V Haně a jejích sestrách se Allen znovu věnoval svým oblíbeným tématům, jako jsou svádění, nedostatek lásky, láska k městu, film jako balzám, či strach ze smrti – tady tématům, jimiž se zabýval třeba už i v Annie Hallové a Manhattanu. Od uvedení Annie Hallové tak dosáhl největšího okamžitého úspěchu – jak komerčního, tak v uměleckých kruzích. Sám Woody, který se při práci na svých projektech všem vnějším zásahům vyhýbá, nevycházel z údivu, když zjistil, že se tentokrát strefil do černého u kritiků i u diváků: „Když člověk udělá úspěšný film, začne se ptát sám sebe, v čem jsem se zmýlil? Musel jsem udělat něco, co je buď pohodlné, nebo potvrzuje předsudky střední vrstvy nebo je příliš povrchní či přehnaně citlivé.“ (oficiální text distributora)

Fenri

Klasika, klasika, klasika. Allen má zkrátka osobitý rukopis, nezapřel ho ani teď. Film nabitý laskavým, inteligentním a ironickým humorem vás nutí k neustálému úsměvu. Tento film pro mne znamenal to, že po jeho shlédnutí jsem se stal definitivně fanouškem tohoto skvělého tvůrce. Woody Allen má prostě kouzlo. ()

Desmi

Woody Allen je jediný režisér, kterému se začnu obloukem vyhýbat. Nevím o jediném jeho filmu, který by se mi líbil. Hana a její sestry je další z nicneříkajících příběhů, které W.A. pouští do světa. I přes tu vztahovou propletenost jde o nehoráznou nudu. Pro mě je Woody lepší herec než režisér. ()

Kozlowski8

Vztahové drama - komedie, věnující se základním a běžným životním tématům, jako je láska, zklamání, víra, zdraví... V mých očích (a uších) nezajímavé tlachání o ničem, bez šťávy, bez vtipu, nuda. Jeden z velice mála filmů Woodyho Allena, který mi fakt nesedl. 40 %. ()

P.Venuše

Velmi nenápadně a pozvolně jsem se stala velkou fanynkou Woodyho Allena. Tento na první pohled nevzhledný muž má – zde s dovolením použiji slova jisté dámy – zatraceně SEXY MOZEK. Podle mého ještě o stupeň lepší než Annie Hall. ()

rene75

Neskutečně aktuální film: rozvolněné vztahy, nepatřičná smrtelná nemoc ve světě blahobytu, volba duchovní cesty jako výběr zboží v supermarketu. ()

anonyym

Klasický Woody v nejlepších letech. Film neurazí, nezklame, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Možná i proto, že všechny postavy jsou si dost podobné a někdy je těžké se v nich zorientovat (zvlášť na malé televizi/monitoru) :) ()

carnacv

Tentokráte mě Woody nenadchnul. Rozvláčný a nevalný děj. Mnoho postav, jejichž příběhy se v podstatě ani moc neprolínají. Spíše se jedná o popis osudů osbob vzájemně spjatých rodinným postavením. Dialogy mi vyloženě nesedly, ba dokonce působily velmi trapně, místy účelově. Snad jen ta hypochondrie posílila filmový dojem. 2,5* za mě. ()

Entity

Tleskám, tenhle film mě pohladil na duši a zároveň rozesmál. S Woodym se dokážu naprosto ztotožnit, ve scéně, kdy jde New Yorkem, přemítá nad životem se zachmuřeným obličejem a kouká na lidi, kteří naproti němu běží parkem: 'Oh! Look at all these people jogging...Trying to stave off the inevitable decay of the body. Boy, it's so sad what people go through with their stationary bike and their exercise..' Ano! Lépe bych svůj odpor ke sportu popsat nedokázala :). Ale dost o Woodym, tři sestry i Michael Cane podávají také skvělý výkon. Potěšil mě závěr filmu, trochu happy end, ale zároveň naprosto uvěřitelný. Zasloužených pět hvězdiček. 'God, I am so depressed.' ()

ragtime

Vzťahy, vzťahy a zase vzťahy. V podstate alfa a omega každého Woodyho, len to niekde dokáže skryť viacej. Toto je radosť sledovať. Podarilo sa mu nazhromáždiť kvantum "celebrít" a ani jedna tu nevytŕča z davu. Všetci proste hrajú pre ten plezír... ()

hanca.uh

Výborný film, který hýří ironíí a takovým tím příjemným uklidňujícím vtipem, bavila jsem se všemi postavami a tu sesterskou soudržnost jsem až záviděla:-) ()

Jester_X

Woody Allen rozehrál zajímavou hru dialogů a situací obyčejného života několika intelektuálů. Právě tato dualita, kde nabýváme dojmu, že se díváme na obyčejný život několika lidí, kteří se přitom svým chováním vymykají z konzumu okolní společnosti, mě nejvíce zaujala. Během celého děje se objevuje problém hledání rovnováhy citu a rozumu, který v závěrečném happy endu ústí v skoro dokonalou rovnováhu, čímž se rozřeší hlavní motiv díla. ()

Colin27

Báječná konverzační oddychovka, pro mě (stydím se) první ze starších Allanových filmů, který jsem viděl. Nejvtipnější je Allan samotný, hrající hypochondra, který se poté, co se dozví, že nemá nádor na mozku, snaží jako rodilý žid konvertovat k jinému náboženství, které mu zajistí posmrtnou jistotu. Rozhovory na toto téma s katolickým knězem, rodiči a s členy Hare Krishna jsou obzvláště vypečené. 80% ()

Allenovec

Woody láskyplně a zábavně vypráví o vztazích uprostřed kouzelného New Yorku (jak to umí nejlíp). Je trochu neobvyklý takový happyend u Allenovky, ale nemyslím si, že by to mělo být špatně. Naopak film to v tomto případě šlechtí a podporuje řečené poznatky o životě, které ve filmu zazní. Mezilidské vztahy, New York, smrt, náboženství, prázdno, hypochondr... to je proč mám Woodyho filmy tak rád. ()

Ekdahl

Není to tak dobré jako Woodyho nejlepší věci, tj. Láska a smrt, Annie Hall, Manhattan a Zločiny a poklesky, ale pořád je to - hlavně díky postavě Mickeyho, jedné z Allenových nejzdařilejších - s přehledem na pět hvězd. Nevydařený je přeslazený konec a zbytečná doslovnost, přehnaná názornost u většiny postav a scén, kde neučinkuje Mickey. To je Woodyho režisérská slabost, - vlastně nejen Woodyho, týká se amerických filmařů obecně - daná asi nižší kultivovaností americkýho publika oproti evropskýmu. Americkýmu publiku je nutno věci servírovat až pod nos, jináč by nic nepochopilo (a to Woody v Americe platí za artovýho filmaře!). Příklad: to, že je jedna ze sester frustrovaná a neurotická, musí doslova sálat z každý scény. To je otravný. Ingmar Bergman podobný věci říká daleko jemněji, sublimněji, což je vidět i na herectví von Sydowa, kde předvádí slušný nervový záchvat, ale přesto jaksi civilněji a decentněji. ()

Ganka

Podle filmů Woodyho Allena je mi jasné jedno: toho člověka bych nikdy nechtěla potkat. Pravděpodobně mě místní filmofilové odsoudí, ale všechny jeho filmy jsou na jedno brdo. Starci a mladice, vnitřní boj, hledání smyslu života a sexuální promiskuita. Na to jak je starej, tak není ani originální a zřejmě ani vyrovnaný. A lidi mu ty jeho bláboly baští a připadají si filosoficky. ()

Amellia

Woody ma viac fantazie ako 1000 ludi dohromady. Jeho filmy mi pridu ako dennik zapisany vsetkymi jeho myslienkami (len aby na ne nezabudol) a to je dobre, paci sa mi ze je v nom vidiet jeho ozajstny pohlad na veci, scena ked presviedca sam seba ze vsetko je OK, a potom panikari je super, a navyse ho mam rada zato, ze toci filmy o vztahoch, ktore su priamo okolo nas, len treba otvorit riadne oci. Preco ich neukazat aj publiku? A taktiez ma talent na spojenie dramy a komedie, doslova urobi tragikomediu. Jeednoduche a pritom originalne, poucne aj vtipne. ()

Sejkorka

Nemá cenu se omlouvat, že jsem poprvé nedokoukal. Je to opravdu špičkový film, kde i Woody hraje skvěle. Tři sestry jsou jak vyšitý a na závěr je tu tudíž trojhepyš (Milostná vzplanutí, zklamání i selhání v rodinném propletenci tří sester na newyorském Manhattanu.. ) Academy Awards 1987 - Michael Caine (Nejlepší herec ve vedlejší roli) 1987 - Dianne Wiest (Nejlepší herečka ve vedlejší roli) ...  ta mi taky nejvíc seděla v roli smolařky .... 1987 - Woody Allen (Nejlepší původní scénář) Pro zajímavost ponechávám první hodnocení : Jedna hvězdička v tomto případě znamená, že jsem se nedodíval. Určitě jsem mohl mít více trpělivosti. Nejsem znalec mistra Allena, ale např. Půlnoc v Paříži je pro mne jiný šálek kávy. Nebo Purpurová růže z Káhiry ... Snad na to někdy mrknu na celé, slibuju můj milý deníčku. ()

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry