poster

Karate tiger 2: Zuřící blesk

 • anglický

  No Retreat, No Surrender II

 • slovenský

  Karate Tiger II. - Zúriaci blesk

 • anglický

  Raging Thunder

Akční / Dobrodružný

Hong Kong / USA, 1987, 87 min

Režie:

Corey Yuen

Hudba:

David Spear
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chupacabre
  *****

  Bezkonkurenčně nejlepší díl z celé série. Klasické záběry - které zbožňuji a rád se u nich i zasměji. Když se horda vojáků vběhne schovat do budovy a ta následně vybuchne, když si samy odpálí bombu, nebo ty nesmyslná jatka, když všichni běží proti plně automatickému, střílejícímu kulometu ... prostě paráda.(25.11.2007)

 • Xmilden
  ***

  Série Karate Tiger měla vždy štěstí na záporáky. Tentokráte po JCVD nastoupil na scénu Matthias Hues a kvalita práce kterou odvedl zůstala skvělá. Pokud se týče úrovně filmu na 1 nebo 4 díl rozhodně nemá. Ale díky sympatické dvojici hlavních hrdinů, které následně ještě posílí Cynthia Rothrock se na to dá koukat.(19.7.2010)

 • LION-MR.T
  ****

  Společné je jen distribuční název Interzonicu,takže to beru jako samostatný film. Bojové scény jsou průměrné,protivníci ke konci padaj jako mouchy a tak to mám rád. Hues,již při své první filmové roli dokázal,že umí hrát záporáky a svojí výškou budí respekt. Závěrečná bitka a ničení obrazu Lennina o Huesovu hlavu jsou jedním z pamatujících bodů tohle filmu,stejně jako zabalení do ruské vlajky a její pošpinění. Karete je dobré a takové filmy jsou lepší než ty dnešní kraviny ,které si nechávají říkat akční filmy. A,když se vezmu,že Mathias stál poprvé před kamerou,zvládl svojí roli jako pak další svoji roli na jedničku.(9.5.2006)

 • Flipnic
  ***

  Corey Yuen bývá odjakživa záruka akční superkvality (můj nejoblíbenější akční režisér), ovšem tento druhý díl Karate Tigra (kdo ví, jestli nešlo o popletení názvů u nás v Evropě a film se jmenoval původně úplně jinak ...) patří mezi ty slabší Yuenovy akčňáky. Obsazení začínajících hvězd je dobré. Osobně Avedona moc nemusím, ale tady je hodně v pohodě. Jeho kamarád mi vůbec neseděl, Cynthie dostala bohužel málo prostoru, ovšem velkým překvapením je Matthias Hues, kterého jsem snad nikdy neviděl v žádném filmu tak dobře hrát, jako tady. Nemluvím teď o jeho fyzických přednostech (které jsou opravdu monstrózní), ale o tom, že poslední třetinu je stále před kamerou a docela kvalitně hraje ruského sadistického velitele. Závěrečný duel Avedon vs Hues je výborný. Krásně je vidět Avedonova mrštnost a kopačky proti Huesovým silovým náporem (protože ve skutečnosti to žádný extra martial arts mistr nikdy nebyl ...). Polovina filmu jsou souboje, perfektně choreograficky zvládnuté, druhá polovina se nese v "rambovském" stylu plném výbuchů střílení atd. Celkově je film však dosti roztahaný, chvílemi ztrácí tempo a navíc evidentně vykrádá tehdejší hity s Arnoldem (Komando), Stalonem (Rambo) a Norrisem (Missing in Action) a navíc nástroj tehdejší studené války... Každopádně dobře koukatelný akční film i po těch 20ti letech od jehi natočení ...(31.12.2008)

 • Karamanlis
  ****

  V dnešnej dobe už klasický osemdesiatkový akčák s hlúpym scenárom, absolútne postrádajúcim štipku súdnosti a ignorujúcim akékoľvek reálne fakty. Film má typicky americký propagandistický a antisovietsky podtext, Rusi sú tu vykreslení ako totálne hovadá a surové zvieratá, no to všetko je vzhľadom k akčnej nádielke, ktorú Raging Thunder prináša tak nejak nepodstatné. Avedon je neohrozený frajer a skvelý fighter, na filmovom plátne debutujúci Matthias Hues síce ohromí svojou muskulatúrou, no v akčných scénach pôsobí ako nemotorný Goliáš, no a Cynthiu som ja osobne nikdy moc nemusel a aj tu mi prišla len do počtu... Ťažko dnes objektívne vysvetliť, prečo mám tento flák vlastne rád, no ten, kto zažil atmosféru 80. a ranných 90. rokov, keď boli práve takéto akčné kúsky videovými superhitmi, do istej miery formujúcimi aj naše myslenie pochopí, aké čaro mala v tej dobe projekcia tohto filmu, otvorene dehonestujúceho u nás nedotknuteľné symboly, akými boli zástava ZSSR, sovietska armáda či portrét večne živého V.I. Lenina...(5.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace