ako bonbonik tu je neskutocne famozne herecke obsadenie. Takze vysledkom je rozhodne jedna z tych lepsich Allenoviek. 8/10. ()

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry