Karate tiger 2: Zuřící blesk

Akční / Dobrodružný

Hongkong / USA, 1987, 87 min

Corey Yuen

David Spear

Corey Yuen a tygří prázdná dlaň podruhé. Angažování Lorena Avedona se ukázalo býti skvělou volbou, jeho karate je dynamické, vysokooktanové, plné kopů a vzdušných otoček a také akrobacie (sideflip, výborná scéna s mnichy). Příběh tvoří opět jenom zástěrku pro souboje, které se tu dějí skoro pořád, a nakonec se přiřítí i Yuri v podání mého oblíbence Matthiase Huese, hromotluka, co si na laně přitáhne třeba gazík! Důstojné pokračování série.(20.5.2006)

Sympaťáka co Vám ukopne hlavu z otočky Lorena Avedona mam hodně rád. V zuřícím blesku opět jede a v kombinaci s mladičkou Cnythii Rothrock jde o skvělou béčkovou podívanou, která je napěchovaná akcí, skvěle propracovanými souboji a nechybí tradiční zápletka protkaná "šikmookou" láskou! Společně s Neustupuj nevzdávej se a Pokrevními bratry tvoří nejlepší trio této Karate tiger ságy!!(7.12.2010)

Corey Yuen bývá odjakživa záruka akční superkvality (můj nejoblíbenější akční režisér), ovšem tento druhý díl Karate Tigra (kdo ví, jestli nešlo o popletení názvů u nás v Evropě a film se jmenoval původně úplně jinak ...) patří mezi ty slabší Yuenovy akčňáky. Obsazení začínajících hvězd je dobré. Osobně Avedona moc nemusím, ale tady je hodně v pohodě. Jeho kamarád mi vůbec neseděl, Cynthie dostala bohužel málo prostoru, ovšem velkým překvapením je Matthias Hues, kterého jsem snad nikdy neviděl v žádném filmu tak dobře hrát, jako tady. Nemluvím teď o jeho fyzických přednostech (které jsou opravdu monstrózní), ale o tom, že poslední třetinu je stále před kamerou a docela kvalitně hraje ruského sadistického velitele. Závěrečný duel Avedon vs Hues je výborný. Krásně je vidět Avedonova mrštnost a kopačky proti Huesovým silovým náporem (protože ve skutečnosti to žádný extra martial arts mistr nikdy nebyl ...). Polovina filmu jsou souboje, perfektně choreograficky zvládnuté, druhá polovina se nese v "rambovském" stylu plném výbuchů střílení atd. Celkově je film však dosti roztahaný, chvílemi ztrácí tempo a navíc evidentně vykrádá tehdejší hity s Arnoldem (Komando), Stalonem (Rambo) a Norrisem (Missing in Action) a navíc nástroj tehdejší studené války... Každopádně dobře koukatelný akční film i po těch 20ti letech od jehi natočení ...(31.12.2008)

Film vykrádá Ramba2 tak neumětelsky, až to člověk musí autorům odpustit. Celkově se jedná o mizerný akční film s malým rozpočtem a docela i s převládající nudou. Ale závěrečná záchraná akce je podařená-hlavně bitka mezi amíkem a sovětským důstojníkem (u scény kdy se do bitky použije i obraz Lenina se moje pravověrná komunistická babička orosila vztekem).(26.5.2007)

Druhý díl čtyřdílné nespojité filmové série Neustupuj, nevzdávej se, v československé distribuci pak s chladným (cool) názvem Karate Tiger a osmi díly, díky další čtyřdílné, a tentokrát spojité, sérii Nejlepší z nejlepších. Zářivé šlehnutí zuřícího blesku nad vietnamskou džunglí a příběh může začít.. Američanovi Avedonovi v Thajsku unesou vietnamskou přítelkyni do tábora pod sovětským velením v Kambodži, naverbuje svého amerického kamaráda, který vlastní sklad se zbraněmi všeho druhu a možná i tank, přidá se k nim Cynthia Rothrock - mlátička a pilotka vrtulníku v jednom a společně se vydají vyrvat malou Vietnamku ze spárů zrůdného sovětského velitele Juriho v podání německého rodáka Matthiase Huese. Zcela nadnárodní snímek oplývá všemi klasickými švary klasického akčního béčka osmdesátých let, děj neděj, herci neherci, akce neakce atd. Kladem jsou rozhodně vcelku dobře zvládnuté fighty, i když jich moc není, nezklamal ani Hues jako obrovitý ruský méďa a pobavily nechtěně legrační scénky ( Cynthia v džungli v elasťácích a křiklavě žluté halence, supervycvičení vojáci jdoucí kulce naproti i Hues stahující džíp do jámy krokodýlové atd.). Vzhledem k tomu, že jsem si hezky zavzpomínal na doby dávno minulé a jiné části mozku nechal spát, užil jsem si tuhle blbůstku vlastně na maximum, a to i díky ruským granátům v krabici s označením Made in USSR.(17.9.2014)