The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Long Long Time (S01E03)

(epizoda)
  • USA Long Long Time
TV spot

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

dragon94

Bylo to špatné? Ne. Bylo to dobré? Taky bych neřekl.. Bylo to Last of Us?  Možná v těch posledních pár scénách s Ellie a Joelem. Sečteno podtrženo celkem průměrná epizoda, s průměrným nepřekvapivým odbočkovým příběhem, který nás ochudil o tolik výborných scén, které v této části přinesla hra. Hranice mezi 3* a 4* je hodně tenká a nebýt těch scén na konci.. Tak jsou to jasné 3*. ()

Jacob23

Jen chci upozornit kvótobijce že ve hře je jasně naznačeno že Bill je gay a měl partnera o kterého se staral.. Za mě je to super rozšíření, bylo to citlivé, skvěle zahrané, plné originálních detailů. Díky tomu že hru jsem hrál jen kvituji že se jim (zatím) daří tyhle rozšíření o původní story, protože kdybych chtěl ať je to stejné jako hra tak bych si ji radši znovu zahrál ()

Vironey odpad!

Aha, postapo zombie horror, kde čekáte postapo depku, vyňuňané houbo-zombíky a lekačky a nějakou adrenalinovou akci... a dostanete Zkrocenou horu. Nebo spíš Zkrocený bunkr s obstarožníma degenerátama, který nám podsouvají myšlenku, že stejné pohlaví může mít plnohodnotný romantický vztah - nemůže, protože biologie a endokrinní systém, milí levicoví bobánci. Nápodoba vztahových struktur zůstane jen nápodobou. A propos, koho to zajímá, ať se na to kouká, serošů a filmů s touhle tématikou je víc než dost, ale ofenzivně to protlačovat do naprosto zcestných kontextů působí amatérsky a uboze. A klidně se vy pokrytecký sluníčkáři, co to tu freneticky pětkujete, poserte. ()

DeathTheKid

Zajímalo by mě, jestli si ho Neil Druckmann honil jen u psaní scénáře nebo i během sledování včerejší premči. Ale chápu, aby scéna čtení dopisu měla ty správné emoce, museli jsme vidět 30 minut zbytečné kinematografie o postavách, které už do děje, ale ani zhola nijak nepřispějou. Dobře natočeno, ale zbytečně. ()

Dakken

Páči sa mi že, The Last of Us nie je iba o hubových infekciách a zabíjaní zombie, ale aj o výborne napísaných charakteroch. V tomto diely dostali priestor vedľajšie postavy, ktorých tragický, veľmi emotívny príbeh ponára diváka hlbšie do tohoto sveta a aspoň u mňa vzbudzuje väčší záujem. Hoci sa dej seriálu moc dopredu neposunie, krásne zapadá do príbehu a rozširuje vnímanie diváka. Smutný príbeh dvoch ľudí, ktorý našli zmysel života jeden v druhom a vo vzájomnej ochrane v post apokalyptickom svete, ktorý sa rozvíja v tom najnehostinnejšom prostredí krehkej dôvery. Veľmi dojemné, citlivé, skvelo napísané a zrežírované.  Milujem ale čítať homofóbne komentáre tunajších alfa samcov, ktorým úplne unikla pointa a hodnota dielu. No pri posteľovej scéne som aj ja cítil jemný diskomfort a to som buk :D Viem si teda predstaviť čo to muselo robiť s osadenstvom hodnotiacim odpadom :D Ale aspoň je tu trocha vzruchu :) ()

Danikaa

S veľkým sebazaprenim som dopozerala tretiu časť a asi už nebudem pokračovať. Tieto postapokalyptické seriály ma neberú. Dej ma ničím nezaujal. ()

The Viper odpad!

Další z řad woke seirálů s rozpočtem, který využívá každé záminky. Sledovat hodinu muckující se chlupaté obtloustlé padesátníky opravdu není žádná odvaha ani nic úžasného, navíc v rozporu s událostmi ve hře. ()

kenkaku

Tak tohle je bizár. Po 15ti minutách děje se zcela zbytečně spustí debilní vedlejší životopisná linka homo páru (jak jinak, HBO by určitě mohli zaručeně žalovat za diskriminaci, kdyby pár byl hetero), kdy proskáčeme roky 2003-2007-2013-2023 a trvá to mučivých 45 minut. Neděje se tam nic (pokud nepočítám pěstování jahod a homo-sex). A celé ve finále jen proto, abychom věděli kam Mandalorian a jogurt jdou. Jediné pozitivum epizody tedy bylo, že jsem se nemusel většinu epizody dívat na jogurt. A to si zasluhuje hvězdičku. ()

DavidS.

K apokalypse netřeba zmutovaných hub, stačí LGBT kvóty...Dobově poplatná nadbytečná vsuvka...Degenerujeme...Tohle nemá s hrou cokoliv společného...Sexuální orientace Ellie byla tehdy odvážným, křehkým a smysluplným inovátorstvím...Teď dostáváme jen otrocký diktát homosexuálního kánonu...Kde je vidět ten obří rozpočet? V záhonu jahod nebo láhvích Beaujolais od Louise Jadota v ceně 11 dolarů za sedmičku? ()

klukluka

Ta deep hole seznamka zafungovala líp, než tinder s badoo dohromady, vzešla z ní krásná love story- aspoň co jsme směli vidět. Líbí se mi snaha o důraz na detaily- zaprášenej nábytek například, ale dokonalý to v tomhle směru není- loď za 20 let nezestárla ani o den a po nepoužívaných silnicích se dá jezdit, jako by se tam nikdy nechumelilo (otázka je, jestli se tam někdy chumelí- kde že to jsme?). Tenhle díl nepřekypoval akcí, ale bavil mě ten konstrukt existence lidskosti všemu okolnímu srabu navzdory. ()

Dixiee

Tak tohle bylo silný. Vymyká se to všemu, co jsem čekala, avšak vím, že tenhle díl, tuhle epizodu a dva životy si budu pamatovat možná už napořád. ()

Litvicek

Seriál si prozatím drží sérii 4 hvězdiček na díl. Tentokrát se seriál zaměří na jiné postavy a my dostáváme ultimátní nálož Bro-mance. Doslova. Neříkám, že je to špatně ale souhlasím, že některé scény byly až na hraně, kdy jsem si říkal "tak jo, chápeme, jdou na to, přeskočme to", ale vyloženě nemůžu říct, že bych si i tenhle díl neužil. Bill a Frank jsou v příběhu zásadní postavy a seriál opět nasazuje své pojetí a svůj příběh, který se vyvíjí lehce jiným tónem, než jsme ze hry zvyklí. Původně jsem si myslel, že to bude špatný krok ale seriál dokazuje, že jsem alespoň stále víc a víc překvapen a vlastně už mi to ani nevadí. Tak samo postava Ellie - Bella ji hraje opravdu skvěle. Jen tak dál. ()

Mafiapau

Čumím na TLOU nebo na dva buzíci v apokalypse? Né že by to nebylo dobrý ale.. 50 minut postav který vám tak nějak stejně můžou bejt u prdele kvůli pár minutový návštěvě Ellie a Joela? Jako bych už neměl nervy z toho že při každým novým dílu přibude 20 negrů na obrazovce. ()

HydraCZ

Vztah Joela a Ellie je tady silnější než kdy dřív. Ta chemie mezi nima je neskutečná, stejně tak herecké výkony Pedra a Belly. Prvních 15 minut bylo úplně jako sledovat videohru. Tenhle díl překvapivě dost odbočil od našeho hlavního dua a rozhodl se vyprávět příběh Billa a Franka, což mi ani tak nevadilo. Byl to hezky zpracovaný i natočený příběh, který hlavně perfektně reflektuje cestu Joela a Ellie, takže to až na jednu zbytečnou scénu (víme kterou) velmi respektuju. I když nebudu lhát, radši bych sledoval cestu právě Ellie a Joela. Jinak jde za mě asi o nejlíp natočenou a co se týče dialogů i nejlíp napsanou epizodu. Opět zbožňuju všechny ty menší či větší narážky na hru. Finální shot na okno, topka ;) ()

Warle

Na jednu stránku dost velká odbočka po prvních 2 dílech, díky které se děj trochu zklidnil, na druhou stránku odvaha jak prase si tohle dovolit a počítat s tím, už že může přijít totální hejt od části komunity nebo fanoušků. Za mě smutnej a dojemnej příběh o přátelích, který sice nemusel mít stopáž celovečerního filmu, ale určitě mi jako odbočka nevadil. Ba naopak. Je to fajn doják. A Nick Offerman si říká o Emmy. ()